• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

robili swoje badania? Konsultacje specjalistyczne? Czy było spotkanie z Komisją? Przepraszam za nawał pytań 😀
Tak badania i test. Wszystko był w miarę szybko tyle, że wysyłano mnie dwukrotnie na testy psychologiczne. W przyszłym tygodniu mam spotkać się z komisją. Mam orzeczenie o niepełnosprawniści od wielu lat, w związku z wypadkiem podczas służby. Konsultacja u kardiologa to zwykła wizyta EKG i badanie ciśnienia oraz informacje z dokumentacji medycznej,
 
Franek, nigdy nie było mowy (ze strony rządu) o zniesieniu art 15a.
Planowane zmiany mają jedynie dać możliwość wyboru skorzystania z art 15, ale pod pewnymi warunkami (wiek lub staż służby). F-sze którzy nie spełnią warunków nadal będą odchodzić z art.15a.
MSWiA się nie spieszy bo tam problem nie jest tak palący jak u nas. Nie ma w Poplicji, SG, ...., 60-letnich funkcjonariuszy, którym z wysługi wychodzi 50% emerytury. Tam wiekszość koło pięćdziesiatki osiąga pełną emeryturę
Drogi kolego PJS może użyłem niewłaściwego sformułowania pisząc o zniesieniu art.15a ale chyba każdy kto interesuje się tematem / obecni lub przyszli emeryci / powinni doskonale wiedzieć co miałem na myśli.Oczywiście że nigdy nie było mowy o całkowitym zniesieniu art.15a tylko o modyfikacji emerytalnej polegającej na tym że funkcjonariusze przyjęci po raz pierwszy do służby w latach 1999-2003 wyliczane mieliby emerytury z art.15.Oczywiście cała zmiana szykowana była pod policję i SG , a my jako że liczą nam staż emerytalny od 15.09.1999 przez przypadek załapalibyśmy się na tą modyfikację / oczywiście nie wszyscy , tylko ci co się przyjęli do 2003 r i to pod pewnymi warunkami nad którymi pracowało MSWiA-wiek lub staż służby /.
Pozdrawiam i życzę Tobie szybkiej i wysokiej emerytury / jeżeli jeszcze na niej nie jesteś /. ;) (y)
 
Drogi kolego PJS może użyłem niewłaściwego sformułowania pisząc o zniesieniu art.15a ale chyba każdy kto interesuje się tematem / obecni lub przyszli emeryci / powinni doskonale wiedzieć co miałem na myśli.Oczywiście że nigdy nie było mowy o całkowitym zniesieniu art.15a tylko o modyfikacji emerytalnej polegającej na tym że funkcjonariusze przyjęci po raz pierwszy do służby w latach 1999-2003 wyliczane mieliby emerytury z art.15.Oczywiście cała zmiana szykowana była pod policję i SG , a my jako że liczą nam staż emerytalny od 15.09.1999 przez przypadek załapalibyśmy się na tą modyfikację / oczywiście nie wszyscy , tylko ci co się przyjęli do 2003 r i to pod pewnymi warunkami nad którymi pracowało MSWiA-wiek lub staż służby /.
Pozdrawiam i życzę Tobie szybkiej i wysokiej emerytury / jeżeli jeszcze na niej nie jesteś /. ;) (y)
Nie wątpię, że masz temat opanowany.
Nie wszyscy jednak wnikliwie śledzą temat, jest w tej sprawie wiele niedomówień, mylacych wpisów. Jeśli kroś nie siegnie do opublikowanych zalożeń zmian, skróty myślowe mogą go zmylić i może wyciągnąć złe wnioski.
Jest też pewne niezrozumienie dlaczego projekt dotyczy funkcjonariuszy przyjętych w latach 1999-2003. Nie jest tak, że zmiany nie obejmą przyjetych później. Chodzi o to, że przyjęci w tym okresie mają już 15 lat służby, ale nie mogą odejść z art 15, bo w 1999 roku nastapiła zmiana zasad. Założenia nie są z tego roku, dlatego na dzisiaj sprawa dotyczy przyjętych w latach 1999 do września 2005. Z każdym rokiem zakres ten bedzie sie poszerzał. Nie jest więc prawdą, ze projekt dotyczy tylko celników przyjetych do 2003 roku, dotyczy wszystkich, tylko, żeby skorzystać ze zmian trzeba bedzie mieć 15 lat słuzby
 
