• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek dla Działu Dochodzeniowo- Śledczego

134 zł i nmiej mają na granicach wiec pytam ile jest u Was minimum ze tak narzekacie??
 
A potrafisz wyobrazić sobie sytuację, że 3 lub 4 osoby wchodzą późnym wieczorem w weekend na zadupiu albo w zakazanej dzielni bez rozpoznania operacyjnych, siłowo z drzwiami, robią eksperyment na automacie, legitymują i ustalają tożsamość osób, w obecności błyskawicznie przybyłego adwokata świadków, wbrew jego agresywnym sprzeciwom przesłuchują świadków, przeszukują, identyfikują rodzaj i badają moc znalezionego płynu o zapachu alkoholu, po oględzinach dokumentują i zabezpieczają w bezpiecznej kopercie pieniądze i klucze do automatów, zatrzymują automaty, notatki i inne dokumenty, pieniądze i klucze, przeprowadzają oględziny miejsca i rzeczy, na wszystko oczywiście sporządzają właściwe protokoły, zawiadamiają policję o sprzedaży alkoholu bez pozwolenia, czekają na jej przyjazd i zakończenie czynności, w międzyczasie ładując maszyny do auta w roli tragarzy słuchając zaczepek podchmielonego towarzystwa?

Bez operacyjnych, realizacji, dochodzeniowca?

A następnego dnia ci sami ludzie kończą sprawę przekazaniem do proroka właściwie uzasadnionego wniosku o zatwierdzenie czynności

Grupy kontrolne snp...

Wszystko się robiło, nigdy nie było wiadomo na kogo i na co się trafi, w aucie łomy, narzędzia, wiertarka, kątówka, drabina, latarki, agregat prądotwórczy, przedłużacze, kamera, wziernik, aparat, plombownica, plomby ołowiane i naklejane, czytnik topbeta do banderol i banknotów, lupa do mikrodruku, termoalkoholomierz, tablice alkoholometryczne, testy na zawartość chlorków, na obecność barwnika w paliwie, zgłębnik, butelki i woreczki na próbki, bezpieczne koperty, telefony, laptopy z drukarkami, teczki z każdym ewentualnie przydatnym protokołem

I bez żadnych dodatków, nawet kontrolerskiego nie miałem, tylko za godziny nocne...

Czasami szło na ostro...

Sam trafiłem kiedyś do szpitala...

Ale o tym w książce...

Tak potrafię to sobie wyobrazić. Wtedy (Sznp) nie mieliśmy operacyjnych i obserwacji. Rzadko kiedy pomagała policja. Trzeba było być wyjątkowo kreatywnym żeby to ogarnąć. Wszystko się zgadza za wyjątkiem że wtedy nie było adwokatów bo ustawa hazardowa była przed notyfikacją i ze spokojem dziś zabieraliśmy a tego samego wieczora przywożono nowe. Dopiero później zaczęło się przykręcanie automatów do ścian a my jak pracownicy budowlani. A potem zaczęły się nerwy. A dopiero potem adwokaci. Ale adwokaci już raczej po 2017 i wówczas już były dodatki 😊
 
w DS zero aż nie chce się wierzyć chyba Was poprostu koledzy królika wydymali i wszystko dostali a Wam zelókę zostawili. Kwota dodatku kontrolerskiego chyba wszyskim w KAS przysługuje na wniosek kierownika urzędu. Skarbowcy i cywile nie wiem w jakiej kwocie ale zawsze ją dostaja. Był kiedyś dodatek graniczny i z 300 zł na 134 zł spadł. 5oo zł miała dawna mobilna i snp i dyżurna. Napiszcie pismo o podanie informacji publicznej na temat dodatków kontrolerskich w KAS wtedy wyjdzie szydło z worka kto ile dostaje. Sam jestem ciekaw
 
