• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mobilni, silni, wierni do bólu

Dlaczego osobnik, którego kiedyś zrobiono funkcyjnym, po wywaleniu ze stołka, ma zarabiać czasami o 2000 zł o więcej aniżeli jego kolega który wykonuje taką samą pracę, często z o wiele większym zaangażowaniem. Budzi to sprzeciw nie tylko mój, ale wszystkich których znam(poza oczywiście byłymi funkcyjnymi)?
Odpowiedź jest prosta bo dzisiejsi funkcyjni za chwilę będą byłymi funkcyjnymi i liczą na wdzięcznośc następców. I tu jest robota dla związków, choćby dla Sławka Siwego. Trzeba zgłosić sprawę do NIK, niech skontrolują, czy tak rzeczywiście powinno być. Nikt rozsądny oczywiście nie kwestionuje, iż osoby o wyjątkowym wkładzie w rozwój IC powinny mieć nieco wyższe dochody, ale nieco, to nie to samo co 2,3krotnie, tym bardziej, że wielu z nich usunieto ze stanowisk w związku z poważnymi zarzutami.
 
Tego typu dysproporcje to jest po prostu skandal ale mam nadzieję, że tymczasowy. Obniżenie uposażenia przy przeniesieniu na niższe stanowisko służbowe powinno być po 6 miesiącach obligatoryjne a nie tak jak jest obecnie w ustawie o SC tylko fakultatywne i to jeszcze z wymogiem reorganizacji urzędu.
Jeżeli Minister Banaś chce rotować kadrę kierowniczą, to ja osobiście z tym się zgadzam, jednak pod warunkiem uporządkowania w usatwie o SC kwestii obniżania uposażeń. Nie może dać dowolności dyrektorom, bo już widzimy, że brak im odwagi w tych kwestiach.
 
Jaki desant Rzepinian na poznańskie forum. Nawet odezwać się nie można. Czytając Jabol Twoje posty już zastanawiałem się czy nie zbyt pochopnie zaszufladkowałem Was do jednej kategorii – a tu bach!!!
1. W sprawie funduszu płac nie przypisywałem winy nowej dyrekcji lecz tylko studziłem euforię niektórych uczestników forum, dotyczącą oczekiwania przyszłych podwyżek z apanaży odebranych zdejmowanym ze stołków (nowi też muszą się nażreć),
2. W sprawie wielkiego dymania, jakoby nie mieli z tym nic wspólnego. Jabol wiem kim jesteś i uważam, że mimo wszystko inteligentny z Ciebie facet. Naprawdę myślisz, że dymała Was jedna osoba. Dymał Was pewien układ. Nie muszę chyba tłumaczyć Ci kto był w układzie, może nie w pierwszym szeregu ale zawsze,
3. W sprawie pieniędzy kierowników. Widać, że nie jesteś z Poznania i wszystkich poznaniaków wkładasz do jednego wora (tak jak ja zrobiłem to z Wami Rzepinianami). Polityka płacowa IC Poznań ma swoje korzenie jeszcze w latach 98 i 99 tj. pierwszych wielkopolskich rewolucji. To wtedy zaczęto zdejmować ludzi ze stanowisk bez odbierania im pieniędzy (tak dla świętego spokoju aby nie dymili, przy okazji informacja dla jednego z uczestników forum, który cieszył się, że odbierają dodatki kierownicze zdejmowanym ze stołków, dodatków za pełnienie funkcji kierowniczej nie ma już ładnych parę lat). Ci o których piszesz „WAS” cyt. „Gdyby Coś od WAS dostali za swoją ciężką pracę, to MOŻE mieliby co im zabrać” byli wtedy szarymi żuczkami i gdy dostali się na stanowiska nie było ani dla nich (np. Rafał) ani nie mieli z czego dawać. Oprócz tego skoro uważasz, że kierownicy ciężko pracują to po co ich zdejmować? Czy tylko dlatego, że nie są z Rzepina? Oczywiście tylko przypadkiem nowy Naczelnik ZP jest sąsiadem pewnego właściciela młyna.
4. Informacja dot. Rafała nie była skierowana do Ciebie tylko jednego z Twoich kolegów w innym temacie na poznańskim forum, który cieszył się ze spuszczenia Rafała i proponował skierowanie Go do GM – takie małe igrzyska. Zresztą po co tak łagodnie traktować odwoływane kierownictwo, może lepiej od razu ich pozabijać? Będą wolne etaty na kolejne alokacje.
5. Jeśli chodzi o uposażenie to proponowane przez Ciebie rozwiązanie zaczął wprowadzać już Król Penalizacji. Zabrakło chyba tygodnia a JD straciłby ok. 500 do 800 zyla. No cóż teraz Jego jest na wierzchu.
Widzę Jabol, że po zdjęciu Rafała znowu zaczynasz pisać ostro. Ta przerwa tzn. złagodzony ton postów wywołany był tym, że Rafał wykrył kto jest Jabolem i przeprowadził spokojną, wyjaśniającą rozmowę na lotnisku, czy może był to wynik jakiejś wyższej premii m.in. spowodowanej ciężką sytuacją rodzinną? Za tą ostatnia złośliwość Jabol nie obrażaj się, takie jest życie, koszula zawsze bliższa ciału. A propos nikt nie odważył się napisać nic o kontenerach w Rzepinie?
Poznaniak 2
 
