• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

To już jest wielokrotnie przerobione. Wprowadzasz nieświadomie w błąd. Nie ma ponownego przyjęcia do służby. Jest ciągłość po uchyleniu decyzji zwalniającej.
Zapytaj swoich prawników lub zadaj pytanie w ZER, czy dla celów emerytalnych uchylenie decyzji o zwolnieniu powiązany z powrotem do służby, w przypadku funkcjonariusza który w międzyczasie przeszedł na emeryturę nie jest równoznaczne z ponownym przyjęciem do służby.
Mój wpis dotyczył Twojego konkretnego przypadku który jest odosobniony.
Ile znasz osób które będąc na emeryturze, po uchyleniu decyzji zwalniającej zdecydowały się na powrót do służby i związane z tym zawieszenue świadczenia? Ja nie znam nikogo takiego.
Najpierw zadajesz pytanie we własnej sprawie a później rozszerzasz to na inne przypadki powrotu do służby. Sam wprowadzasz zamieszanie.
Dla ZERu byłeś (i nadal jesteś, tylko z zawieszonym świadczeniem) zwykłym emerytem i nie interesują ich w jakich okolicznościach i z jakiego powodu wróciłeś do służby. Jeśli będziesz chciał wybrać inne 10 kolejne lata lub przeliczyć emeryturę wg nowego średniego uposażenia będzie miał zastosowanie art. 33b.
Doliczenie procentów za wysługę to odrębny temat.
Przywróceni, którzy nie byli na emeryturze mają zupełnie inną sytuację i tych przypadkach nie pisałem.
Chciałem pomóc.
 
Jednak również między nami kobietami różnica .Tyle samo lat ,tyle samo wysługi a 1000 zł różnicy.Skąd ?nie wiadomo. Oświadczam ,że kolezanka w wojsku nie była:))
 
Jednak również między nami kobietami różnica .Tyle samo lat ,tyle samo wysługi a 1000 zł różnicy.Skąd ?nie wiadomo. Oświadczam ,że kolezanka w wojsku nie była:))
Jedynym powodem musi być inny indywidualny wskaźnik z 10 lat. Koleżanka musiała więcej zarabiać i niekoniecznie w ostatnich latach. Tutaj nie ma żadnych cudów, czysta matematyka.
 
To już jest wielokrotnie przerobione. Wprowadzasz nieświadomie w błąd. Nie ma ponownego przyjęcia do służby. Jest ciągłość po uchyleniu decyzji zwalniającej.
W takim razie należałoby żądać od ZER przeliczania okresu od decyzji do uchylenia - chociażby ... zarobków cywilnych.

Tym sposobem (wszakże formalnym) ... i wilk syty i owca cała, zdrowa i zadowolona.
 
Czy jak w 2023 będzie podwyżka uposażeń, to wzrośnie wielokrotność kwoty bazowej do emerytury?
Jeśli wszystko będzie jak w dzisiejszej propozycji to po pierwsze primo ma wzrosnąć kwota bazowa o 7.8% (na dzisiaj). Pozostała kwota powinna zwiększyć wielokrotność kwoty bazowej.
 
Jeśli wszystko będzie jak w dzisiejszej propozycji to po pierwsze primo ma wzrosnąć kwota bazowa o 7.8% (na dzisiaj). Pozostała kwota powinna zwiększyć wielokrotność kwoty bazowej.
Ja to zawsze byłem słaby z matematyki ale jako suweren na emeryturze wku...łem dziś sewerenów aktywnych zawodowo bo wyszło mi, iż dostanę wyższą podwyżkę emerytury niż oni podwyżkę pensji i co najgorsze bez żadnego nawet cienia protestu i walki o waloryzację - no faktycznie chyba taki jestem cenny dla ekipy rządzącej i ważniejszy niż pracownicy na etatach - waloryzacja, 13, 14, 15 - już chyba wiem dlaczego minister edukacji tak walczy o obniżkę poziomu nauczania - ach ta matematyka :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Ja to zawsze byłem słaby z matematyki ale jako suweren na emeryturze wku...łem dziś sewerenów aktywnych zawodowo bo wyszło mi, iż dostanę wyższą podwyżkę emerytury niż oni podwyżkę pensji i co najgorsze bez żadnego nawet cienia protestu i walki o waloryzację - no faktycznie chyba taki jestem cenny dla ekipy rządzącej i ważniejszy niż pracownicy na etatach - waloryzacja, 13, 14, 15 - już chyba wiem dlaczego minister edukacji tak walczy o obniżkę poziomu nauczania - ach ta matematyka :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Zabiegi o stabilny elektorat idą pełną parą. Mam na myśli kolejną wrzutkę wyborczą w postaci 14, 15 - stki. Bo waloryzacje to żadna łaska, wszak powiązane z inflacją.
 
Cześć, proszę was o pomoc bo już jestem zmęczony słuchaniem ciągłych plotek i straszeniem, ale do brzegu... chciałem odejść ze służby za dwa lata po osiągnieciu 25lat i wypłacie jubileuszówki, taki był plan... jednak sporo osób ode mnie z CUDO szykuje wnioski o emeryturę opierając się o plotki dotyczące zmiany wysokości odprawy oraz zmiany przepisów w zakresie liczenia emerytury, zamiast średniej z 10 lat na policyjną.
Czy naprawdę jest coś na rzeczy i szykują się jakiś zmiany przepisów? czy raczej wybieracie się na emeryturę ze względu na wysoka waloryzację?
 
