• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ale ta arbeit Ciebie frei, bo jak do garnka nie ma co włożyć to tylko hände hoch i kaput. Jateż mam już swoje lata i ich bin faul ale arbeit trzeba czy się chce czy nie. To taki nowy rodzaj niewolnictwa. Pracować trzeba do usranej śmierci bo na emce to głodno i chłodno.
 
......... Pracować trzeba do usranej śmierci bo na emce to głodno i chłodno.[/QUOTE]

a skąd taka wiedza że na emce jest tak źle ? :cool:
 
Pisiory to zwykli kłamcy i oszuści dzisiaj potraktowali nas jak ścierwo, przy najbliższych wyborach też potraktuję pisiorów jak ścierwo, bo tylko na to zasługują. Ile jeszcze kłamst i oszustw spłynie ze strony partii która nazywa się prawo i sprawiedliwość.
 
Z przebiegu komisji ja nie usłyszałem nic wskazującego na kolejną podkomisję, coś Skowrońska mówiła o połączonych komisjach ale czasem tak bełkocze że trudno zrozumieć. Podkomisję powołała chyba komisja SWA, pogubiłem się już. Do prac w sejmie to jeszcze daleko.
Pytanie nasuwa się, kiedy zabieramy się do działania?
 
Z przebiegu komisji ja nie usłyszałem nic wskazującego na kolejną podkomisję, coś Skowrońska mówiła o połączonych komisjach ale czasem tak bełkocze że trudno zrozumieć. Podkomisję powołała chyba komisja SWA, pogubiłem się już. Do prac w sejmie to jeszcze daleko.
Pytanie nasuwa się, kiedy zabieramy się do działania?

No właśnie chciałbym aby się Siwy wypowiedział na powyższy temat.
 
Nadszedł czas do działania i to już Sławku jestem do Twojej dyspozycji w dzień i w nocy , pokażmy , że jeszcze SC nie zginęła.
 
Dzięki temu jak rząd "pracuje" nad naszą ustawą, pozostali pracownicy KAS-u dostrzegą wreszcie, co ich czeka w nowej formacji i po co rządowi i MF dodatkowy czas na uregulowanie spraw pracowniczych celników. Chcą w tym czasie obecnych cywili z US wykorzystać jako kartę przetargową w ustalaniu warunków pracy, a gdy skończą z funkami, wezmą się za skarbowców, którzy albo udają pokornych (czytaj - mało inteligentnych), albo mają dużo za uszami i siedzą jak zające przed nagonką... UKS-owcy już chyba wiedzą, że mundur to nie zabawa i coraz mniej uśmiechniętych gęb widzę wśród tych ludzi, a US-owcy jeszcze czuję się pewnie. Wspomnicie moje słowa po lipcu 2018, ale będzie za późno i nikt wam już nie będzie współczuł, bo brak obecnie solidarności w całym środowisku skarbowców i celników spotęgował jedynie bezczelne działania tfórcóf kas. Nagonka już nadchodzi i trzeba mocnego zająca by wytrzymał pod miedzą... A nawet, gdy przetrzyma nagonkę, to psy zrobią swoje...
 
Dzięki temu jak rząd "pracuje" nad naszą ustawą, pozostali pracownicy KAS-u dostrzegą wreszcie, co ich czeka w nowej formacji i po co rządowi i MF dodatkowy czas na uregulowanie spraw pracowniczych celników.
U nich nawet ci co rozumieją do czego zmierza cała reforma i tak niewiele zrobią bo są w mniejszośći a wiekszość jest zadowolona podwyżkami w poprzednim roku i czeka na nastepne...Żałosne, Wiemy jak to będzie wyglądać na reformę wywalono miliony zł a to dopiero początek, KASY nie ma więć skądś muszą ją wziąść najłatwiej kosztem pracowników i ich pensji . W końcu nie po to robiono reformę by dać pracownikom podwyżki tylko, żeby do budżetu wpłynęło więcej kasy a skoro jedynie dzięki obcięciu pensji i etatów będzie to można osiągnąc to czemu nie.
 
