• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mundury SCS

gburek1234

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
10 Listopad 2018
Posty
307
Punkty reakcji
441
Czy wiadomo Wam coś na temat kiedy wreszcie będą nowe mundury Służby Celno-Skarbowej? Mam punkty, stary mundur zaczyna się już wycierać ale nie wiem czy jest sens trzymać punkty na mundur wg nowego wzoru, czy brać to co jest w magazynie bo i tak jeszcze długo długo nie będzie nic nowego.
 
Czy wiadomo Wam coś na temat kiedy wreszcie będą nowe mundury Służby Celno-Skarbowej? Mam punkty, stary mundur zaczyna się już wycierać ale nie wiem czy jest sens trzymać punkty na mundur wg nowego wzoru, czy brać to co jest w magazynie bo i tak jeszcze długo długo nie będzie nic nowego.
Przykro mi, ale podobnie jak wszyscy...nic nie pobierzesz - strona nie jest aktywna, jeżeli chodzi o zamówienia.
 
W tym wątku chciałbym poruszyć inny temat związany z mundurami , a mianowicie wypłatę ekwiwalentu za nie wykorzystane punkty.Rozumiem że na chwilę obecną nie ma takiej możliwości , gdyż przepisy tego nie przewidują.Nie rozchodzi mi się o wypłatę ekwiwalentu po każdym zakończonym roku / wówczas wielu z naszych funkcjonariuszy celowo nie pobierałoby umundurowania licząc na dodatkową kasę-chodzili by zniszczonych sortach i wyglądaliby jak ostatnie dziady / . Mam na myśli wypłatę ekwiwalentu za nie wykorzystane sorty tylko i wyłącznie w przypadku zwolnienia ze służby w związku z przejściem na emeryturę.Sam obecnie po 31 latach służby planuję przejść na emeryturę mundurową , a na swoim koncie posiadam obecnie 4200 punktów które na pewno nie wykorzystam / tak duża liczba punktów uzbierała się przez to że praktycznie od 2 lat brak było możliwości pobrania niektórych sortów /. Wygląda na to że jak ktoś pobierze za dużo sortów , a później się zwolni to każą mu zwracać kasę w stosunku 1 zł za 1 punkt.Szkoda tylko że nie działa to w odwrotną stronę.Proszę napiszcie co sądzicie o mojej propozycji.Sławek może by poruszyć ten temat na spotkaniu z szefem KAS.
 
Ja mam mundury z napisem Służba Celna i nie zamierzam ubierać na siebie munduru z napisem celno- coś tam. Z nowych punktów pozamawiam tylko buty, rękawiczki, paski to co jest neutralne. Pis nie będzie rządzić wiecznie, przyjdą inni i znowu będzie Służba Celna.
 
Ja tak samo. Dopóki będzie można będę nosił czarny mundur.

.Nie rozchodzi mi się o wypłatę ekwiwalentu po każdym zakończonym roku / wówczas wielu z naszych funkcjonariuszy celowo nie pobierałoby umundurowania licząc na dodatkową kasę-chodzili by zniszczonych sortach i wyglądaliby jak ostatnie dziady / .
Masz racje, ale z drugiej strony dzisiaj ludzie pobierają buty i sprzedają na olx/allegro za pół ceny ... https://www.olx.pl/oferty/q-buty-wojas-taktyczne/
Poza tym czy do obowiązków kadry kierowniczej nie należy min. weryfikacja stanu/kompletności umundurowania ?

Mam na myśli wypłatę ekwiwalentu za nie wykorzystane sorty tylko i wyłącznie w przypadku zwolnienia ze służby w związku z przejściem na emeryturę.
Trzeba też pamiętać, że jest spora grupa funków którzy ze względu na rodzaj wykonywanych czynności nie chodzą w umundurowaniu.
 
Ostatnia edycja:
Niektórzy nawet sklepy z tymi butami otwierają, nie podaję linków, pełno tego na necie.
Niektórzy co się przyjmowali do Służby Celno-Skarbowej bardziej sie identyfikują ze Służbą Celną niż starzy celnicy
 
Niektórzy co się przyjmowali do Służby Celno-Skarbowej bardziej sie identyfikują ze Służbą Celną niż starzy celnicy
I chwała im za to, nigdy nie identyfikowalm się z tym czymś co stworzył banas. Jestem celnikiem i moja robota jest tylko i wyłącznie związana z tym co robią celnicy. Skarbowości to dla mnie obcy temat.
 
