• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

....gdzie jest generał ?

lupus napisał:
Notowania akurat mają tendencję wzrostową, a to z uwagi na skalę arogancji i degrengolady poprzedników.
Już doszły do 107% a z pewnością to jeszcze nie koniec...
Boli? To dobrze. Ma boleć. Bo już nie będzie tak jak było. I ch...j!
A teraz kolej na następnych: Parafianowicza, Rostowskiego, Tuska.....

Chociaż mój stosunek do Jacka K, wyraża się w wartościach poniżej zera, jestem tego
samego zdania co Pan Przewodniczący.
Uważam, że piątek byłby jeszcze mniej odpowiedni. :D
 
Chcę napisać, że nie popieram takich działań Prokuratury.
Samo śledztwo zdecydowanie tak, bo zaniedbania ministrów (nie tylko Jacka K.) trzeba wyjaśnić, ale zatrzymanie w Wielki Czwartek, kiedy można to było zrobić w każdy inny dzień, tydzień temu lub tydzień po Świętach, bo pośpiech nie odgrywa w tym śledztwie żadnej roli, musi być napiętnowane.
Każdy Obywatel, niezależnie od tego z jaką opcją polityczną sympatyzuje, powinien takie metody oprotestować.
Śledztwo tak, ale Prokurator ma obowiązek szanować w śledztwie prawa człowieka, szanowań rodzinny mir, dbać by nie narażać dzieci. Nie było potrzeby zatrzymania w tym czasie. Tak nie wolno postępować, chyba że okoliczności śledztwa to wymuszają. W tym przypadku takiej potrzeby nie było.
Nie bronię Jacka K., bronię Naszej demokracji i standardów postępowania jakimi powinny kierować się organy państwowe.


To słowa prawdziwej godności, chapeau bas ...

Po takich słowach, znów potrafię szczerze[FONT=&quot] powiedzieć:

CZŁOWIEK - TO BRZMI DUMNIE !![/FONT]
 
Historia lubi zatoczyć koło (patrz obecny minister sprawiedliwości). Za rządów Jacka Służba Celna była jednolitą formacją a teraz co mamy ? Nikt z nami nie rozmawia, a poprzedni szef pisał nawet na tym forum. Zapomnieliście już ?
Mam wrażenie że sprawa się rozmyje
 
Zatrzymanie poprzedniego SSC to tylko polityka i zwykła zemsta w chamski sposób, zresztą czego można się po nich spodziewać.
 
W sieci łatwo znaleźć ustalenia prokuratury z Białegostoku z 2014 r. A tam jasno stoi, że sygnały z izb celnych były od 2005 r. a w październiku 2007 r. MF musiał mieć pełną świadomość, że 30000 automatów jest zalegalizowanych bezpodstawnie. Reakcji żadnej. Kapica to tylko kontynuacja. Dzisiaj prokuratura zawęża od 2008, ale z papierów wynika, że dochodzenie było za lata 2003-2009 i nieprawidłowości w całym okresie podobne. Przynajmniej od 2005. Zobaczymy czy będzie sprawiedliwość, czy sprawiedliwość polityczna. Niedopełnienie obowiązków z racji pełnionej funkcji, to duży wór i jak już powinien objąć więcej osób i na pewno nie od 2008.
 
W sieci łatwo znaleźć ustalenia prokuratury z Białegostoku z 2014 r. A tam jasno stoi, że sygnały z izb celnych były od 2005 r. a w październiku 2007 r. MF musiał mieć pełną świadomość, że 30000 automatów jest zalegalizowanych bezpodstawnie. Reakcji żadnej. Kapica to tylko kontynuacja. Dzisiaj prokuratura zawęża od 2008, ale z papierów wynika, że dochodzenie było za lata 2003-2009 i nieprawidłowości w całym okresie podobne. Przynajmniej od 2005. Zobaczymy czy będzie sprawiedliwość, czy sprawiedliwość polityczna. Niedopełnienie obowiązków z racji pełnionej funkcji, to duży wór i jak już powinien objąć więcej osób i na pewno nie od 2008.
Nie lubię Jacka Kapicy żeby była jasność. Nie lubię za wartościowanie , kacykowskie rządy , Lidię itd . Ale wg moje wiedzy to On zwracał uwagę na patologie dot. hazardu jeszcze w czasach kiedy Szefem Służby Celnej był p. Banaś . O co tu chodzi ....?
 
