• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kwota przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy SC. na rok 2021.

stefan 123

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
5 Luty 2017
Posty
918
Punkty reakcji
1 164
Proszę Z.Z o niezapominanie dopisania do pilnych spraw przy rozmowach ze stroną rządową jak najszybszego określenia wielokrotnościi kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celnej. Jest to bardzo istotne dla tegorocznych emerytów.
 
Napewno jest to ważna sprawa dla tegorocznych emerytów .
Ale dużo ważniejsza jest sprawa zmian art. 15 a . Samo wyliczenie
wysługi w służbie pięćdziesiąt parę procent robi bardzo duże spustoszenie
w wyliczeniach emerytalnych. Najważniejsza sprawa to pilnie nawiązać
kontakt ze związkami służb mundurowych i tam tkwi nasze zwycięstwo .
Cywilna instytucja KAS nic nam nie pomoże . Kwotę przecietnego
uposażenia państwo i tak musi podnieść , chociażby ze względów
ekonomicznych.
 
To jest ściśle związane z podwyżką uposażenia. Jeśli fundusz płac nie wzrośnie to wielokrotność też się nie zmieni.
A nasza SKAS zapowiedziała już przecież, że podwyżek nie będzie.
@stefan 123 o podwyższeniu kwoty bazowej można rozmawiać TYLKO w połączeniu z podwyżkami uposażenia. W tym roku wielokrotność kwoty bazowej prawdopodobnie nie wzrośnie. Ci co odeszli/odejdą w styczniu i lutym i tak są wygrani bo waloryzacja da im więcej niż służba dłuższa o rok i te 2,6% z tego wynikające
I nie jest tak jak pisze @Zuziacoll , że muszą podnieść że względów ekonomicznych. Nasze podwyżki nie są powiązane ani z inflacją ani że średnią krajową itp. Zależy to wyłącznie od woli rządzących.
 
Ostatnia edycja:
Napewno jest to ważna sprawa dla tegorocznych emerytów .
Ale dużo ważniejsza jest sprawa zmian art. 15 a . Samo wyliczenie
wysługi w służbie pięćdziesiąt parę procent robi bardzo duże spustoszenie
w wyliczeniach emerytalnych. Najważniejsza sprawa to pilnie nawiązać
kontakt ze związkami służb mundurowych i tam tkwi nasze zwycięstwo .
Cywilna instytucja KAS nic nam nie pomoże . Kwotę przecietnego
uposażenia państwo i tak musi podnieść , chociażby ze względów
ekonomicznych.
Zmiana art. 15 a jest ważna , ale jeszcze ważniejsze jest zaliczenie nam okresu przed 15.09.1999 r. jako służby.
 
Zależy co komu, lata ucywilnienia zaliczone jako służba (szczegónie kiedy zadania nie uległy zmianie) też dla wielu jest istotnie często bardziej niż lata przed 99r. Jednak nie ma co się licytować tylko działać.
 
Zależy co komu, lata ucywilnienia zaliczone jako służba (szczegónie kiedy zadania nie uległy zmianie) też dla wielu jest istotnie często bardziej niż lata przed 99r. Jednak nie ma co się licytować tylko działać.

Uwielbiam , to co robisz . Niestety art. 15 a on wszystko zagarnął .
Zmiany są potrzebne. Nieraz podwyżki nic nie znaczą , ale te kilka lat
w KAS ----- musi nastąpić przełom . Trzy lata są liczone jako 2,6
ale w przypadku art. 15 . Tylko służby mundurowe mogą to zmienić .
 
W IAS Warszawa przyjmują od razu na stanowisko st.spec. SCS. Ja po 18 latach mam spec. SCS. Tylko się zwolnić i zaraz się przyjąć od nowa na lepszych warunkach. Jestem ciekaw czy można aplikować na wyższe stanowisko w nowym naborze pracując obecnie na niższym??
1611441953922.png
 
Ostatnia edycja:
W IAS Warszawa przyjmują od razu na stanowisko st.spec. SCS. Ja po 18 latach mam spec. SCS. Tylko się zwolnić i zaraz się przyjąć od nowa na lepszych warunkach. Jestem ciekaw czy można aplikować na wyższe stanowisko w nowym naborze pracując obecnie na niższym??
Pokaż załącznik: 8347
Parodia "oszczędności" wprowadzona przez ministra "PANA" i SKAS "służącą" ....To już nawet "lizaki" i "plecaki" muszą być wk... i :unsure:
(nie hejtuję) zdenerwowani;). Pozostaje oczywiście w tajemnicy, jakie owi specjaliści będą mieć zadania do wykonania.
Obstawiam - sygnalista:cool:
 
