• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Szanowny Panie ministrze jeżeli chcecie odzyskać szacunek to nic prostszego Sławomir Siwy już wam podesłał gotowca, co trzeba zrobić by odzyskać honor i szacunek.:unsure: w piśmie które pan otrzymał od ZZ celnicy .

Ja dodam, że najlepszą drogą do zatrzymania hejtu jest niedawanie powodów do niego...

Prowadzić prawdziwy dialog ze środowiskiem i jego prawdziwymi reprezentantami a nie fasadowymi kanapowcami, postępować uczciwie, być szczerym, przestrzegać umów, traktować na równi z innymi służbami...

Żadna filozofia, zwykła przyzwoitość, wpajana już chyba nie tylko harcerzom ale i zuchom...

Wystarczy do zdobycia szacunku...

Szanuj innych a oni będą ciebie szanować...

I nie będzie hejtu...

A zacząć należałoby od wyciągnięcia ręki do Sławka i propozycji powrotu do munduru...
 
Ja dodam, że najlepszą drogą do zatrzymania hejtu jest niedawanie powodów do niego...

Prowadzić prawdziwy dialog ze środowiskiem i jego prawdziwymi reprezentantami a nie fasadowymi kanapowcami, postępować uczciwie, być szczerym, przestrzegać umów, traktować na równi z innymi służbami...

Żadna filozofia, zwykła przyzwoitość, wpajana już chyba nie tylko harcerzom ale i zuchom...

Wystarczy do zdobycia szacunku...

Szanuj innych a oni będą ciebie szanować...

I nie będzie hejtu...

A zacząć należałoby od wyciągnięcia ręki do Sławka i propozycji powrotu do munduru...
Słowo na niedzielę dla Pani Minister. Dziękuję kolegom za celne podsumowanie.
 
Może, szanowni koledzy Funkcjonariusze SCS, może MF każe się wam przebranżowić, tylko w co lub w kogo ???????

Ja proponuję panie ministrze i szefowo KAS zróbcie przebranżowienie w straż graniczną :unsure::unsure::unsure::whistle::giggle:
Pewien jesteś, że nie zdradzasz "pilnie strzeżonej tajemnicy", no ale w sumie podobno w SG lepiej ???o_O
 
@piracius przecież to tajemnica poliszynela, że straż graniczna od dawna jest przygotowana na przejęcie naszych celnych obowiązków i kompetencji.:unsure::whistle:
Z tym przygotowana to bym się nie zgodził. Ale lata wstecz były przymiarki do zdjęcia naszych obowiązków na przejściach osobowych. Przed towarówką się bronią.
 
Do rzeczy (w tym wątku), czy coś wiadomo o zmianie ustawy o Kas i emer polic, czy zz celnicy pl przygotowali jakiś projekt znian, nas uwzględniający w tamtych zmianach, czy może nie ma możliwości wniesienia takich poprawek? Dotyczy zmian - lata poza służbą jak służba dla uskowców.
 
Dzień dobry, w związku z przejściem na emeryturę chciałabym kontynuować moje członkostwo i opłacać składki , czy muszę ten fakt zgłosić do związków, czy po prostu dokonywać przelewy stałe z mojego konta.
 
A czy ktoś, coś z ucywilnionych na emeryturze wie - kiedy ZER będzie spłacać wyrównania w związku ze zmianą kwoty bazowej ???
 
A czy ktoś, coś z ucywilnionych na emeryturze wie - kiedy ZER będzie spłacać wyrównania w związku ze zmianą kwoty bazowej ???
Na stronie Zer masz info że przeliczania emek będą robione z automatu i nie trzeba składać wniosków, Pani z Zer-u poinformowała mnie również, że to dotyczy tylko tych fanków co odeszli na emkę w 2020 r. Co do wypłaty tego nie wiedzą nawet najstarsi ludzie w okolicy.
 