W sieci łatwo znaleźć ustalenia prokuratury z Białegostoku z 2014 r. A tam jasno stoi, że sygnały z izb celnych były od 2005 r. a w październiku 2007 r. MF musiał mieć pełną świadomość, że 30000 automatów jest zalegalizowanych bezpodstawnie. Reakcji żadnej. Kapica to tylko kontynuacja. Dzisiaj prokuratura zawęża od 2008, ale z papierów wynika, że dochodzenie było za lata 2003-2009 i nieprawidłowości w całym okresie podobne. Przynajmniej od 2005. Zobaczymy czy będzie sprawiedliwość, czy sprawiedliwość polityczna. Niedopełnienie obowiązków z racji pełnionej funkcji, to duży wór i jak już powinien objąć więcej osób i na pewno nie od 2008.
Pełna zgoda. Zarzuty tylko wobec Jacka K. jest to działanie wybiórcze Prokuratury
 
Zdobyłem się i wysłuchałem całej konferencji Ziobry i Świączkowskiego i zgadzam się ze Stefanem. Tłumaczyli, że może i próbował coś zrobić, ale się wycofał i był nieskuteczny. Należy się według nich zarzut niedopełnienia obowiązków. A kiedy poprzednik nie zrobił nic, bo nic z tego nie rozumie, dowód tutaj -
https://www.tvp.info/1255733/szuka-sie-afery-tam-gdzie-jej-nie-ma
to podstaw do zarzutów niedopełnienia obowiązków nie ma? Szef Służby Celnej Specjalnej Troski? Zostawcie jenerała. Może nie dał rady, ale przynajmniej rozumiał temat.
 
Pełna zgoda. Zarzuty tylko wobec Jacka K. jest to działanie wybiórcze Prokuratury
Zgadzam się z Kolegą , jeśli tak mogę Pana nazwać , gdzie był minister Banaś , jak Kapica wysyłał nawet kręcone w IC Szczecin filmiki , wskazujące na to ,że te automaty parafrazując syna Premiera to lipa ?
 
Nie lubię Jacka Kapicy żeby była jasność. Nie lubię za wartościowanie , kacykowskie rządy , Lidię itd . Ale wg moje wiedzy to On zwracał uwagę na patologie dot. hazardu jeszcze w czasach kiedy Szefem Służby Celnej był p. Banaś . O co tu chodzi ....?
Przypominam sobie, że w Rzeczpospolitej bodajże, Jacek K. chwalił się, jako Dyrektor Izby, że wykrył automat, czy automaty, zarejestrowane do niskich wygranych, a w rzeczywistości przeprogramowane i umożliwiające grę na wysokie wygrane. Nie pamiętam, w którym roku to było, ale rzeczywiście musiało być w czasie, gdy Szefem SC był MB.

No i to jest niestety dowód wprost, że Jacek K. miał wiedzę, a mimo to jak został Szefem SC, to pozwolił na bezkrytyczne rejestrowanie automatów i zarejestrowano wtedy w czasie 3 miesięcy, więcej automatów niż przez cztery pierwsze lata obowiązywania ustawy.

Może ktoś znajdzie linka do tego artykułu w RP? Może inne medium, ale pamiętam, ze coś takiego było.

 

Przypominam sobie, że w Rzeczpospolitej bodajże, Jacek K. chwalił się, jako Dyrektor Izby, że wykrył automat, czy automaty, zarejestrowane do niskich wygranych, a w rzeczywistości przeprogramowane i umożliwiające grę na wysokie wygrane. Nie pamiętam, w którym roku to było, ale rzeczywiście musiało być w czasie, gdy Szefem SC był MB.
No i to jest niestety dowód wprost, że Jacek K. miał wiedzę, a mimo to jak został Szefem SC, to pozwolił na bezkrytyczne rejestrowanie automatów i zarejestrowano wtedy w czasie 3 miesięcy, więcej automatów niż przez cztery pierwsze lata obowiązywania ustawy.
Może ktoś znajdzie linka do tego artykułu w RP? Może inne medium, ale pamiętam, ze coś takiego było.

