• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do służby 2020

Starać się o przyjęcie do służby ?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Pytanie do tych co są w SCS, dużo młodych rezygnuje podczas służby przygotowawczej? Słyszałem że niektórzy rezygnują po pierwszej wypłacie??
 
W sluzbie przygotowawczej tez dostajesz juz dodatek za stopien? Bo jezeli masz tylko gola podstawe to moze dlatego tyle rezygnacji. W sumie przed zatrudnieniem chyba mowia ile bedziesz zarabial?
 
Ok. Ale jak w ogloszeniu jest podstawa + stopien + stazowe to zaczyna sie zgodnie z tym + ewentualny dodatek czy startujesz od podstawy i czekasz na reszte dodatkow?
 
Ostatnia edycja:
To jest ogloszenie, a wlasciwie warunki na Wroclaw:


- uposażenie zasadnicze brutto w kwocie 3 429, 70 zł (wg mnożnika 1,902 kwoty bazowej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej),

- dodatek za stopień służbowy brutto w kwocie 452,60 zł (wg mnożnika 0,251 kwoty bazowej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej),

- dodatek za wieloletnią służbę za udokumentowany staż pracy powyżej 2 lat (od 2 do 25% miesięcznego uposażenia zasadniczego; dodatek ten wzrasta o 1% za każdy następny rok służby aż do osiągnięcia 20% uposażenia zasadniczego po 20 latach służby, oraz o 0,5% za każdy następny rok służby - łącznie do wysokości 25% po 30 latach służby)

Nie ma napisane, ze musisz wysluzyc jakis czas czyli rozumiem, ze na poczatek oferowane sa takie warunki.

Pytanie czy dodatek za stopien masz od razu czy nie?
Sumujesz te kwoty i ewentualnie jak masz jakies stazowe potem odejmujesz chyba 18% i wychodzi Ci ile zarabiasz.

Poprawcie mnie jesli sie myle?
 
Dodatek za stopień przysługuje z dniem mianowania do służby, czyli od razu. Mylisz się tylko w jednej kwestii, odejmujesz 17% nie 18%🙂
 
Pytanie do tych co są w SCS, dużo młodych rezygnuje podczas służby przygotowawczej? Słyszałem że niektórzy rezygnują po pierwszej wypłacie??
Ostatnimi czasy bardzo dużo, w związku z tym Szef KAS zapowiedział we wrześniu start jakiegoś programu, aby zatrzymać młodych.
Wcześniej się o tym nie mówiło, bo tylko emeryci odchodzili. Obecnie odchodzi kto może: emeryci i młodzi, którzy mają jeszcze szanse zaistnieć w innych służbach.
 
Ostatnimi czasy bardzo dużo, w związku z tym Szef KAS zapowiedział we wrześniu start jakiegoś programu, aby zatrzymać młodych.
Wcześniej się o tym nie mówiło, bo tylko emeryci odchodzili. Obecnie odchodzi kto może: emeryci i młodzi, którzy mają jeszcze szanse zaistnieć w innych służbach.
COŚ bliżej o tym "programie", na ten moment to w liście "propozycja":mad: programu oszczędnościowego.
 
Cześć :). W tym tygodniu chcę złożyć papiery do służby. Jestem w trakcie wypełniania kwestionariusza i może troszkę za dużo nad tym myślę, ale dla upewnienia się mam kilka pytań:

1. Czy w przebiegu pracy zawodowej muszę wpisać dosłownie wszystko? Jestem świezo po studiach i nigdy nie pracowałam na umowie o pracę, zawsze tylko na zlecenie, w tym kilka dorywczych prac prawie 10 lat temu, gdy jeszcze byłam w szkole, nawet takie gdzie byłam np. tylko jeden dzień, ale umowa była i totalnie nie jestem w sobie nawet przypomnieć w jakich miesiącach dokładnie... Czy muszę to wszystko wpisywać?
2. Posiadam podwójne obywatelstwo (polskie i amerykańskie), co oczywiście zaznaczyłam w kwestionariuszu. Czy ktoś się orientuje, czy to jest przeszkoda w dostaniu się do służby?
3. Jest pytanie o powszechny obowiązek obrony. Rozumiem, że jako kobieta, która nigdy nie była wzywana na komisję, to nic tam nie wpisuję?
 
