• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dla mnie wygląda to na bardzo dobrą współpracę na linii prezydent, sejm, senat, rząd. Była umowa z policjantami więc trzeba się wywiązać. Rząd zgłosił projekt, sejm i senat go przyjmują a prezydent daje do TK i wszyscy są zadowoleni, bo spełnili zapisany w umowie warunek. Znając realia jak teraz działa TK to na wyrok będzie można czekać parę lat. I ustawa pójdzie w niebyt. Ale co w tym wszystkim jest najgorsze oprócz tego, że funkcjonariusze Służby Celnej dalej będą musieli osiągać wiek 55, że jeszcze przy okazji liczenie naszych emek nie będzie od dnia wejścia w życie ustawy o Służbie Celnej tylko od dnia mianowania. A jeśli chodzi o 55 lat, to policjanci to maja w nosie bo pierwszy policjant który skorzysta z tej ustawy pójdzie na emkę dopiero w roku 2038. Tak naprawdę w chwili obecnej to była dla nas ustawa, bo tylko Służba Celna ma wymóg 55 lat. Zresztą wystarczy poczytać forum policjantów, tam w ogóle nikt się nie interesuje warunkiem 55 lat, i jest to dla mnie zrozumiałe. Natomiast na temat 15a jest bardzo ożywiona dyskusja bo to jest tu i teraz i nas też powinno to interesować, bo nas dotyczy. Może się mylę co do prezydenta, czas wszystko pokaże, niestety na razie jest to dość realny scenariusz. Jak do tego dodać jeszcze brak kwoty bazowej dla Służby Celnej na rok 2019. I wszystko się pięknie układa.
 
Dla mnie wygląda to na bardzo dobrą współpracę na linii prezydent, sejm, senat, rząd. Była umowa z policjantami więc trzeba się wywiązać. Rząd zgłosił projekt, sejm i senat go przyjmują a prezydent daje do TK i wszyscy są zadowoleni, bo spełnili zapisany w umowie warunek. Znając realia jak teraz działa TK to na wyrok będzie można czekać parę lat. I ustawa pójdzie w niebyt. Ale co w tym wszystkim jest najgorsze oprócz tego, że funkcjonariusze Służby Celnej dalej będą musieli osiągać wiek 55, że jeszcze przy okazji liczenie naszych emek nie będzie od dnia wejścia w życie ustawy o Służbie Celnej tylko od dnia mianowania. A jeśli chodzi o 55 lat, to policjanci to maja w nosie bo pierwszy policjant który skorzysta z tej ustawy pójdzie na emkę dopiero w roku 2038. Tak naprawdę w chwili obecnej to była dla nas ustawa, bo tylko Służba Celna ma wymóg 55 lat. Zresztą wystarczy poczytać forum policjantów, tam w ogóle nikt się nie interesuje warunkiem 55 lat, i jest to dla mnie zrozumiałe. Natomiast na temat 15a jest bardzo ożywiona dyskusja bo to jest tu i teraz i nas też powinno to interesować, bo nas dotyczy. Może się mylę co do prezydenta, czas wszystko pokaże, niestety na razie jest to dość realny scenariusz. Jak do tego dodać jeszcze brak kwoty bazowej dla Służby Celnej na rok 2019. I wszystko się pięknie układa.
Brzmisz koszmarnie wiarygodnie.... :mad:
 
Czy Pan przewodniczący wie coś na temat braku podpisu Pana Prezydenta pod projektem? Bardzo prosimy o informację nawet jeśli jest dla naszego środowiska niekorzystna.
 
Sławku pomimo mojego szacunku co do Twojej osoby, nie rozumiem dlaczego ani Ty ani inne osoby funkcyjne w Celnikach.pl nie informują swoich członków o najnowszych wydarzeniach związanych z naszymi emeryturami, 15a, kwotą bazową czy 100% L4. Posiadacie nasze pełnomocnictwo (wszystkich członków) do interweniowania we wszystkich tych sprawach. A w związku z brakiem informacji tworzą się różne domysły. Wiem, że byłeś na urlopie ale chyba ktoś w twoim zastępstwie może, a nawet powinien nas informować. Niepokoi mnie też brak jakichkolwiek działań ze strony Celnicy.pl na opieszałość Rządu i organów decyzyjnych. Trzeba w bardzo stanowczy sposób zareagować jako związek zawodowy na taki marazm. Czas gra na naszą niekorzyść. Chyba nadszedł czas aby wspólnie z funkcjonariuszami innych resortów uderzyć pięścią w stół. Jeśli tego nie zrobimy, to po raz kolejny możemy obudzić się z ręką w nocniku.Pozdrawiam i oczekuję natychmiastowych działań.
 