w DS zero aż nie chce się wierzyć chyba Was poprostu koledzy królika wydymali i wszystko dostali a Wam zelókę zostawili. Kwota dodatku kontrolerskiego chyba wszyskim w KAS przysługuje na wniosek kierownika urzędu. Skarbowcy i cywile nie wiem w jakiej kwocie ale zawsze ją dostaja. Był kiedyś dodatek graniczny i z 300 zł na 134 zł spadł. 5oo zł miała dawna mobilna i snp i dyżurna. Napiszcie pismo o podanie informacji publicznej na temat dodatków kontrolerskich w KAS wtedy wyjdzie szydło z worka kto ile dostaje. Sam jestem ciekaw
Niestety taka prawda. Nie chce mi się ponawiać argumentacji o której pisałem wieloktrotnie. Zapis 148 KAS jest taki ułomny, że zgodnie z nim dodatek jest wyłącznie za czynności przeszukania i zatrzymania. A więc jak już tu ktoś pisał " nie robicie przeszukań co najmniej 25% czasu i się bujajcie" To samo słyszymy od kierownictwa. Dodatek kontrolerski nie przysługuje wszystkim a tylko tym co wykonują czynności określone w 148 KAS. I o tym piszemy - np koledzy z CKK którzy prowadzą kontrolę i w związku z nią jadą w teren raz na jakiś czas mają dodatki ponieważ w 148 jest wpisane za wykonywanie kontroli celno-skarbowej. Dochodzeniowiec natomiast prowadzi dochodzenie i raz na jakiś czas jedzie na realizację ale już dodatek mu nie przysługuje.
 
Myślę że Was kierownictwo dyma bez mydełka sobie za nadzór bierze maxa 2000zł dodatku a Wam daje robotę i pisze do DIAS bzdety . Jak pisalem dodatek to dziadostwo 14 wsparcie dla Sławka potrzebne bedzie a nie bedziesz żałował.
 
Fajna ta dyskusja jak ślepego z głuchym .... Projekt zmian w ustawie o KAS i wprowadzenie dodatku dochodzeniowo-śledczego był bardzo dobrym pomysłem.... Jeżeli nie zostanie zrealizowany, no cóż ludzie z DS odejdą, a w to miejsce przeniosą przymusowo połowę mądrali z tego forum i wtedy pogadamy o wyższości Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem.... Nie wiem w jakich UCS pełnią służbę najmądrzejsi przedmówcy, ale musi to być na końcu świata.... W mojej dochodzeniówce w zeszłym roku przeprowadziliśmy (zespół szesnastoosobowy) około stu osiemdziesięciu przeszukań na terenie całego kraju.... Czasami braliśmy też kolegów z innych komórek..... Większość czynności procesowych wykonujemy sami (często angażujemy operacyjnych, ale głównie do rozpoznania).... Wsparcie potrzebujemy tylko przy dużych akcjach.... Można.... Można..... Mieliśmy dostać dodatek kontrolerski, to koledzy z innych komórek zrobili gównoburzę, żebyśmy tylko tego miodu nie spróbowali.... U nas zawsze w służbie znajdzie się jakiś pies ogrodnika....
 
Myślę że Was kierownictwo dyma bez mydełka sobie za nadzór bierze maxa 2000zł dodatku a Wam daje robotę i pisze do DIAS bzdety . Jak pisalem dodatek to dziadostwo 14 wsparcie dla Sławka potrzebne bedzie a nie bedziesz żałował.
14-ego o 12-ej 5 min oszczędzania energii ?
 