Ostatnia edycja:
Z tego co nam "obetną i zaoszczędzą na etatach", nie starczy nawet na waciki... , a kasy w kraju trzeba duuuuuuuuużo więcej. Skoro musiało dojść do "reform", to tylko dobrze zreformowana KAS mogła zabezpieczyć max. wpływy, ale w sytuacji, gdy leżą wadliwe systemy finansowe i nie są zintegrowane, gdy obraża się funków, którzy poświęcili swoje życie i rodziny krajowi, trudno oczekiwać cudu finasowego w kasie państowej. Nie pomogą media narodowe, bo ileż można zaklinać rzeczywistość i okłamywać obywateli. W końcu przyjdzie czas na bilans w kasie i okaże się, że KTOŚ ZAWINIŁ, ale nie będą to już celnicy i trzeba będzie znaleźć nową ofiarę i sprawców "pustej kasy". Wiecie kto zostanie obwiniony ? - dzisiejsze zające... Dlaczego KAS mógł "zadziałać" tak szybko mimo braku spójnego informatycznego systemu finansowego obsługującego cały kraj, a naszą ustawę opóźnia się z powodu potrzeby dokonania zmiany w jednym systemie informatycznym w ZER dotyczącej ok 4000 osób? Ten argument min. Skiby obnażył wczoraj intencje naszych dobroczyńców. Szkoda, że nie grają z nami fair. Zyskaliby wszyscy i wszystko co możliwe, a już tak nie będzie.
 
Czy ktoś pokusi się na podsumowanie wczorajszej komisji, bo nie każdy mógł oglądać. Takie merytoryczne na czym stoimy ( leżymy ) . Bez domysłów i żali o wszystko. Dzięki.
 
Czy umie ktoś na spokojnie i bez napinki napisać w kilku słowach, co się właściwie wczoraj wydarzyło? Emerytury będą w postaci 5/15/55, ale dopiero od 01.07.2018 r. czy nie będzie ich w ogóle. Czy te poprawki MF kończą sprawę spotkań i temat idzie do sejmu czy droga jeszcze daleka? Bardzo proszę rzeczowo w kilku zdaniach.
 
Czy będą będzie można powiedzieć jak ustawa zostanie uchwalona. Wczoraj zakonczyly się prace podkomisji, następnym etapem będzie procedowanie w 3 komisjach sejmowych.
 
Pokrótce:
1. Emerytury 5/15/55 ale bez innych przywilejów, które mają służby (np. mieszkania). Generalnie poprawki nałożone wczoraj przez MF na projekt nr 30 doprowadzają do sytuacji gdy wyrok Trybunału nie będzie wykonany, gdyż różnicuje SC i SCS w stosunku do reszty służb.
2. Skiba z MF nie był skory do żadnych ustępstw ani konsensusu w jakimkolwiek przepisie. Na nic się zdały komentarze ze strony Związków bądź też posłanki Platformy.
3. Na koniec wisienka na torcie: ustawa miałaby wejść w życie 1 lipca 2018 (sic!). Mimo zapewnień Banasia skierowanych do wszystkich pracowników i funkcjonariuszy KAS, że ustawa wejdzie do końca 2017. Skiba nawet dzwonił do Banasia w trakcie prac komisji aby się upewnić czy ten lipiec 2018 to nie pomyłka.

Te ostatnie wskazuje, że MF nie ma zamiaru chyba w ogóle wprowadzić tej ustawy. Już tyle razy przesuwano ten termin, że tracę rachubę...
 
Pytanie kluczowe czy lata przed 99 wliczone i emerytura w całości czy reszta po osiągnięciu wieku. Nie znalazłem tego w nowych poprawkach.
 
Back
Do góry