• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kwota przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy SC. na rok 2021.

Tyle tylko, że w ustawie budżetowej na 2021 rok kwota bazowa dla funkcjonariuszy celno-skarbowych pozostała niezmieniona 1803,16 zł. Nadzieja jedynie tkwi w wielokrotności kwoty bazowej (w mnożniku), bo ta przemnożona przez kwotę bazową daje przeciętne uposażenie miesięczne. W 2020 wynosiła ona 6581,53 zł i o ile mnożnik się nie zmieni to pozostanie na tym samym poziomie w 2021 r. W latach ubiegłych rozporządzenie w sprawie mnożnika wchodziło odpowiednio w 2019 r. w grudniu, a w 2020 w sierpniu. Dlatego ten mnożnik jest tak istotny, należałoby tego przypilnować.
 
6581,53 to przeciętne uposażenie w 2020 roku. Na razie musimy korzystać z tej kwoty, ponieważ nie została jeszcze opublikowana kwota za 2021, bo to ja ostatecznie będziemy brali pod uwagę jeżeli przejdziemy na emkę w 2021 (zer sam "zwaloryzuje" jeżeli kwota przeciętnego uposażenia w 2021 będzie wyższa niż w 2020). Kwotę przeciętnego uposażenia mnożysz przez SWÓJ indywidualny wskaźnik procentowy wyliczony ze swoich 10 lat. Następnie mnożysz przez % wyliczone na podstawie ilości lat (np.: 15 lat- 40%).
Kwota 7315,37 u Franka to jego indywidualna tzw. podstawa wymiaru!
Także każdy będzie miał inną wysokość emki w zależności od swojej podstawy wymiaru (wskaźnik z 10lat x przeciętne uposażenie w roku w którym odejdzie) oraz ilości przepracowanych lat.
Jak nie będzie podwyżek to średnia pozostanie bez zmian.
 
kwota przeciętnego uposażenia się w tym roku niestety nie zmieni...taki klimat
Tak się zastanawiam, bo nie weryfikowałem tego: wie ktoś czy kwota przeciętnego wynagrodzenia w latach następnych może się zmniejszyć czy jest to prawnie nie możliwe. Chodzi mi o brak nagród, zmniejszana ciągle kwotę dodatków kontrolerskich, brak 13 w 2022, itp?
Istnieje takie zagrożenie czy raczej kolejna kwota nie może być niższa od poprzedniej?
 
Tak się zastanawiam, bo nie weryfikowałem tego: wie ktoś czy kwota przeciętnego wynagrodzenia w latach następnych może się zmniejszyć czy jest to prawnie nie możliwe. Chodzi mi o brak nagród, zmniejszana ciągle kwotę dodatków kontrolerskich, brak 13 w 2022, itp?
Istnieje takie zagrożenie czy raczej kolejna kwota nie może być niższa od poprzedniej?
do przeciętnego uposażenia z tego co mi się wydaje nie wlicza się nagród i dodatków uznaniowych...więc teoretycznie nie powinna ta kwota się zmniejszyć ale....;))
 
przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej stanowi wielokrotność kwoty bazowej, a ta związana jest ze środkami zagwarantowanymi w ustawie budżetowej. Wzrost nakładów oznacza wzrost kwoty (wskaźnika wielokrotności), obniżka nakładów relatywna obniżkę kwoty(wskaźnika wielokrotności) . Odpowiadając na pytanie, hipotetycznie możliwa jest sytuacja, w której rząd w budżecie zaplanuje mniejsze środki.
 

Wydaje mi się, że zeszłoroczne podwyżki modernizacyjne powinny mieć wpływ na średni wskaźnik kwoty bazowej w SCS. Bo inaczej nie mogę sobie wytłumaczyć, dlaczego w dalszym ciągu otrzymuję uposażenie w trzech ratach. Gdyby modernizację podpięli pod indywidualny wskaźnik kwoty bazowej otrzymywalibyśmy jeden przelew uposażenia.
Chyba że w Waszych Izbach otrzymujecie jeden przelew uposażenia, bez przelewów z rezerw.
 
Kwota 7315,37 u Franka to jego indywidualna tzw. podstawa wymiaru!
Także każdy będzie miał inną wysokość emki w zależności od swojej podstawy wymiaru (wskaźnik z 10lat x przeciętne uposażenie w roku w którym odejdzie) oraz ilości przepracowanych lat.

Z tego, co czwwschód pisał, to 6581,53 to przeciętne uposażenie w 2020 roku. U mnie przeciętne uposażenie, na stanowisku młodszego eksperta i Z WYSŁUGĄ PRAWIE 25% to 6491,53 zł. O czym my mówimy ??????? Kto nam nabił takie przeciętne uposażenie ??? Ilu jest ekspertów, starszych ekspertów itp., których zarobki mogłyby mieć na to wpływ ????
Człowiek ciągle słyszy, ża ma czas, że jeszcze się poprawi. A kiedy ma się q...wa poprawić, jak jest już prawie na emeryturze ???
A przede wszystkim. co ma się niby poprawić ?????????????????????? Zarobki w ostatnim roku służby ????????????
 
