• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Na południu Tąpnięcie

Gefreiter

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
1 552
Punkty reakcji
635
Miasto
Kraina Szczęśliwego Kartofla
Wróble ćwierkają, że Pluszowy popłynie/ął. Ale też ćwierkają, że wykopali beczkę i ją otworzyli. 8) A. wygrzebał z niej byłego z Piły i śle go na południe. :shock: Naród pakuje walizy i przeprowadzać się zamierza na drugą stronę ulicy albo jeszcze gdzie indziej. Ten A. to szczwany lis. Nikt go jeszcze nie rozgryzł, a on ciągnie te sznurki od pacynek i nie wychodzi przed szereg... Bardzo dobrze obserwował R. i wyciągnął wnioski. :twisted:
 
Trzeba zrobic dodatkowe zamówienie na papier A4 bo 1100 dyscyplinarek + postępowania itd to troszkę bedzie potrzeba :D
na południe to rozumiem że gdzieś w okolice Budapesztu... :D
 
Sędzia zawsze sprawiał wrażenie niedoinformowanego, a tu popatrz, wiedza tajemna pierwyj sort.

PS Nie jestem przeciwko MnL-owi (tylko nie rozumiem, jak aż tak diemetralnie mogą zmienić się poglądy po zmianie stołka, no chyba, że były one tylko dostosowane do osiągnięcia celu), czy tak łatwo znika bielmo z oczu i inaczej/realniej widać świat?

Polecam dla wszystkich:
Urząd jako instytucja totalna!
 
Tąpniecie na południu jest wielkie. Na Krańcowej wrze jak w czajniku o poranku.
Sprawa jest niebanalna bo jeśli WINICJUSZ sam się zainteresował to jest coś na temacie.
Trzeba przyjąć że Pluszowy poleci bo Starojajeczny jak i Winicjusz boją się powrotu na zachód bo i do czego. ( Wszystko już spylili i gniazdka przenieśli do WielkiejPolski). Będą głowy spadać nawet zaufani Lolo i Ten ktoś mocno biegają koło temtu.
Nawet na prowincji ( w Poznaniu) zaczyna się szukanie haków na ludzi.
Czyli szambo.
Pozdrwiam.
Jestem w pracy nie na L4.
A za bumelantów i lewusów kadry( no i Lolo) podobno się wzięły.
:twisted: pozdrawiam Ciebie. Teraz czas na twój ruch, spotkania w starym gronie mogą w dzisiejszym czasie źle sie zakończyć dla Twojej Wielkiej kariery.
 
A mi to wisi i powiewa!!! Mam w poważaniu czy ktoś spadając z wyższego krzesełka obije sobie dupe czy nie. Najważniejsze że ładne słoneczko dzisiaj jest bo zaraz idę do sasiada na grila a tam sie piwa nie żałuje :)
Pozdrawiam wszystkich sympatycznych kolegów a tym niesympatycznym zyczę poprawy nastroju bo jak dopadnie was jesienna depresja to dopiero przesrane współpracownicy w pokojach będą mieć :)))
 
Dzisiaj to są karty w męskim wydaniu :)... ale troszkę jak leszcze, bo gramy na .......groch suszony niełuskany :D :D :D po 200 "kulek" każdy :D

A Ci lepsi z góry siedza i rozmyślają...popłynę..... nie popłynę......popłynę..... nie popłynę......popłynę..... nie popłynę......


Miłego weekendu zyczę i przypominam TO JEST TAKI MAŁY KARNAWAŁ :D ostatni weekend wakacji :) wiec do zabawy i wyluzować biurowe smutasy


p.s. jak odczuje fale sejsmiczna od tapnięcia to poinformuje ale przez te wszystkie lata pracy-biorac pod uwagę rotacje w instytucji- jakoś nie trzęsło mną- może dlatego ze dupy na wysoki stołem nikt mi nie pchał ... :)
 
Bawiłem się kiedyś...w piaskownicy... zrobiłem babkę, która nie była babką i wcale nie chciała nią być, ale była... i dowiedziałem się, że...babka, która nie powinna... wiedzieć, a wiedziała... a jeżeli nie, to... plotkowała. Babka jak babka... od formy zależy...ktoś klepie... ktoś sypie... ktoś na górze leży.
 