Cześć, proszę was o pomoc bo już jestem zmęczony słuchaniem ciągłych plotek i straszeniem, ale do brzegu... chciałem odejść ze służby za dwa lata po osiągnieciu 25lat i wypłacie jubileuszówki, taki był plan... jednak sporo osób ode mnie z CUDO szykuje wnioski o emeryturę opierając się o plotki dotyczące zmiany wysokości odprawy oraz zmiany przepisów w zakresie liczenia emerytury, zamiast średniej z 10 lat na policyjną.
Czy naprawdę jest coś na rzeczy i szykują się jakiś zmiany przepisów? czy raczej wybieracie się na emeryturę ze względu na wysoka waloryzację?
te plotki krążą od kilku lat. Moim zdaniem nie potwierdzą się.
 
Na podstawie plotek o zmianach zasad wypłacania odprawy (zmniejszenia 6-cio krotności miesięcznego wynagrodzenia do 1-2 krotności), liczenia podstawy wysługi z ostatniej pensji zamiast średniej z wybranych najlepszych 10-ciu lat podjąłem decyzję o odejściu w 2020r. Było też jeszcze kilka innych pomniejszych czynników (wypalenie, kwestie zdrowotne, ..) I dzisiaj tego nie żałuję. Bez tych plotek trudniej byłoby odejść. Gdybym odchodził teraz, miałbym za tą dłuższą służbę emeryturę wyższą tylko o ok. 140 zł netto/miesięcznie. A tak to waloryzacja podnosi emeryturę, a w dodatkowej pracy cieszę się z kolejnych podwyżek pensji. Jeżeli jesteś już mocno zmęczony, wypalony zawodowo i są osoby które regularnie podnoszą ciśnienie to odchodź. Ale jeżeli masz w miarę spokojnie, pracujesz w stabilnym miejscu, masz normalnych bezpośrednich przełożonych to zostań i zgarnij wszystkie kolejne 3-letnie podwyżki modernizacyjne i dopiero po tym odejdź. Tylko pamiętaj, że przyszłoroczna waloryzacja emerytur będzie raczej rekordowa. Ten kto chce/musi przejść na emeryturę niech jej lepiej nie przegapi.
 
Moim skromnym zdaniem, najlepiej skończyć "bój" początkiem lutego.
Oprócz wspominanych tu kryteriów, "załapujesz się" na nagłe, grudniowe - dodatkowe "nagrody"
i ewentualne regulacje roczne - z mocą obowiązywania - co najmniej od 1 lutego ...
O motywacyjnej premii po złożeniu wniosku o emke zapomnij…
 
Zapytaj swoich prawników lub zadaj pytanie w ZER, czy dla celów emerytalnych uchylenie decyzji o zwolnieniu powiązany z powrotem do służby, w przypadku funkcjonariusza który w międzyczasie przeszedł na emeryturę nie jest równoznaczne z ponownym przyjęciem do służby.
Mój wpis dotyczył Twojego konkretnego przypadku który jest odosobniony.
Ile znasz osób które będąc na emeryturze, po uchyleniu decyzji zwalniającej zdecydowały się na powrót do służby i związane z tym zawieszenue świadczenia? Ja nie znam nikogo takiego.
Najpierw zadajesz pytanie we własnej sprawie a później rozszerzasz to na inne przypadki powrotu do służby. Sam wprowadzasz zamieszanie.
Dla ZERu byłeś (i nadal jesteś, tylko z zawieszonym świadczeniem) zwykłym emerytem i nie interesują ich w jakich okolicznościach i z jakiego powodu wróciłeś do służby. Jeśli będziesz chciał wybrać inne 10 kolejne lata lub przeliczyć emeryturę wg nowego średniego uposażenia będzie miał zastosowanie art. 33b.
Doliczenie procentów za wysługę to odrębny temat.
Przywróceni, którzy nie byli na emeryturze mają zupełnie inną sytuację i tych przypadkach nie pisałem.
Chciałem pomóc.
Witam, ja jestem kolego takim przykładem o którym piszesz. Zwolniony (wygaszony) w 2017 roku po 24 latach sluzby, 4 lata walki w sądach, 3 pozytywne dla mnie wyroki w Sądach Administracyjnych łącznie z NSA, od 2019 roku w sierpniu przeszedłem na emeryturę bo spełniałem warunki, w 2021 roku w wyniku wyroku WSA w Warszawie otrzymałem propozycję sluzby od DIAS w Rzeszowie. Propozycję przyjąłem i rozpocząłem służbę 01.12.2021r. Emerytura została zawieszona. 23.01.2022r. złożyłem wniosek do DIAS o zwolnienie ze sluzby w związku z przejściem na emeryturę z miesięcznym okresem wypowiedzenia, który został uwzględniony pozytywnie. Od 24.02.2022r. jestem emerytem ponownie z uwzględnieniem wszystkich zaległych lat bezpodstawnego zwolnienia w 2017 roku z mnożnikiem 59,62%. Takich jak ja jest wielu i będzie jeszcze więcej pod warunkiem, że będą walczyć w sądach do końca więc nie mów, że nie warto wracać do sluzby po pseudo zwolnieniu (wygaszeniu) aby odzyskać stracone wartości finansowe i moralne. Pozdrawiam wszystkich emerytów SC.
 
Back
Do góry