Sławku pomimo mojego szacunku co do Twojej osoby, nie rozumiem dlaczego ani Ty ani inne osoby funkcyjne w Celnikach.pl nie informują swoich członków o najnowszych wydarzeniach związanych z naszymi emeryturami, 15a, kwotą bazową czy 100% L4. Posiadacie nasze pełnomocnictwo (wszystkich członków) do interweniowania we wszystkich tych sprawach. A w związku z brakiem informacji tworzą się różne domysły. Wiem, że byłeś na urlopie ale chyba ktoś w twoim zastępstwie może, a nawet powinien nas informować. Niepokoi mnie też brak jakichkolwiek działań ze strony Celnicy.pl na opieszałość Rządu i organów decyzyjnych. Trzeba w bardzo stanowczy sposób zareagować jako związek zawodowy na taki marazm. Czas gra na naszą niekorzyść. Chyba nadszedł czas aby wspólnie z funkcjonariuszami innych resortów uderzyć pięścią w stół. Jeśli tego nie zrobimy, to po raz kolejny możemy obudzić się z ręką w nocniku.Pozdrawiam i oczekuję natychmiastowych działań.
 
Witam... Do Niesprawiedliwego i do Nas Wszystkich... Przewodniczący, Zarząd, funkcyjni owszem mają upoważnienie... Ale sama składka, to nie wszystko... Działania te musimy CZYNNIE WSPIERAĆ WSZYSCY! Tylko wtedy jest efektywnie... Tyle...
 
ulegasz wypadkowi na słuzbie tracisz oko, jesteś zdolny do służby nie ma inwalidztwa, nie ma dodatku do emki.

Przyznaję! Nie sprawdzałem, czy Komisja orzeknie w tym przypadku zdolność do służby - być może - ale
z pewnością inwalidztwo wystąpi!
Poza tym "manipulujesz" założeniami twierdząc, że nie ma dodatku bo nie ma inwalidztwa.
Pomijając nawet to, że inwalidztwo jest, to nie ma dodatku do emki bo nie ma emki (jeszcze!).

przykład

Za szczególne naruszenia sprawności organizmu uzasadniające zaliczenie do III grupy inwalidów, mimo zachowania dotychczasowej zdolności do zarobkowania , uważa się:
...
- brak gałki ocznej lub praktyczną ślepotę jednego oka
...

dodam - tylko "przy okazji"

...
Nie stanowi przeszkody do zaliczenia do II grupy inwalidów osób niezdolnych do wykonywania jakiegokolwiek zatrudnienia w warunkach,
przewidzianych dla pracowników nie będących inwalidami, które jednak są zdolne do wykonywania zatrudnienia i zarobkowania w warunkach
specjalnie dla nich stworzonych lub na specjalnych stanowiskach pracy.
...

Zatem, w przypadku ustania już zatrudnienia pozostaje istotnym, dokonane przez Komisję

ustalenie związku przyczynowego inwalidztwa z wypadkiem przy pracy, wypadkiem w zatrudnieniu lub chorobą zawodową.

Chyba nie masz wątpliwości, jak Komisja określi związek utraty oka ze służbą ... ?!

 
Obym się mylił ale chyba rozegrali nas jak ,,chłopa w sądzie''
Stefan 123 oby Twoje słowa...,wiesz w co obróciły.....!
 
A moze dajmy troche czasu dzialaczom... Takich spraw nie zalatwia sie jedna rozmowa... Wezmy pod uwage i uszanujmy urlop Przewodniczącego, który pewnie i tak ma teraz zajety sprawa podpisu. Nie wszystko da sie przekazac zastepcy...
Do Cat... cenie Twoje wpisy. Ale na Boga... zwiezlej... Pozdrawiam
 
A moze dajmy troche czasu dzialaczom... Takich spraw nie zalatwia sie jedna rozmowa... Wezmy pod uwage i uszanujmy urlop Przewodniczącego, który pewnie i tak ma teraz zajety sprawa podpisu. Nie wszystko da sie przekazac zastepcy...
Do Cat... cenie Twoje wpisy. Ale na Boga... zwiezlej... Pozdrawiam
Jeżeli Sławek na urlopie to sorki, myślałem, że jest "w gazie". Zostaje więc nam czekać na jakiś oficjalny komunikat.
Obawiam się, że trzeba będzie pójść na noże!
 
Back
Do góry