Gdyby porównać średnie uposażenie f-sza DS ze średnim uposażeniem f-sa realizacji (z dodatkiem) to nie mam wątpliwości która wartość byłaby wyższa.
Wiem, że w DS są osoby, które nie maja ani wysokiego stanowiska ani dodatku i rozgoryczenie takich osób rozumię, ale jeśli ekspert zarabiajacy 5 tys zazdrości dodatku specjaliście, który dzięki temu dodatkowi ledwo przekracza 3 tys to jest to żenujace
Mówicie "zapraszamy do DS". Jestem przekonany, że przy właściwej polityce kadrowej, jeśli byłoby wiadomo, że po przejściu do DS w precyzyjnie określonym przedziale czasowym, potrzebnym na zdobycie kwalifikacji, zarabiałoby się o tysiąc więcej, to chetni by sie znaleźli i zrezygnowaliby z radoscią z dodatku 200 zł
PJS .... Idealnie to ująłeś ..... Nic dodać nic ująć. Brakowało mi własnie takiego wpisu- Takiego wypowiedzenia się. Ja jestem tu już w DŚ 2 lata bo od razu na start zostałem przeniesiony i nie mam już żadnych pomysłów (oprócz złożenia wypowiedzenia ze służby) jak się stąd wydostać. A czuję że przychodzę do tej służby/ roboty na siłę. Odpowiedzią góry na wniosek o przeniesienie było to że koronawirus panuje ..... A co ma piernik do wiatraka. Czy przeniesienie człowieka/ funka wiąże się z wirusem .. ???? :/
 
Mówicie "zapraszamy do DS". Jestem przekonany, że przy właściwej polityce kadrowej, jeśli byłoby wiadomo, że po przejściu do DS w precyzyjnie określonym przedziale czasowym, potrzebnym na zdobycie kwalifikacji, zarabiałoby się o tysiąc więcej, to chetni by sie znaleźli i zrezygnowaliby z radoscią z dodatku 200 zł

@PJS o jakim przedziale czasowym potrzebnym na zdobycie kwalifikacji mówisz?! Czyżbyś nie wiedział, że nie ma przedziałów czasowych na zdobywanie kwalifikacji?! Bumaga o godzinie 15.15 - "Z dniem......przenoszę pana/panią do pełnienia służby.................itd" Chętni?! do czego?
Tak to własnie wygląda ..... bez pytania bez niczego. i pismo zawsze wysłane przed 15 żebyś nie mógł zareagować. Najczęsniej między 14:50 a 15:00.
 
Myślę, że po wygraniu wypłaty należnych nam podwyżek, a nawet po nowym roku, gdy zakończy się trudna sytuacja z COVID-19 i można by zacząć lobbować za wpisaniem do ustawy o KAS art. 148 ust 1 pkt 3 w brzmieniu analogicznym do art. 148 ust. 1 pkt 2.

Na podstawie obecnej ustawy nie ma możliwości przyznania dodatku kontrolerskiego lub orzeczniczego funkcjonariuszowi SCS pełniącemu służbę w komórce pełniącej dochodzeniowo-śledczej lub pracownikowi służby cywilnej na stanowisku ds. spraw karnych skarbowych w US

W komentarzu do ustawy KAS A. Melezini (LEX) pisze:
„Artykuł 148 ust. 1 określa dwa rodzaje dodatków kontrolerskich oraz dodatek orzeczniczy. Niekierowniczy dodatek kontrolerski (podstawowy dodatek kontrolerski) związany jest z wykonywaniem czynności, które można określić mianem czynności bezpośrednich w stosunku do kontrolowanego. Celem tego dodatku jest uzupełniające uposażenie funkcjonariuszy lub wynagrodzenie pracowników, których służba lub praca ma szczególnych charakter z uwagi na brak stałego miejsca służby (pracy), konieczność zwiększonego wysiłku i zaangażowania funkcjonariusza i pracownika. Dodatek ten można również wiązać z tym, że funkcjonariusz lub pracownik wykonujący czynności określone w art. 148 ust. 1 pkt 1 może być narażony na ewentualną próbę nacisku czy przekupienia ze strony kontrolowanego, a dodatek ten ma przynajmniej częściowo przyczyniać się do przeciwdziałania takim sytuacjom”.

Myślę, że skoro obecnie kontrola podatkowa i kontrola celno-skarbowa bierze dokumenty i wykonuje czynności w siedzibie organu, a dodatek nie został zabrany – to znaczy, że ktoś mądry uznał, że jednak zagrożenie korupcyjne przemawia za utrzymaniem tego dodatku i w tym widziałbym naszą szansę … i może tez w tzw. czynnościach bezpośrednich (cokolwiek to znaczy).