Ostatnia edycja:
Z tego, co czwwschód pisał, to 6581,53 to przeciętne uposażenie w 2020 roku. U mnie przeciętne uposażenie, na stanowisku młodszego eksperta i Z WYSŁUGĄ PRAWIE 25% to 6491,53 zł. O czym my mówimy ??????? Kto nam nabił takie przeciętne uposażenie ??? Ilu jest ekspertów, starszych ekspertów itp., których zarobki mogłyby mieć na to wpływ ????
Człowiek ciągle słyszy, ża ma czas, że jeszcze się poprawi. A kiedy ma się q...wa poprawić, jak jest już prawie na emeryturze ???
A przede wszystkim. co ma się niby poprawić ?????????????????????? Zarobki w ostatnim roku służby ????????????
Przeciętne uposażenie zawiera tzw trzynastkę, której prawdopodobnie nie uwzględniłeś.
Do swojego uposażenia miesięcznego musisz dodać 1/12 trzynastki, czyli w twoim przypadku ok. 541 zł, co w sumie da Ci kwotę 7032 zł. Dopiero tą kwotę porównuj do średniej w SCS.
Jeśli nie wziąłeś pod uwagę trzynastki, to jednak zarabiasz powyżej średniej.
 
Z tego, co czwwschód pisał, to 6581,53 to przeciętne uposażenie w 2020 roku. U mnie przeciętne uposażenie, na stanowisku młodszego eksperta i Z WYSŁUGĄ PRAWIE 25% to 6491,53 zł. O czym my mówimy ??????? Kto nam nabił takie przeciętne uposażenie ??? Ilu jest ekspertów, starszych ekspertów itp., których zarobki mogłyby mieć na to wpływ ????
Człowiek ciągle słyszy, ża ma czas, że jeszcze się poprawi. A kiedy ma się q...wa poprawić, jak jest już prawie na emeryturze ???
A przede wszystkim. co ma się niby poprawić ?????????????????????? Zarobki w ostatnim roku służby ????????????
6500?

Nie narzekaj...

A niecałe 4600 z 25%?

A wielu nie ma nawet tyle...

Znaj umiar...
 
Z tego, co czwwschód pisał, to 6581,53 to przeciętne uposażenie w 2020 roku. U mnie przeciętne uposażenie, na stanowisku młodszego eksperta i Z WYSŁUGĄ PRAWIE 25% to 6491,53 zł. O czym my mówimy ??????? Kto nam nabił takie przeciętne uposażenie ??? Ilu jest ekspertów, starszych ekspertów itp., których zarobki mogłyby mieć na to wpływ ????
Człowiek ciągle słyszy, ża ma czas, że jeszcze się poprawi. A kiedy ma się q...wa poprawić, jak jest już prawie na emeryturze ???
A przede wszystkim. co ma się niby poprawić ?????????????????????? Zarobki w ostatnim roku służby ????????????
Kolego/koleżanko mam podobne przemyślenia. Myślałem, że zarabiam jako tako dopóki, doputy nie otrzymałem zaświadczenia ze średniej z 10 lat. Okazało się, że jestem poniżej przeciętnej (granicą, śpb, broń, wyniki, itp.). I też zadałem sobie to pytanie: Kto nam nabił takie przeciętne uposażenie ???
Ilu musi być "ekspertów", kapelanów i innych żeby normalny funk na granicy był poniżej przeciętnej???
O kiedy to się w końcu zmieni??
Ja chyba/ na pewno nie doczekam☹️
 
6500?

Nie narzekaj...

A niecałe 4600 z 25%?

A wielu nie ma nawet tyle...

Znaj umiar...
Bolo, mówisz o netto czy brutto? Z całym szacunkiem ale wątpię żeby ktoś miał uposażenie 4600 brutto z 25 letnim stażem, nawet w naszej wspaniałej firmie. Nie przeginajmy!
 
No nie będę się sprzeczał. Skoro są tacy funkowowie, którzy po 30 latach służby dostają na rękę ok. 3800 to mogę tylko współczuć.
 
Przeciętne uposażenie zawiera tzw trzynastkę, której prawdopodobnie nie uwzględniłeś.
Do swojego uposażenia miesięcznego musisz dodać 1/12 trzynastki, czyli w twoim przypadku ok. 541 zł, co w sumie da Ci kwotę 7032 zł. Dopiero tą kwotę porównuj do średniej w SCS.
Jeśli nie wziąłeś pod uwagę trzynastki, to jednak zarabiasz powyżej średniej.
Podana przeze mnie kwota to kwota brutto (przy ponad 30-letnim stażu, ze wszystkimi możliwymi dodatkami i trzynastką).
Moje pytanie jest nadal aktualne - na podstawie czyich zarobków podane wyżej średnie uposażenie w kwocie 6581,53 zł. zostało wyliczone, skoro odzywa się tyle głosów, że mają znacznie poniżej średniej.
Jako ciekawostkę mogę podać, że kilka znanych mi osób na stanowisku starszego specjalisty (z mniejszym stażem) dostaje na rękę więcej ode mnie. Mój mnożnik akurat mieści się w granicach przewidzianych dla młodszego specjalisty :ROFLMAO: (młodszy specjalista ma 1,227-2,300, młodszy ekspert 1,974-3,300)
 
