• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Czuję i wiem że masz rację . Kasy z podstawy nikt nie weźmie , a dodatek dzisiaj jest jutro go nie ma . Dzisiaj przekonywał mnie kolega na służbie do dodatku 2500 za lata przepracowane . Zapomniał jednak dodać , że jego żona również jest w Służbie i na rodzinę wyjdzie 5000 zł dodatku . Brak mi słów .
NO NIE wiem, czy nie ma racji,
ile "zabrała" blokada wzrostu kwoty bazowej ?
 
GRATULACJE. Nie byłeś zwykłym , szarym zollem . W moim przypadku przy takim samym stanowisku średnia wyniosła 96,45% ? Jaki to naprawdę był burdel teraz człowiek widzi.
Prośbę mam o sprawdzenie 2010roku w procentach , bo są straszne rozbieżności .
Izby i ministerstfo pracuje nad interpretacjami dot. jak najniższych zarobków do wyliczeń emerytalnych.
Powiem wszystkim szczerze , walczcie o podwyżki tylko do zasadniczej . Żadne dodatki , sratki, motywacje,premie itp. nie liczą się do EMKI . Jestem tego przykładem . Pozdrawiam forumowiczów .
Niestety Zuziazoll ale ja naprawdę byłem zwykłym szarym zollem bez układów, znajomości i protekcji.Spokojnie Ci to teraz wyjaśnię.Jak w 2010 roku robili wartościowanie to byłem starszym kontrolerem celnym ze współczynnikiem 1,708. Zwartościowali mnie na starszego specjalistę SC zostawiając współczynnik 1,708 / wtedy za Kapicy najniższy współczynnik dla starszego specjalisty wynosił 1,707 , wiec miałem prawie najniższy współczynnik w grupie /. Wtedy to dawało zasadniczą 3200zł brutto.Jak podciągnęli nas pod mundurówkę i przestaliśmy płacić składki emerytalne to zasadnicza wyszła mi 2840zł brutto.I tak było przez kilka lat.Dopiero w ostatnich latach jak dostaliśmy podwyżki moja zasadnicza wzrosła i jak odchodziłem na emeryturę 1 maja 2020r to zasadnicza moja wynosiła dokładnie 3290,00zł brutto / wtedy jeszcze nie było podwyżek wynikających z podniesienia kwoty bazowej /.
Inną kwestią jest posiadany stopień.Gdy były nadawane nowe stopnie bodajże w 2009r. to nadano mi stopień młodszego aspiranta a jak odchodziłem na emeryturę to miałem starszego aspiranta.Ponadto ze względu na staż służby miałem pod koniec służby maksymalną wysługę 25%.
Dodatkowo muszę Cię poinformować że służyłem w OC granicznym przy odprawach i przysługiwał mi dodatek graniczny , a później nazwany kontrolerskim w kwocie początkowo 300zł brutto / 200zł netto /.
Myślę że twoje średnie zarobki tj. 96,45% wynikają z faktu że pracowałaś w OC wewnętrznym i byłaś pozbawiona dodatku kontrolerskiego i miałaś prawdopodobnie niższy ode mnie stopień służbowy / podejrzewam że byłaś w grupie rachmistrzów /.
Mój kolega z pokoju który robił to co ja , też był starszym specjalistą , miał podobny staż do mojego , brał taki sam dodatek graniczny ale niestety załapał się tylko na rachmistrza i średnia z 10-ciu najlepszych lat wyszła mu 105%.
Na sam koniec pragnę Cię poinformować że jak dostałem z finansów wykaz swoich zarobków z wszystkich lat służby to średnia za 2019r wynosiła tylko 99,60% / razem z dodatkiem kontrolerskim który wynosił w 2019r w moim przypadku 290,00zł brutto/. A na odejściu jak się naczelnik dowiedział że złożyłem podanie o zwolnienie to mi złośliwie obniżył dodatek kontrolerski do najniższego poziomu tj.100zł brutto / tak więc moje średnie zarobki na odejściu były chyba zbliżone do twojej średniej /.
Pozdrawiam i życzę wysokiej emerytury-były zwykły szary Zoll;):LOL:(y).
 
