• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Nabór 2024

Ja jak zdawałem a był to bodajże 2019 rok musieliśmy mieć 70% na samo zaliczenie. Tj. zaliczało 28/40. Dla was i tak te progi są zaniżone i uważacie, że "wam się należy". Jak wam k***a zależy to weźcie sie jeden z drugim za robotę i przyłożcie do kolejnego etapu, a nie szukajcie co by tu zrobić "aby się jakoś prześliznąć i wyszło na moje". Czy w tych szkołach już od was nie wymagają, nie pokazali wam naprawdę jak to działa? Ze czasem trzeba dać coś od siebie i się po prostu przyłożyć? Pani nauczycielka na sprawdzianie dała pałę, ale wyjaśniła o co chodzi. Poszedłeś na poprawę tj. "wykazałeś chęć" aby zaliczyć psim swędem i dostać 2 - > nic z tego, znowu pała, ale Pani wskazała Ci kierunek. Za trzecim razem już postawiła piątkę. Naprawdę wam trzeba tłumaczyć takie rzeczy? Abstrahując jakbyście byli skazani na sukces to byście mieli zaliczone na samym wejściu. W szkole jedni też mieli łatwiej,a drudzy pod górkę w zależności czy nauczyciel pałał do niego sympatią. Nie wszyscy mogą być skazani na sukces, bardzo mi przykro.

PS: Rozumiem żal, rozczarowanie, gorycz, złość.. Bo miało być, a jest inaczej. Ale to są takie rzeczy, które powinny was zmotywować do działania i myślenia, żeby sie przyłożyć następnym razem. Z kolei zniechęcanie do służby ze strony Kierownictwa/przełożonych// w każdym badź razie wszystkich, co decydują o twoim losie - to normalka. Także startując już wiecie, że będą was zniechęcać, a czy warto to indywidualna decyzja.
Wszystko w porządku i ma Pan rację. Tylko podczas egzaminu w szkole nikt nie zmienia oceniania podczas sprawdzania. Tylko wszystko jest jasno objaśnione na początku. Tak było i w tym przypadku ale niestety zostało to zmienione
 
Wszystko w porządku i ma Pan rację. Tylko podczas egzaminu w szkole nikt nie zmienia oceniania podczas sprawdzania. Tylko wszystko jest jasno objaśnione na początku. Tak było i w tym przypadku ale niestety zostało to zmienione
Ale poczekaj bo czegos nie kumam. Ile miałes pkt z testu? I co by zmieniło to że juz na tescie dostałbyś info ze byc moze będą stosować ten paragraf rozporzadzenia i brac najlepsze wyniki napisal bys lepiej czy co? Musieli testy poprawic zeby wiedziec jaki jest poziom zdawalnosci i jak wysokie sa wyniki zanim jakies decyzje beda podejmowac. Mi ta informacja w niczym by nie pomogła co wiedzialem to zaznaczylem
 
A ja chciałbym się dowiedzieć w jakich KONKRETNIE rejestrach sa sprawdzani kandydaci? bo to czy mieli wyroki prawomocne to logiczne, dane z kwestionariusza - ok ale co jeszcze?
 
A ja chciałbym się dowiedzieć w jakich KONKRETNIE rejestrach sa sprawdzani kandydaci? bo to czy mieli wyroki prawomocne to logiczne, dane z kwestionariusza - ok ale co jeszcze?
Jak poznasz kogoś z ABW, kto akurat ma tą działkę to będziesz wiedzieć KONKRETNIE w jakich rejestrach. Natomiast tak ogólnie to w Zusie (celem weryfikacji poprzednich miejsc pracy, a składki są tam odprowadzane. Jedyne sensowne wytłumaczenie bo umów między pracownikiem a pracodawcą nie wrzuca sie w żaden system), KRK (Krajowy Rejestr Karny), Cepik, co jeszcze to myślę, że nikt nie wie.
 
Ostatnia edycja:
Jak poznasz kogoś z ABW, kto akurat ma tą działkę to będziesz wiedzieć KONKRETNIE w jakich rejestrach. Natomiast tak ogólnie to w Zusie (celem weryfikacji poprzednich miejsc pracy, a składki są tam odprowadzane. Jedyne sensowne wytłumaczenie bo umów między pracownikiem a pracodawcą nie wrzuca sie w żaden system), KRK (Krajowy Rejestr Karny), Cepik, co jeszcze to myślę, że nikt nie wie.
W USA mówią na to "wiosenne porządki"
 
Do Policji wystarczało zaświadczenie od lekarza rodzinnego. A tutaj nie wystarczy?
Zależy, do czego to zaświadczenie. Np. konieczność regularnych posiłków wystarczy rodzinny.

Jeśli chcesz się przyjąć do Służby C-S, zostaniesz skierowany do komisji, która orzeka czy zdrowie pozwala Ci na nią.
Jeśli chcesz się przyjąć do Służby cywilnej lub stanowisko niemnożnikowe, dostaniesz skierowanie do Medycyny Pracy.
 
Zależy, do czego to zaświadczenie. Np. konieczność regularnych posiłków wystarczy rodzinny.

Jeśli chcesz się przyjąć do Służby C-S, zostaniesz skierowany do komisji, która orzeka czy zdrowie pozwala Ci na nią.
Jeśli chcesz się przyjąć do Służby cywilnej lub stanowisko niemnożnikowe, dostaniesz skierowanie do Medycyny Pracy.
Tu prawdopodobnie chodzi o zaświadczenie o stanie zdrowia umożliwiającym udział w egzaminie z WF
 
Back
Do góry