• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Jak się będzie miało do informacji zawartej w Gazecie Prawnej -Emerytury jak w wojsku i policji: Celnicy będą pracować tylko do 55. roku życia.
"grupa zawodowa będzie mogła przechodzić na emerytury po 15 latach służby, otrzymując w zamian świadczenie w wysokości 40 proc. podstawy wymiaru. Przy czym z takiej możliwości będą mogli korzystać wyłącznie funkcjonariusze, którzy rozpoczęli pracę w tej formacji do końca grudnia 2012 r."
A co z tymi, którzy już mają 60 lat i mają 40-ni staż w SC. Dostaną świadczenie tylko 40% podstawy wymiaru?
 
Jak się będzie miało do informacji zawartej w Gazecie Prawnej -Emerytury jak w wojsku i policji: Celnicy będą pracować tylko do 55. roku życia.
"grupa zawodowa będzie mogła przechodzić na emerytury po 15 latach służby, otrzymując w zamian świadczenie w wysokości 40 proc. podstawy wymiaru. Przy czym z takiej możliwości będą mogli korzystać wyłącznie funkcjonariusze, którzy rozpoczęli pracę w tej formacji do końca grudnia 2012 r."
A co z tymi, którzy już mają 60 lat i mają 40-ni staż w SC. Dostaną świadczenie tylko 40% podstawy wymiaru?
Wystarczy przeczytać projekt obywatelski lub spojrzeć do ustawy policyjnej.
 
Jak się będzie miało do informacji zawartej w Gazecie Prawnej -Emerytury jak w wojsku i policji: Celnicy będą pracować tylko do 55. roku życia.
"grupa zawodowa będzie mogła przechodzić na emerytury po 15 latach służby, otrzymując w zamian świadczenie w wysokości 40 proc. podstawy wymiaru. Przy czym z takiej możliwości będą mogli korzystać wyłącznie funkcjonariusze, którzy rozpoczęli pracę w tej formacji do końca grudnia 2012 r."
A co z tymi, którzy już mają 60 lat i mają 40-ni staż w SC. Dostaną świadczenie tylko 40% podstawy wymiaru?


A nie są przypadkiem na emeryturze z ZUS i dalej pracują w SC, może po następnych 15 latach dostaną jeszcze jedną emeryturę z MSWiA w wys. 40 proc podstawy.
 
To tylko kaczka dziennikarska i skrót myślowy.
Jeśli dziennikarz pisze, że jak w wojsku i policji, to wystarczy zajrzeć do odpowiedniej ustawy i wszystko jasne. Jest to zresztą zgodne z "projektem obywatelskim"
Jeśli chodzi o 60 letnich f-szy z dużym stażem, to może się okazać, że korzystniejsza dla nich będzie emerytura z ZUS. Dziennikarz z pewnością nie miał na myśli takich niuansów, może nawet nie wie, że jest całkiem spora grupa celników po 60-tce. Ci co już są na ZUSowskiej emeryturze, raczej nie zostaną w służbie jako funkcjonariusze.
 
Po dzisiejszym spotkaniu grupy roboczej pragnę poinformować, że prace grupy korygują projekt obywatelski tylko w kwestiach nazwijmy je technicznych, tzn. główne założenia pozostają bez zmian, poza zmianą dot. byłych pracowników cywilnych, do której zgłosiliśmy zastrzeżenia.
W sprawie wydamy Komunikat, w którym odniesiemy się także do zapowiadanego sposobu dalszego procedowania projektu.
 
Po dzisiejszym spotkaniu grupy roboczej pragnę poinformować, że prace grupy korygują projekt obywatelski tylko w kwestiach nazwijmy je technicznych, tzn. główne założenia pozostają bez zmian, poza zmianą dot. byłych pracowników cywilnych, do której zgłosiliśmy zastrzeżenia.
W sprawie wydamy Komunikat, w którym odniesiemy się także do zapowiadanego sposobu dalszego procedowania projektu.
I tak trzymać DZIĘKUJEMY!!!
 
Po dzisiejszym spotkaniu grupy roboczej pragnę poinformować, że prace grupy korygują projekt obywatelski tylko w kwestiach nazwijmy je technicznych, tzn. główne założenia pozostają bez zmian, poza zmianą dot. byłych pracowników cywilnych, do której zgłosiliśmy zastrzeżenia.
W sprawie wydamy Komunikat, w którym odniesiemy się także do zapowiadanego sposobu dalszego procedowania projektu.

Sławek ciężko pracuje dla nas w Wawie. Szacun.
A my musimy w swoich IC, UC i OC. Nagarniajmy członków do Celnicy.PL
Sławek musi czuć na plecach wsparcie zdecydowanej, powtarzam ZDECYDOWANEJ większości f-szy.
 
rety, nie wierzyłem że to się stanie, widać że może się celnicze marzenia spełnią, oby w taki sposób na jaki cała służba liczy, nie może być tak że wykonuje się takie zadania a nie ma przywilejów właściwych dla służby mundurowej.
Przy okazji pytanie, a co w przypadku jeśli w 2007 r. się przyjąłem do SC i przepracowałem rok w WZP i po tym roku zwolniłem się i poszedłem do SG? czy ten rok w SC (WZP) zostanie mi w związku z planowanymi nowymi przepisami zaliczony do emki, na zasadzie jak np. słuzba w wojsku, czy to oznacza ze w przypadku uchwalenia emek dla Cła (w tym i dla WZP) oznacza to ze ten rok się zalicza do wysługi, że mi to zaliczą?
 
