• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kursy aspiranckie

Jest to jedna z patologii w naszej służbie, znam przypadek osoby, ktora sumiennie wykonuje zadania, ale jest totalnie lekceważonia i od lat czeka na kurs mając 20 lat w służbie, nie jest plecakiem.....
Drugą patologią jest stan po kursach: oficerskim i aspiranckim, wysyłają ludzi na te kursy, po czym ludzie czekają na awans nawet 3 lata
wysyłanie na tak poważne kursy bez zagwarantowania awansu na stopniu za 30-50 zł jest totalnym sk...stwem,
Najpierw ludzie czekają latami na kurs, a później czekają na łaskę pańską na awans
 
Wydaje mi się, że powinny zostać przyjęte dwie zasady, a mianowicie:
1. Likwidacja okresu maksymalnego (pięciu lat) do mianowania na wyższy stopień. Awanse powinny być obligatoryjne po okresie wskazanym w ustawie, czyli rachmistrz np. po roku otrzymuje awans na starszego rachmistrza, młodszy asp. po dwóch latach otrzymuje awans na aspirant. Wyjątkiem od tej zasady winno być tylko zaistnienie przesłanek określonych w ustawie, jak np. dyscyplinarka.....
2. Zarówno kurs aspirancki i kurs oficerski wynny kończyć się promocją na pierwszy stopień w danym korpusie.....

Myślę, że takie zasady powinny zlikwidować wiele patologii

I jeszcze jedno powinna zostać zmniejszona ilość stopni w korpusie podoficerskim (tak jak to swego czasu nastąpiło w Policji)
 
Oczywiście.... Racja.... Są różne rozwiązania.... I pewnie każde z nich ma swoje dobre i złe strony....
Wiesz skąd się to wzięło?
Nie wiem jak daleko wstecz to sięga ale, ale pod koniec XIX wieku mundurowi policjanci patrolujący na ulicach nie byli wyposażania w broń palną. Ich obroną były bezwzględne kary śmierci orzekane w przypadku ataku na nich. Ostatecznie przestępcom bardziej niż atak opłacała się próba ucieczki.
Choć zapewne pod koniec lat 80-ych w Ulsterze bez automatu to się na ulicy nie pokazywali.
 
Wiesz skąd się to wzięło?
Nie wiem jak daleko wstecz to sięga ale, ale pod koniec XIX wieku mundurowi policjanci patrolujący na ulicach nie byli wyposażania w broń palną. Ich obroną były bezwzględne kary śmierci orzekane w przypadku ataku na nich. Ostatecznie przestępcom bardziej niż atak opłacała się próba ucieczki.
Choć zapewne pod koniec lat 80-ych w Ulsterze bez automatu to się na ulicy nie pokazywali.
No ale musimy pamiętać, że podejście do mundurowych w Polsce jest zupełnie inne niż w większości krajów Europy.....
 
A mnie się przypomina taki wierszyk :)
"Milicjant, to przyjaciel twój szczery i bliski
przyjaciel co życzliwie myśli o wszystkim.
Czuwa nad bezpieczeństwem na ulicy, w domu.
By co złego nie stało się komu."
:):):)
 
Bardzo dobrze. Właśnie po to nam broń/śpb. Katalog zastosowania jej w policji i sg jest dużo szerszy.
A teraz popatrz sobie ile trwa przeszkolenie profesjonalne w zakresie posługiwania się śpb. Do wypracowania sobie odruchów.
Śmiem twierdzić że nawet nie wszyscy nasi "Czarni" są wystarczająco przeszkoleni - vide wypadek na treningu we Wrocławiu.

Widzę że kłania się znajomość kks i kpk - może mniej lektury "Rambo" a więcej, uprzednio wymienionych?

Ale widzę że wiecie lepiej. Ja odpuszczam.
śpb i broń jest stosowana nie tylko do obrony własnej, ale również do obrony życia i zdrowia innych osób, jeśli tego nie rozumiesz lub prowokujesz aby pisać na temat zasadności użycia czy wykorzystania to nie dziwie się, że w naszej służbie są tacy kretyni jak Ty.
 
