• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Zaczynam nie mieć złudzeń. Najpierw będzie KAS, a potem dopiero dla tych co się ostaną w mundurach emki. Czarno widzę i obym nie miał racji. Przyznam, że chaos informacyjny w naszej sprawie mnie poraża.
 
Tak jak było ustalone po pierwszym czytaniu projektu obywatelskiego celnicy dostaną emerytury mundurowe zgodnie ze stanowiskiem Trybunału Konstytucyjnego oraz zapewnieniom prominentnych polityków PIS i PO oraz pisemnemu zapewnieniu Ministra Finansów. Jeśli Kierownictwo Ministerstwa Finansów uważa, że funkcjonariusze celni bezrefleksyjnie będą kolejne lata przyglądali się na to jak urzędnicy MF torpedują ustalenia i z pogardą dla środowiska wprowadzają szkodliwe dla Skarbu Państwa oraz pracowników zmiany to się bardzo mylą. Czekamy na oficjalne stanowisko w sprawie realizacji projektu obywatelskiego.
 
czas w końcu skończyć z bezrefleksyjnym traktowaniem kierownictwa mfu i jego dworu. dość, panie i panowie, dość.
 
Do 31 mają będą propozycje dla f-szt. Albo zostajesz w cle albo do cywila albo...w ogóle nie będzie propozycji. I do widzenia. Jak się nie zjednoczymy to się obudzimy z ręką w nocniku.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Sławku po Izbach znowu krąży wiele dziwnych plotek im więcej niewiadomych tym większe spekulacje. Wiadomo coś więcej w sprawie emerytur?
 
To nie są plotki tylko oficjalna informacja od naczelnika która ma iść w dół do funkcjonariuszy.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
W mojej izbie pisze się oficjalnie, powołując się na narade w MF z 4. 02, że do 31 maja 2017 roku zostaną przedstawione nowe warunki wykonywania zadań. Oczywiście, o ile zostaną przedstawione.
 
Całe środowisko obecnie interesuje głównie sprawa emerytur mundurowych, która jak w innych służbach mundurowych pozwoli na przeżycie gdy zdrowie nie pozwoli na pełnienie obowiązków służbowych. Nie pozwólmy uśpić naszej czujności i odwrócić naszej uwagi od najważniejszych spraw po przez wrzucanie tematów propozycji zatrudnienia w "jakimś KAS", który w obecnej formie jest "trupem" mającej być przedstawione "lub nie" za 1.5 roku. Jeżeli kierownictwo MF wbrew stanowisku Trybunału Konstytucyjnego (o dobro, którego walczą obecnie wszystkie partie polityczne w Polsce oraz instytucje UE) ignorując złożony w sejmie projekt obywatelski(200 000 tyś podpisów obywateli RP, który popiera prezydium PIS,PO i PSL oraz Pan Prezydent RP Andrzej Duda) zamierza kolejny raz oszukać funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej RP(bandycka alokacja, złodziejskie wartościowanie, poniżające nadanie stopni służbowych) to niech po prostu, otwartym tekstem przedstawi stanowisko w tej sprawie. Z zaistniałej sytuacji bardzo ucieszą się grupy przestępcze, malwersantów, którym na rękę jest osłabienie dobrze funkcjonującej, uzbrojonej służby mundurowej mającej stać na straży finansów publicznych.
 
kromaks
Dokładnie też tak to widzę. Niech ktoś nas wreszcie konkretnie informuje, jak się ma na dziś tu i teraz sprawa naszych "emek" czyli - termin wykonania trybunału konstytucyjnego!!! Dla takiego starego dziada jak ja z 25 letnim stażem, praca na granicy jest już dziś sporym wyzwaniem (pomijam już stan psychiczny spowodowany poniżeniem godności funkcjonariusza przez nieludzkie z wartościowanie)
Uciechę z tego mają głównie przemytnicy. Na granicy naprawdę potrzebni są młodzi i sprawni ludzie. Chciałbym wiedzieć czy idę w tym roku na emeryturę czy mam się szykować do KAS. Oba wyjścia traktuję jako kolejny etap w moim życiu i naprawdę będę pogodzony z każdym rozwiązaniem tylko niech wreszcie ktoś ma odwagę powiedzieć PRAWDĘ!!!
Zeszmacili kompletnie naszą formację posunięciami o jakich pisze wyżej "kromaks" i wiem, że wielu z nas liczy na chociaż jakiś ułamek sprawiedliwości i zapewne mamy różne priorytety od czego by tu zacząć (wartościowanie, podwyżki, kradzież pieniędzy na nasze antykorupcyjne dodatki, powrót z alokacji), ale myślę, że najważniejsze w tej chwili dla wszystkich są przede wszystkim "emki".
 
