• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

A w jakim czasie trzeba złożyć wniosek o skierowanie na komisję MSWiA w celu ustalenia inwalidztwa w związku ze służbą. Czy czas liczy się od zwolnienia ze służby, czy otrzymania emerytury ? Chodzi o te osoby, które zostały ucywilnione w maju 2017r. , a emeryturę otrzymały w tym roku.
 
:)

No to ja odpadam...

Od 3 lat, od zawału, ni chu chu, nawet bezalkoholowego...

Bo jeszcze cukrzycę stwierdzili...

Ale niewykluczone, że staliśmy obok siebie, ramię w ramię, na pikietach, protestach, że byliśmy razem na jakimś szkoleniu....

To prawda, że byliśmy w 2016 pod MF-em.................. To była świetna akcja................
 
Wiecie co chłopaki.....? Ja nie jestem z tych strachliwych...........Nie tak dawno jechali za mną po służbie "faceci"..... którym naraziłem się. To nie jest ważne ale ważne jest, że zaczynam bać się tej emki..... tej swojej emki. 2 lata temu był u mnie kumpel. Gadaliśmy o tym jak to będzie.............a następnego dnia umarł. Kilka dni temu dowiedziałem się, że kolejny kolega z mojej fali nie żyje.......... Qrwa czy to jest jakieś przekleństwo ta emka?!. @Bolo i @cat jesteście dla mnie jak by tu powiedzieć........łudźmi z klasą. Macie poukładane w głowach i żal, że ta służba pozbyła sikę takich osób. To nie jest w porządku. Zwracam się teraz do "młodych". To Wy powinniście teraz przejąć stery. Tak to Wy niezależnie od tego czy godzicie się z niesprawiedliwością, brakiem godziwego uposażenia powinniście powiedzieć : "Jesteśmy silni". ja mam już bliżej niż dalej.................Nie wiem kiedy to minęło............1991 rok byl prawie wczoraj................a dzisiaj...............?
 
standby2 - pomyśl inaczej - do zusowskiej emerytury brakuje Ci z 15 lat. Więc nie ma co narzekać -korzystaj i ciesz się z tego - bo nie wszyscy doczekamy takiej chwili aby na emeryturze odpocząć godziwy czas. Nie ważne jaka kwota emki ( trochę ważne) ale ważniejsze ile lat się nią będziesz cieszył. Zdrówka życzę!
 
@FC ja mam jeszcze 2 lata do zusowskiej...................czy dożyję???
Standby jest takie powiedzenie jak stary człowiek położy się do łóżka to zostaje mu tylko jedno.
Więc trzeba odrzucić wszystkie strachy i być dalej aktywnym ja mam już zaplanowane na następne dwa lata co będę robił.
Tylko aktywność uchroni cię przed zdziadzieniem. A emka ma zalety jak się zmęczysz robotą to postawisz np. łopatę do kąta i przyjdziesz dokończyć za godzinę albo jutro. Przecież masz czas, możesz robić coś bez pośpiechu i z przyjemnością a co robić musisz zdecydować sam. (y) :)
 
Ostatnia edycja:
Wiecie co chłopaki.....? Ja nie jestem z tych strachliwych...........Nie tak dawno jechali za mną po służbie "faceci"..... którym naraziłem się. To nie jest ważne ale ważne jest, że zaczynam bać się tej emki..... tej swojej emki. 2 lata temu był u mnie kumpel. Gadaliśmy o tym jak to będzie.............a następnego dnia umarł. Kilka dni temu dowiedziałem się, że kolejny kolega z mojej fali nie żyje.......... Qrwa czy to jest jakieś przekleństwo ta emka?!. @Bolo i @cat jesteście dla mnie jak by tu powiedzieć........łudźmi z klasą. Macie poukładane w głowach i żal, że ta służba pozbyła sikę takich osób. To nie jest w porządku. Zwracam się teraz do "młodych". To Wy powinniście teraz przejąć stery. Tak to Wy niezależnie od tego czy godzicie się z niesprawiedliwością, brakiem godziwego uposażenia powinniście powiedzieć : "Jesteśmy silni". ja mam już bliżej niż dalej.................Nie wiem kiedy to minęło............1991 rok byl prawie wczoraj................a dzisiaj...............?

Małe sprostowanie

Jestem jeszcze w służbie

W zw z kas wyznaczono mi miejsce pracy w us (ucywilnienie docelowo), tyle że 1 marca

Po długich perypetiach w końcu uznali że było to po terminie ustawowym

A cała służba albo w terenie albo w oc...
 
@FC ja mam jeszcze 2 lata do zusowskiej...................czy dożyję???
Podobnie zaczynaliśmy a mi do zusowskiej brakuje ho ho, ze 17 lat. Dla tego tak pojechałem z tymi latami. Pamiętaj, żeby czerpać z niej pełnymi garściami i cały czas do przodu. Inni muszą czekać, a Ty masz to już , a będzie tylko piękniej, bo coś tam skapnie z ZUS. I wówczas na Malediwy ..... albo przynajmniej na Mazury! Jeszcze raz powodzenia.
 
Standby jest takie powiedzenie jak stary człowiek położy się do łóżka to zostaje mu tylko jedno.
Więc trzeba odrzucić wszystkie strachy i być dalej aktywnym ja mam już zaplanowane na następne dwa lata co będę robił.
Tylko aktywność uchroni cię przed zdziadzieniem. A emka ma zalety jak się zmęczysz robotą to postawisz np. łopatę do kąta i przyjdziesz dokończyć za godzinę albo jutro. Przecież masz czas, możesz robić coś bez pośpiechu i z przyjemnością a co robić musisz zdecydować sam. (y) :)
Pamiętaj, że emeryci przeważnie na nic czasu nie mają:). Też już jestem emerytem. Wstaję o 6 i kładę się spać o północy. Ciągle mam coś do zrobienia. I dobrze mi z tym
 
Piękne jest to, że powrót do munduru (dla tych co chcą) mamy jakby już zagwarantowane.
 