Panie przewodniczący , kolegą jak widać być nie mogę. Dla jasności jestem ostatnią osobą która mogłaby bronić Jacka Kapice, ale z hazardem były wiceminister próbował na tle pozostałych coś tam robić . Można mieć i ja osobiście mam pretensje do wiceministra o wartościowanie ( mnie to nie dotknęło ) , kacykowskie zarządzanie - dyrektorzy z kapelusza , morze alko ze wschodu , rozwałka grup mobilnych na zachodzie , to co zrobił z Panem inspirując tego Kokota (on pracuje jeszcze? ) Za to wszystko zarzuty się Kapicy należą ale hazard ? Chyba tylko ta lipna ustawa której patronował , a która chyba tak naprawdę powstała w Szczecinie .
 
Zdobyłem się i wysłuchałem całej konferencji Ziobry i Świączkowskiego i zgadzam się ze Stefanem. Tłumaczyli, że może i próbował coś zrobić, ale się wycofał i był nieskuteczny. Należy się według nich zarzut niedopełnienia obowiązków. A kiedy poprzednik nie zrobił nic, bo nic z tego nie rozumie, dowód tutaj -
https://www.tvp.info/1255733/szuka-sie-afery-tam-gdzie-jej-nie-ma
to podstaw do zarzutów niedopełnienia obowiązków nie ma? Szef Służby Celnej Specjalnej Troski? Zostawcie jenerała. Może nie dał rady, ale przynajmniej rozumiał temat.
Działania/zaniechania obu ministrów mają wspólny mianownik. Za jednego i drugiego informowano MF o patologii i jeden i drugi dopuszczał rejestrację. Różnica polega na tym, że jeden był świadomy i rozumiał co się dzieje, drugi nie rozumiał :)
 
Działania/zaniechania obu ministrów mają wspólny mianownik. Za jednego i drugiego informowano MF o patologii i jeden i drugi dopuszczał rejestrację. Różnica polega na tym, że jeden był świadomy i rozumiał co się dzieje, drugi nie rozumiał :)
Ten drugi wie tylko jak się nazywa , z jakiej jest partii i jak algi działają :) Proszę tego nie kasować !!!
 
Stefaan. Możesz zwracać się do mnie per ty. Nie ma sprawy. Pisz Sławku, kolego, jak chesz
Dziękuje , Sławku ja już poza służbą stąd te konwenanse. Jak już możemy na Ty , to ważne info dla tych co przy granicy z DE , Niemcy nas chcą , wystarczy biegły niemiecki plus nasze tutaj zdobyte doświadczenie i tamtejsze zamieszkanie , dla mnie tutejsze . Cło tu przyjmuje mimo zaawansowanego wieku banasiowych uchodżców , co to nie przyjęli propozycji kontrolera skarbowego z oficera Służby Celnej(tak jest w Meklemburgii).
 
Dziękuje , Sławku ja już poza służbą stąd te konwenanse. Jak już możemy na Ty , to ważne info dla tych co przy granicy z DE , Niemcy nas chcą , wystarczy biegły niemiecki plus nasze tutaj zdobyte doświadczenie i tamtejsze zamieszkanie , dla mnie tutejsze . Cło tu przyjmuje mimo zaawansowanego wieku banasiowych uchodżców , co to nie przyjęli propozycji kontrolera skarbowego z oficera Służby Celnej(tak jest w Meklemburgii).

Ja znam rosyjski i podstawy chemii, to raczej do... Anglii. Pozdrawiam, dobrze że się naszym wiedzie.
 
Ten drugi wie tylko jak się nazywa , z jakiej jest partii i jak algi działają :) Proszę tego nie kasować !!!

ja się z tym nie zgadzam. ponieważ kolega twierdzi, iż rzeczony konus moralny ma zdolność przewidywania skutków. wg mnie to niemożliwe.

nie przedstawiając propozycji służby koledze Sławkowi i dopuszczając do patologii w tym przedmiocie bez wątpliwości wykazał, iż jest tylko nieudolnym naśladowcą kapiszona i powinien zająć miejsce na ławie oskarżonych obok niego.

swoją drogą, przecież jacuś może złożyć wyjaśnienia wskazujące na niedopełnienie obowiązków swojego poprzednika w obszarze ustawy hazardowej.

maniuś, może być ciekawe.
 
Boli? To dobrze. Ma boleć. Bo już nie będzie tak jak było. I ch...j!
A teraz kolej na następnych: Parafianowicza, Rostowskiego, Tuska..... (...)

(...)Uważam, że piątek byłby jeszcze mniej odpowiedni. :D

Po tym poście to już nawet doszło do 109%.
Jakiś przy... Mariana B. czy kolejny spad z radomskiej trollowni? A może jedno i drugie...
 
Back
Do góry