• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

młodszy kontroler celny-rozmowa kwalifikacyjna

pomimo waszych pesymistycznych i czarnowidzących postów i tak się ciesze:))) Praca, jak praca, w wiekszości jej jakość zależy od zasobów ludzkich, mam nadzieje, ze trafie na fajnych ludzi, ciężkiej pracy się nie boje, pomimo tego, ze jestem wykształcona, posmakowałam naprawde ciężkiej roboty: np. na tokarkach i frezarkach po 8 h w trybie zmianowym w dużej fabryce:)))
Pracy się nie boje, ludzi tez nie, dam rade:))) A jak nie... no cóż, kto nic nie ryzykuje- nic nie ma:)))
 
popracujesz trochę to zobaczysz że tu nie chodzi o to że trzeba ciężko pracować i nie chodzi o to czy są fajni ludzie. na początku jest fajnie bo nowa praca. Też to przeszliśmy...
 
więc o co chodzi??? O poplecznictwo??? brak awansów??? itp., no cóż ten stereotyp jest wpisany w polską kulture, tak jest wszedzie, niezaleznie od tego czy pracuje się w urzędzie, czy w banku, a zespół tworzą ludzie, więc dalej będe się upierać , że to oni tworzą kulture pracy.
 
Hej Kalinko! Milej pracy! I nie martw się tymi marudami! Niestety cło wypęlnione jest ludźmi o miernych kwalifikacjach i NIEBYWAŁYM mniemaniu o sobie. Inaczej bowiem jak sądzę dawno już ci niezadowoleni geniusze opuściliby nasze szeregi. Nieprawdaż panowie i panie? A do jakiej komórki Cię dali? Napisz wszystkim co Ci tu kibicują! Wszystkiego dobrego na nowej drodze żywota! Pozdrówka
 
:) Fajnie, że czegoś chcesz, masz rację - wszędzie jest i łatwo i trudno. Nie warto słuchać malkontentów - jeśli jest tak źle i tak mało płacą - to może czas na azyl, siostry...
NIE MA GLUPEJ PRACY, SA TYLKO GLUPI LDZIE...
A więc - zaciskaj zęby i witaj w Firmie. :lol:
 
....ynagrodzenia, to zaproponowali 1800 brutto (1404 netto), więc nie jest tak tragicznie, alternatywą w Opolu (dla mnie) mógł byc bank, gdzie proponuja (najczęściej) 1100+prowizja, a z ta róznie bywa. W Opolu naprawde nie ma wiekszych perspektyw, i co tu dużo mówic, ludzie młodzi uciekaja za granice, ja nie chce uciekać, nie chce być wyrobnikiem w obcym kraju.
 
Bedziesz wyrobnikiem we wlasnym kraju i to za 5 razy mniejsze pieniadze. Ja wlasnie koncze prace w cle i pomykam hen daleko....
 
kalinka napisał:
ja nie chce uciekać, nie chce być wyrobnikiem w obcym kraju.

Do cła nadają się tylko frajerzy z ideałami patriotycznymi, a rząd za to wszystko co nam robi to powinien z nami się pobrać
 
Kończe pisac w tym watku, bo dyskusja jest jałowa, jednym podoba się ta praca , innym nie... takie jest podsumowanie:)
 
I słusznie czynisz Kalinka! Frustratom mówimy a kiszzzzzzzz! Powodzenia i skrobnij od czasu do czasu jak ci się wiedzie :)
 
Cholera mnie bierze, gdy czytam tutaj posty niektorych - zyciowych nieudacznikow, ktorzy jakby "za kare" siedza w SC i podcinaja skrzydla wszystkim mlodym zniechecajac ich najpierw do wstepowania do SC, a potem do solidnej i ciezkiej pracy!

Jak sie praca w SC nie podoba, to czekaja miejsca pracy na Wyspach, w firmach ochroniarskich i na budowach (przyjmuja tam juz ekonomistow). Zrobcie w koncu cos dobrego dla tego kraju i sluzby i odejdzcie. Zwolnijcie miejsce mlodym, ktorzy chca pracowac i nie traktuja pracy jako kary bozej. Jak, "nie daj boze", taka Kalinka czy Nika trafi na takich piernikow, jacy przesiaduja tutaj na forum i wyladowuja wokolo swoje frustracje (bo im sie pewnie komuna ksztalcic nie pozwolila), to nawet najwiekszy zapal do pracy nie pomoze.