Nie wątpię, że masz temat opanowany.
Nie wszyscy jednak wnikliwie śledzą temat, jest w tej sprawie wiele niedomówień, mylacych wpisów. Jeśli kroś nie siegnie do opublikowanych zalożeń zmian, skróty myślowe mogą go zmylić i może wyciągnąć złe wnioski.
Jest też pewne niezrozumienie dlaczego projekt dotyczy funkcjonariuszy przyjętych w latach 1999-2003. Nie jest tak, że zmiany nie obejmą przyjetych później. Chodzi o to, że przyjęci w tym okresie mają już 15 lat służby, ale nie mogą odejść z art 15, bo w 1999 roku nastapiła zmiana zasad. Założenia nie są z tego roku, dlatego na dzisiaj sprawa dotyczy przyjętych w latach 1999 do września 2005. Z każdym rokiem zakres ten bedzie sie poszerzał. Nie jest więc prawdą, ze projekt dotyczy tylko celników przyjetych do 2003 roku, dotyczy wszystkich, tylko, żeby skorzystać ze zmian trzeba bedzie mieć 15 lat słuzby
Niestety ale nie zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania że projekt będzie dotyczyć wszystkich przyjętych do września 2005/ na dzień dzisiejszy bo uważasz że wystrarczy mieć 15 lat służby /. Jak wcześniej napisałem projekt został opracowany pod kątem policji i SG bo w zależności od tego kiedy się przyjęli do służby to inaczej mieli wyliczane emerytury.Oto cytat z jednego z artykułów ze strony NSZZ Policjantów:
"Inaczej mają ustalane emerytury osoby pozostające w służbie przed 2 stycznia 1999 r., inaczej te przyjęte po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r. (włączenie do systemu pracowniczego), a przed 23 lipca 2003 r., a jeszcze inaczej osoby przyjęte po tej dacie, kiedy to funkcjonariusze zostali przywróceni do systemu mundurowego, ale na nieco innych zasadach niż ci najstarsi. I właśnie takie zróżnicowanie sposobu liczenia świadczeń – w ocenie autorów petycji – może skutkować tym, że zasady ustalania prawa do emerytury dla funkcjonariuszy przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r., a przed 23 lipca 2003 r. mogą być niezgodne z ustawą zasadniczą."
I właśnie dlatego jeżeli te zmiany w ogóle wejdą w życie to będą dotyczyć tylko przyjętych po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r., a przed 23 lipca 2003 r. / a przy okazji może my się na te zmiany załapiemy-oby były dla nas korzystne /.
 
Niestety ale nie zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania że projekt będzie dotyczyć wszystkich przyjętych do września 2005/ na dzień dzisiejszy bo uważasz że wystrarczy mieć 15 lat służby /. Jak wcześniej napisałem projekt został opracowany pod kątem policji i SG bo w zależności od tego kiedy się przyjęli do służby to inaczej mieli wyliczane emerytury.Oto cytat z jednego z artykułów ze strony NSZZ Policjantów:
"Inaczej mają ustalane emerytury osoby pozostające w służbie przed 2 stycznia 1999 r., inaczej te przyjęte po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r. (włączenie do systemu pracowniczego), a przed 23 lipca 2003 r., a jeszcze inaczej osoby przyjęte po tej dacie, kiedy to funkcjonariusze zostali przywróceni do systemu mundurowego, ale na nieco innych zasadach niż ci najstarsi. I właśnie takie zróżnicowanie sposobu liczenia świadczeń – w ocenie autorów petycji – może skutkować tym, że zasady ustalania prawa do emerytury dla funkcjonariuszy przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r., a przed 23 lipca 2003 r. mogą być niezgodne z ustawą zasadniczą."
I właśnie dlatego jeżeli te zmiany w ogóle wejdą w życie to będą dotyczyć tylko przyjętych po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r., a przed 23 lipca 2003 r. / a przy okazji może my się na te zmiany załapiemy-oby były dla nas korzystne /.
a czy wiadome jest kiedy te zmiany mają wejść w życie?
 