Niestety Zuziazoll ale ja naprawdę byłem zwykłym szarym zollem bez układów, znajomości i protekcji.Spokojnie Ci to teraz wyjaśnię.Jak w 2010 roku robili wartościowanie to byłem starszym kontrolerem celnym ze współczynnikiem 1,708. Zwartościowali mnie na starszego specjalistę SC zostawiając współczynnik 1,708 / wtedy za Kapicy najniższy współczynnik dla starszego specjalisty wynosił 1,707 , wiec miałem prawie najniższy współczynnik w grupie /. Wtedy to dawało zasadniczą 3200zł brutto.Jak podciągnęli nas pod mundurówkę i przestaliśmy płacić składki emerytalne to zasadnicza wyszła mi 2840zł brutto.I tak było przez kilka lat.Dopiero w ostatnich latach jak dostaliśmy podwyżki moja zasadnicza wzrosła i jak odchodziłem na emeryturę 1 maja 2020r to zasadnicza moja wynosiła dokładnie 3290,00zł brutto / wtedy jeszcze nie było podwyżek wynikających z podniesienia kwoty bazowej /.
Inną kwestią jest posiadany stopień.Gdy były nadawane nowe stopnie bodajże w 2009r. to nadano mi stopień młodszego aspiranta a jak odchodziłem na emeryturę to miałem starszego aspiranta.Ponadto ze względu na staż służby miałem pod koniec służby maksymalną wysługę 25%.
Dodatkowo muszę Cię poinformować że służyłem w OC granicznym przy odprawach i przysługiwał mi dodatek graniczny , a później nazwany kontrolerskim w kwocie początkowo 300zł brutto / 200zł netto /.
Myślę że twoje średnie zarobki tj. 96,45% wynikają z faktu że pracowałaś w OC wewnętrznym i byłaś pozbawiona dodatku kontrolerskiego i miałaś prawdopodobnie niższy ode mnie stopień służbowy / podejrzewam że byłaś w grupie rachmistrzów /.
Mój kolega z pokoju który robił to co ja , też był starszym specjalistą , miał podobny staż do mojego , brał taki sam dodatek graniczny ale niestety załapał się tylko na rachmistrza i średnia z 10-ciu najlepszych lat wyszła mu 105%.
Na sam koniec pragnę Cię poinformować że jak dostałem z finansów wykaz swoich zarobków z wszystkich lat służby to średnia za 2019r wynosiła tylko 99,60% / razem z dodatkiem kontrolerskim który wynosił w 2019r w moim przypadku 290,00zł brutto/. A na odejściu jak się naczelnik dowiedział że złożyłem podanie o zwolnienie to mi złośliwie obniżył dodatek kontrolerski do najniższego poziomu tj.100zł brutto / tak więc moje średnie zarobki na odejściu były chyba zbliżone do twojej średniej /.
Pozdrawiam i życzę wysokiej emerytury-były zwykły szary Zoll;):LOL:(y).
TO dla niewtajemniczonych,
policjanci przed reformą, jak odchodzili na EMKĘ to dostawali maks podwyżki od komendanta na 3 miechy przed odejściem
i żaden komendant nie próbował rzucić rękawicy ZZ,
tu NACZ widocznie się nie bał,💄cywil ...był taki film,
i już bez stresu, JAKI miał kolega stosunek do średniej np. w 2007 r.
 
Ostatnia edycja:
TO dla niewtajemniczonych,
policjanci przed reformą, jak odchodzili na EMKĘ to dostawali maks podwyżki od komendanta na 3 miechy przed odejściem
i żaden komendant nie próbował rzucić rękawicy ZZ,
tu NACZ widocznie się nie bał,💄cywil ...był taki film,
i już bez stresu, JAKI miał kolega stosunek do średniej np. w 2007 r.
Oto moje średnie wynagrodzenie które otrzymałem z działu finansowego od roku 2007 do 2018 / zasadnicza + dodatki o charakterze stałym /.
2007-99,91
2008-115,60
2009-122,77
2010-141,63
2011-102,31
2012-101,71
2013-103,74
2014-105,66
2015-105,99
2016-111,40
2017-100,67
2018-98,85
Wcześniejszych lat nie wpisywałem bo były poniżej 100%.
Na podstawie otrzymanych zarobków do wyliczenia emerytury wybrałem lata 2008-2017.
Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam;)
 
Oto moje średnie wynagrodzenie które otrzymałem z działu finansowego od roku 2007 do 2018 / zasadnicza + dodatki o charakterze stałym /.
2007-99,91
2008-115,60
2009-122,77
2010-141,63
2011-102,31
2012-101,71
2013-103,74
2014-105,66
2015-105,99
2016-111,40
2017-100,67
2018-98,85
Wcześniejszych lat nie wpisywałem bo były poniżej 100%.
Na podstawie otrzymanych zarobków do wyliczenia emerytury wybrałem lata 2008-2017.
Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam;)
no tendencja ROŚNIE(n), ciekawe co za rok u podobnych, 90% na poprawę humoru i nalewkę:cry:
 
Liczą się wszystkie dodatki o charakterze stałym. Są one literalnie wypisane w ustawach o SC i o KAS. Nie ma to pola do interpretacji. Nie wliczają się właściwie tylko nagrody 3%, i inne za wyniki. Nawet jeśli dodatek specjalny miałas przez 1 miesiąc to jest on dodatkiem o charakterze stałym i podwyższa kwotę za dany rok. Nawet dodatek za nocki ma taki charakter, chociaż może być w każdym miesiącu w innej wysokości.
Jeśli coś się nie zgadza to pozostaje Sąd