Ostatnio dochodze do wniosku, ze zadne reformy i odnowy moralne wcale nie sa SC potrzebne. Potrzeba poprostu mlodych i chetnych do pracy ludzi. Sprawnych, wyksztalconych i zaangazowanych w wykonywanie obowiazkow.

Czas przestac patrzec na pracownikow poprzez staz pracy, zaslugi i liczbe gwiazdek na pagonach. Musi w koncu nadejsc era oceny pracy poprzez wydajnosc pracy. Czas skonczyc z dawaniem awansow tym, ktorzy pracuja mniej wydajniej od innych, ktorzy wiecej gadaja niz robia i ktorzy wiecznie narzekaja obnizajac mlodym zapal do pracy.

Mam nadzieje, ze w ciagu najblizszych lat - z rerofma czy bez reformy - nadejdzie w SC zmiana pokoleniowa. Odejda w zapomnienie nawyki komunistyczne takie jak nagrody roczne i polroczne dla wszystkich. Przeciez to jeden z najwiekszych skandali w SC - co to za nagroda, ktora nalezy sie wszystkim. Nagrody powinny byc przyznawana tylko 20% najlepiej i najwydajniej pracujacym funkcjonariuszom lub komorkom. Dla nierobow i narzekaczy nie powinno byc nic!!

Czas skonczyc z awansami za staz pracy! Awanse tylko za podniesienie kwalifikacji, skuteczne dzialania, wyniki na sluzbie czy wydajnosc pracy. A nie za sumienne wykonywanie obowiazkow - bo za to dostajemy juz swoje pensje.

Jestem przekonany, ze niejeden mlody z powodzeniem wykonalby obowiazki kilku "zawalonych praca" bardziej doswiadczonych celnikow. A to dlatego, ze "tym doswiadczonym" nigdy nie przyszlo do glowy, aby prace sobie usprawniac (bo i po co - nikt w SC za myslenie nie placi - a powinno sie placic).

Czas wprowadzic mierzalne wskazniki wydajnosci i efektywnosci pracy. I na ich podstawie wystawiac oceny fukcjonariuszom. I od nich uzalezniac awanse i nagrody. A najslabszych poprostu zwalniac. Wtedy okazaloby sie, ze zamaist trzymac kilku narzekaczy kasujacych po 2 tys miesiecznie zatrudnic jednego mlodego, pracowitego, ambitnego za np. 3 tys. zl. Ale do tego potrzeba czasu i glebokich zmian w sposobie myslenia...a to moze sie dokonac tylko przez zmiane pokoleniowa. Pokolenie myslace kategoriami "mi sie nalezy" musi odejsc z SC!!
 
No to witamy Cię w Opolu.
Nie bedziesz się nudzić! Miej oczy szeroko otwarte. I jeśli moge poradzić (?)- nie wysnówaj zbyt pochopnych wniosków - ogólnie.
Miłej pracy.
 
Trafne uwagi i wnioski Rene_Gatt. Niestety SC siedzi po szyję w PRL-u, a szefostwo prezentuje mentalność kierowników z filmów Barei.
 
kalinka napisał:
....ynagrodzenia, to zaproponowali 1800 brutto (1404 netto), więc nie jest tak tragicznie

hmmm z tego co mi się wydaje to z 1800 brutto wychodzi cos około 1200 + pare złotych netto a 1400 netto to może za 5 lat będziesz miała uwzględniając inflacje, wysługę lat oraz dobre wiatry których Ci życzę należy jeszcze pamiętać o zakazie dorabiania i pierwszej podwyżce 50 zł brutto z reguły po 3 latach służby są to moje obserwacje i myślę że nie tylko moje więc bank nie jest złą alternatywą tym bardziej że wynagrodzenie uzależnione jest od Twojego zaangażowania
kwestia też czego oczekujesz od tej pracy może pieniądze nie są dla Ciebie ważne

kalinka napisał:
ja nie chce uciekać, nie chce być wyrobnikiem w obcym kraju.

heh już ktoś to napisał nie tam to tu

bardzo dobrze że masz tyle optymizmu co do tej pracy tylko nie wiem czy to nie jest pomieszane z naiwnością młodej niedoświadczonej osoby jak sądzę z opisu
ale głowa do góry mam nadzieje że za jakieś pół roku odezwiesz się w tym wątku i napiszesz jak sama to widzisz i dalej bedzies dobrej myśli i pełna entuzjazmu
pozdrawiam
 
Back
Do góry