• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Czy pozew zmienił by układ jaki zawarł DIAS z ZER . Z odpowiedzi na pozew widać jak na dłoni -
Dyrektor ma tak wystawić dokumenty , żeby nie widział ich wnioskujący o emkę , a później bujajcie się frajerzy po sądach . Ale jest jeszcze sprawiedliwość i powoli wyprostujemy sfałszowane zaświadczenia .
 
@piracius zapewniam Cię, że gdyby pozew zbiorowy był w tej sprawie dopuszczalny to pewno już dawno zostałby złożony.
A dlaczego nie jest ?
Miałem na myśli "sprostowanie" świadectw skoro wiadomo, że są wadliwe,
jak nie zbiorowy "to kupą mości PANOWIE, kupą" i sądy chcąc nie chcąc muszą się zabrać do roboty.
 
@piracius
Instytucja tzw. pozwu grupowego została wprowadzona do polskiego systemu prawnego w 2010 roku ustawą z dnia 17 grudnia 2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym (Dz.U. nr 4, poz. 44). Akt ten normuje sądowe postępowanie cywilne w sprawach, w których są dochodzone roszczenia jednego rodzaju, co najmniej 10 osób, oparte na tej samej lub takiej samej podstawie faktycznej (art. 1 ust. 1).
Katalog spraw, które mogą być objęte pozwem zbiorowym
Zgodnie z art. 1 ust. 2 powołanej ustawy dotyczy ona następujących obszarów:
roszczenia o ochronę konsumentów,
z tytułu odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny oraz
z tytułu czynów niedozwolonych.
 
@piracius
Instytucja tzw. pozwu grupowego została wprowadzona do polskiego systemu prawnego w 2010 roku ustawą z dnia 17 grudnia 2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym (Dz.U. nr 4, poz. 44). Akt ten normuje sądowe postępowanie cywilne w sprawach, w których są dochodzone roszczenia jednego rodzaju, co najmniej 10 osób, oparte na tej samej lub takiej samej podstawie faktycznej (art. 1 ust. 1).
Katalog spraw, które mogą być objęte pozwem zbiorowym
Zgodnie z art. 1 ust. 2 powołanej ustawy dotyczy ona następujących obszarów:
roszczenia o ochronę konsumentów,
z tytułu odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny oraz
z tytułu czynów niedozwolonych.
A celowe wystawianie błędnego świadectwa to niby jest dozwolone ?
 
Wracam do tematu 60 dni. Dzisiaj otrzymałem pismo datowane 21.08, że mój wniosek o emkę wpłynął 15.06.2020. To ZER ma teraz kolejne 60 dni. Wg mnie powinni mi już liczyć odsetki. To pismo napisali po moich kilku mailach. Wygląda na to , że Częstochowa się nie śpieszy. Nie wiem ile wniosków do nich przekazano, ale wiem jedno, jak szły decyzje pierwotnie z Warszawy to szło szybciej. Może ktoś wie gdzie złożyć skargę, lub już składał na bezczynność ZER-u ?
 
Wpis umieszczony #14578 pokazuje gdzie zer ma odwołanie od decyzji o wypłatę odsetek , zaliczenie służby przed 15.09.1999 r. , radca prawny odpisał do sądu w taki właśnie sposób . Mają nas w .........
 
@aspirant50+ odsyłam do art.32 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin
Zgodnie z art. 32 ust 4 i 5.
4. Od decyzji, o której mowa w ust. 1, przysługuje zainteresowanemu odwołanie do właściwego sądu, według zasad określonych w przepisach Kodeksu postępowania cywilnego.
5. Odwołanie do sądu przysługuje również w przypadku niewydania przez organ emerytalny decyzji w terminie określonym w ust. 3a.
 
Wracam do tematu 60 dni. Dzisiaj otrzymałem pismo datowane 21.08, że mój wniosek o emkę wpłynął 15.06.2020. To ZER ma teraz kolejne 60 dni. Wg mnie powinni mi już liczyć odsetki. To pismo napisali po moich kilku mailach. Wygląda na to , że Częstochowa się nie śpieszy. Nie wiem ile wniosków do nich przekazano, ale wiem jedno, jak szły decyzje pierwotnie z Warszawy to szło szybciej. Może ktoś wie gdzie złożyć skargę, lub już składał na bezczynność ZER-u ?
A tyś przypadkiem nie składał razem z wnioskiem o emeryturę od razu wniosku o podwyższenie wymiaru z tytułu utraty zdrowia na służbie o te słynne 15 procent?
 
Wracam do tematu 60 dni. Dzisiaj otrzymałem pismo datowane 21.08, że mój wniosek o emkę wpłynął 15.06.2020. To ZER ma teraz kolejne 60 dni. Wg mnie powinni mi już liczyć odsetki. To pismo napisali po moich kilku mailach. Wygląda na to , że Częstochowa się nie śpieszy. Nie wiem ile wniosków do nich przekazano, ale wiem jedno, jak szły decyzje pierwotnie z Warszawy to szło szybciej. Może ktoś wie gdzie złożyć skargę, lub już składał na bezczynność ZER-u ?
Mój wniosek o wyrównanie wpłynął do ZER w pierwszych dniach czerwca. ZER O/ Częstochowa wszczął postępowanie 22 lipca a "zawiadomienie o wszczęciu postępowania" wysłał 21 sierpnia
 
Człowieczek zaczyna się gubić , gdy jedynym dostawcą informacji jest forum celnicy.pl .
Gdy podpiszą rozporządzenie o kwocie bazowej , to jaka będzie kwota bazowa funk. SCS ?
 
Człowieczek zaczyna się gubić , gdy jedynym dostawcą informacji jest forum celnicy.pl .
Gdy podpiszą rozporządzenie o kwocie bazowej , to jaka będzie kwota bazowa funk. SCS ?
Ta skrótowa nazwa może być trochę myląca dla niewtajemniczonych. Kwota bazowa się nie zmieni, jest zapisna w ustawie budżetowej.
Rozporządzenie o którym mowa dotyczy wielokrotności kwoty bazowej stanowiące przeciętne uposażenie. Wielokrotność razy kwota bazowa daje średnie uposażenie na dany rok, od którego liczy się np wysokość emerytury. Zwiększy się podstawa wyliczania emerytur, dlatego tegorocznym emerytom ponownie trzeba będzie przeliczyć emeryturę z wyrównaniem od dnia odejścia
 
Ta skrótowa nazwa może być trochę myląca dla niewtajemniczonych. Kwota bazowa się nie zmieni, jest zapisna w ustawie budżetowej.
Rozporządzenie o którym mowa dotyczy wielokrotności kwoty bazowej stanowiące przeciętne uposażenie. Wielokrotność razy kwota bazowa daje średnie uposażenie na dany rok, od którego liczy się np wysokość emerytury. Zwiększy się podstawa wyliczania emerytur, dlatego tegorocznym emerytom ponownie trzeba będzie przeliczyć emeryturę z wyrównaniem od dnia odejścia
Jaka to będzie kwota
 
Back
Do góry