Przykro , ale nie mogę zgodzić się z takimi tezami. Posiadam przed sobą pismo zw. zaw. po spotkaniu z ZER i zacytuję : podstawę emerytury stanowi śr. uposażenie należne przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych , wybranych przez funkcjonariusza - art. 5 ust.1a ustawy zaopatrzeniowej. Za uposażenie przyjmuje się uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym i nagrodę roczną. Oczekujemy na rozstrzygnięcie MINISTERSTWA FINANSÓW kwestii dotyczącej ustalenia, które dodatki otrzymywane przez funkcjonariuszy należy traktować , jako dodatki o charakterze stałym......
Chcę tylko zapytać . Dlaczego w zaświadczeniu o zarobkach DIAS są inne kwoty niż przekazane do ZER /oczywiście dużo niższe/??? Oczywiście sprawa od miesiąca zawędrowała do SĄDU .
 
Oto moje średnie wynagrodzenie które otrzymałem z działu finansowego od roku 2007 do 2018 / zasadnicza + dodatki o charakterze s

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA INFO . Utwierdza mnie to wszystko w przekonaniu , że złożenie odwołania do Sądu
było wymagane. Nie powinno się ucinać zarobków o kilka tysięcy złotych , w bliżej nieokreślonym celu .
Odnośnie "kariery" możemy porozmawiać na priv. Może kaplica /kapiszon/ obserwuje ?.
 
Droga Zuziu, moje tezy sa prawidłowe, t
Przykro , ale nie mogę zgodzić się z takimi tezami. Posiadam przed sobą pismo zw. zaw. po spotkaniu z ZER i zacytuję : podstawę emerytury stanowi śr. uposażenie należne przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych , wybranych przez funkcjonariusza - art. 5 ust.1a ustawy zaopatrzeniowej. Za uposażenie przyjmuje się uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym i nagrodę roczną. Oczekujemy na rozstrzygnięcie MINISTERSTWA FINANSÓW kwestii dotyczącej ustalenia, które dodatki otrzymywane przez funkcjonariuszy należy traktować , jako dodatki o charakterze stałym......
Chcę tylko zapytać . Dlaczego w zaświadczeniu o zarobkach DIAS są inne kwoty niż przekazane do ZER /oczywiście dużo niższe/??? Oczywiście sprawa od miesiąca zawędrowała do SĄDU .
Droga Zuziu, moeje tezy sa prawidłowe bo oparte na przepisach obowiązującego prawa.
Jest dla mnie niepojęte, że Twój IAS próbuje obniżyć Ci emeryturę przez zaniżanie dochodów. ZER nie interpretuje przepisów i opiera się na danych z IAS. MF nie ma prawa informować ZER niezgodnie z przepisami ustaw o SC i KAS. To SEJM tworzy prawo, a w zakresie dodatków o charakterze stałym jest jasność. jeśli zaniżono Ci dodatki to sprawa sądowa nie powinna dotyczyć tylko sprostowania zaświadczenia. Ponieważ interpretacje inne niż wynika to z ustaw są niezgodne z prawem, osoba wystawiająca zaświadczenie poświadczyła nieprawdę, więc nalezy powiadomić Prokuraturę, a ponieważ ponosisz z tego tytułu wymierna szkodę pozew cywilny przeciwko DIASowi nie byłby przesadą.
Zresztą sama przyznajesz mi pośrednio rację, gdyż kierując sprawę do Sądu musisz opierać się na tezach tożsamych z moimi.
Pozdrawiam i zyczę szybkiego i pozytywnego zakończenia sprawy. Informuj nas proszę o postepach.
 
Przykro , ale nie mogę zgodzić się z takimi tezami. Posiadam przed sobą pismo zw. zaw. po spotkaniu z ZER i zacytuję : podstawę emerytury stanowi śr. uposażenie należne przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych , wybranych przez funkcjonariusza - art. 5 ust.1a ustawy zaopatrzeniowej. Za uposażenie przyjmuje się uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym i nagrodę roczną. Oczekujemy na rozstrzygnięcie MINISTERSTWA FINANSÓW kwestii dotyczącej ustalenia, które dodatki otrzymywane przez funkcjonariuszy należy traktować , jako dodatki o charakterze stałym......
Chcę tylko zapytać . Dlaczego w zaświadczeniu o zarobkach DIAS są inne kwoty niż przekazane do ZER /oczywiście dużo niższe/??? Oczywiście sprawa od miesiąca zawędrowała do SĄDU
a to coś nowego. Możesz rozwinąć temat? Trudno z Twojego posta się zorientować o co chodzi. Zaświadczenia o zarobkach obejmują wszystkie świadczenia więc muszą podawać wyższe kwoty niż te z informacji do ZER.
 