W tym wątku chciałbym poruszyć inny temat związany z mundurami , a mianowicie wypłatę ekwiwalentu za nie wykorzystane punkty.Rozumiem że na chwilę obecną nie ma takiej możliwości , gdyż przepisy tego nie przewidują.Nie rozchodzi mi się o wypłatę ekwiwalentu po każdym zakończonym roku / wówczas wielu z naszych funkcjonariuszy celowo nie pobierałoby umundurowania licząc na dodatkową kasę-chodzili by zniszczonych sortach i wyglądaliby jak ostatnie dziady / . Mam na myśli wypłatę ekwiwalentu za nie wykorzystane sorty tylko i wyłącznie w przypadku zwolnienia ze służby w związku z przejściem na emeryturę.Sam obecnie po 31 latach służby planuję przejść na emeryturę mundurową , a na swoim koncie posiadam obecnie 4200 punktów które na pewno nie wykorzystam / tak duża liczba punktów uzbierała się przez to że praktycznie od 2 lat brak było możliwości pobrania niektórych sortów /. Wygląda na to że jak ktoś pobierze za dużo sortów , a później się zwolni to każą mu zwracać kasę w stosunku 1 zł za 1 punkt.Szkoda tylko że nie działa to w odwrotną stronę.Proszę napiszcie co sądzicie o mojej propozycji.Sławek może by poruszyć ten temat na spotkaniu z szefem KAS.
Franek, możesz nabrać sortów ile chcesz i jeśli przejdziesz na emeryturę nikt nie ma prawa żądać zwrotu równowartosci punktów. Emerytów wyłacza z tego obowiązku zapis w art.208 ust.2 ustawy o KAS

"funkcjonariusz jest obowiązany do zwrotu równowartości pieniężnej składników umundurowania, z wyłączeniem zwolnienia funkcjonariusza na podstawie art. 179 ust. 1 pkt 10 w związku z przejściem na emeryturę albo rentę.|
 
A moim zdaniem - te punkty to w pewnym sensie jedna wielka porażka. Gdyby były pieniądze za to to jak potrzebujesz czegoś to sobie kupisz a jak masz pełne umundurowanie to zawsze jakieś tam wzmocnienie budżetu domowego to by było. Wiem wiem zaraz będą komentarze że ludzie kupili jeden i chodzili w nim X lat ... i tutaj powinien Szef nakazać poprzez ucięcie premii bądz czegoś innego ażeby ten funk chodził w nowym umundurowaniu. Nawet pi razy oko kup cały mundur i miej go 2,3 lata góra .... (jeśli jest dobry materiał) i po tych 2,3 latach kupujesz cały nowy. Ale to tylko moje zdanie. a tak to punkty jak nie wykorzystasz bo już nie masz w domu gdzie składać tego to ci uciekają ....
 
Jak to jest powiedzcie mi, np. przez 3 lata wykorzystam 5000 punktów i się zwolnię to mam oddać 5 tys złotych????
 
Ja tak samo. Dopóki będzie można będę nosił czarny mundur.

jeżeli dzięki temu będziesz miał lepsze EGO..... zostałeś włączony do oddziału zamiast referatu to zmiana koloru Ci uwłacza?? potwierdziłeś tym samym sens reformy i zmian w RR a nie stawiasz się nad innymi
 
jeżeli dzięki temu będziesz miał lepsze EGO..... zostałeś włączony do oddziału zamiast referatu to zmiana koloru Ci uwłacza??
Nie jestem w oddziale. Moim (subiektywnym) zdaniem czarny mudnur lepiej wygląda. Łatwiej go utrzymać - płyn do prania do czarnych + dużo płynu do płukania czarnych rzeczy. A zielony to nie wiadomo jak prać.

Gdzieś widziałem pismo, że czarny mundur znika bo ... kojarzy się z At i ludzie się boją ...
 
Ludzie nie boją się koloru munduru tylko człowieka który go nosi i formacji. Zielony można prać proszkiem do kolorowych. Można też kapsułkami. Są też płyny do płukania kolorowych, dużo płynów :). Ale co racja, czarny jest bardziej praktyczny od zielonego do roboty na drogach. Straż Miejska też ma często czarne mundury i jakoś strachu nie budzą.
 
Nie jestem w oddziale. Moim (subiektywnym) zdaniem czarny mudnur lepiej wygląda. Łatwiej go utrzymać - płyn do prania do czarnych + dużo płynu do płukania czarnych rzeczy. A zielony to nie wiadomo jak prać.

Gdzieś widziałem pismo, że czarny mundur znika bo ... kojarzy się z At i ludzie się boją ...
ja tam wolę płyn do prania fioletowych i pomarańczowych ! są dla myślących inaczej ! :) czarne wolą nosić ci, którzy udają kogoś kom nigdy nie będą !
 
Back
Do góry