W tym samym komentarzu pisze on również:
„Ostatnim rodzajem dodatku związanego z obowiązkami wykonywanymi w jednostkach KAS jest dodatek orzeczniczy. Dodatek ten, podobnie jak dwa wcześniej omówione, przysługuje funkcjonariuszom i członkom korpusu służby cywilnej odpowiednio pełniącym funkcję lub zatrudnionym w jednostkach KAS, którzy zajmują stanowisko radcy skarbowego i wykonują czynności orzecznicze organu (wydawanie orzeczeń w sprawach indywidualnych). Zgodnie z art. 13 § 2c o.p. uprawnienie do powierzenia radcy skarbowemu czynności orzeczniczych przysługuje jako organom podatkowym naczelnikowi urzędu skarbowego, naczelnikowi urzędu celno-skarbowego oraz dyrektorowi izby administracji skarbowej. Funkcją tego dodatku jest motywacyjne wynagradzanie radcy skarbowego, który jednoosobowo i faktycznie wyręcza organ przy załatwianiu indywidualnych spraw podatkowych. Ponadto dodatek ten ma stymulować taką osobę do unikania sytuacji korupcyjnych oraz rekompensować zagrożenie związane z odpowiedzialnością, jaka ciąży na osobie biorącej udział w załatwieniu sprawy indywidualnej. Należy zauważyć, że radca skarbowy jest narażony na ryzyko m.in. ponoszenia odpowiedzialności na podstawie ustawy z 20.01.2011 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa (Dz.U. z 2016 r. poz. 1169)”.

Tutaj mam taki pomysł, żeby skupić się na tym, że na podstawie kks NUCS lub NUS są FOPP, a funkcjonariusz/pracownik odpowiedzialny za prowadzenia śledztwa/dochodzenia wykonuje czynności w imieniu tego organu - przysługują mu uprawnienia prokuratorskie.

Odrębną kwestą jest też obsługa wokand. Wydaje mi się, ze tu zasadnym by było, żeby pomyśleć o jakimś uzasadnieniu dot. elementu motywacyjnego dla funkcjonariusza/pracownika o szczególnych kwalifikacjach do reprezentowania organu na zewnątrz przed Sądem.

Zachęcam kolegów dochodzeniowców do wysiłku intelektualnego (w wolnej chwil) nad tematem, a pozostałych kolegów proszę o wstrzemięźliwość, skoro temat ich bezpośrednio nie dotyczy.
 
Przypominam ze dochodzeniowiec (dochodzeniowiec od spraw powaznych)zanim pojedzie na realizacje to wczesniej wnioski pisze do proroka uzasadnia podaje adresy ustala je zleca czasami zadanie operacyjnym a Ci technice aby zastac ludzi. itp zalezy czy realizacja jest w trakcie sledztwa czy przed, koordynuje zalatwia spotkania z prorokiem innymi wydzialami sluzbami. To trwa. Na realizacji powinien zarzadzac caloscia wyznaczac kierunki, mowic co bierzemy co chcemy plus przesluchania świadków podejrzanych zarzuty koordynowac itp. Dochodzeniowiec prowadzacy swoja sprawe lub ten do ktorego to trafi powinien tylko wyznaczac kierunki i koordynowac.Zlecaja tez inne czynnosci i czuwaja nad procedura. Nastepnie to do niego trafiaja te worki kwitow i musi zrobic ogledziny i to ogarnac. Wiec 1 dzien realizacji to na serio kilka dni. W kazdym sledztwie mam przeszukania od kilku adresow po kilkanscie a teraz i kilkadziesiat mam, swiadkow od kilku do kilkudziesięciu, jezdze po calej polsce na spotkania z roznymi ludzmi od sluzb po ucs i prokuratorow plus czesto na realizacje poza teren wojeeodztwa do tego rozprawy sadowe w calej polsce. Trzeba byc policjantem takim sledczym, glosic mowy koncowe w sadzie i byc takim prorokiem plus byc prawnikiem i pisac piekne apelacje uzasadnienia. Spraw wiele na glowie czuwac nad wszystkim a w kontroli w podatkach dwoch robi sprawe pojada po segegatory i siedza w biurze i od praca w terenie. Jak ktos jest kumaty w dochodzeniach i robi duze sprawy np vat faje automaty lub inne sprawy z kk w tym zorganizowane grupy i pranie to na serio trzeba byc mega mozgiem zeby to ogarnac i jeszcze miec czas na realizacje. Sledczy na realizacji i jako oskarzyciel przed sadem to jak dwa etaty. Ja juz ledwo to wszystko ogarniam zaraz zwariuje a i jeszcze systemy szd esks statystyki pomoce prawne inne pisma spisy tresci itp.

