• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

LIKWIDACJA SC PRZESąDZONA

look, kiedyś u Słońca Fderacji także była księga gości ( w stylu ŁubyDubu....niechŻyjeNamPrezesKlubu), gdy nie było takich wpisów, to księgę zlikwidowała.
LOOK, spójrz, zstąp na ziemię, popracuj i wtedy się odezwij. (Bo kto nigdy nie stąpał po ziemi, nigdy nie będzie w niebie :cry: )
 
teraz chyba dla wszystkich jest jasne dlaczego wymieniono tak ochoczo kadrę osobiście miałem szefa który głośno artykułował w mfie co mu się nie podoba teraz prawdopodobnie nikt nie będzie słuchał głosu rozsądku a środowiska gospodarcze typu konfederacje pracodawców czy instytuty finansów będą zawsze za tym co każdoczesny rząd przedstawi.
 
CELNIK2000 napisał:
Nieźle kombinują. Zwołali na 12 i 13 grudnia konferencję "naukowców" (pewnie z KUL-U), którzy mają uzasadnić fakt łączenia cła ze skarbowcami.


Najprawdopodobniej decyzje juz zapadły, a konferencja "naukowców" ma tylko dostarczyć naukowego poklasku. Jesli 2007 rok ma być ( zdaniem obecnej władzy) rokiem przełomu, zmian i reformy finansów, to większość decyzji zostanie wprowadzonych już w tym roku, może nawet zaraz po konferencji. Obym sie mylił.
 
Witam
Jestem Cywilem i powiem wam, że z nadzieją czekam na likwidację IC.
Poziom merytoryczny Sz.N.P spadł dramatycznie. Za to wzrosła ilość sprawozdań do różnych dziwnych komórek Izby. Pracowników (FUNKCJONARIUSZY) TRAKTUJE SIĘ JAK ZBĘDNE BYDŁO. Przed przejęciem zadań Sz N P przez Służbę celną w nadzorze pracowało w kraju 1,6 tys. Pracowników, ilu jest teraz? Zamiast szkoleń mamy jakieś dziwne namiastki, ogólnie pracuje się tu fatalnie. Dla WSZYSTKICH pracujących w obecnej Służbie Celnej najlepszym wyjściem będzie jej likwidacja.
Służba Celna RP RIP 2007.
Pzdr
 
Szanowne sweterki sprawozdania narzucane są przez MF. Rozumiem, że tego nie wiecie ponieważ żaden z Was nie przygotowuje odpowiedzi w tym zakresie. Wynika to z bardzo prostego faktu nie macie ku temu żadnych predyspozycji ani zdolności. W mojej Izbie połowa tych co przyszli z UKS-u już nie pracuje generalnie za pijaństwo. Wasza mityczna merytoryczność jest czystą fikcją. Może niektórzy z Was znają się na gorzelniach ale to wszystko
 
Na tym forum były już dwie próby tego typu dyskusji i udało mi się skutecznie bez usuwania postów na ich powstrzymanie.
Wszyscy dobrze wiemy, że w rzeczywistości jest zupełnie innaczej niż przedstawiał to w lutym tzw. Zespół ds. skarbowości oraz jak przedstawiały to niektóre organizacje.
Nie zniżajmy się do tego poziomu. Wzywam zarówno pracowników jak i funkcjonariuszy aby odstąpili od tak żenująco niskiego poziomu dyskusji. Informuję jednocześnie, że jeśli ten apel nie odniesie skutku będę usuwał tego typu wpisy, aby nikogo kto czyta to forum nie wprowadzać w błąd, gdyż te wpisy polegają głównie na insynuacjach i wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę.
 
Ja jednak widzę konieczność zmian.
W sposobach wykonywania zadań przez SzNP, obsłudze podatników podatku akcyzowego ( struktury PA) i pracy w oddziałach celnych (OC) można uchwycić pewne podobieństwo. Wymiar podatku akcyzowego i cła (nawet w szerokim rozumieniu praca PC, EK i PA ) to ogólne orzecznictwo. Sposób działania podobny jak przy wszystkich podatkach.
Wydziały i referaty kontroli oraz zwalczania przestępczości według mnie duszą się w ramach ograniczonej właściwości tak miejscowej jak i rzeczowej.
 