Oczywiście popieram Twoje dążenia do osiągnięcia sprawiedliwości na tym padole ale tak dla wyjaśnienia Sławek masz 3 z przodu? Oczywiście netto. Jeśli tak to rozumiem dlaczego tak łatwo ferujesz wyroki.
Ten, który nie ma 3
 
Naprawdę myślisz, że dymała Was jedna osoba. Dymał Was pewien układ.
Alokacja to jedno wielkie skurw...two, ale KTOŚ musiał być przeniesiony, ponad połowa f-szy, tylko jakieś 100 osób, ktore powinny zostać alokowane w pierwszej kolejności zaburzyły cały cykl (ochronka).
Oprócz tego skoro uważasz, że kierownicy ciężko pracują to po co ich zdejmować?
Nie uważam, że trzeba ich zmieniać, mój osąd dotyczył również naczelnika, ale jak "doskonale' wiesz, my szaraczki-rzepiniaczki także nie mamy nic do powiedzenia.
Widzę Jabol, że po zdjęciu Rafała znowu zaczynasz pisać ostro.
Przecież doskonale wiesz, Waldek, że to co piszę jest delikatne, jak ciepły kisiel, chyba, że aktywność na forum uważasz już za ostrą jazdę.
Wskaż mi wers, w którym kiedykolwiek wpiasałem nieprawdę, a była to PRAWDA, która nie podobała się GÓRZE i dlatego miałem ciężkie chwile, o czym doskonal wiesz. Łamane były prawa pracownicze, a Dyrekcja ..... wiesz, gdzie to miała.
Informacja dot. Rafała nie była skierowana do Ciebie tylko jednego z Twoich kolegów
Dał bys sobie za to uciąć rekę? Wątpię, czy to słowa rzepiniaka. Zdajesz sobie sprawę, że My nie zdążyliśmy GO poznać, więc uważam, że to POZNANIAK. Dobrze wychowaliście sobie pracowników, bo byli karni i się nie odzywali, ale myśleli i swój pogląd mieli, może przetarliśmy szlak, którym ONI także podążą.
nikt nie odważył się napisać nic o kontenerach w Rzepinie
więcej szczegółów, bo to samo można powiedzieć np o Gądkach.

PS Dzięki za info, bo nie wiedziałem za co ta premia. :wink:
Ruch na forum poznańskim jak nigdy, wreszcie Ci, których częściowo dotyczyły te sprawy beda mogli zaatakować z opozycji.
O co chodzi z tym młynem, bo nie jestem w temacie?
 