Ostatnia edycja:
Cześć :). W tym tygodniu chcę złożyć papiery do służby. Jestem w trakcie wypełniania kwestionariusza i może troszkę za dużo nad tym myślę, ale dla upewnienia się mam kilka pytań:

1. Czy w przebiegu pracy zawodowej muszę wpisać dosłownie wszystko? Jestem świezo po studiach i nigdy nie pracowałam na umowie o pracę, zawsze tylko na zlecenie, w tym kilka dorywczych prac prawie 10 lat temu, gdy jeszcze byłam w szkole, nawet takie gdzie byłam np. tylko jeden dzień, ale umowa była i totalnie nie jestem w sobie nawet przypomnieć w jakich miesiącach dokładnie... Czy muszę to wszystko wpisywać?
2. Posiadam podwójne obywatelstwo (polskie i amerykańskie), co oczywiście zaznaczyłam w kwestionariuszu. Czy ktoś się orientuje, czy to jest przeszkoda w dostaniu się do służby?
3. Jest pytanie o powszechny obowiązek obrony. Rozumiem, że jako kobieta, która nigdy nie była wzywana na komisję, to nic tam nie wpisuję?
Jeśli chodzi o obywatelstwo to nie powinno być problemu. Jest warunek: Polskie obywatelstwo, posiadając je - spełniasz warunek.
 
Cześć :). W tym tygodniu chcę złożyć papiery do służby. Jestem w trakcie wypełniania kwestionariusza i może troszkę za dużo nad tym myślę, ale dla upewnienia się mam kilka pytań:

1. Czy w przebiegu pracy zawodowej muszę wpisać dosłownie wszystko? Jestem świezo po studiach i nigdy nie pracowałam na umowie o pracę, zawsze tylko na zlecenie, w tym kilka dorywczych prac prawie 10 lat temu, gdy jeszcze byłam w szkole, nawet takie gdzie byłam np. tylko jeden dzień, ale umowa była i totalnie nie jestem w sobie nawet przypomnieć w jakich miesiącach dokładnie... Czy muszę to wszystko wpisywać?
2. Posiadam podwójne obywatelstwo (polskie i amerykańskie), co oczywiście zaznaczyłam w kwestionariuszu. Czy ktoś się orientuje, czy to jest przeszkoda w dostaniu się do służby?
3. Jest pytanie o powszechny obowiązek obrony. Rozumiem, że jako kobieta, która nigdy nie była wzywana na komisję, to nic tam nie wpisuję?
Zadzwoń do głównego oddziału KAS, do którego składasz papiery. W miejscu gdzie pobierałaś kwestionariusz powinien być telefon do osoby, która opiekuje się tą rekrutacją, Ci ludzie zawsze są tam pomocni. Zadzwoń i wypytaj a będziesz mieć pewność.
 
Witam wszystkich,
Mam pytanie odnosnie naboru w Katowicach https://katowice24.info/duza-rekrutacja-w-krajowej-administracji-skarbowej-poszukiwani-sa-celnicy/
Napisane jest tam, że o miejscu pełnienia służby zadecyduje dyrektor Izby Administracji Skarbowej. Jakimi kryteriami się kieruje dyrektor ? Czy stara się obsadzić nowych funkcjonariuszy w miare blisko miejsca zamieszkania czy np. mieszkajac w Dąbrowie Górniczej może wysłać do pracy w Cieszynie ? Jak to jest póżniej w miarę upływu służby, czy często zdarzają sie przeniesienia z miasta do miasta czy raczej starają się zachować w miare bliską odległość do miejsca zamieszkania? I jeszcze pytanie odnośnie tej płacy, o której jest napisane w artykule- 2885 zł brutto plus dodatki. Jeśli w cywilu pracuje na umowe o prace od 9 lat to ile suma sumarum mogę zarobić miesięcznie ? Jak to jest z tymi wczasami pod gruszą?
Dziękuję za odpowiedzi i pomoc ! :)
 
Witam wszystkich,
Mam pytanie odnosnie naboru w Katowicach https://katowice24.info/duza-rekrutacja-w-krajowej-administracji-skarbowej-poszukiwani-sa-celnicy/
Napisane jest tam, że o miejscu pełnienia służby zadecyduje dyrektor Izby Administracji Skarbowej. Jakimi kryteriami się kieruje dyrektor ? Czy stara się obsadzić nowych funkcjonariuszy w miare blisko miejsca zamieszkania czy np. mieszkajac w Dąbrowie Górniczej może wysłać do pracy w Cieszynie ? Jak to jest póżniej w miarę upływu służby, czy często zdarzają sie przeniesienia z miasta do miasta czy raczej starają się zachować w miare bliską odległość do miejsca zamieszkania? I jeszcze pytanie odnośnie tej płacy, o której jest napisane w artykule- 2885 zł brutto plus dodatki. Jeśli w cywilu pracuje na umowe o prace od 9 lat to ile suma sumarum mogę zarobić miesięcznie ? Jak to jest z tymi wczasami pod gruszą?
Dziękuję za odpowiedzi i pomoc ! :)
Tak troszkę odbiegające od tematu, też skladałem papiery bo szukam innej ciekawsze pracy gdzie mógłbym się jakoś rozwijać. Natomiast te zarobki jak na takie wymagania i taka pracę są słabe trochę... takie same jakie mam teraz, a jeszcze musiałbym doliczyć dojazd do pracy...
 
Back
Do góry