• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dawno, dawno temu; za lasami, za górami ... była o tym dyskusja!
Oczywiście, pomiędzy tymi, którzy się interesowali tematem i czytali projekty ustaw.

TAK k*rwa !!! WLICZA SIĘ.

Ośmielam się zauważyć, że konstrukcja przepisów sprawia, iż w takim wypadku
nie istnieje warunek ograniczający liczenie stażu pracy od roku 1999 ...

ps
W zasadzie, to wszyscy długoletni IKSY, którzy przyjęli teraz mundur, od razu
mogą się starać o emeryturę. Ha - i to liczoną od jakich kwot ... :mad:

ps2
Ale dla nas też można to dobrze wykorzystać ...

VIII kadencja/druk nr 30
Art. 20. W ustawie z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1947 i z 2017 r. poz. 88) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 150:
a) ust. 8 otrzymuje brzmienie:
„8. Członkowi korpusu służby cywilnej, który stał się funkcjonariuszem, okres stażu pracy w służbie cywilnej lub jednostkach organizacyjnych KAS wlicza się do okresu służby w Służbie Celno-Skarbowej, z zastrzeżeniem przepisów ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2016 r. poz. 708).”,
b) po ust. 8 dodaje się ust. 8a w brzmieniu:
„8a. Okresy, o których mowa w ust. 8, nie są traktowane jako okresy służby ani okresy równorzędne ze służbą w rozumieniu ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.”;

Przecież pisze w punkcie 8 i 8a że do emerytury nic im się nie wliczy. Startują od zera.
 
Zamiast pisać bzdury to może zapoznajcie się z Art. 22 ust1 i ust2 ustawy z dnia 11 maja 2017 o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.
 
Zamiast pisać bzdury to może zapoznajcie się z Art. 22 ust1 i ust2 ustawy z dnia 11 maja 2017 o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.


Przepraszam, masz rację.

Nie można sobie ani na chwilę odpuszczać śledzenia przepisów. Moje zaniedbanie!
 
Witam serdecznie!
Gratuluję wywalczenia przywilejów emerytalnych dla celników. Pomimo, iż ostateczna treść ustawy nie jest zgodna z oczekiwaniami większości, to myślę, że jest to początek drogi w dobrym kierunku. W związku z wywalczonymi uprawnieniami, mam pytanie. W 2003 zwolniłem się ze służby celnej i zatrudniłem się w innej formacji mundurowej posiadającej "mundurowe" uprawnienia emerytalne. Zorientowane osoby proszę o informację, czy lata, które przepracowałem w Urzędzie Celnym od 1999 do 2003 (przy założeniu, że wykonywałem zadania o charakterze policyjnym) będę mógł zaliczyć do przyszłej emerytury mundurowej? Dziękuję za informacje.
 
Witam serdecznie!
Gratuluję wywalczenia przywilejów emerytalnych dla celników. Pomimo, iż ostateczna treść ustawy nie jest zgodna z oczekiwaniami większości, to myślę, że jest to początek drogi w dobrym kierunku. W związku z wywalczonymi uprawnieniami, mam pytanie. W 2003 zwolniłem się ze służby celnej i zatrudniłem się w innej formacji mundurowej posiadającej "mundurowe" uprawnienia emerytalne. Zorientowane osoby proszę o informację, czy lata, które przepracowałem w Urzędzie Celnym od 1999 do 2003 (przy założeniu, że wykonywałem zadania o charakterze policyjnym) będę mógł zaliczyć do przyszłej emerytury mundurowej? Dziękuję za informacje.
Przy tym założeniu, tak (od 15.09.1999 do 2003)
 
Witam serdecznie!
Gratuluję wywalczenia przywilejów emerytalnych dla celników. Pomimo, iż ostateczna treść ustawy nie jest zgodna z oczekiwaniami większości, to myślę, że jest to początek drogi w dobrym kierunku. W związku z wywalczonymi uprawnieniami, mam pytanie. W 2003 zwolniłem się ze służby celnej i zatrudniłem się w innej formacji mundurowej posiadającej "mundurowe" uprawnienia emerytalne. Zorientowane osoby proszę o informację, czy lata, które przepracowałem w Urzędzie Celnym od 1999 do 2003 (przy założeniu, że wykonywałem zadania o charakterze policyjnym) będę mógł zaliczyć do przyszłej emerytury mundurowej? Dziękuję za informacje.

Rozporządzenia o równoważności okresów służby jeszcze nie ma.
 
Witam. Czy chłopaki z bylej realizacji UKS mają szansę na zaliczenie im lat do emki?
Był temat ruszany na ostatnich komisjach senackich jakby im zaliczyli to nam tez muszą przed 99. Podobno ma być komisja budżetowa i tam mają naciskać jeszcze . Ktoś coś wie może?
 
Witam. Czy chłopaki z bylej realizacji UKS mają szansę na zaliczenie im lat do emki?
Był temat ruszany na ostatnich komisjach senackich jakby im zaliczyli to nam tez muszą przed 99. Podobno ma być komisja budżetowa i tam mają naciskać jeszcze . Ktoś coś wie może?
Z tego co wiem to nie ma takich szans
 
teraz można zaczynać pytania i batalię.
1321 Ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw Pobierz dokument Dziennik Ustaw, rok 2017 pozycja 1321 (318,3 kB) 2017-07-05
 
Czy lata wykonywanych czynności potrzebnych do uzyskania emki będziemy musieli sami udowadniać czy też będzie to odgórnie zrobione dla każdego funkcjonariusza przez te nowe izby i każdy otrzyma informacje na swój temat o w/w latach? Czy może ZZ powinny wystąpić do dyrektorów o określenie dla każdego funkcjonariusza ich uprawnień?
 
obawiam się że niektóre czynności mogą nie być dla nich zbyt oczywiste bo trzeba by pogrzebać głęboko w przepisach wykonawczych
polecam lekturę rozporządzenia wykonawczego w sprawie czynności audytowych AEO z marca 2010r. Dotyczyły między innymi kontroli legalności oprogramowania co w oczywisty sposób dotyka art. 278 par 2 kk i ma związek art.2 ust 1 pkt 6 lit c ustawy o służbie celnej z 2009r (ochrona intelektualnych praw własności) i obowiązywało od marca 2010 do maja 2016 r. Z pozdrowieniami dla wszystkich członków zespołów audytowych AEO.
 
Dotyczy treści komunikatu
III Funkcjonariuszom Służby Celnej lub funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej, którzy zostali zwolnieni ze służby albo których stosunek służbowy został przekształcony albo wygasł w okresie od dnia 3 marca 2015 r. do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, przysługuje prawo do emerytury policyjnej na zasadach określonych w art. 15d lub art. 15e ustawy zmienianej w art. 1 w przypadku, gdy funkcjonariusz Służby Celnej lub funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, we wskazanym wyżej okresie, spełniał przesłanki do nabycia prawa do emerytury (wiek 55, 15 lat stażu, 5 lat wykonywania tzw. zadań policyjnych)
Czyli z tego wynika że osoby zwolnione we wrześniu czyli przed wejściem w życie ustawy a które nie osiągnęły wieku 55 lat nie będą mogły po osiągnięciu wieku otrzymać emerytury policyjnej?
 
Back
Do góry