dla PYRKA

Anonymous napisał:
Pada deszcz i słoneczko nam się poważnie Czarnej Dupy wystraszyło. Panie Alokersie nawet niebo płacze gdy dowiaduje się o jakich dyrdymałach piszesz. Pyroki nie udzieliły Ci gościny? Nie byłeś na rozmowie m.in. z Piekielnym Waldemarem? Nie prosiłeś o przeniesienie do Poznania? Chciałeś przejść do Białej lub Olsztyna? Nie dzwoniłeś do K. lub Rafała powiedzieć jaką to piękną Czarna Dupą jesteś? Powalił mnie z nóg Twój post. Stary ale się spiąłeś. Popuść trochę gumę w majtkach bo krew do głowy Ci nie płynie (choć zastanawiam się w jakim celu miałaby ona w Twoim przypadku tam płynąć). Dalej bawisz się w detektywa. Teraz zostałem biurokratą. Główkuj dalej może Ci to coś pomoże. Myślenie to dość przyjemne zajęcie, zapytaj kolegów pewnie potwierdzą moje słowa. Pisałem Ci, że jestem starym Pyrokiem. „Czy warto było nadstawiać dupy, wykonywać polecenia (nierzadko na pograniczu prawa)> W imię czego? Bo następny będzie miał inną wizję? Bo bedzie obstawiać stanowiska swoimi ludźmi?” Brachu (jak to byłeś łaskawy napisać) przecież piszesz o swoich kolegach, którzy tu przybyli z Rzepina. Na Twoje pytanie odpowiadam – nie warto ich następcy na pewno będą mieli inną wizję. Gdyby to ONI rządzili to pal licho ale czy nie widzisz, że nimi KTOŚ steruje. „Male imperatus, cum regit vulgus duce” (dla Ciebie – bo nie masz encyklopedii „Złe to rządy, gdy motłoch rządzi władcami”) Nie widzisz, jaki układ wraca do władzy. Z zemsty lub strachu Piekielnego Waldemara wysłali do Łodzi. Pamiętaj o starym przysłowiu, że „Diabeł nie jest straszny (silny) dlatego, że jest diabłem tylko dlatego, że jest stary (doświadczony)”. Co prawda mnie to nie dotyczy gdyż jak pisałem jestem już stary ale myślę, że on jeszcze wróci i skopie niejedną dupę i życzę Ci aby to nie była Twoja dupa.
Pyrek
PS. Będę pisał rzadziej gdyż z powodu wakacji mam kłopoty z dostępem do bezpiecznego komputera :oops:
PYREK jesteś dla mnie rewelka.
Tym wszystkim światłym co tu piszą zabrakło jednego istotnego elementu w tej całej historii "nomen omen" HISTORII" DOŚWIADCZENIA!!!
Czekajmy i patrzmy jak ktoś słusznie zauważył jak polecą z tego konia trojańskiego byle do wody nie wpadli, bo sie zachłysną podwójnie.
 