a to coś nowego. Możesz rozwinąć temat? Trudno z Twojego posta się zorientować o co chodzi. Zaświadczenia o zarobkach obejmują wszystkie świadczenia więc muszą podawać wyższe kwoty niż te z informacji do ZER.
Zarobki za dany rok można sobie odczytać z pita. Zaświadczenie o zarobkach do celów emerytalnych powinno zawierać tylko składniki wyliczane do emerytury. ja wyraźnie to sformułowałem w piśmie do DIAS. U mnie ludzie dostają prawidłowe zaświadczenia i takie informacje są przekazywane do ZER.
Jeśli ktoś zapyra ile zarobił w roku X, to dostanie dane takie jak w PIT, tylko po co o to pytać.
Co więcej zaświadczenie do celów emerytalnych nie powinno uwzględniać potrąceń związanych ze zwolnieniem lekarskim, czyli jeśli ktoś dużo chorował to na takim zaświadczeniu może mieć więcej niż na PIT
 
Zarobki za dany rok można sobie odczytać z pita. Zaświadczenie o zarobkach do celów emerytalnych powinno zawierać tylko składniki wyliczane do emerytury. ja wyraźnie to sformułowałem w piśmie do DIAS. U mnie ludzie dostają prawidłowe zaświadczenia i takie informacje są przekazywane do ZER.
Jeśli ktoś zapyra ile zarobił w roku X, to dostanie dane takie jak w PIT, tylko po co o to pytać.
Co więcej zaświadczenie do celów emerytalnych nie powinno uwzględniać potrąceń związanych ze zwolnieniem lekarskim, czyli jeśli ktoś dużo chorował to na takim zaświadczeniu może mieć więcej niż na PIT

Zaświadczenie do celów emerytalnych wystawiane jest wg wzoru ZER przez DIAS . Nie dane mi było ujrzeć jak to wygląda.
Zwolnień lekarskich raczej nie było , zastanawia mnie nagroda jubileuszowa za 20 lat służby, 25 lat służby. Czy ją się wlicza?
 
Zaświadczenie do celów emerytalnych wystawiane jest wg wzoru ZER przez DIAS . Nie dane mi było ujrzeć jak to wygląda.
Zwolnień lekarskich raczej nie było , zastanawia mnie nagroda jubileuszowa za 20 lat służby, 25 lat służby. Czy ją się wlicza?
Niestety zuziu ale nagrody jubileuszowe nie są wliczane do celów emerytalnych:mad:.
 
BARDZO , BARDZO dziękuję za wszystkie podpowiedzi . Człowiek czuje się mocniejszy w walce z wiatrakami .
Jak wygląda sytuacja z O F E , miał być dodatkiem do emki i co ???????? Miał być na otworzenie zakładu
kosmetycznego , niedługo zostanie tylko na wizyty do lekarzy .
 
PAN dał PAN zabrał ,
powinno być neutralnie, kto zyskał....
pożyczysz mi 100, OK, nie masz no to JESTEŚ mi winien 100...
ktoś spijał śmietankęo_O do dna.
z lekarzami spoko, nie trzeba chodzić i mieć darmowych MPK, są TELEporady:cool:
Na EMCE możesz dorobić, teraz NO NO ☝
i spokój, bezcenne😎
 
Zaświadczenie do celów emerytalnych wystawiane jest wg wzoru ZER przez DIAS . Nie dane mi było ujrzeć jak to wygląda.
Zwolnień lekarskich raczej nie było , zastanawia mnie nagroda jubileuszowa za 20 lat służby, 25 lat służby. Czy ją się wlicza?
nawet jak się nie wlicza to w dystansie 10-letnim nie wiele by to zmieniało
 
Niejasne to są zawsze pomysły Diasów, którzy najprostsze przepisy potrafią zinterpretować w najbardziej zadziwiający sposób, a na pewno nie na korzyść funkcjonariusza. Dlatego Adam nie dziw się lud iom., że dostali zaświadczenie o dochodach stanowiących podstawę obliczenia emerytury inną niż została przesłana do zer (oczywiście niższa). Ktoś zna przypadki działania Diasa na korzyść funka? Bo ja nie.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Niejasne to są zawsze pomysły Diasów, którzy najprostsze przepisy potrafią zinterpretować w najbardziej zadziwiający sposób, a na pewno nie na korzyść funkcjonariusza. Dlatego Adam nie dziw się lud iom., że dostali zaświadczenie o dochodach stanowiących podstawę obliczenia emerytury inną niż została przesłana do zer (oczywiście niższa). Ktoś zna przypadki działania Diasa na korzyść funka? Bo ja nie.
Dobrze się rozglądnij! Każdy "garbaty", to taki przypadek
 
Back
Do góry