oszukany masz takie zdanie bo to jest zdanie większości środowiska i nie chodzi o "ułamek sprawiedliwości" tylko o minimum przyzwoitości i przyznanie praw należnych funkcjonariuszom Służby Celnej zgodnie ze stanowiskiem Trybunału Konstytucyjnego,..
 
Sorry, nie chcę Was martwić Panowie oszukany i kromaks, ale emki interesują przede wszystkim nas, fc z 20 i więcej -letnim stażem w cle, a nie młodych, którym do emerytury zostało wiele lat. Oni nie myślą co będzie za te 10, 15 lat i nie ma się co dziwić, bo w naszym kraju nie ma nic stałego, wiec mogą emek nie doczekać. Kto wie co będzie, jak się opcja zmieni. Poza tym, co im mówi alokacja, opcja 0, wartościowanie i te wszystkie upokorzenia, których my doświadczaliśmy przez lata? Przecież to my, starzy na wartościowaniu straciliśmy najwięcej. Piszesz, że na granicy, potrzebni są młodzi, tylko że nocki obstawiają starzy, bo młodzi mają zaświadczenia od lekarza, że w nocy pracować nie mogą. Ale ja im się nie dziwię, w końcu asertywność, to bardzo modne dziś słowo, a my jesteśmy frajerami.
 
Nie chodzi o podział na "starych" czy "młodych". Jesteśmy formacją mundurową czy nie? Proszę o stanowisko Sławka bo te nie spójne informacje i spekulacje co do przewidywalnych świadczeń emerytalnych to jakaś kpina i cyrk . Miejmy nadzieję , że są to plotki rozsiewane przez nie doinformowane osoby nie mające nic wspólnego z prawdą.
 
Mija już rok od wyroku a my dalej nic nie wiemy!Ludzie są już zniesmaczeni tą sytuacją!
 
Spotykałem się ostatnio z funkcjonariuszami w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie i mówiłem, że po kierownictwie MF w dniu 01.02. źle zaczyna dziać się wokół projektu obywatelskiego. Mówiłem też, że sprawa jest delikatna i że podjęliśmy od razu działania. Widzę jednak, że to za mało, gdyż z wiarygodnych źródeł potwierdzane jest zagrożenie - vide wypowiedź SSC w IC Szczecin w dniu 12.02.
W tej sytuacji niezbędna jest konsolidacja całego środowiska zawodowego, o co apeluję.
Będziemy musieli podejmować wspólnie działania, w które powinni zaangażować się wszyscy bez wyjątku funkcjonariusze.
Mamy prawo czuć się wprowadzani w błąd, gdyż Minister Finansów zajął stanowisko w dniu 28 stycznia, które możemy przeczytać pod linkiem
http://celnicy.pl/content.php/2841-...ansów-w-sprawie-projektu-obywatelskiego-i-KAS

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
chciałoby się powiedzieć - a nie mówiłem!!

tylko naiwni jeszcze mogą twierdzić że projekt obywatelki dot. emek wejdzie przed KAS.

Większość ludzi patrzy na Naszą służbę z klapkami na oczach a trzeba patrzeć bardziej szeroko. Emek w tym roku nie będzie (a przynajmniej przed wejściem KAS z prostego powodu - nie ma pieniędzy. Skoro z TK i ustawami medialnymi można robić takie kwiatki to Służba celna w porównaniu z tym wszystkim to pikuś. Program 500+ zjadł mnóstwo miliardów a za rok nie będzie już aukcji LTE za 8mld + konieczność podniesienia kwoty wolnej.

oto co nas czeka ze względu na brak pieniędzy:
1. Brak podwyżek - ale nie dosłowne powiedzenie "NIE" tylko odciąganie tematu w nieskończoność do końca roku.
2. Wejście KAS.
3. Automatyczne zwolnienia + zatrudnienie ponownie na okres próbny 6 msc tak aby nie płacić odpraw 6 miesięcznych!
4. Redukcje kadr i nadwyżki etatów na okresach próbnych.
 