Ostatnia edycja:
Na szczęście załapałem się na emkę i nie muszę wracać do munduru i jak Standby wcześniej napisał pięknie jest czegoś w życiu nie musieć :)
Jeszcze w 2017 r pisałem wniosek do DIAS-a żeby mnie nie ucywilniał tylko przeniósł do innej komórki - nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Potem złożyłem odwołanie za pośrednictwem Diasa do MB - nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Wezwałem w lutym 2020 r. Diasa o wypłatę odprawy i wydanie świadectwa służby - nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Złożyłem pozew o ugodę w marcu 2020 r. mam do dziś echo.
Na wszystko mam zwrotne potwierdzenia odbioru.
I ja mam q..wa wracać do tego syfu ??????????
Niech mnie MF razem z Diasem najpierw przeproszą a jeżeli nie to niech mnie pocałują tam gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę:whistle::whistle::whistle::whistle::mad:
 
Piękne jest to, że powrót do munduru (dla tych co chcą) mamy jakby już zagwarantowane, gdyz Szefowa w tym temacie już się wypowiedziała. DIASy
skarbowe nie spieszą się z tym za bardzo, a czas leci. Ci co walczą o lata policyjne w sądzie, zapewne wygrają należną emeryturę z tytułu zwolnienia. Taki stan powoduje, że ZER w razie przegranej będzie musiał wypłacić pokaźną sumkę na emeryturkę za następne miesiące dzięki opiedzaści DIASów :ROFLMAO: .
Oby tak było. Trzeba jednak rozwiązać problem przerwy w służbie i liczenia podstawy do emki z tej dziury. W tym kontekście lepiej by liczyli od ostatniej pensji.
 
A w jakim czasie trzeba złożyć wniosek o skierowanie na komisję MSWiA w celu ustalenia inwalidztwa w związku ze służbą. Czy czas liczy się od zwolnienia ze służby, czy otrzymania emerytury ? Chodzi o te osoby, które zostały ucywilnione w maju 2017r. , a emeryturę otrzymały w tym roku.

Sprawa problemowa. Sam wiesz. Na zwykłym internecie jest dużo informacji /komisje MSWiA..../
Opisany jest tam proceder jak ma zachowywać się komisja wobec byłych i obecnych celnikow.
Nie dawać inwalidz. w związku ze służbą! Policjant wystarczy że poswiruje i mma dodatek .
Celnik chyba musi przyjść z głową po pachą . Powodzenia.
 
Oby tak było. Trzeba jednak rozwiązać problem przerwy w służbie i liczenia podstawy do emki z tej dziury. W tym kontekście lepiej by liczyli od ostatniej pensji.
z ostatniej pensji nie zawsze jet korzystne. głównie dla znajomych królika
natomiast jak miałeś różne historie po drodze to może się zdarzyć że wcześniejsze okresy są lepsze
ponadto każdemu ucywilizowanemu brakuje 11 lat do pełnej więc łapie się w tym okres 10 lat.
Z drugiej strony bardzo wielu funkom pasują lata nawet te do 2016
Po prostu są to bardzo indywidualne kalkulacje. Jestem np za tym by co najmniej wymóg kolejnych pełnych lat służby był tak zdefiniowany by przerwa w służbie i ewentualne lata niepełne przed tą przerwą i po tej przerwie mogły być minięte i by były policzone pełne lata przed i po tej przerwie. To by trochępomogło choć na tn moment może to dotyczy raptem 1000 osób z 12 000.
 
jak odejdzie się na emeryturę jakie dokumenty się otrzyma ? świadectwo służby , jakieś rozliczenie dokumentów , potrącenia ? czego oczekiwać ? czego wymagać ? czy dostanę informację że dokumenty są złożone do ZER ?
 
jak odejdzie się na emeryturę jakie dokumenty się otrzyma ? świadectwo służby , jakieś rozliczenie dokumentów , potrącenia ? czego oczekiwać ? czego wymagać ? czy dostanę informację że dokumenty są złożone do ZER ?
Z dniem zwolnienia otrzymasz odprawę a po kilku dniach informację że dokumenty przekazano do ZER. Nie wiem o jakich potrąceniach mówisz .Potem korespondencja z ZER.
 
Wiecie co chłopaki.....? Ja nie jestem z tych strachliwych...........Nie tak dawno jechali za mną po służbie "faceci"..... którym naraziłem się. To nie jest ważne ale ważne jest, że zaczynam bać się tej emki..... tej swojej emki. 2 lata temu był u mnie kumpel. Gadaliśmy o tym jak to będzie.............a następnego dnia umarł. Kilka dni temu dowiedziałem się, że kolejny kolega z mojej fali nie żyje.......... Qrwa czy to jest jakieś przekleństwo ta emka?!. @Bolo i @cat jesteście dla mnie jak by tu powiedzieć........łudźmi z klasą. Macie poukładane w głowach i żal, że ta służba pozbyła sikę takich osób. To nie jest w porządku. Zwracam się teraz do "młodych". To Wy powinniście teraz przejąć stery. Tak to Wy niezależnie od tego czy godzicie się z niesprawiedliwością, brakiem godziwego uposażenia powinniście powiedzieć : "Jesteśmy silni". ja mam już bliżej niż dalej.................Nie wiem kiedy to minęło............1991 rok byl prawie wczoraj................a dzisiaj...............?
Już dawno twierdziłem, że ludzie na emeryturze umierają.
 
Back
Do góry