rety, nie wierzyłem że to się stanie, widać że może się celnicze marzenia spełnią, oby w taki sposób na jaki cała służba liczy, nie może być tak że wykonuje się takie zadania a nie ma przywilejów właściwych dla służby mundurowej.
Przy okazji pytanie, a co w przypadku jeśli w 2007 r. się przyjąłem do SC i przepracowałem rok w WZP i po tym roku zwolniłem się i poszedłem do SG? czy ten rok w SC (WZP) zostanie mi w związku z planowanymi nowymi przepisami zaliczony do emki, na zasadzie jak np. słuzba w wojsku, czy to oznacza ze w przypadku uchwalenia emek dla Cła (w tym i dla WZP) oznacza to ze ten rok się zalicza do wysługi, że mi to zaliczą?

Jeżeli ustawa przejdzie w obecnym kształcie to ten rok jak najbardziej będzie zaliczony do stażu emerytalnego.
Swoja drogą ok 1/3 funkcjonariuszy jest powyżej 50 roku zycia, a więc mają już wypracowany cały lub prawie cały staz emerytalny. Dzięki temu ze te osoby odejdą będą miejsca dla pozostałych aby mogli dopracować do wymaganych lat. Sadzę, ze to rozwiązanie jest satysfakcjonujące dla większośći, a z punktu widzenia rządzących pozwoli na ograniczenie zatrudnienia bez kosztów społecznych.
 
Dobry wieczór. Panie Sławku, jako były celnik mam pytanie, we wrześniu 2015 r. w ramach programu "Praca blisko domu" zostałem przeniesiony do skarbówki. W cle pracowałem od 1991 roku, czy mam prawo do emerytury mundurowej. Pozdrawiam wszystkich moich kolegów i koleżanki celników.
 
Dobry wieczór. Panie Sławku, jako były celnik mam pytanie, we wrześniu 2015 r. w ramach programu "Praca blisko domu" zostałem przeniesiony do skarbówki. W cle pracowałem od 1991 roku, czy mam prawo do emerytury mundurowej.
Na emeryturę mundurową można przejść tylko gdy jesteś w służbie.
Nie wiem, jak wyglądałaby sytuacja gdybyś otrzymał propozycję służby w KAS.
 
Jestem 50+ , ale wolałbym mieć prawo do emerytury, a nie obowiązek przejścia na nią i życia za za 1600 zł. Tak naprawdę nie wierzę w te emerytury - skąd ok 100 mln na odprawy emerytalne ?
 
Założeniem jest zmniejszenie liczby etatów o kilka tysięcy! Jedyna możliwa i przeprowadzona w cywilizowany sposób reforma to emki. Inne rządy nas traktowały jak piąte koło u wozu i dawały np wilcze bilety na wschód. Czemu masz tak niski poziom zaufania? Co Tobą powoduje? Myśl pozytywnie! To pierwszy raz kiedy wszystko idzie po naszej myśli! Sławek czuwa i ma kilu kumpli w zespole!!!! Więcej wiary proszę
 
Z budżetu kolego z budżetu. 1600 powiadasz to musisz BARDZO krótko pracować.


znam wiele osób, które mają po 10 czy 12 lat stażu w SŁUŻBIE, nawet jeśli będą mieli szansę dosłużyć do 15 lat i przejść na 40% emkę, to dostaną niecały 1000zł, bo są specami i mają teraz mniej niż 2500, a mają po 45 - 55 lat, tyle że oprócz 10 czy 12 lat w służbie mają po 15 - 25 lat stażu ale pracy - np. w urzędach miast, prokuraturach, sądach - a nie w administracji celnej,

łącznie mają po 25 - 35 lat pracy i służby - to mało?

i mają iść na 1000zł emkę?

o ile ktoś im pozwoli dosłużyć te dwa czy trzy lata a nie wyrzuci
 
znam wiele osób, które mają po 10 czy 12 lat stażu w SŁUŻBIE, nawet jeśli będą mieli szansę dosłużyć do 15 lat i przejść na 40% emkę, to dostaną niecały 1000zł, bo są specami i mają teraz mniej niż 2500, a mają po 45 - 55 lat, tyle że oprócz 10 czy 12 lat w służbie mają po 15 - 25 lat stażu ale pracy - np. w urzędach miast, prokuraturach, sądach - a nie w administracji celnej,

łącznie mają po 25 - 35 lat pracy i służby - to mało?

i mają iść na 1000zł emkę?

o ile ktoś im pozwoli dosłużyć te dwa czy trzy lata a nie wyrzuci

Liczyć liczyć i czytać za rok służby 2.6 procent za trzy lata poza służba 2.6 za resztę 1.3 procent plus trzynastka podzielona przez 12 miesięcy to nie jest 1000 zł
 
Liczyć liczyć i czytać za rok służby 2.6 procent za trzy lata poza służba 2.6 za resztę 1.3 procent plus trzynastka podzielona przez 12 miesięcy to nie jest 1000 zł


czytać, czytać, czytać - ustawa o zaopatrz em - dla przyjętych PO 01.01.1999 - TYLKO służba - lata pracy poza dają emkę uzupełniającą z ZUS po osiągnięciu wieku - czyli na razie 67 lat, czyli - jeśli pozwolą dosłużyć do 15 lat, to emka 40% czyli niecałe 1000zł
 
Back
Do góry