Nie chcę Cię na siłe przekonywać. Poczekajmy na konkretny projekt. Na razie to były przedstawiane założenia do zmian i komentarze opierają się tylko na nich. Nie zawsze dziennikarze wykazują się wystarczającą wnikliwością i przedstwiają wypaczoną wersję faktów. Wśród dziennikarzy też są lenie.
Pozdrawiam
 
Panowie, póki co nie ma o co kruszyć kopii. Prace nad nowelizacją trwają już kilkanaście lat, ostatnie założenia które były przedstawiane na RDS pochodzą z 2016 r. , potem nastąpiła cisza na skutek jak to uzasadniał Zieliński " ...dalsze procedowanie MSWiA nad modyfikacją art. 15a ustawy przyczyniłoby się najprawdopodobniej, z racji włączenia funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, do kolejnego zwiększenia wymiaru skutków finansowych dla budżetu państwa”. Jak podkreślił „kwestia ta wymagałaby zatem dodatkowych uzgodnień z Ministrem Finansów, bowiem kompleksowe wyliczenie skutków finansowych byłoby możliwe jedynie po uzyskaniu dokładnych danych z Ministerstwa Finansów dotyczących funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej objętych potencjalnie projektowanym zapisem”. Sprawa ożyła bo była jednym z punktów porozumienia NSZZ Policjantów z rządem po protestach. W trakcie procedowania ustawy o dodatkach dla policjantów minister Wąsik stwierdził, że MSWiA ma przedstawić założenia do projektu w ciągu najbliższych dwóch tygodni. czyli do 21 lipca. Dzisiaj mamy 21 ale września. Reasumując moi koledzy ( o ile mogę sie do Was tak zwracać) nie ma co się za bardzo na stawiać na pozytywne zmiany w tym zakresie w najbliższym czasie.
 
W emce najpiękniejsze jest to, że żaden gnojek już Ciebie nie zaskoczy "cudowną" decyzją. Decyzją o Tobie i Twoim życiu. Takich gnojków jest mnóstwo.............Wybrali ich inni gnojkowie bez wykształcenia. Pamiętajcie, że najlepszymi kierującymi są ludzie , którzy ślepo wykonają każde polecenie. Nie ważne, że myślący nie zgadzają się. Ważne, że będzie wykonane. Jestem szczęśliwy, że przynajmniej teraz ja sam decyduję o sobie. Wstaję rano...patrzę w lewo patrzę w prawo.......i wiem, że sam decyduję. Jest mi żał Tych, którzy muszą godzić się /wbrew ich woli/ na taki układ. Info dla Tych, którzy jeszcze wahają się. Nie wahajcie się. Skoro się do tej pory nie dorobiliście to przy tej polityce i tej rzeczywistości nie macie już szans. Tyle w temacie.
 
W emce najpiękniejsze jest to, że żaden gnojek już Ciebie nie zaskoczy "cudowną" decyzją. Decyzją o Tobie i Twoim życiu. Takich gnojków jest mnóstwo.............Wybrali ich inni gnojkowie bez wykształcenia. Pamiętajcie, że najlepszymi kierującymi są ludzie , którzy ślepo wykonają każde polecenie. Nie ważne, że myślący nie zgadzają się. Ważne, że będzie wykonane. Jestem szczęśliwy, że przynajmniej teraz ja sam decyduję o sobie. Wstaję rano...patrzę w lewo patrzę w prawo.......i wiem, że sam decyduję. Jest mi żał Tych, którzy muszą godzić się /wbrew ich woli/ na taki układ. Info dla Tych, którzy jeszcze wahają się. Nie wahajcie się. Skoro się do tej pory nie dorobiliście to przy tej polityce i tej rzeczywistości nie macie już szans. Tyle w temacie.
Dokładnie jest tak jak piszesz. I jeszcze jedno jest cudowne. Ten luz !!! A ciśnienie podnosili nie tylko kierujący gnojkowie. Niestety oliwy do ognia dolelewali też "nadpobudliwi" koledzy i koleżanki z pracy, którzy wypowidali / dodawali komentarze czy swoje z reguły negatywne (czarne) interpretacje nadchodących zdarzeń. I to wszystko jest już poza mną. Nie widzę i nie słyszę ani jednych ani drugich. Masa negatywnych emocji była w tym wszystkim najgorsza.
Wraca zdrowie, równowaga i harmonia. To jest najcenniejsze.
 
