• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Mam pytanie techniczne :
Czy po połączeniu przez ZER wypłaty emerytury i trzynastki
na rękę otrzymaliście około 500 złotych mniej kasy ?
Na czym polega oszustwo tej sytuacji z 13-tką ?
Ile miało być 13 na rękę ?
 
Część zagadki rozwiązana . Jeszcze tylko 250 złotych gdzieś
zaginęło . Trzeba niestety do Zer zadzwonić. Okazuje się, że pokrzywdzonych
jest więcej.
 
Wyrównanie odprawy emerytalnej dotyczy też osób, które odeszły ze służby styczeń - luty 2023?
Jeżeli w tym czasie ktoś otrzymał nagrodę jubileuszową z tytułu wieloletniej służby to również i ona podlega wyrównaniu?
 
Wyrównanie odprawy emerytalnej dotyczy też osób, które odeszły ze służby styczeń - luty 2023?
Jeżeli w tym czasie ktoś otrzymał nagrodę jubileuszową z tytułu wieloletniej służby to również i ona podlega wyrównaniu?
Teoretycznie wszystko co otrzymujemy jest liczone z ostatniej pensji (odprawa, jubileuszowka, ekwiwalent urlopowy i nawet 13). A nasze ostatnie pensje zostały odrobinę podniesione modernizacją. Więc tak
Piszę teoretycznie, bo w mojej IAS Katowice na razie cisza

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Wyrównanie odprawy emerytalnej dotyczy też osób, które odeszły ze służby styczeń - luty 2023?
Jeżeli w tym czasie ktoś otrzymał nagrodę jubileuszową z tytułu wieloletniej służby to również i ona podlega wyrównaniu?
Tak, mam taką informację z płac. Wyrównanie jubileuszu już wpłynęło.
 
Teoretycznie wszystko co otrzymujemy jest liczone z ostatniej pensji (odprawa, jubileuszowka, ekwiwalent urlopowy i nawet 13). A nasze ostatnie pensje zostały odrobinę podniesione modernizacją. Więc tak
Piszę teoretycznie, bo w mojej IAS Katowice na razie cisza

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
tzn jak? trzynastka jest jeszcze raz w odprawie? Czy 1/12 trzynastki?
 
tzn jak? trzynastka jest jeszcze raz w odprawie? Czy 1/12 trzynastki?
Nie w odprawie nie ma trzynastki. Chodziło mi o to, że mieliśmy w lutym płaconą 13 za 2022. I ona była liczona wg pensji styczniowej, a nie np. według grudnia 22. Więc wg mnie 13 też powinna być wyrównana o modernizację... Chociaż tej 13 nie jestem do końca pewna...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Nie w odprawie nie ma trzynastki. Chodziło mi o to, że mieliśmy w lutym płaconą 13 za 2022. I ona była liczona wg pensji styczniowej, a nie np. według grudnia 22. Więc wg mnie 13 też powinna być wyrównana o modernizację... Chociaż tej 13 nie jestem do końca pewna...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Trzynaska jest obliczana na podstawie uposażenia za rok poprzedni. W 2023 roku była to nagroda roczna za rok 2022
 
Uważajcie na podatek. Odprawa, trzynastka, jubileuszówka. Ja miałam do dopłaty kilka tysięcy podatku przy rozliczeniu PIT, bo nie miałam żadnych odliczeń.
 
Uważajcie na podatek. Odprawa, trzynastka, jubileuszówka. Ja miałam do dopłaty kilka tysięcy podatku przy rozliczeniu PIT, bo nie miałam żadnych odliczeń.
Trzeba sobie radzić. Moja żona nie pracuje. Wiem że to głupia rada... Zdecydowanie wolałbym gdyby; pracowała! ... Pozdrawiam wszystkich którzy moga pracować!
 
Back
Do góry