• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Ciekawostka. Sprawy ucywilnionych celników rozstrzygać będzie słynny ostatnio sędzia NSA Rafał Stasikowski. Sędzia jest w składach wyznaczonych na 06.09, 03.10, 17.10.
 
Ciekawostka. Sprawy ucywilnionych celników rozstrzygać będzie słynny ostatnio sędzia NSA Rafał Stasikowski. Sędzia jest w składach wyznaczonych na 0
Na miejscu tych funkcjonariuszy złożyłbym wniosek o wyłączenie tego sędziego. Z uwagi na osobę rządowego nominata, który ma do spłacenia olbrzymi dług wdzięczności "dobrej zmianie" wyrok jest aż nadto oczywisty. Do przewidzenia jest, że DIAS działał wręcz wzorcowo, przepisy są super,
a funkcjonariusz miał zagwarantowane wszelkie prawa konstytucyjne i z ochotą wyraził zgodę na ucywilnienie ...itd. itp.
 
Na miejscu tych funkcjonariuszy złożyłbym wniosek o wyłączenie tego sędziego. Z uwagi na osobę rządowego nominata, który ma do spłacenia olbrzymi dług wdzięczności "dobrej zmianie" wyrok jest aż nadto oczywisty. Do przewidzenia jest, że DIAS działał wręcz wzorcowo, przepisy są super,
a funkcjonariusz miał zagwarantowane wszelkie prawa konstytucyjne i z ochotą wyraził zgodę na ucywilnienie ...itd. itp.
 
Na miejscu tych funkcjonariuszy złożyłbym wniosek o wyłączenie tego sędziego. Z uwagi na osobę rządowego nominata, który ma do spłacenia olbrzymi dług wdzięczności "dobrej zmianie" wyrok jest aż nadto oczywisty. Do przewidzenia jest, że DIAS działał wręcz wzorcowo, przepisy są super,
a funkcjonariusz miał zagwarantowane wszelkie prawa konstytucyjne i z ochotą wyraził zgodę na ucywilnienie ...itd. itp.
Obecnie w Polsce ciężko jest liczyć na sprawiedliwy wyrok, ale jest szansa dla Związków Zawodowych na potwierdzenie swojej przydatności :cool:
 
To jest cenna i słuszna uwaga. Zachęcam wszystkie ZZ reprezentujące byłych funkcjonariuszy SC do skorzystania z tej wyjątkowej okazji ! : )
 
Witam wszystkich . O wygaszonych a radzej zwolnionych to już chyba zapomniano . Ja mam termin wyznaczania sprawy na Listopad w NSA a kasacja od DIAS wplyneła w lutym 2018. Chyba każdy umie liczyć. A gdzie jeszcze zaskarżenie decyzji. Wiem że są osoby które czekają na 4 decyzję . Czy związkowi prawnicy coś robią w tej sprawie czy mają pomysł jak zmusić dyrektora do wydawania decyzji zgodnych z wyrokiem . Moja sygnatura I OSK 782/18.
 

Komunikat WSA w Warszawie niby nie dotyczy naszych spraw, ale może mieć jakiś związek z tym, że w naczelnym sądzie administracyjnym poszło nam gorzej niż w Wojewódzkich Sądach Administracyjnych.
 
Jestem ucywilnionym celnikiem, obecnie na emeryturze. mam pytanie: czy ktoś wie, jakiego rodzaju wyroki zapadają teraz w NSA w stosunku do ucywilnionych funków? Chodzi o sprawy, w których kasację ((od pozytywnych dla nas rozstrzygnięć, nakazujących nam wydanie decyzji na f.c. lub na cywila) składali DIAS-i.
 
Back
Do góry