• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Cześć, proszę was o pomoc bo już jestem zmęczony słuchaniem ciągłych plotek i straszeniem, ale do brzegu... chciałem odejść ze służby za dwa lata po osiągnieciu 25lat i wypłacie jubileuszówki, taki był plan... jednak sporo osób ode mnie z CUDO szykuje wnioski o emeryturę opierając się o plotki dotyczące zmiany wysokości odprawy oraz zmiany przepisów w zakresie liczenia emerytury, zamiast średniej z 10 lat na policyjną.
Czy naprawdę jest coś na rzeczy i szykują się jakiś zmiany przepisów? czy raczej wybieracie się na emeryturę ze względu na wysoka waloryzację?
stary bodajże od 2013 w policji obowiązuje średnia z 10 lat. fakt jeszcze nikt z tych których dotyczy ten art nie nabył i iwele lat nie nabędzie uprawnień do emki.
 
To nie jest interpretacja tylko podstawy prawne.

Art. 33b. 1. W przypadku ponownego przyjęcia emeryta do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorup￾cyjnym, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służbie Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celno-Skar￾bowej lub Służbie Więziennej i pełnienia tej służby nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy, na wniosek emeryta
ustala się nową podstawę wymiaru emerytury, w sposób określony odpowiednio w art. 5 ust. 1 albo ust. 1a albo w art. 18f.
2. Ponowne ustalenie podstawy wymiaru następuje nie wcześniej niż po zakończeniu służby

Czym innym jest doliczenie procentów wysługi, gdzie faktycznie nie ma żadnego wymogu czasowego, a czym innym wyliczenie nowej podstawy. No i oczywiście dotyczy to tylko tych którzy wrócili do służby z emerytury. Osobiście nie znam, poza Twoim, takiego przypadku.
Ja jestem takim przypadkiem. Do munduru wróciłem wcześniej, a dopiero teraz SO w Warszawie rozstrzygnął moją sprawę o emeryturę .
PS. Mam nadzieję, że ustalenie nowej podstawy wymiaru emerytury rozumiesz tak jak ja i że chodzi w tym o wszystkie elementy tej podstawy, z aktualną kwotą bazową i jej mnożnikiem z dnia ponownego odejścia ze służby? Inaczej byłbym w czarnej d....
 
Taką informację znalazłem w sieci...
Komunikat-Federacja-2022.jpg
 
Taką informację znalazłem w sieci...
Pokaż załącznik: 9777

Taką informację znalazłem w sieci...
Pokaż załącznik: 9777
Jakoś nie wiążę z tym komunikatem wielkich nadziei. Wiele z formacji wymienionych w piśmie ma np. dodatki stażowe - dla nas zabrakło. Nie widać w działaniu solidarności grupowej jaką sugeruje nazwa FZZS. Dodatki mentorskie to za mało by namówić do dalszej służby wyszkolonych funkcjonariuszy. Trzymajmy się ustaleń z ostatniego spotkania z uwzględnieniem uwag kolegów odnośnie użytych sformułowań w porozumieniu. Lepszy wróbel w garści ...
 
Jakoś nie wiążę z tym komunikatem wielkich nadziei. Wiele z formacji wymienionych w piśmie ma np. dodatki stażowe - dla nas zabrakło. Nie widać w działaniu solidarności grupowej jaką sugeruje nazwa FZZS. Dodatki mentorskie to za mało by namówić do dalszej służby wyszkolonych funkcjonariuszy. Trzymajmy się ustaleń z ostatniego spotkania z uwzględnieniem uwag kolegów odnośnie użytych sformułowań w porozumieniu. Lepszy wróbel w garści ...
Zgadzam się w pełni, no i te "masowe" odejścia 300 ? Ciekawe ile na wysłużoną emeryturę, ile do straży pożarnej, policji...SCS ? Zastanawia co innego, o tym SIĘ PISZE !!! Odnośnie odejść z KAS informacje trzeba wyciągać pismami ZZ... i umierają śmiercią naturalną, dowództwo ;) wykazuje zainteresowanie kawą i upraszczaniem języka i podejmuje :sleep: stosowne działania w zachęcaniu nowych do obsługi kieratu o_O
 
zazdroszczę moim koleżankom i kolegom ze Służby Celnej:


nie patrząc na nic i na nikogo, uciekajcie na zasłużone i ciężko wypracowane emki.
wszystkiego dobrego 🖐️
 
Witam
Pytanie takie mam żeby skutecznie było.
Wniosek o zwolnienie :
Złożyć osobiście w IAS
Pocztą Polską ze zwrot potw odbioru
Pocztą wewn
???
Pozdrawiam
 
Witam
Pytanie takie mam żeby skutecznie było.
Wniosek o zwolnienie :
Złożyć osobiście w IAS
Pocztą Polską ze zwrot potw odbioru
Pocztą wewn
???
Pozdrawiam
Jeżeli będzie Ci zależało na konkretnej dacie złożenia, to najlepiej osobiście w kancelarii IAS. Jeżeli nie - można Pocztą za ZPO. Pocztą wewnątrzną lepiej takich dokumentów nie składać.
 
Jeżeli będzie Ci zależało na konkretnej dacie złożenia, to najlepiej osobiście w kancelarii IAS. Jeżeli nie - można Pocztą za ZPO. Pocztą wewnątrzną lepiej takich dokumentów nie składać.
Dlaczego nie pocztą wewnętrzną. Bierzesz wpływówkę na kopii i załatwione!
Bez problemu.
 
Witam
Pytanie takie mam żeby skutecznie było.
Wniosek o zwolnienie :
Złożyć osobiście w IAS
Pocztą Polską ze zwrot potw odbioru
Pocztą wewn
???
Pozdrawiam
Jeśli masz do izby 10km, lub jedziesz przejazdem to możesz złożyć osobiście. Ja tam wysyłałem przez sekretariat, nie było żadnego problemu. Powodzenia!
 
Witam
Pytanie takie mam żeby skutecznie było.
Wniosek o zwolnienie :
Złożyć osobiście w IAS
Pocztą Polską ze zwrot potw odbioru
Pocztą wewn
???
Pozdrawiam
Osobiście sekretariacie w ias idziesz z wnioskiem o zwolnieniem że służby i kserokopią
Sekretarka odbierze na ksero przełoży pieczęć ze wpłynęło z datą taką a taką
Koniec tematu i po bólu
 
 
Wspaniałe rozwiązanie, lecz nie wiem czy w tej "organizacji" obowiązuje symetryzm. W związku z tym składając takie zawiadomienie można liczyć na z góry przewidziane utrudnienia. A przypuszczam, że wielu z nas utraciło już to zaufanie w stosunku do pracodawców.
A KTO Ci zabroni złożyć wniosek np. 3 lutego - z mocą wypowiedzenia od 27 luty, na podstawie przepisu o utracie zaufania - kierując go wobec pracodawcy ?!
 
Back
Do góry