Sławek co to znaczy, źle zaczyna dziać się wokół projektu obywatelskiego. Czy mamy to rozumieć, że chcą dokonać w nim daleko posuniętych zmian czy w całości jest zagrożony? Co takiego się stało, że nagle są jakieś problemy? Czy coś się zmieniło, jeszcze niedawno min. Zieliński potwierdzał konieczność wprowadzenia emek dla Służby Celnej. Pan Prezydent składał do trybunału skargę o nierówne traktowanie w służbach, więc co się zmieniło?
Głosowaliśmy na PIS który jasno i czytelnie wyraził się, że emki dostaniemy oraz, że nie będzie mowy o powrocie koncepcji kas a tym samym likwidacji Służby Celnej. Niestety kas jest już bardzo prawdopodobne.
My jako funkcjonariusze celni nie akceptujemy likwidacji Służby Celnej i połączenia jej ze strukturami urzędów skarbowych, nie zgadzamy się z degradacją funkcjonariuszy celnych i niepewne jutro, z pozabieraniem nas praw nabytych. A te informacje jakie do nas docierają są koszmarne, że aż strach je powtarzać. Nie chcemy być bydłem które idzie na rzeż. To jest niedopuszczalne takie traktowanie ludzi którzy w wielu przypadkach poświęcili kilkadziesiąt lat dla Służby Celnej. Co to jest za państwo które odbiera prawa nabyte swoich funkcjonariuszy. Czy to znaczy, że ustawy w RP to są zwykłe śmieci które można wyrzucać kiedy się komu podoba do kosza, zaczynam wierzyć i rozumieć słowa min Sienkiewicza ( Polska to jest h.. dupa i kamieni kupa ).
Co to jest za partia która nie realizuje swego programu.
Sławek myślę, że większość z nas już jest tak zdesperowana i doprowadzona do ostateczności, że możesz na nas liczyć.
 
Sławek co to znaczy, źle zaczyna dziać się wokół projektu obywatelskiego. Czy mamy to rozumieć, że chcą dokonać w nim daleko posuniętych zmian czy w całości jest zagrożony? Co takiego się stało, że nagle są jakieś problemy? Czy coś się zmieniło, jeszcze niedawno min. Zieliński potwierdzał konieczność wprowadzenia emek dla Służby Celnej. Pan Prezydent składał do trybunału skargę o nierówne traktowanie w służbach, więc co się zmieniło?
Głosowaliśmy na PIS który jasno i czytelnie wyraził się, że emki dostaniemy oraz, że nie będzie mowy o powrocie koncepcji kas a tym samym likwidacji Służby Celnej. Niestety kas jest już bardzo prawdopodobne.
My jako funkcjonariusze celni nie akceptujemy likwidacji Służby Celnej i połączenia jej ze strukturami urzędów skarbowych, nie zgadzamy się z degradacją funkcjonariuszy celnych i niepewne jutro, z pozabieraniem nas praw nabytych. A te informacje jakie do nas docierają są koszmarne, że aż strach je powtarzać. Nie chcemy być bydłem które idzie na rzeż. To jest niedopuszczalne takie traktowanie ludzi którzy w wielu przypadkach poświęcili kilkadziesiąt lat dla Służby Celnej. Co to jest za państwo które odbiera prawa nabyte swoich funkcjonariuszy. Czy to znaczy, że ustawy w RP to są zwykłe śmieci które można wyrzucać kiedy się komu podoba do kosza, zaczynam wierzyć i rozumieć słowa min Sienkiewicza ( Polska to jest h.. dupa i kamieni kupa ).
Co to jest za partia która nie realizuje swego programu.
Sławek myślę, że większość z nas już jest tak zdesperowana i doprowadzona do ostateczności, że możesz na nas liczyć.

Bardzo rzeczowo i konkreynie.
Jednak poczekajmy na zbliżający się zjazd delegatów, pewnie jakieś decyzje zapadną co do dalszych naszych działań, ponad to SSC potwierdził swoje przybycie jako zaproszony gość na zjazd, i pewnie zostanie zapytany o kluczowe dla naszej formacji kwestie. Wydaje mi się, że podczas tego spotkania bez ogródek i czarowania odpowie na zadane pytania i wyjaśni nam wszystkie dotyczące SC sprawy. Jeszcze kilka dni
 
Back
Do góry