• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Konsultacje z Dyrektorem

Dzięki za życzenia ale nie mogą sie spełnic bo jak zwykły celnik z oc może spaść niżej ? chyba że poza cło ./ ale to nie tragedia /
Z tobą jest inaczej , ty wybitna świetnie wykształcona znajaca jezyki obce / pewno na papierze/ musisz wystartować i wygrać bo wtedy będziemy mieli prawdziwego menagera .
A jak sie tak stanie to wierz mi będe ciebie popierał nogami i rękami , narazie nie widzę lepszych od obecnych i im kibicuję.
PS Skoro tak bardzo wysmiewasz uczelnie i kierunki ukończone przez innych to zapodaj nam jakież to studia , kiedy i na jakim kierunku ukończyłaś ?

Właśnie myślę, że dla ciebie spaść z oc poza cło to byłaby wielka tragedia tak jak dla niektorych utrata stołka. Ja nikogo nie wyśmiewam. Przedstawiłam mój punkt widzenia i tyle. Zamiast opierać się wyłacznie na kolegach przejrzyj sobie w kadrach moje papiery i wielu innych. Porozmawiaj z ludźmi na jednostkach i wypytaj kto co umie to może zaczniesz coś dostrzegać. Czasem nie warto wyrzucać ludzi tylko dlatego, że nie są "nasi" albo że coś sie nam wydaje lub trzeba zrobic koledze miejsce. Warto słuchać opinii z wszystkich stron przed podjęciem decyzji.
Na głównego najlepszy byłby ktoś kto jeszcze nie rządził, spoza układów i przez to nie zawdzięczający nikomu niczego.
 
Ostatnia edycja:
Chciałabym żeby sprawiedliwości stało sie zadość i aby wygrała osoba nieskopromitowana dotychczasowymi dokonaniam, wolna od bagażu historycznego, z ukończonymi studiami niekoniecznie zaocznymi lub wieczorowymi na dobrym kierunku na polskiej uczelni lub zachodniej. To wystarczy do dobrych zmian.


To nie wystarczy!!!!!!!! Osoba bez doświadczenia nie ma szans. Każdy ma jakąś historie , każdy ma na koncie nie trafione decyzje. Pytanie czy potrafi wyciągać wnioski, obserwować i uczyć się na błędach. Studia, niezależnie od kierunku i uczelni nie stanowią czy potrafi być menadżerem i kierować ludźmi. Czasem ambicje łatwo pomylić z chorobą na władzę, obsesyjne udowodnienie swojej wyższości a to prosta droga do despotyzmu. Nam potrzebne nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi, zdrowe podejście do sprawowania władzy, chęć wprowadzenia pozytywnych zmian dla ogółu a nie dla jednostek. No cóż, tak miło pomarzyć...........
 
To nie wystarczy!!!!!!!! Osoba bez doświadczenia nie ma szans. Każdy ma jakąś historie , każdy ma na koncie nie trafione decyzje. Pytanie czy potrafi wyciągać wnioski, obserwować i uczyć się na błędach. Studia, niezależnie od kierunku i uczelni nie stanowią czy potrafi być menadżerem i kierować ludźmi. Czasem ambicje łatwo pomylić z chorobą na władzę, obsesyjne udowodnienie swojej wyższości a to prosta droga do despotyzmu. Nam potrzebne nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi, zdrowe podejście do sprawowania władzy, chęć wprowadzenia pozytywnych zmian dla ogółu a nie dla jednostek. No cóż, tak miło pomarzyć...........


Nie bój się. Wystarczyłoby. Ja wiem, że dla wielu z was to nie do pomyślenia i nie do pojęcia, że można innaczej zarządzać nie patrząc jak kto jest "zasłużony" tylko co potrafi i ze strachu szermujecie tylko hasłem doświadczenie. Zapewniam cię, że był w waszym życiu moment kiedy stawiali was na stołkach albo "dostrzegali" jak kto woli i wy byliście również bez doświadczenia. Wy wtedy poradziliście sobie i inni też sobie poradzą. Nie macie monopolu na władze tylko dlatego że piastowaliście i jestescie przez to pewniejsci siebie. Tym bardziej, że sytuacje pokazały że "w złym czasie" byliście bezradni i wasze doświadczenie nie miało najmniejszego znaczenia bo tylko wykonywaliście polecenia i nie potrafiliście zarządzać jak na doświadczonych przystało.

Zgodze się, że jest potrzebne nowoczesne zarządzanie ale to mogą dać tylko osoby z "czystą kartą".
 
Ostatnia edycja:
... Ja wiem, że dla wielu z was ..... Zapewniam cię, że był w waszym życiu.......wy byliście ..... Wy wtedy poradziliście sobie ..... Nie macie monopolu na władze ........ piastowaliście i jestescie przez to pewniejsci siebie. ....... byliście bezradni i wasze doświadczenie ....... wykonywaliście polecenia i nie potrafiliście zarządzać jak na doświadczonych przystało.

Kim Ty jesteś? gdzie do tej pory byłaś? Osądzasz wszystko i wszystkich. Ty jedna prawa i uczciwa teraz pouczasz tych "złych"? ha ha ha ha rewelacja!!!
 
Waleriano, wszyscy teoretycznie wiedza jaka władza być powinna, ale realia są inne. Tych układów , układzików, kumoterstwa i zależności nie da się załatwić jednym konkursem na dyrektora. To proces bardziej złożony i długotrwały. Władzy nie mam a szkoda.........:D
 
dobry szef ?

