• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Bo już ma emeryturę mundurową, a zdaniem ZUSu nie może mieć emerytur z dwóch źródeł. Znacie kogoś kto już bierze emkę mundurową i zusowską?, bo z moich znajomych jeden ma wstrzymaną (cokolwiek by to znaczyło), a reszta czeka od kilku miesięcy na decyzję ZUSu (oby inną niż w w/w przypadku). Jak jest w innych regionach?
znam takie osoby
 
Z informacji które posiadam to w ślaskich oddziałach ZUS również sprawy ruszyły i tegoroczni emeryci otrzymują decyzję, ( albo ustalające wysokość świadczenia albo zaliczkowe).
 
Z informacji które posiadam to w ślaskich oddziałach ZUS również sprawy ruszyły i tegoroczni emeryci otrzymują decyzję, ( albo ustalające wysokość świadczenia albo zaliczkowe).
Żołnierze zawodowi też kiedyś nie mogli pobierać dwóch emek, ale świat idzie naprzód (w niektórych dziedzinach szybciej) :unsure:
 
Bo już ma emeryturę mundurową, a zdaniem ZUSu nie może mieć emerytur z dwóch źródeł. Znacie kogoś kto już bierze emkę mundurową i zusowską?, bo z moich znajomych jeden ma wstrzymaną (cokolwiek by to znaczyło), a reszta czeka od kilku miesięcy na decyzję ZUSu (oby inną niż w w/w przypadku). Jak jest w innych regionach?
Może stworzymy muzeum osobliwości? Za jakiś czas takie eksponaty będą bezcenne. Mam na myśli decyzje ZUS.
 
Na dzień dzisiejszy zgodnie z zapisami art. 4 w projekcie ustawy sprawa przedstawia się tak:
Art. 4. 1. Emerytowi, którego prawo do emerytury policyjnej zostało ustalone na podstawie art. 15a ustawy zmienianej w art. 1, a który został zwolniony ze służby w Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa lub Państwowej Straży Pożarnej i spełnia warunek określony w art. 15aa ust. 3 ustawy zmienianej w art. 1, i który nie ma ustalonego prawa do emerytury na podstawie ustawy z dnia z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 53, 252, 568, 1222
i 1578), na jego wniosek ustala się ponownie wysokość emerytury policyjnej, w sposób określony w art. 15aa ustawy zmienianej w art. 1.
Dzięki, bo wcześniej pojawiły się tu informacje,bże ni chu chu, myślałem że ni chu cu to coś jie tak.
 
Na dzień dzisiejszy zgodnie z zapisami art. 4 w projekcie ustawy sprawa przedstawia się tak:
Art. 4. 1. Emerytowi, którego prawo do emerytury policyjnej zostało ustalone na podstawie art. 15a ustawy zmienianej w art. 1, a który został zwolniony ze służby w Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa lub Państwowej Straży Pożarnej i spełnia warunek określony w art. 15aa ust. 3 ustawy zmienianej w art. 1, i który nie ma ustalonego prawa do emerytury na podstawie ustawy z dnia z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 53, 252, 568, 1222
i 1578), na jego wniosek ustala się ponownie wysokość emerytury policyjnej, w sposób określony w art. 15aa ustawy zmienianej w art. 1.
Jeżeli nas dopiszą to będzie ponowne przeliczenie z ostatniego miesiąca, tak jak w Policji, Straży Granicznej, Służbie Ochrony Państwa lub Państwowej Straży Pożarnej czy pozostanie średnia z 10 lat ?
 
Ludzie! Skąd takie teorie? Jak na razie nie ma nas w tym projekcie. Poza tym jest tam mowa o wliczaniu okresów pracy jako "równorzędnych ze służbą" do okresów wysługi emerytalnej dla przyjętych do służby w okresie od 02.01.1999 r. do 01.10.2003 r. Póki co nie ma tam mowy o sposobie ustalania podstawy wymiaru emerytury. A wystarczy zajrzeć do tego projektu.... Stoi tam jak byk w art. 1 pkt 4 tego projektu:
w art. 33c zdanie drugie otrzymuje brzmienie:
"Przepisy art. 15 lub art. 15a lub art. 15aa lub art. 18f stosuje się odpowiednio."

Przy ustalaniu podstawy wymiaru dotyczy nas art. 5 ust. 1a i 18f ust.2, 3 i 5 tej ustawy.
 
Ostatnia edycja:
Ludzie! Skąd takie teorie? Jak na razie nie ma nas w tym projekcie. Poza tym jest tam mowa o wliczaniu okresów pracy jako równorzędnych ze służbą do okresów wysługi emerytalnej dla przyjętych do służby w okresie od 02.01.1999 r. do 01.10.2003 r. Póki co nie ma tam mowy o sposobie ustalania podstawy wymiaru emerytury. A wystarczy zajrzeć do tego projektu.... Stoi tam jak byk w art. 1 pkt 4 tego projektu:
w art. 33c zdanie drugie otrzymuje brzmienie:
"Przepisy art. 15 lub art. 15a lub art. 15aa lub art. 18f stosuje się odpowiednio."

Przy ustalaniu podstawy wymiaru dotyczy nas art. 5 ust. 1a i 18f ust.2, 3 i 5 tej ustawy.
Dzięki.
 
Bo już ma emeryturę mundurową, a zdaniem ZUSu nie może mieć emerytur z dwóch źródeł. Znacie kogoś kto już bierze emkę mundurową i zusowską?, bo z moich znajomych jeden ma wstrzymaną (cokolwiek by to znaczyło), a reszta czeka od kilku miesięcy na decyzję ZUSu (oby inną niż w w/w przypadku). Jak jest w innych regionach?
Może kolega przed 1 stycznia 1999 był funkcjonariuszem policji lub wojskowym i przeszedł na emeryturę z art. 15? Podwójna emerytura dotyczy tylko art. 15a. Tak sądzę.
 
Ostatnia edycja:
Zenobi, skąd ta data 1 stycznia 1991 ? Ja służyłem w policji w latach 1993-1995 a następnie 25 lat w cle i też skorzystałem z art. 15 otrzymując 75% emerytury. Oczywiście cały kapitał zgromadzony za poprzednie lata w ZUS i II filar niezwłocznie mi wyzerowano.
 
Zenobi, skąd ta data 1 stycznia 1991 ? Ja służyłem w policji w latach 1993-1995 a następnie 25 lat w cle i też skorzystałem z art. 15 otrzymując 75% emerytury. Oczywiście cały kapitał zgromadzony za poprzednie lata w ZUS i II filar niezwłocznie mi wyzerowano.

Sorry, chodziło o 01.01.1999
 
Back
Do góry