• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dlatego że dla funków jest to korzystne. To że dostałeś kilka stówek CUDOwny chłopcze w tym roku nie znaczy że jest to jednoznaczne że emerytura będzie wyższa. Do emki doliczane są wszystkie stałe dodatki i naliczanie z 10ciu lat jest fc bezpieczniejsza. Pomyśl co będzie gdy np zachorujesz i ne emkę przejdziesz ze zwolnienia czyli 70% i bez dodatku kontrolerskiego i nocnych. Wystarczy pomyśleć. Masz 15 lat służby?


Chłopcze?

I ty jesteś funkiem?

Pomyłka

Nie zrobisz z tego forum kubła pomyj misiu kolorowy
 
Wolę misiu puszysty. Jak możesz? Pytam czy pracujesz już 15 lat i co będzie chłopcze jak nie daj Boże zachorujesz i będziesz musiał odejść na emkę którą policzą Ci za ostatni miesiąc choroby? Tylko tyle. Włącz myślenie.
 
Bolo sory jeśli jesteś kobietą to przepraszam za "chłopcze" wybacz. Pomyłka. Co do formy też sory od dzisiaj będę pisał po dwa słowa i robił po nich siedemnaście spacji, akapit i dalej.... . Będę "mocniejszy" od Ciebie.😉
 
Wolę misiu puszysty. Jak możesz? Pytam czy pracujesz już 15 lat i co będzie chłopcze jak nie daj Boże zachorujesz i będziesz musiał odejść na emkę którą policzą Ci za ostatni miesiąc choroby? Tylko tyle. Włącz myślenie.

Petroniusz, a czytałeś w ogóle nowelę emerytalną, która wchodzi 12.09.2019r. ?

b) ust. 4 otrzymuje brzmienie:
„4. Przy ustalaniu podstawy wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej nie uwzględnia się zmniejszenia wysokości uposażenia, o którym mowa w ust. 1 i 1a, w związku z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim, urlopie
macierzyńskim, urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopie rodzicielskim oraz urlopie wychowawczym.”;

Dostajesz na tym forum jakiegoś wzmożenia szturmowego :D, a tylko jątrzysz.
Coś mi się wydaje, że jesteś jednym z wielu pokrzywdzonych, bez szans na emkę i dlatego takie reakcje...

ALE BYŁOBY DOBRZE, GDYBYŚ ZA OBECNY STAN WINIŁ TWÓRCÓW TEGO BAGNA, A NIE FUNKÓW, KTÓRYM SIĘ CUDEM UDAŁO.
 
Ty masz wypłacane pobory za czas choroby takie jak normalnie ze wszystkimi dodatkami stałymi nockami wyżywieniem itp? Gratulacje. Napisz gdzie tak jest.
 
Ty masz wypłacane pobory za czas choroby takie jak normalnie ze wszystkimi dodatkami stałymi nockami wyżywieniem itp? Gratulacje. Napisz gdzie tak jest.
Magda 66 ma rację, przeczytaj spokojnie :
"Petroniusz, a czytałeś w ogóle nowelę emerytalną, która wchodzi 12.09.2019r. ?

b) ust. 4 otrzymuje brzmienie:
„4. Przy ustalaniu podstawy wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej nie uwzględnia się zmniejszenia wysokości uposażenia, o którym mowa w ust. 1 i 1a, w związku z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim, urlopie
macierzyńskim, urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopie rodzicielskim oraz urlopie wychowawczym.”;
 
Magda 66 ma rację, przeczytaj spokojnie :
"Petroniusz, a czytałeś w ogóle nowelę emerytalną, która wchodzi 12.09.2019r. ?

b) ust. 4 otrzymuje brzmienie:
„4. Przy ustalaniu podstawy wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej nie uwzględnia się zmniejszenia wysokości uposażenia, o którym mowa w ust. 1 i 1a, w związku z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim, urlopie
macierzyńskim, urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopie rodzicielskim oraz urlopie wychowawczym.”;
Uposażenie a stałe dodatki? To w przypatku naliczania z ostatnich poborów doliczą dodatki, których faktycznie nie otrzymałaś i naliczą emkę. Nie nie doliczą bo ich w ostatnim miesiącu nie miałaś. O te przykładowo 250 kontrolerski 150 nocki 50 wyżywienie odejmą 50% (wysługi lata w służbie) i tyle mniej dostaniesz. Tak czy nie?
 
Co z 13stką za ostatni miesiąc chorobowego przed emeryturą jak naliczą? To jest kwota ok 300 zł. To wg Ciebie też nie ma znaczenia?
 
Uposażenie a stałe dodatki? To w przypatku naliczania z ostatnich poborów doliczą dodatki, których faktycznie nie otrzymałaś i naliczą emkę. Nie nie doliczą bo ich w ostatnim miesiącu nie miałaś. O te przykładowo 250 kontrolerski 150 nocki 50 wyżywienie odejmą 50% (wysługi lata w służbie) i tyle mniej dostaniesz. Tak czy nie?
Petroniuszu wycisz emocje i poczytaj, co to jest uposażenie należne oraz nowelizację ustawy emerytalnej. Dobrze byłoby zapoznać się również z informacjami umieszczonymi na stronie ZER MSWiA, dotyczącymi sposobu naliczania emerytur policyjnych.
Nie będę wdawała się z Tobą w pyskówki, bo to nie leży w mojej naturze, uważam również, że nie od tego jest to forum.
Niewielu zalogowanych funkcjonariuszy wymienia się rzeczowymi informacjami, a powinniśmy sobie pomagać. Ci szczęśliwcy, którzy przeszli już tę drogę i otrzymują emerytury, mogliby przekazać istotne rzeczy, ale nie mają ochoty wdawać się w coś, co jest dalekie od rzeczowej dyskusji.
Jeśli masz mi cokolwiek do przekazania, zapraszam na priv. a teraz życzę miłego dnia
 
Mam już decyzje zwalniającą od DIAS. W swoim żądaniu zwolnienia ze służby zawarłam w/w akapit, właśnie po to, żeby mi wystawiono zaświadczenie o zarobkach ze wskazanego przeze mnie okresu ( do wyliczenia podstawy wymiaru emerytury). Wniosek składamy do ZER za pośrednictwem DIAS. Chcesz sam sobie wystawić zaświadczenie z 10 lat? Jak coś niejasne zapraszam na priv. 😁 :)
Witamy w gronie emerytów.
 
A czy istnieje jakiś okres ochronny przed osiągnięciem stażu w emerytalnego? Np gdy osiągnę kiedyś 24 lat służby, to będą mogli mnie zwolnić ze służby? No i proszę o potwierdzenie, jak się liczy wysokość emerytury u osób, które wstąpiły do służby w 2017 r. Z góry dziękuję.
 
A czy istnieje jakiś okres ochronny przed osiągnięciem stażu w emerytalnego? Np gdy osiągnę kiedyś 24 lat służby, to będą mogli mnie zwolnić ze służby? No i proszę o potwierdzenie, jak się liczy wysokość emerytury u osób, które wstąpiły do służby w 2017 r. Z góry dziękuję.
Oj! Hawranku, Hawranku, a Bóg to jeden wie, co będzie za 13 lat! 😁 :)
 
W IAS Lublin jest wzór pisma przewodniego, które dołączamy do wniosku o emeryturę. I w tym wniosku w ostatnim akapicie jest wybór lat.
 
Back
Do góry