SKARBOWIEC napisał:
Konsolidacja = [/b]WERYFIKACJA i na bruk jednostki niewygodne z przewodnim hasłem braci ,,tanie państwo, spieprzaj dziadu" .
Konsolidcja w działaniach ze zz skarbowców, srać na KW Federacji.
gratuluję polotu i doboru słów , bo faktucznie język polski jest tak ubogi ,że trzeba używać wulgaryzmów, dotyczy to ludzi o małym rozumku , prawda Skarbowiec .Czasami czytam wasze wypowiedzi na tym forum i tak się zastanawiam czy to nie za was powinni się wziąć.Chociaż nie wszystkich można wrzucić do jednego wora.Gdybyście mieli współpracować z innymi grupami zawodowymi, przypuszczalnie(może nie wszyscy), też byście siali ferment i niezgodę.
 
likwidacja IC

Do Ricka. Nie mam zamiaru merytorycznie z Tobą dyskutować. Chciałbym Ci powiedzieć tylko jedno. Być może izby celne będą zlikwidowane, ale cło jako formacja napewno przetrwa ( nie wiem w jakiej formie ). Natomiast w niedługiej perspektywie Sz. N. P napewno przestanie istnieć ( tak, że myśl raczej o swoim losie ). Kontrola w tak archaicznej formie powinna być moim zdaniem zlikwidowana. Można te zadania wykonywać w inny sposób, nie wymagający istnienia Sz. N. P. Na zakończenie, trochę pokory, jako Sz. N. P. nie jesteście wcale tacy wyjątkowi, tak jak nie są wyjątkowi inni pracownicy państowi, także celnicy, wojskowi, policjanci, itp. Każdy po prostu wykonuja swoją robotę. Może nie powinienem tego pisać, ale osobiście mam bardzo krytyczne zdanie o pracy Sz.N.P.
 
Kontrola przedsiębiorców w zakresie cła ( powtórna ) i podatków wykonywana jest we wszystkich państwach WE i USA też. Pytanie czy powinna być oddzielna dla cła wraz z akcyzą i oddzielna dla innych podatków i należności budżetowych.
 
Uzupełnienie do poprzednich postów.

SzNP to nie jest kontrola. To dozory i sprawdzenie. W tym podobna jest ich praca do zadań OC. Myślę o charakterze pracy a nie o przepisach.

Kontrola przedsiębiorców w zakresie cła ( powtórna ) i podatków wykonywana jest we wszystkich państwach WE i USA też. Pytanie czy powinna być oddzielna dla cła wraz z akcyzą i oddzielna dla innych podatków i należności budżetowych.
Pozdrawiam cywili i funkcjonariuszy.
 
Ja też jestem cywilem w IC i nie mam nic wspolnego z Sz.N.P ani innymi dzilami kontrolnymi, powiedzmy pracuje w dziale ogolnym. Traktowanie nas jest ponizej krytyki, funkcjonariusze uważają, iż mają kilka gwiazdek i zielony, wyświechtany mundurek i mogą wszystko. Jestem zdecydowany za połaczeniem ze skarbówką, wydzieleniem mobilnych do UKS-ów, Sz.N.P do DUS-ów oraz utworzeniem Izby Celno-Skarbowej jako 2 instancji ale wyłącznie z cywilami, którzy będą kontrolowac to co się dzieje na dole. Funkcjonariusze mają wykonywa swoją robotę w UC i OC granicznych. Pozdrawiam i czekam na takie rozwiązania
 
Traktowanie nas jest ponizej krytyki, funkcjonariusze uważają, iż mają kilka gwiazdek i zielony, wyświechtany mundurek i mogą wszystko

Jeśli piszesz o sobie to nie pisz w liczbie mnogiej NAS bo opisujesz tylko swoją sytuację. Zapewniam cię ze jestes marginesem bo w wielu referatach, odziałach, wydziałach cywil z celnikiem dogadują się i to całkiem dobrze. Jak ci nie pasuje to złóż wypowiedzenie. Może to problem jest w tobie bo masz konfliktowy chrakter.
 
a

pierwsze zdanie ,jest taki dział matematyki,"kombinatoryka"wpisałeś się w moją wypowiedż,beszczelnie.Tak nie powinien nikt robić.
 
a ja w swojej służbie spotkałem i spotykam wielu cywili i mundurowych merytorycznie dobrych i uczciwych którym się chce, spotkałem również ich odrotność tak więc nie genaralizujcie , rację ma Sławek nie tędy drogo by się wzajemnie obrzucać błotem.Jedno mnie pociesza że te głosy poniżej poziomu kulturalnej dyskusji to margines.
 
kultura

kino,teatr lalaek,cześć lala,teatr,teatr marionetek-zabawny-chi,chi. ,OPERA,OPERETKA,kabarety,my.To Znaczy ja.Ja pracuję.Ty pracujesz,ON.my pracujemy.WY,LUB....... ONI ja chce.Pytanie.????3
 
Back
Do góry