• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do służby 2020

Starać się o przyjęcie do służby ?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
W ustawie jest, że męskie:D jest dokładny opis. Może patrzysz nie na tę ustawę.
"Sposób wykonania: Z podporu, leżąc przodem (kobiety z oparciem kolan o podłoże),
ćwiczący (na sygnał prowadzącego)..." ROZPORZĄDZENIE a nie ustawa 🙈
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 31 grudnia 2019 r.
w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby
w Służbie Celno-Skarbowej z 19 grudnia 2019 r.
Dostałam te rozporządzenie w mailu z wynikami z testu 🙉🤔
 
"Sposób wykonania: Z podporu, leżąc przodem (kobiety z oparciem kolan o podłoże),
ćwiczący (na sygnał prowadzącego)..." ROZPORZĄDZENIE a nie ustawa 🙈
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 31 grudnia 2019 r.
w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby
w Służbie Celno-Skarbowej z 19 grudnia 2019 r.
Dostałam te rozporządzenie w mailu z wynikami z testu 🙉🤔
Może zmienili?:D ja miałam :
Zakres testu sprawności fizycznej oraz sposób oceny jego wyników określa załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 lutego 2018 r. w sprawie informacji o wolnych stanowiskach służbowych w Służbie Celno-Skarbowej oraz postępowania kwalifikacyjnego do Służby Celno-Skarbowej (Dz. U. z 2018 r., poz. 449).
 
Może zmienili?:D ja miałam :
Zakres testu sprawności fizycznej oraz sposób oceny jego wyników określa załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 lutego 2018 r. w sprawie informacji o wolnych stanowiskach służbowych w Służbie Celno-Skarbowej oraz postępowania kwalifikacyjnego do Służby Celno-Skarbowej (Dz. U. z 2018 r., poz. 449).
No to zmienili 😉
 
Jeżeli aplikujecie na ml.specjaliste to się dziwię że ktoś za taką kasę idzie wogole do służby
 
A po jakim czasie można liczyć na 'awans'?
Na pagonie czyli stopniu co 5.lat ustawowo jest to 50zł brutto do wypłaty na stanowisku to myślę że i 8 lat jeśli ktoś cię zauważy może masz znajomości albo będziesz pełnić jakaś funkcję ale to nic pewnego , w SCS nie ma.drogi awansu jak w sg czy policji możesz zacząć jak krawężnik i tak skończyć po 20.latach
 
Funkcjonariusz na stanowisku młodszy specjalista z nowym mnożnikiem 1.668 otrzyma wynagrodzenie zasadnicze około 3010 zł brutto
 
Nie jest wcale pewne, że nowo przyjęty młodszy specjalista dostanie mnożnik 1,668. @Zdzisław pewnie szacował to na podstawie ostatnich podwyżek dla mł specjalistów będących już w służbie. "Nowi" mogą dostać mniej, ale mogą też dostać więcej, nie ma zasady. W izbach centralnych i zachodnich (nie we wszystkich) nabory są na specjalistów, czyli o 1 stanowisko wyżej niż mł. spec.
Popatrzcie na akty prawne których linki podałem na poprzedniej stronie i sami skalkulujcie.
Do pensji zasadniczej dochodzi jeszcze dodatek za stopień - 450 zł za najniższy stopień (aplikant) i ewentualnie dodatek kontrolerski i stażowy jeśli ktoś już gdzieś pracował min 2 lata.
Przy przeliczeniu z brutto na netto weźcie pod uwagę, że funkcjonariusze nie płacą składki ZUS
 
Wlkp. niby z kręgu ,,bogatszych" regionów, a nabór na stanowisko młodszego specjalisty ogłosili... i ponoć było bardzo dużo podań....
 
Back
Do góry