Jabol zaczynasz jak Czarna Dupa z Pyrkiem bawić się w detektywa. Wiem, że ciekawość to ludzka rzecz ale sięgasz dużo za wysoko. Myślę, że Waldek to czyta ale na pewno nie pisze i to jeszcze z całym szacunkiem dla Twojej osoby do Ciebie. Nie wskażę wersu w którym pisałeś nieprawdę i wiem, że nie wszystko podobało się Dyrektorowi (ubodłeś go sztandarem) ale (choć mogę się mylić) nie gnębił Cię za te teksty. Sam słyszałem jak wiozłem (jako kierowca) Moskita i Piekielnego ten ostatni mówił aby Ci odpuścić gdyż jesteś wspaniałym wentylem bezpieczeństwa (jak niegdyś Pietrzak i jego kabaret). Szpieg z DC ustalił, że Ty to Ty a Rafał miał z Tobą spokojnie i rzeczowo pogadać. Jeśli chodzi o info za co ta premia to na pewno nie za to abyś się zamknął (chyba byś na to nie poszedł). O tą premię prosił Rafał Piekielnego tłumacząc, że w chacie coś u Ciebie nie halo (nie wszystko da się usłyszeć z przedniego siedzenia). Przyznaję, pytanie w moim poście to była taka mała prowokacja. W sprawie Twojego kolegi, który chciałby widzieć Rafała w GM, jeśli jest on poznaniakiem to nadal uważam, że to Twój kolega, poznaniak po takim tekście niech mówi do mnie proszę pana. W sprawie kontenerów mylisz się co do Gądek. Można to w prosty sposób sprawdzić w Analizie Rydzyka. Nawet to co szło przez Polzug jechało potem na kołach do odprawy w Rzepinie tam oddział pracował 24h? Trzy takie kontenery zatrzymaliśmy w 2005 roku do rewizji, firma słup z Legionowa, przekaz do Rzepina wydruk z Aliny w ciągu 3 miesięcy kilkaset odpraw o wartościach 3.200 do 3.700 USD. Więcej szczegółów? Opowiem Ci bajeczkę: była sobie w Rzepinie pewna pani Dyrektor, miała byłego, bardzo obrotnego szwagra, miał on pewien defekt – lubił pić i gadać, ściemniał on kontenery m.in. w Hartwigu …, GM nie mogła (nie chciała) jechać do OC na kontrolę…, Analiza Rydzyka nie analizowała zagrożeń, nie wprowadzała zastrzeżeń (do czasu)…przeczytaj pismo 11-IKC-565-0004/02/U z 02-01-11 podpisane przez Kowala dotyczące 900 kontenerów i udziału w sprawie celników… od 2002 roku nic się nie zmieniło, no może tylko wysokość apanaży i ich beneficjenci. Nie twierdzę, że u nas nie było takiego problemu ale nie na taką skalę i nie w Gądkach tylko m.in. u „Łyska” i my jak się dało staraliśmy się w tym przeszkodzić. Słyszałeś o zatrzymaniu w Poznaniu 150 tys. par butów – 10 kontenerów? W sprawie młyna. Jak słyszałem pewien sienkiewiczowski Rzymianin Arkadiusz czy Winicjusz ma młyn (o ile dobrze pamiętam nazwę tej osady) w Owińsku. Nowy Naczelnik „Szuwarek” też jest obywatelem tej metropolii. Oczywiście to przypadek a może przypadkiem jest to, że został Naczelnikiem? Ciekawe czy takie są kryteria naboru nowej kadry? Poza tym możemy sobie pogratulować. Po dzisiejszej naradzie w GM uważam, że całe WZP awansowało kieruje nim przecież Z-ca Dyrektora. Naczelnik „Szuwarek” jest tylko sekretarką „Zapisz jeszcze to.. i jeszcze to”. Ciekawe czy „Szuwarek” umie mówić jeżeli tak to może być nawet ciekawy przypadek antropologiczny.
Poznaniak2
 
koszula zawsze bliższa ciału.
Żeby to nie była KOSZULA DEJANIRY
O tą premię prosił Rafał Piekielnego tłumacząc
sprawdziłem wpływy na konto. Albo pomylili konta, albo...
Przecież doskonale wiesz, Waldek, że to co piszę jest delikatne
Jeżeli zauważyłeś, dyskretnie omijam temat Piekielnego (bo podobno straszny on jest) i nie odważyłbym, się pisać do Niego.
Czy to prawda, że jest ci on na L4?
Alokacje, to straszna rzecz i empatia w tej kwestii nie będzie mu już obca (nie zakładam, że jej nie odczuwał).
 
Suknia Dejaniry? Ktoś Ci ją ofiarował Heraklesie? Gdzie tu znajdziesz centaura i kto miałby być Melagrem – naszym zbawcą? Dzikiem kalidońskim może zostać Rzymianin Winicjusz, gdyż jak on - robi spore szkody. Wszystko co robi tłumaczy dobrem Izby Celnej w Poznaniu – cyt. „Poznań jako Izba Celna powinien przodować w Polsce”. Pytam - a nie przodowała? Oczywiście zaraz dodasz, że w łamaniu praw pracowniczych. Każdy medal ma dwie strony, nawet ten z Rzepina na awersie jest Winicjusz, na rewersie jego podpora (ostatnio nie tylko w przenośni ale bardzo dosłownie) Prewencjusz (od pion prewencji). Informując Cię o młynie popierniczyłem nazwy miejscowości nie Owińsk a Ośno czy coś takiego ale Ty lepiej powinieneś wiedzieć jakie chaszcze zamieszkuje obecna władza. Zresztą Ośno jest to znany i ceniony europejski ośrodek kultury. Uczą tam jak godnie przed obcymi (nie celnikami) reprezentować Izbę Celną – poruta. Jeśli chodzi o konto, to nie jestem Twoim księgowym i wglądu w konto nie mam. Napisałem co słyszałem, zresztą dziękowałeś, że wreszcie wiesz za co ta premia. O kontenerach dalej nic? Oczywiście powiesz, że Ty nic nie wiesz. Nic nie słyszałeś. Nie twierdzę, że byłeś udziałowcem tej Spółki z ograniczoną bezczelnością ale może jednak coś wiesz. Jeśli boisz się, że za dużo osób wie kto to jest Jabol (wyszpiegował Cię ponoć Bień ale jego zesłali teraz daleko, będzie się musiał kłaniać łyskowi :oops: ) napisz posta i podpisz się Koniak no może Nalewka Babuni.
Poznaniak 2 - Jazon
 