Z tego, co czwwschód pisał, to 6581,53 to przeciętne uposażenie w 2020 roku. U mnie przeciętne uposażenie, na stanowisku młodszego eksperta i Z WYSŁUGĄ PRAWIE 25% to 6491,53 zł. O czym my mówimy ??????? Kto nam nabił takie przeciętne uposażenie ??? Ilu jest ekspertów, starszych ekspertów itp., których zarobki mogłyby mieć na to wpływ ????
Człowiek ciągle słyszy, ża ma czas, że jeszcze się poprawi. A kiedy ma się q...wa poprawić, jak jest już prawie na emeryturze ???
A przede wszystkim. co ma się niby poprawić ?????????????????????? Zarobki w ostatnim roku służby ????????????
Zarabiasz miesięcznie około 5,5 tyś i Ty jeszcze narzekasz. Kto tyle zarabia w tym kraju? Ile byś chciał zarabiać? Można wiele złego powiedzieć o burdelkasie jako o organizacji nielogicznej ale jedno uczciwie trzeba przyznać zarobki w tym burdelu są na dobrym poziomie. A narzekanie na wysoką średnią to dla mnie jest jak sabotaż. Ja chciałbym żeby ta średnia była jak największa i 10 tyś. Przecież od tego zależy moja emka. Na zarobki chociaż mam poniżej średniej a tym bardziej na średnią nie mam zamiaru narzekać. Zanim coś się napisze warto czasami pomyśleć. Naprawdę chciałbyś obniżenia średniej w Służbie Celnej?
 
Zarabiasz miesięcznie około 5,5 tyś i Ty jeszcze narzekasz. Kto tyle zarabia w tym kraju? Ile byś chciał zarabiać? Można wiele złego powiedzieć o burdelkasie jako o organizacji nielogicznej ale jedno uczciwie trzeba przyznać zarobki w tym burdelu są na dobrym poziomie. A narzekanie na wysoką średnią to dla mnie jest jak sabotaż. Ja chciałbym żeby ta średnia była jak największa i 10 tyś. Przecież od tego zależy moja emka. Na zarobki chociaż mam poniżej średniej a tym bardziej na średnią nie mam zamiaru narzekać. Zanim coś się napisze warto czasami pomyśleć. Naprawdę chciałbyś obniżenia średniej w Służbie Celnej?
Niestety niektórzy nie rozumieją że np 90% ze średniej 8.000 zł to więcej niż 110% ze średniej 5.000 zł.
Jak pies ogrodnika skoro ja mam mniej to inny nie może mieć więcej - lecz paradoksalnie idąc na emeryturę korzystasz z tego że ktoś miał więcej od ciebie - w sumie proste lecz nie wszyscy to chcą ogarnąć.
 
Niestety niektórzy nie rozumieją że np 90% ze średniej 8.000 zł to więcej niż 110% ze średniej 5.000 zł.
Jak pies ogrodnika skoro ja mam mniej to inny nie może mieć więcej - lecz paradoksalnie idąc na emeryturę korzystasz z tego że ktoś miał więcej od ciebie - w sumie proste lecz nie wszyscy to chcą ogarnąć.
ale tylko wtedy gdy miał taki 10 letni okres gdy miał lepiej niż obecnie. W przeciwnym wypadku i tak jest o co narzekać bo zwasze byłw d a dla emki wysoka średnia przestaje mieć znaczenie. Też zaje się pewnych rzeczy nie rozumiesz. Wskaźniki i 10 letni wybrany okres dla pewnej grupy są bardzo sprzyjające (dla tych co mieli jakis epizod w służbie przesuwający ich istotnie do prodzu w stosunku do okresu poprzedzającego odejście ). Oczywiście ukróca pewną patologię pompowania ostatnich pensji ile wlezie. A dla pozostałych lekko obniża w stosunku do ostatnich. Co do zasady nie pomompuje sięich wszystkim ale tylko tym którym się chce pod pompować. Zatem dość nieuczciwie w stosunku do wszystkich. Z ostatniej pensji zaś pozwala na tę patologię dla tych co akurat byli na stanowisku z resztą dla każdego kto powoli pioł się do góry czy też w ogóle nie był doceniany to po prostu dokładnie ustalona i wiadoma część tych poborów.
 
Niestety niektórzy nie rozumieją że np 90% ze średniej 8.000 zł to więcej niż 110% ze średniej 5.000 zł.
Jak pies ogrodnika skoro ja mam mniej to inny nie może mieć więcej - lecz paradoksalnie idąc na emeryturę korzystasz z tego że ktoś miał więcej od ciebie - w sumie proste lecz nie wszyscy to chcą ogarnąć.

To tak nie działa. Podobnie do fałszywego twierdzenia, że "wyjątek potwierdza regułę".
Chyba nie uważasz, że cokolwiek stracisz, jeśli pozostali mają mniej ?! Średnio, oznacza
"średnio", a z tego że ktoś ma więcej, korzysta wyłączne ten, kto ma więcej ...
 
Back
Do góry