... Nam potrzebne nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi, zdrowe podejście do sprawowania władzy, chęć wprowadzenia pozytywnych zmian dla ogółu a nie dla jednostek...

Szanowny Izbeku!
Masz całkowitą rację, lecz muszę Ci zwrócić uwagę, iż OBECNIE połączenie dwóch punktów; - zdrowe podejście do sprawowania władzy oraz - chęć wprowadzenia pozytywnych zmian dla ogółu a nie dla jednostek jest NIEMOŻLIWE !!! Dlaczego tak twierdzę? Ponieważ WIEM, że nawet "święty", uczciwy, rzetelny, ludzki, sprawiedliwy ... etc. CZŁOWIEK jako SZEF, NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ W NASZEJ IZBIE !!! Choćby nie wiem jak dobrze chciał, to SAM nic nie zrobi !!! Najgorsze jest to, że NAJBARDZIEJ przeszkodzą mu w tym osoby, dla których dobra będzie działał. TO SIĘ WIDZI !!! TO SIĘ CZUJE !!! Większość ludzi, to NIEZADOWOLENI z zasady! Nawet gdy zaczyna się coś dobrego, to JEST ŹLE !!! Jeśli trzeba coś zmienić, to są PRZECIW !!! Jeżeli coś trzeba zrobić,to jęczą o WYKORZYSTYWANIU !!! Większość, to małe dzieci twierdzące, iż im się należy, niezdolne do jakichkolwiek własnych decyzji. Oczywiście nie wszyscy są tacy, ale zaproponuj ludziom samodzielność, a przekonasz się jak przerażająca liczbą rzesza obwoła Cię "wrogiem", "lewakiem", "czarnym", "czerwonym", "nieukiem", "snobem", "chamem", ... Dużo by wymieniać, bo pomysłów "anty" jest zatrzęsienie. Napisz natomiast coś negatywnego o konkretnej osobie, to od "klakierów" się nie opędzisz. Przykry to obraz naszej Izby, ale niestety prawdziwy ...

A MOŻNA BY INACZEJ ... : http://www.wssc.szu.pl/news.php?id=1883
 
Ostatnia edycja:
Szanowny Izbeku!
Masz całkowitą rację, lecz muszę Ci zwrócić uwagę, iż OBECNIE połączenie dwóch punktów; - zdrowe podejście do sprawowania władzy oraz - chęć wprowadzenia pozytywnych zmian dla ogółu a nie dla jednostek jest NIEMOŻLIWE !!! Dlaczego tak twierdzę? Ponieważ WIEM, że nawet "święty", uczciwy, rzetelny, ludzki, sprawiedliwy ... etc. CZŁOWIEK jako SZEF, NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ W NASZEJ IZBIE !!! Choćby nie wiem jak dobrze chciał, to SAM nic nie zrobi !!! Najgorsze jest to, że NAJBARDZIEJ przeszkodzą mu w tym osoby, dla których dobra będzie działał. TO SIĘ WIDZI !!! TO SIĘ CZUJE !!! Większość ludzi, to NIEZADOWOLENI z zasady! Nawet gdy zaczyna się coś dobrego, to JEST ŹLE !!! Jeśli trzeba coś zmienić, to są PRZECIW !!! Jeżeli coś trzeba zrobić,to jęczą o WYKORZYSTYWANIU !!! Większość, to małe dzieci twierdzące, iż im się należy, niezdolne do jakichkolwiek własnych decyzji. Oczywiście nie wszyscy są tacy, ale zaproponuj ludziom samodzielność, a przekonasz się jak przerażająca liczbą rzesza obwoła Cię "wrogiem", "lewakiem", "czarnym", "czerwonym", "nieukiem", "snobem", "chamem", ... Dużo by wymieniać, bo pomysłów "anty" jest zatrzęsienie. Napisz natomiast coś negatywnego o konkretnej osobie, to od "klakierów" się nie opędzisz. Przykry to obraz naszej Izby, ale niestety prawdziwy ...

W sumie Rybko jakiś procent racji masz. Ten nasz na razie nic złego i dobrego nie zrobił więc może ten nasz nie jest taki zły i troche się poprawił i powinien dostać na początek szanse - myśle sobie - patrząc na przykład IC Gdynia. Byleby nie chciał w naszej izbie dobra pewnej wąskiej grupy osób.

IC Gdynia http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=3932
 
Ostatnia edycja:
18.02. odbyło się spotkanie z Dyrektorem.
Podejmowano m.in. następujące tematy:
1 - zasady przyznawania premii pracownikom zatrudnionym na stanowiskach pomocniczych, robotniczych i obsługi w IC Katowice - podpisano porozumienie.
2 - omówienie oszczędności, w myśl pism Ministerstwa - Nie ma jeszcze pełnej wiedzy na temat budżetu izby na 2009 rok, więc na razie dyrekcja nie potrafi dokładnie określić oszczędności i wydatków w izbie.
3 - awanse - jest ich 64 na stopniu - dyrektor przedstawi sprawę awansów za parę dni.
4 - równoważnik mieszkaniowy dla osób przenoszonych - Pan dyrektor poinformował, że był zaskoczeny, gdy zobaczył nasze pismo w tej sprawie.
Prosił by go natychmiast informować, jeśli zdarzą się przypadki, o których pisaiśmy w rzeczonym piśmie.

Ze spotkania zostanie sporządzony protokół.
 
Back
Do góry