• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Nie, tylko ci o których mowa w Art. 15 d ust 4.
Odpowiedź mi na przykładowe pytanie.
Pan X w 1997 roku wstąpił do GIC, po likwidacji trafił do wywiadu skarbowego, a po marianowej reformie w 2017 roku został funkcjonariuszem SCS.
Kiedy Pan X po raz pierwszy wstąpił do służby?
Odpowiedź na to pytanie pomoże w ustaleniu z jakiego art. Pan X może odejść na emeryturę.
 
Odpowiedź mi na przykładowe pytanie.
Pan X w 1997 roku wstąpił do GIC, po likwidacji trafił do wywiadu skarbowego, a po marianowej reformie w 2017 roku został funkcjonariuszem SCS.
Kiedy Pan X po raz pierwszy wstąpił do służby?
Odpowiedź na to pytanie pomoże w ustaleniu z jakiego art. Pan X może odejść na emeryturę.
Już niedługo pan X będzie wiedział.
Da znać. Trzymajmy kciuki. Przecież nam nic nie zabierze.
 
W żadnym razie.
Byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do funkcjonariuszy, którzy nabyli prawa emerytalne.
A znając życie, co niektórym przed emeryturą znacznie wzrosłyby wskaźniki.
Może nie mówny o sprawiedliwości, bo trzeba by było zapytać czy sprawiedliwe było siłowe i chamskie wygaszanie i ucywilnianie, których w innych służbach nie było. To wyjątkowa sytuacja i wymaga wyjątkowych zmian w prawie.
 
Może nie mówny o sprawiedliwości, bo trzeba by było zapytać czy sprawiedliwe było siłowe i chamskie wygaszanie i ucywilnianie, których w innych służbach nie było. To wyjątkowa sytuacja i wymaga wyjątkowych zmian w prawie.
Właśnie jako ucywilniony funkcjonariusz mam 39 lat stażu i do emki z ZUS zarówno moi koledzy i ja musimy jeszcze kilka lat dopracować.
Bo jak piszesz, w sposób siłowy i chamski nie dane nam było dosłużyć do pełnej emerytury mundurowej.
 
Ostatnia edycja:
Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie. Długo mnie nie było, no cóż, skoro upadł art 15a postanowiłem popracować nad wysokością zusowskiej emki i w taki oto sposób straciłem mój ulubiony wolny czas. Ale dość o mnie co u Was moi drodzy Emeryci ????? 👋:unsure:
 
Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie. Długo mnie nie było, no cóż, skoro upadł art 15a postanowiłem popracować nad wysokością zusowskiej emki i w taki oto sposób straciłem mój ulubiony wolny czas. Ale dość o mnie co u Was moi drodzy Emeryci ????? 👋:unsure:
Waloryzacja z szumnych 14% spada do ok 10. Tak twierdzi przynajmniej pani minister Maląg
 
Ja natomiast 3 lipca złożyłem wniosek do ZER o zmianę podstawy wymiaru emki z uwzględnieniem waloryzacji za 2017 i 2018 r. Czekam nie mam żadnej informacji z zeru.
 
Ja natomiast 3 lipca złożyłem wniosek do ZER o zmianę podstawy wymiaru emki z uwzględnieniem waloryzacji za 2017 i 2018 r. Czekam nie mam żadnej informacji z zeru.
@Basic trzeba było wysłać wniosek do SO, który Ci przeslalem (słuszny interes strony) to byś już miał kasę. Ja już od dwóch tygodni cieszę się kasą za waloryzacje za lata 2018 i 2019 wraz z wyrównaniem. Pozdrawiam.
 
Ty się nie martw nic bo choćby się zesrali to emerytom przed wyborami posmarują jak należy byleby za wszelką cenę wygrać te wybory :)
Może dodam, że emerytom "sprzeda się" całkę
{\displaystyle f(x)dx}
f(x)dx


i pomyślą, że to niższe 10% + obiecanka1, wyjdzie im "opłacalniej".

Więc i tak będą zadowoleni ...
 
Back
Do góry