• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

wolny
USTAWA NIE PRZEWIDUJE WYRÓWNANIA EMERYTUR, TZN. jak ja od roku jestem na emeryturze, to za ten rok nie dostanę wyrównania, tylko zwiększenie emerytury o wysługę o 9 m-cy od 01.07.br., wiadomo że decyzję o przeliczeniu przyśle ZER, ale wniosek musi przejść przez DIAS, który potwierdzi staż służby od 15.09.99r, a wiek 55 który zostanie zniesiony dotyczy wszystkich, również tych zwolnionych i ucywilnionych.
 
wolny
USTAWA NIE PRZEWIDUJE WYRÓWNANIA EMERYTUR, TZN. jak ja od roku jestem na emeryturze, to za ten rok nie dostanę wyrównania, tylko zwiększenie emerytury o wysługę o 9 m-cy od 01.07.br., wiadomo że decyzję o przeliczeniu przyśle ZER, ale wniosek musi przejść przez DIAS, który potwierdzi staż służby od 15.09.99r, a wiek 55 który zostanie zniesiony dotyczy wszystkich, również tych zwolnionych i ucywilnionych.
Pozwolę sobie na polemikę.
Art. 33 ustawy mówi o zmianie decyzji.
Jeżeli decyzja stała się prawomocny a wydana jest np.1.1.19 to jej zamiana nastąpi z dniem 1.1.19. Cyt. Art. Nie rozstrzyga o terminie stosowania zmiany, można więc przyjąć, że będzie skuteczna od dnia wydania zmienianej decyzji. A więc wyrównanie by było należne.
Chyba, że coś przeoczyłem.
A to jest możliwe.
 
Planowane posiedzenia komisji sejmowych
Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych



  • 16 lipca 2019 (wtorek), godz. 16:30
    sala nr 111, bud. U
    • Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3604)
      • - uzasadnia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
Pracuję od 1979 roku - 40 w cle na granicy . Składałem na pomostówkę . Decyzja odmowna z dnia 12.04.2018 " - po dniu 31.12. nie wykonywał Pan prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze w rozumieniu niniejszej ustawy .Do pracy wykonywanej w warunkach szczególnych nie został zaliczony okres pracy od 01.01.2009 do 16.12.2016 tj do dnia wystawienia zaświadczenia o służbie ". Uznany staż w szczególnym charakterze 28 lat 10 mi-cy 15 dni . Na dzień dzisiejszy przy tylu niejasnościach tylko mundurowa i cierpliwie czekać z myślą o dotrwaniu na 65 i z ZUSU z rekompenstą . Wszystkim życzę wytrwałości i kompetentnej interpretacji naszej
sytuacji .
Taka jest prawda. Żadna pomostówka nas nie dotyczy.
 
jakie mamy średnie brutto w 2019 wie ktoś?

Stan na dzisiaj: wielokrotność kwoty bazowej 3,1 daje nam 1701,09x3,1=5273 zł
Kwota ta nie uwzględnia tegorocznych podwyżek.
Po uwzględnieniu tegorocznych podwyżek średnie brutto powinno wynosić około 5800 zł (ale nie zmieniono jeszcze wielokrotności)
 
Stan na dzisiaj: wielokrotność kwoty bazowej 3,1 daje nam 1701,09x3,1=5273 zł
Kwota ta nie uwzględnia tegorocznych podwyżek.
Po uwzględnieniu tegorocznych podwyżek średnie brutto powinno wynosić około 5800 zł (ale nie zmieniono jeszcze wielokrotności)
bardzo dziękuję.
 
Z tego co mi wiadomo to z własnego, i nie jak w przypadku emerytury średnia z 10 lat tylko z ostatniego uposażenia.
mnie też tak wychodzi po analizie ustawy,ale pytam bo może ktoś jest bardziej w temacie,np renta z katalogu chorób zawodowych może być wyższa niz 80 procent.
 
Poproszę o kontakt na priv osobę, która miała to nieszczęście, że po wysłaniu wniosku o przejściu na emeryturę, zachorowała i musiała przebywać na zwolnieniu lekarskim.
 
Za 15 lat słuzby przy 100% średniej 10 ważonej emerytura wychodzi 2076 złotych.
Za 20 lat jak powyżej 2735 złotych
za 20 plus 2 wojsko jak wyżej 2999 złotych
za maxa 75 wychodzi 3851 złotych
Po przyszłorocznej podwyżce kwoty podane jakieś 200 złotych plus do powyższych.
według mnie najlepsze lata to te przed wartościowaniem 2010 potem jest znaczny skok ale nie wszyscy się załapali na platformowy eksperyment.
 
Ostatnia edycja:
Właśnie oglądam posiedzenie komisji.
Kwestia 5 lat plicyjnych dalej nie jest zrozumiała dla posłów.
Zauważyłem tez inne kwestie dotyczące płatnych nadgodzin dla Policjantów, SG,... Ich przepis jest lepszy bo gwarantuje wypłatę a dopiero na wniosek może być czas wolny. U nas teoretycznie sami decydujemy, ale w mojej izbie i z tego co wiem nie tylko w mojej DIASi odmawiają wypłaty pomimo wniosków i powołując sie na dobro nadrzędne jakim jest prawo do wypoczynku decydują za funkcjonariusza, że ma odebrać nadgodziny w postaci dni wolnych.
Może przy okazji warto zając się zrównaniem również w tym aspekcie?
 
Back
Do góry