To jest ściśle związane z podwyżką uposażenia. Jeśli fundusz płac nie wzrośnie to wielokrotność też się nie zmieni.
A nasza SKAS zapowiedziała już przecież, że podwyżek nie będzie.
@stefan 123 o podwyższeniu kwoty bazowej można rozmawiać TYLKO w połączeniu z podwyżkami uposażenia. W tym roku wielokrotność kwoty bazowej prawdopodobnie nie wzrośnie. Ci co odeszli/odejdą w styczniu i lutym i tak są wygrani bo waloryzacja da im więcej niż służba dłuższa o rok i te 2,6% z tego wynikające
I nie jest tak jak pisze @Zuziacoll , że muszą podnieść że względów ekonomicznych. Nasze podwyżki nie są powiązane ani z inflacją ani że średnią krajową itp. Zależy to wyłącznie od woli rządzących.
W pełni się zgadzam z tym co napisał PJS za wyjątkiem jednego , a mianowicie waloryzacja emerytur nie zawsze da więcej niż służba dłuższa o rok gdyż 2,6% dalszej służby o rok liczy się z innej kwoty / w moim przypadku to 7319,00zł - średnie uposażenie w cle x 111,15% x wysługa / niż 3,84% waloryzacji emerytury / u mnie 3,84% z kwoty 4370,00zł /. Tak więc rok mojej pracy dłużej dałby mi większą emeryturę o około 160,00zł netto , natomiast waloryzacja da mi większą emeryturę o około 135,00zł.Ale w sumie i tak nie żałuję ze odszedłem z tego bajzlu. ;) (y)
Pozdrowienia dla wszystkich emerytów.
 
W pełni się zgadzam z tym co napisał PJS za wyjątkiem jednego , a mianowicie waloryzacja emerytur nie zawsze da więcej niż służba dłuższa o rok gdyż 2,6% dalszej służby o rok liczy się z innej kwoty / w moim przypadku to 7319,00zł - średnie uposażenie w cle x 111,15% x wysługa / niż 3,84% waloryzacji emerytury / u mnie 3,84% z kwoty 4370,00zł /. Tak więc rok mojej pracy dłużej dałby mi większą emeryturę o około 160,00zł netto , natomiast waloryzacja da mi większą emeryturę o około 135,00zł.Ale w sumie i tak nie żałuję ze odszedłem z tego bajzlu. ;) (y)
Pozdrowienia dla wszystkich emerytów.
Reasumując - rok służby za 25 zł miesięcznie więcej- dziękuję więcej uzyskam sprzedając puszki po piwie 👍👍👍
 
W IAS Warszawa przyjmują od razu na stanowisko st.spec. SCS. Ja po 18 latach mam spec. SCS. Tylko się zwolnić i zaraz się przyjąć od nowa na lepszych warunkach. Jestem ciekaw czy można aplikować na wyższe stanowisko w nowym naborze pracując obecnie na niższym??
Pokaż załącznik: 8347
Można.
 
W IAS Warszawa przyjmują od razu na stanowisko st.spec. SCS. Ja po 18 latach mam spec. SCS. Tylko się zwolnić i zaraz się przyjąć od nowa na lepszych warunkach. Jestem ciekaw czy można aplikować na wyższe stanowisko w nowym naborze pracując obecnie na niższym??
Pokaż załącznik: 8347
Przy rozdmuchanych kominach płacowych najważniejsze są widełki, teoretycznie mł. spec. może mieć pensję zastępcy naczelnika wydziału , kierownika referatu lub zastępcy kierownika oddziału.

 
W pełni się zgadzam z tym co napisał PJS za wyjątkiem jednego , a mianowicie waloryzacja emerytur nie zawsze da więcej niż służba dłuższa o rok gdyż 2,6% dalszej służby o rok liczy się z innej kwoty / w moim przypadku to 7319,00zł - średnie uposażenie w cle x 111,15% x wysługa / niż 3,84% waloryzacji emerytury / u mnie 3,84% z kwoty 4370,00zł /. Tak więc rok mojej pracy dłużej dałby mi większą emeryturę o około 160,00zł netto , natomiast waloryzacja da mi większą emeryturę o około 135,00zł.Ale w sumie i tak nie żałuję ze odszedłem z tego bajzlu. ;) (y)
Pozdrowienia dla wszystkich emerytów.
Masz rację, bardziej prawdziwe byłoby, gdybym napisał, że rok słuzby więcej nie daje prawie żadnej różnicy w wysokości emerytury. Wszystko zależy od indywidualnej podstawy, stażu (procentów) itp. U Ciebie wyszła różnica 25 zł na korzyść dłuższej służby, ja zostając rok dłużej tracę na wysokości emerytury ok 10 zł. W jednym i drugim wypadku nie są to duże kwoty, ale sam fakt, że zostając dłużej tracę na kwocie emerytury jest irytujący. Tak nie powinno być.
 