I jak tąpnęło to tąpnęło.
Teraz to już można powiedzieć że już wszystkich wymienili no oprócz :twisted: który wie jak przypodobać się nowej władzy ale to już inna historia. :wink:
 
Usłyszałem niedawno (może to plotka), że jednym z powodów odwołania Nacza w Lesznie były "nieprawidłowości" w jednym ze stałych nadzorów, czy to prawda?

Tak logicznie rozumując to na stałym nadzorze mamy Koordynatora (cywila), jego przełożonym jest Kierownik RSzNP (cywil), jego przełożony to z-ca Nacza (cywil, może już umundurowiony), więc dlaczego tylko od jednej osoby wyciąga sie konsekwencje i to w dodatku mundurowego?

Nie było przy tej sprawie takiego medialnego szumu jak przy aferze gnieźnieńskiej, ale tam nikomu nie spadł głos z głowy, poza oczywiście z automatu zwolnionymi celnikami, bo odpowiedzialni za ten bałagan cywile są zawieszeni i połowę pensyjki dostają. Żadnych konsekwencji nie ponieśli natomiast bezpośredni przełożeni, tzn. Kierownik SzNP i tj wyżej.
 
To nie jest plotka to jest fakt. W służbie nie ma miejsca na logike. Pluszowemu należalo się już od dawna ale Winicjusz nie miał sie do czego przyczepić. Spytaj sie lepiej kto jest obecnie P.O. Naczelnika zdaje mi się że odpowiedzilany za pion SzNP.
Szanowny Panie Dyrektorze nie czas na takie ruchy to jest nielogiczne by karać Naczelnika ale to już rozstrzygnie nowy Dyrektor.
PS. Wyboru już za niedługo. znowu :twisted: będzie się ślinił do nowej władzy.
 
A co ty taki pewny jesteś, że władza się zmieni. Jak widzę skuteczność opozycji to jeszcze długo może nic się nie zmienić.
 
No bo teraz potrzebna jest skuteczność wyborców a nie opozycji. Banaś i Winicjusz to wystarczające powody, aby kierując sie partykularnym interesem życzył sobie zmiany władzy!
 
co do przyczyny upadku Stasia P to nieprawidłowości w NP zostały ujawnione przez gościa, którego teraz Winicjusz chce zesłać na banicję, przypadkowo przy okazji innych działań. Żadna osoba, która bezpośrednio przczyniła się do tej sprawy tego rodzaju nagroda nie spotkała.Mam na myśli jeszcze obecną na stołku panią I nazywaną przez wielu Koniem jaki pana J. nawiasem jej protektora Jeśli chodzi obecnego PO to nie nadzorował on NP a właśnie PA i EK. Tajemnicą poliszynela jest jednak to, że obecny PO miał b.duży wpływ na Stasia P(klasyczna szara eminencja) i decyzje personalne po częsci jak i w większości merytoryczne były podejmowane właściwie przez obecnego PO.Nawiasem mówiąc jesteśmy wszystkie ciekawe jak mu się będzie zarządzać za kółkiem, z przedniego siedzenia .
W części dotyczącej NP bardzo duży wpływ na procesy podejmowania decyzji miała pani I.Plotka niesie, że pani I była/jest też dobrze osadzona znacznie wyżej bo u samej góry i cieszyła się swego czasu parasolem samego W.Na nieśmiałe sugestie/sygnały o zagrożeniu ze strony pani I i PO, Staś mówiąc oględnie odreagowywał na osobie sygnalizującej, uznając ją właśnie za wroga. Krótko mówiąc pracował na tę sytuację bardzo długo i ponosi odpowiedziałność za niedokońca swe decyzje, natomiast PO dopiął swego co zapowiadał już ponad 1,5 roku temu.
Jeśli chodzi o z-cę odpowiedzialnego właśnie min. za NP to gość jakby stracił kręgosłup i nie ma prawie nigdy swego zdania. a jeśli ma zdanie to jest to właśnie zdanie obecnego PO.To tak po krótce gwoli wyjaśnienia.
Sytuacja jest bardziej złożona niż się wszystkim wydaje i jest następstwem wielu lat zaniedbań co poskutkowało powstaniem swoistej sieci powiązań pomiędzy pewnymi osobami w tej firmie a pewnymi lokalnymi "dobrodziejami ".Ale to już inna historia.I średnio mam ochotę o niej pisać bo zbyt wiele w niej plotek, przypuszczeń, poszlak a grunt jest śliski i czasy niepewne . Na szczęście mam już za sobą ten prowincjonalny grajdół, ale jak to na wsi wieści się rozchodzą po okolicy lotem błyskawicy. Papatki chłopcy bawcie się dobrze.
 