TAK-3%, ale może, jak premie za sprawy moga być dane na dzień zollika to załatwić można za jednym razem To święto i i nagrody za sprawy! :lol:
 
Nawet to co szło przez Polzug jechało potem na kołach do odprawy w Rzepinie tam oddział pracował 24h?
Sam się z tego śmiałem, ale jak się zagłębisz w temat, to zrozumiesz, że górze nie zależało na wytłumaczeniu przedsiębiorcy, że niepotrzebnie jedzie 450 km z Pruszkowa do rzepina, a później oborot, aby odprawić towar (jeżeli tam w ogóle jechał 8).
 
zapomniałem dodać, że słyszałem iż podobnie robiono w eksporcie 8) a może i przypadkiem wiedziałem dokumenty :lol: :lol:
 
Nie przyszło Wam do głowy, że OC był czynny 24h i o każdej porze dnia i nocy można się było odprawić, a w Poznaniu i Warszawce w tamtym-przedunijnym czasie Tir stał po 2-3 dni w kolejce do odprawy!!!
 
Czy mógłbyś powiedzieć trochę więcej na tematy tych kontenerów? Oczywiście tyle, abyś nie został zidentyfikowany, bo jest to ciekawa sprawa i może warto byłoby się nią zainteresować.
 
do Poznaniak 2 napisał:
Czy mógłbyś powiedzieć trochę więcej na tematy tych kontenerów? Oczywiście tyle, abyś nie został zidentyfikowany, bo jest to ciekawa sprawa i może warto byłoby się nią zainteresować.
Oczywiście melduj się u Bienia. 8) I bez zciemy
 
Odnośnie powyższych postów zamieszczonych przez gości (może się podpisujcie, będzie wiadomo, któremu gościowi się odpowiada):
1. Tak przyszło nam do głowy, że może z powodu 24 godzinnej pracy ale także braku rzetelnej kontroli walili do Rzepina jak w dym. Kolejki w innych miejscach wynikały z jako tako przeprowadzanych kontroli, tam gdzie kontrola była dokładna kontenery z ciuchami nie jechały wcale.
2. Kolega podpuszczacz chciałby wiedzieć coś więcej? Temat rozpocząłem po to aby wypowiadali się nasi koledzy z Rzepina. Nie będę dziadkiem w brydżu. A może Ty jesteś policjantem czytającym nasze forum? Pytaj Bienia – może Ci odpowie a potem Sio!
3. Jeśli chodzi o Bienia (jeśli Bień to Szpiegowaty – obecna lokalizacja Gądki) to myślę, że tym zesłaniem chcieli zamknąć mu gębę (może wysłali go jako szpiega?). Za dużo wie o wszystkim i wszystkich (przynajmniej tak myśli). Przyczaił się - siedzi tam, nic nie robi i nuci piosenkę kabaretu OTTO „Ja wiem, że wiem, ON wie, że ja wiem, ja wiem, że ON wie, że ja wiem” (i nie boi się?). Udowodnili mu, że mogą kopnąć jego Piekielnego Guru, Spoconego i Rafała to pewnie myśli, że teraz jego ześlą na wschodnią granicę. W końcu nikt mu jeszcze nie dokopał, jego wydział rozwiązano zgodnie z ustawą o CBA. Ślizgał się na ciężkiej pracy swoich ludzi (dymali po 20 i 30 godzin, często w nocy i święta, spali w samochodach, nocami łazili po krzakach obserwując fajkarzy lub wałkarzy od paliwa i gazu) a doceniał – finansowo lub awansami tylko swoich ulubieńców: Papusia (maskotkę) i Mariano Italiano. Panie Bień pora zakasać rękawy i na wschód – szogom do roboty marsz!
Poznaniak 2
 
Back
Do góry