Dzień dobry, w związku z przejściem na emeryturę chciałabym kontynuować moje członkostwo i opłacać składki , czy muszę ten fakt zgłosić do związków, czy po prostu dokonywać przelewy stałe z mojego konta.
Gratuluję emki. Zobaczysz, że poza cłem też istnieje życie, również zawodowe:). Składkę członkowską oczywiście opłacasz ze swojego konta na konto związku. W tytule wpisz "składka członkowska i IAS...........". Jako emeryt możesz płacić połowę stawki, jednak przez wzgląd ile zawdzięczamy naszemu związkowi nie skąpmy złocisza i płaćmy całą. Również pamiętajmy o Sławku i przybijajmy mu " piątkę a nawet dwie (patrz pierwszy wątek w ogólnych dyskusjach). Pozdrawiam serdecznie.
 
Przeszedłem w 2019 r i czytałem gdzieś, że ci z 2019 r też mają mieć przeliczone z automatu.
Nie słuchaj plotek tylko czytaj przepisy. Jeśli odszedłeś w 2019 to do naliczania twojej emerytury stosuje się kwotę bazową z 2019.
Przeliczenia i wyrównania za 2019 r już dawno były po zmianie kwoty na koniec 19 r
W tym roku i kolejnych zmiana kwot bazowych nie ma już dla Ciebie znaczenia.
Teraz dotyczy Cie tylko waloryzacja, która jest co rok w marcu
 
Nie słuchaj plotek tylko czytaj przepisy. Jeśli odszedłeś w 2019 to do naliczania twojej emerytury stosuje się kwotę bazową z 2019.
Przeliczenia i wyrównania za 2019 r już dawno były po zmianie kwoty na koniec 19 r
W tym roku i kolejnych zmiana kwot bazowych nie ma już dla Ciebie znaczenia.
Teraz dotyczy Cie tylko waloryzacja, która jest co rok w marcu
Dzięki za odpowiedź.
 
Witam. Trochę nie rozumiem skąd taka pewność, że "uksowcom" zaliczą lata pracy w UKS do lat służby? Są do tego jakieś przesłanki?
 
Zamiast akcji "stop hejt", proponuje raczej, aby MF wdrożył wreszcie akcję (i to pilnie) .... "STOP DYSKRYMINACJI" Funkcjonariuszy SCS!!! Bo właśnie na taki ruch czeka cała Nasza Formacja, a właściwie te niedobitki doświadczonych funkcjonariuszy, którzy zostają jeszcze po marcu 2021r. w Służbie :p Panie Ministrze, Nasze granice (nie celne, ale cierpliwości), też wkrótce zostaną przekroczone, bo skala obłudy, demagogii, niewiedzy o problemach i bolączkach nurtujących Nasze środowisko, sięga już w niektórych kwestiach zenitu :mad: A sytuacje, kiedy MF nie potrafi zdążyć na czas w trakcie procesu legislacji, aby włączyć Nas do procedowanych przywilejów i korzystnych rozwiązań wdrażanych w innych Służbach staje się ostatnimi czasy swoistą regułą i rażąco narusza zasadę równości Służb Mundurowych :censored: Pamiętajcie, że oprócz obowiązków, obciążeń związanych ze Służbą, mamy też Nasze .... PRAWA!!!
 
10/10 ale chyba nikt nie sądzi żeby środowisko, które po dziesiątkach pism od związku w sprawach naszych praw i statusu celnika jedyne co z siebie wyprodukowało to zapowiedź powołania zespołu / :) / ds dialogu ze związkami zawodowymi.
tym samym nawet nie ukrywają jawnego szyderstwa z naszego zaangażowania, w zamian proponują to co zwykle- randkę :love: !!!!

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Witam. Trochę nie rozumiem skąd taka pewność, że "uksowcom" zaliczą lata pracy w UKS do lat służby? Są do tego jakieś przesłanki?
Żadnej pewności. Jak ktoś nie pojął, że to tylko gra mfu, to niech żyje nadzieją. Będzie lepiej i wydajniej pracował, bo nabierze więcej optymizmu. Jeszcze więcej bo już go ma.
 
Back
Do góry