Czyzby Pan J czyli Józef szykował się na lepsze stanowisko?
Znam gościa i zdaje mi się że prowadzona przez niego polityka ślizgania jest zbliżona do polityki prowadzonej przez :twisted: w Poznaniu.
Pozdrawiam
 
Przepraszam to są wyniki tego że bliżej mi na Krańcową niż do Leszna.
Dupy uratowane głowy poleciały można świętować kolejny dzień celnika.
pozdrowienia dla Capelanna.
 
co tam slychac na poludniu - czy ktos jeszcze pracuje ?

co słychać w tej mieścinie małej wielkością i jeszcze mniejszą duchem. po zmianach jest chyba lepiej bo ponoć wcześniej uciśnieni przez wielkiego P. a dziś jak jest ? wieści niosą że kto może pracuje w kipie, a wy co byscie zrobili gdyby ten dar pisu nie powstał? pewnie wszyscy by dalej gadali jak to jest zle i tak samo pracowali? tak to wyglada z wykresow odpraw itp. w dawnych czasach to nawet na posterunek nie byloby tam miejsca a dzis urzad. moze zdradzicie jakie sa tego powody?
 
Czy lepiej to się jeszcze okaże, bo tak właściwie to DIC zamienił "patyk na kijek". Exodus jeszcze się nie skończył. Co prawda KIP a dawniej CIP (nawiasem mówiąc to istnieje znacznie dłużej niż PIS jest u władzy, bo od momentu likwidacji 49 województw) jest najpopularniejszy, ale wiara wieje i będzie wiać gdzie sie da jak się nic nie poprawi. A tak na marginesie, to DIC sie okazał kiepskim managerem, bo próbował zatrzymać ludzi podwyżkami (średnia 200zeta na łape) to część się i tak wyniosła a część i tak nie robi (L4 i takie tam), a zapomniał o reszcie narodu. A odprawy .... Obecny kier OC wszędzie widzi przestępców, nawet wśród swoich. Mały człowiek skutecznie wszystkich odstrasza swoją nadgorliwością, że sam się dziwię, że jeszcze jest ten oddział i ten UC. Jak będzie robił tak dalej to raczej krótki będzie żywot UC, OC i reszty a obecny NUC będzie likwidatorem swojego UC. Żeby w tym zaścianku coś posprzątać potrzeba by jakiegoś wariata z zewnątrz. Trzeba będzie się rozejrzeć gdzieś za robotą i tyle. A powody że to jeszcze się kręci ... Wiedzę w tym temacie zabrał ze sobą były NUC, na rurę, gdzie teraz zimuje. 8)
 
Słyszałem wczoraj dowcip o UC Leszno
Podobno nowy NUC porywa się z Motyką na Słońce.
To w związku z exodusem ludzi z UC do KIP.
 
Back
Do góry