Masz rację, bardziej prawdziwe byłoby, gdybym napisał, że rok słuzby więcej nie daje prawie żadnej różnicy w wysokości emerytury. Wszystko zależy od indywidualnej podstawy, stażu (procentów) itp. U Ciebie wyszła różnica 25 zł na korzyść dłuższej służby, ja zostając rok dłużej tracę na wysokości emerytury ok 10 zł. W jednym i drugim wypadku nie są to duże kwoty, ale sam fakt, że zostając dłużej tracę na kwocie emerytury jest irytujący. Tak nie powinno być.
Trzeba jeszcze brać pod uwagę, że w kolejnych waloryzacjach należy uwzględniać waloryzowaną wcześniej podstawę. To np jak w moim przypadku w drugim roku emerytury daje jeszcze korzystniejszy przyrost z waloryzacji w porównaniu do 2,6% za wysługę.
 
Trzeba jeszcze brać pod uwagę, że w kolejnych waloryzacjach należy uwzględniać waloryzowaną wcześniej podstawę. To np jak w moim przypadku w drugim roku emerytury daje jeszcze korzystniejszy przyrost z waloryzacji w porównaniu do 2,6% za wysługę.

Masz rację , walorka z 2020 plus 2021 daje nam prawie tyle co 3 lata służby . To był dobry krok.
A ile spokoju , radości , luzu ..........
 
franek kisiel said:
"W pełni się zgadzam z tym co napisał PJS za wyjątkiem jednego , a mianowicie waloryzacja emerytur nie zawsze da więcej niż służba dłuższa o rok gdyż 2,6% dalszej służby o rok liczy się z innej kwoty / w moim przypadku to 7319,00zł - średnie uposażenie w cle x 111,15% x wysługa / niż 3,84% waloryzacji emerytury / u mnie 3,84% z kwoty 4370,00zł /. Tak więc rok mojej pracy dłużej dałby mi większą emeryturę o około 160,00zł netto , natomiast waloryzacja da mi większą emeryturę o około 135,00zł.Ale w sumie i tak nie żałuję ze odszedłem z tego bajzlu."

A skąd ta kwota 7319,00 średniego uposażenia w cle, w którym roku przeszedłeś na EM-kę? Zgodnie z kalkulatorem przeciętne uposażenie miesięczne w roku 2019 to 5766,70 zł, a w 2020 to 6581,53 zł.
 
Czy chodzi o 6581,53 zł x 111,15% = 7315,37 tule wychodzi z przeliczenia wprost?!
 
Czy chodzi o 6581,53 zł x 111,15% = 7315,37 tule wychodzi z przeliczenia wprost?!
Dobrze myślisz.Tylko że ja to samo napisałem w poście.Odszedłem na emkę w 2020r. gdy średnie uposażenie w cle wynosiło 6581,53zł natomiast moja średnia zarobków z 10-ciu kolejnych lat wynosiła 111,15% , dlatego moja podstawa wyliczenia emerytury wynosi 7319,00zł.Każdy ma swoją specyficzną średnią z 10-ciu lat i każdy będzie miał inną podstawę do wyliczenia emki / a podstawę należy jeszcze pomnożyć przez procent który wychodzi z lat służby /.
 
Czy chodzi o 6581,53 zł x 111,15% = 7315,37 tule wychodzi z przeliczenia wprost?!
6581,53 to przeciętne uposażenie w 2020 roku. Na razie musimy korzystać z tej kwoty, ponieważ nie została jeszcze opublikowana kwota za 2021, bo to ja ostatecznie będziemy brali pod uwagę jeżeli przejdziemy na emkę w 2021 (zer sam "zwaloryzuje" jeżeli kwota przeciętnego uposażenia w 2021 będzie wyższa niż w 2020). Kwotę przeciętnego uposażenia mnożysz przez SWÓJ indywidualny wskaźnik procentowy wyliczony ze swoich 10 lat. Następnie mnożysz przez % wyliczone na podstawie ilości lat (np.: 15 lat- 40%).
Kwota 7315,37 u Franka to jego indywidualna tzw. podstawa wymiaru!
Także każdy będzie miał inną wysokość emki w zależności od swojej podstawy wymiaru (wskaźnik z 10lat x przeciętne uposażenie w roku w którym odejdzie) oraz ilości przepracowanych lat.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry