• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Chciałem zauważyć, że niepewność nie wzięła się z tego co napisał dziennikarz tylko z faktu, że prezydent nie podpisał tej ustawy jako jedynej, ale macie rację starczy tego gdybania. Skoro nie ma żadnej wiadomości od szefostwa związku zostało nam czekać. Jedni uważają, że coś jest nie tak skoro Prezydent nie podpisał ustawy razem z innymi w dniu 6.08, inni uważają, że siejemy panikę i ustawa zostanie podpisana na dniach. Marzę o tym by Ci drudzy mieli rację.
 
Ostatnia edycja:
Troche przy tym moim nienaturalnym optymizmie
dalej jestem spokojny o los ustawy chociaż już nie tak nadzwyczaj, przyczyną jest nowa nominacja na szefa MSWiA. Kto jak kto ale Pan Kamiński jest z stanie bardziej stanowczo zareagować na ewentualne niepokoje służb mundurowych niż Pani Witek no i ten pluralizm.

Oczywiste, że spokój jest wskazany, a cierpliwość daje najwięcej argumentów (i sił), lecz te przymioty
nie są równoznaczne z ciszą czy stagnacją - do czego kierują niektóre sugestie.

Milczenie, niewątpliwie jest najgorszą formą komunikacji, gdyż najtrudniej się go zastępuje inną,
stagnacja zaś uzależnia i rozleniwia myśl, utrudniając rozruch w ewentualnej potrzebie działania.

PAD ma czas - to prawda! Nawet prawdą jednak, nie można uciszać wszystkich, rodzących się
koncepcji, gdyż ten czas przysługuje wszystkim. Im więcej wykorzysta go PAD, tym mniej będzie
go do ewentualnej reakcji zainteresowanych.

Lepiej więc może nie kpić ze zrozumiałego obecnie niepokoju osób, które tylko dzielą się nim
publicznie, całkiem słusznie wskazując na różnice względem wyłącznie tej jednej ustawy.

 

Oczywiste, że spokój jest wskazany, a cierpliwość daje najwięcej argumentów (i sił), lecz te przymioty
nie są równoznaczne z ciszą czy stagnacją - do czego kierują niektóre sugestie.

Milczenie, niewątpliwie jest najgorszą formą komunikacji, gdyż najtrudniej się go zastępuje inną,
stagnacja zaś uzależnia i rozleniwia myśl, utrudniając rozruch w ewentualnej potrzebie działania.

PAD ma czas - to prawda! Nawet prawdą jednak, nie można uciszać wszystkich, rodzących się
koncepcji, gdyż ten czas przysługuje wszystkim. Im więcej wykorzysta go PAD, tym mniej będzie
go do ewentualnej reakcji zainteresowanych.

Lepiej więc może nie kpić ze zrozumiałego obecnie niepokoju osób, które tylko dzielą się nim
publicznie, całkiem słusznie wskazując na różnice względem wyłącznie tej jednej ustawy.

czy ja kpię, Cat?
 
Witam. Od czwartku byłem na kursie. Właśnie wróciłem. Czytam Wasze niektóre posty i zastanawiam się, ile ustaw, które Sejm przyjął 19 lipca, Prezydent już podpisał? Więcej czy mniej, bo czytam nawet, że nie podpisał tej jednej tylko?
Ps. Jutro o 9.00 mam rozprawę w sprawie munduru. Później skontaktuję się z innymi służbami w tej sprawie, jak Oni na to patrzą?
 
Powodzenia Sławku! Czekamy na wieści.
Cały niepokój i dyskusja zaczęły się od tego:
 
Ostatnia edycja:
Sławek jesteśmy z Tobą! Wszystkiego Najlepszego! Nikt nie zrobił dla środowiska tyle co Ty . P.s jak będziesz coś wiedział napisz proszę. Podobno w kuluarach krążą sprzeczne informacje.
 
Z ostatniej chwili. Sytuacja zmieniła się mocno na korzyść służb mundurowych. Prezydent miał zostać przekonany przez wysoko postawionego strażaka. Szuka długopisu.
 
Witam chciałem się zapytać gdzie można otrzymać szczegóły dotyczące przejścia na wcześniejszą emeryturę? np. od kiedy liczona jest data mianowania czy od aktu mianowania czy od daty wejścia ustawy itp,
 
Witam chciałem się zapytać gdzie można otrzymać szczegóły dotyczące przejścia na wcześniejszą emeryturę? np. od kiedy liczona jest data mianowania czy od aktu mianowania czy od daty wejścia ustawy itp,
witaj, jedyna możliwość do dokładnie przeczytać wątek emerytury na tym forum. Najlepiej dwa razy.
 
Witam chciałem się zapytać gdzie można otrzymać szczegóły dotyczące przejścia na wcześniejszą emeryturę? np. od kiedy liczona jest data mianowania czy od aktu mianowania czy od daty wejścia ustawy itp,
Gościu z konia spadłeś czy temat rozmywasz? Nie sądzę aby ktoś zainteresowany był TAKIM IGNORANTEM?
 
Chciałem zauważyć, że nie pewność nie wzięła się z tego co napisał dziennikarz tylko z faktu, że prezydent nie podpisał tej ustawy jako jedynej, ale macie rację starczy tego gdybania. Skoro nie ma żadnej wiadomości od szefostwa związku zostało nam czekać. Jedni uważają, że coś jest nie tak skoro Prezydent nie podpisał ustawy razem z innymi w dniu 6.08, inni uważają, że siejemy panikę i ustawa zostanie podpisana na dniach. Marzę o tym by Ci drudzy mieli rację.
Pierwsze policzyć potem wydawać.
 
Ostatnia edycja:
czy ja kpię, Cat?

Nie Kolego, Ty nie kpisz.
Wyrażając swoje zdanie, odnośnie oczekiwania zróżnicowanego temperamentem różnych osób,
skorzystałem tylko z odnoszącego się do tej kwestii Twojego wpisu.

ps
Muszę jednak coś tu dodać, ponieważ prawdopodobnie nikt nie zauważył, iż ta osoba nie tylko
kpi sobie z oficjalnego adresata wypowiedzi, obrawszy za patrona nick'a, bezwzględnie postać
negatywną.
Nonszalancko drwi z wszystkich - nie dość, że bez żenady, to jeszcze wprost - okazuje swą
pogardę tak wybranym już kolejnym ofiarom, jak i potencjalnym.

ps2
Jeśli powyższe, nieomylny już pan przewodniczący, również uważa za bezwartościowe
"rozmywanie tematu", to kategorycznie żądam natychmiastowej likwidacji swojego
konta na Forum!
 
Ostatnia edycja:
 

Cytuję:
"Czy w związku z tym w mundurowym środowisku może dojść do kolejnego protestu?
Na dzisiaj nie ma takiego niebezpieczeństwa. Kolejny protest może być wywołany tylko w jednej sytuacji, kiedy ten rząd nie będzie realizował porozumienia, które podpisaliśmy z ministrem Brudzińskim."

I jeszcze jeden fragment:
"Czyli liczy Pan na to, że Prezydent ustawę podpisze?
Jeżeli dobro służb leży mu na sercu, tak jak deklaruje, to podpisze. Zaproponowane rozwiązanie to koło ratunkowe dla służb, do których już w tej chwili brakuje kandydatów. "

Dziękuję Gefreiter! Cały wywiad, zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wyobrażam sobie jak Sławek musi zazdrościć Przewodniczącemu NSZZ Policjantów, u którego po wypowiedziach widać, jak duża część policjantów daje mu mandat do działania.
Jego słowa, to ważny sygnał w naszej sprawie. Niestety jak widać obawiających się, że coś jest nie tak, przybywa :(
 
Podważenie przez Prezydenta w TK(jeśli TK by to zasądził w co wątpię) zniesienia wieku emerytalnego i jego braku w służbach, przyniosło by utratę praw emerytalnych przed 55 nie tylko funk.objętych nowelą ale także wszystkich przyjętych przed 2013 i po obecnych w służbie dziś czyli WSZYSTKICH funkcjonariuszy i żołnierzy w służbie czynnej na dzień dzisiejszy.Pomyślcie o konsekwencjach takiego kroku.Legislatorzy senatu to jełopy artykuł w tym czymś to opis zabawy młotkiem na bombie atomowej. Prezidą MUSI podpisać bo inaczej co? no przemyślcie sobie.

Nie masz niestety (na szczęście) racji. Niekorzystne rozstrzygnięcie TK nie unicestwia z "automatu" skutków przepisów uznanych za niekonstytucyjne. Stanowi jedynie podstawę do wznowienia postępowania i wydania nowej decyzji (np. emerytalnej). Tylko, że.... wznowienia następuje na wniosek strony. A chyba żaden z obecnie pobierających emeryturę mundurową takiego wniosku by nie złożył. Ale to tylko tytułem wyjaśnienia sytuacji prawnej. Prezydent nie podjął jeszcze decyzji (a przynajmniej jeszcze jej nie ogłosił) więc nie ma co gdybać, co by się stało gdyby odesłał ustawę do TK a TK by uznał, że to niezgodne z Konstytucją.
 
Back
Do góry