śpb i broń jest stosowana nie tylko do obrony własnej, ale również do obrony życia i zdrowia innych osób, jeśli tego nie rozumiesz lub prowokujesz aby pisać na temat zasadności użycia czy wykorzystania to nie dziwie się, że w naszej służbie są tacy kretyni jak Ty.
No i po co te inwektywy, kolego?
 
śpb i broń jest stosowana nie tylko do obrony własnej, ale również do obrony życia i zdrowia innych osób, jeśli tego nie rozumiesz lub prowokujesz aby pisać na temat zasadności użycia czy wykorzystania to nie dziwie się, że w naszej służbie są tacy kretyni jak Ty.
Gigard gdy Twoja siła argumentów zawodzi, jak widać zostaje już tylko argument siły. Z tą napastliwością, i brakiem opanowania (np. te inwektywy), to nie dość że wypadasz nadzwyczaj żałośnie ale też ,rzekł bym, że osobiście mam wątpliwości czy Twoja dojrzałość emocjonalna w ogóle dopuszcza Cię do noszenia broni.
 
Gigard gdy Twoja siła argumentów zawodzi, jak widać zostaje już tylko argument siły. Z tą napastliwością, i brakiem opanowania (np. te inwektywy), to nie dość że wypadasz nadzwyczaj żałośnie ale też ,rzekł bym, że osobiście mam wątpliwości czy Twoja dojrzałość emocjonalna w ogóle dopuszcza Cię do noszenia broni.
Ja mam wątpliwości czy Ty i Twoja trzoda chlewna na tym forum jest godna w ogóle służyć państwu.
 
Ja mam wątpliwości czy Ty i Twoja trzoda chlewna na tym forum jest godna w ogóle służyć państwu.
Jesteś albo zwykłym chamem albo trollem nasłanym by jątrzyć. Do chama bym dodała niedojrzałość do munduru, a co dopiero do środków przymusu bezpośredniego ! Sobie raczej byś nie zagroził, bowiem pocisk z pistoletu w tak pustym łbie na nic by nie natrafił. Lepiej zamknij chłopcze paszczę na Naszym forum !!! Dobranoc i miłej nocy życzę. ps. tylko się nie zmocz w nocy.
 
Zostawcie trola, niech leczy kompleksy, i tak każdy kto przepracował trochę, swoje wie.
Widać na pierwszy rzut oka, kto to jest.
 
No to fani skarbowców.pl mają tu niezłą polewę i darmowy teatrzyk...
Jeden "jurny..." (sam się tak określa) - obrońca Gigard'ów i jemu podobnych - to pewnie osiągnął pierwszy od lat orgazm.
Wielka szkoda, że osoby inteligentne (znane tu z rozsądnych komentarzy) dają się tak wypuszczać. Jeśli forum ma za mało moderatorów, wypadałoby ich uzupełnić, ale forumowicze też sami powinni sobie radzić. Każde słowo skierowane do trolla, jakie by ono nie było mądre, to nagroda dla takiego, a nie bat lub upomnienie! Obudźcie się!
 
Nowsze tasery mają łuk ostrzegawczy. Pisałeś/widziałeś kiedyś notatkę z użycia SPB ?

Nie rozumiem pytania, albo inaczej nie rozumiem logiki tego pytania ? Uważasz że taser jest niepotrzebny/zbędny/ za słaby ?


Jak idzie na Ciebie gościu z kosą, nie reaguje na wezwanie porzucenia niebezpiecznego przedmiotu to byś go przekonywał ? Na pewno zdążysz. Grożenie bronią ? Grozić to może rzezimieszek. SPB używa sie zgodnie z ustawą o śpb i w przypadkach kiedy tego wymaga sytuacja.

Pisałeś teaser a nie taser

A to zwiastun

Zagalopowałeś się zamiast spokojnie pochylić się nad wyważonym postem...

Chodziło mi o to, że zachwycasz się taserem a on ci nie pomoże jak gość ma broń i nie podejdzie i nie pozwoli tobie podejść

Widziałem już w naszej służbie kowbojów wymachujących nerwowo bronią wyciągniętą dla efektu, w moim odczuciu to było grożenie bronią
 
Ostatnia edycja:
Jacy tutaj siedzą wielcy eksperci od śpb i broni, aż mnie duma rozpiera gdy patrzę na takich ,,funków"♥
 
Back
Do góry