Jestem od czerwca na emeryturze. Najlepsze w tym jest to, że wyrwałem się z piekła stworzonego wspólnie przez przełożonych i „kolegów” (nieustające intrygi, obmowy, ośmieszanie, poniżanie, codzienne słowne ataki). I to wszystko za 5 tys. miesięcznie w momencie przejścia na emeryturę (wykształcenie prawnicze). We wczorajszej prasie podano, że osoby przed 26 rokiem życia (zwolnienie z podatku) zaczynają pracę w policji za 4 tys. netto. Niczego się w tej służbie nie dorobiłem, a teraz po 50 przyszedł już czas na ratowanie zdrowia. Wolę żyć za 3500 ale w normalności.
 
Pod tym co napisałeś Ty oraz Mateusz, podpisuje się obydwiema rękoma i nogami, kasa owszem jest ważna ale nie najwazniejsza, zdrowie psychiczne o nie tez trzeba zadbać, dość ogólnej szamotaniny i czekania jak ci chcą cudownie życie ułożyć, cudownych pomysłów z którymi nie wiadomo co robić, na emce jesteś wolnym człowiekiem,i święty spokój, spokojna wolna głowa, jednym słowem NORMALNIE
Byle jak najdłużej 😊zdrowia nam starczylo
 
Pod tym co napisałeś Ty oraz Mateusz, podpisuje się obydwiema rękoma i nogami, kasa owszem jest ważna ale nie najwazniejsza, zdrowie psychiczne o nie tez trzeba zadbać, dość ogólnej szamotaniny i czekania jak ci chcą cudownie życie ułożyć, cudownych pomysłów z którymi nie wiadomo co robić, na emce jesteś wolnym człowiekiem,i święty spokój, spokojna wolna głowa, jednym słowem NORMALNIE

Amen!!!!! :);)(y)

Wziąłem sobie powyższe do serca i przedstawiam wam mój plan tygodnia, jeśli jesteście na emce możecie go wykożystać:

1. sobota
2. sobota
3. sobota
4. sobota
5. sobota
6. sobota
7. niedziela :whistle::whistle::whistle:
 
@ZGK, wyborcza jak zwykle się nie popisała, to już odgrzewany kotlet. Te rozwiązania wynikają bezpośrednio z ustawy covidowej.
 
@ZGK, wyborcza jak zwykle się nie popisała, to już odgrzewany kotlet. Te rozwiązania wynikają bezpośrednio z ustawy covidowej.

To nie odgrzewany kotlet, tylko już określenie procentowej skali zwolnień i ich sposobu. I nie tylko wyborcza:

 
@standby2 ; @Prog-Res; @Mateusz, potwierdzam wszystko co napisali moi szanowni koledzy emeryci. Jakość życia bez oglądania różnej maści pseudo oficerów takich jak w katowickim uce-esie: bogacze, bigaje czy też preficze oraz nowych pseudo naczelników (kierowników) z byłego uksu, skarbówki jest zupełnie na innym wyższym levelu. Już nic nie muszę a w szczególności nie muszę słuchać jak to dzisiaj jest cacy a jak to kiedyś było be. Ludzie, przecież większość z Was awansowała do tej kadry kilkanaście lat temu. Wtedy gdy awansowaliście czy to za SLD czy to za PO to było źle. Czy ja dobrze pamiętam, że w czasie kiedy decydowały się losy służby celnej staliście po stronie banasia i jego reformatorów ?
Na szczęście mam to już za sobą. Teraz rano kupię sobie gazetkę, odpalę kompa, poczytam to tam słychać tu i tam. No i mogę zająć się swoimi pasjami. Czasami wejdę na celnicy.pl, poczytam i dołożę swoje trzy grosze. Gdybyście organizowali jakiś protest to oczywiście możecie na mnie liczyć. Pozdrawiam obecnych i przyszłych emerytów.
 
Back
Do góry