Czy w zw z powyższym proponujesz 2 rodzaje dodatku dla dochodzeniowców?

Dla zwykłych i dla tych od spraw poważnych?
 
Tak potrafię to sobie wyobrazić. Wtedy (Sznp) nie mieliśmy operacyjnych i obserwacji. Rzadko kiedy pomagała policja. Trzeba było być wyjątkowo kreatywnym żeby to ogarnąć. Wszystko się zgadza za wyjątkiem że wtedy nie było adwokatów bo ustawa hazardowa była przed notyfikacją i ze spokojem dziś zabieraliśmy a tego samego wieczora przywożono nowe. Dopiero później zaczęło się przykręcanie automatów do ścian a my jak pracownicy budowlani. A potem zaczęły się nerwy. A dopiero potem adwokaci. Ale adwokaci już raczej po 2017 i wówczas już były dodatki 😊

To, że ty nie miałeś do czynienia z adwokatami przed 2017 nie oznacza, że ich nie było prawda?

Ja opisałem to w skrócie tak, jak wyglądało to u mnie

I adwokaci papugowali już na miejscu, podnosząc już i tak wysoki poziom adrenaliny

To, że miałeś dodatek oznacza że wszyscy inni z tych grup też go mieli?

No to zdradzę ci tajemnicę, nie mieli

Każda ic robiła jak chciała, ba, znam przypadki, że w 1 ic w 1 uc dodatki były, a w 2 uc nie

Zadziwiające nie?

Zanim zaczniesz więc prostować mój post pomyśl, czy masz pewność że w całej SC było tak jak u ciebie

Pozdrawiam
 
w DS zero aż nie chce się wierzyć chyba Was poprostu koledzy królika wydymali i wszystko dostali a Wam zelókę zostawili. Kwota dodatku kontrolerskiego chyba wszyskim w KAS przysługuje na wniosek kierownika urzędu. Skarbowcy i cywile nie wiem w jakiej kwocie ale zawsze ją dostaja. Był kiedyś dodatek graniczny i z 300 zł na 134 zł spadł. 5oo zł miała dawna mobilna i snp i dyżurna. Napiszcie pismo o podanie informacji publicznej na temat dodatków kontrolerskich w KAS wtedy wyjdzie szydło z worka kto ile dostaje. Sam jestem ciekaw

Snp nie miała 500, nie miała również 300, 200 ani 100

Niektórzy w niektórych ic pewnie mieli, ale to nie była reguła

To tak jakby napisać że prezydenci RP to pijaki, bo któryś tam się uchlał

Manipulacja
 
To, że ty nie miałeś do czynienia z adwokatami przed 2017 nie oznacza, że ich nie było prawda?

Ja opisałem to w skrócie tak, jak wyglądało to u mnie

I adwokaci papugowali już na miejscu, podnosząc już i tak wysoki poziom adrenaliny

To, że miałeś dodatek oznacza że wszyscy inni z tych grup też go mieli?

No to zdradzę ci tajemnicę, nie mieli

Każda ic robiła jak chciała, ba, znam przypadki, że w 1 ic w 1 uc dodatki były, a w 2 uc nie

Zadziwiające nie?

Zanim zaczniesz więc prostować mój post pomyśl, czy masz pewność że w całej SC było tak jak u ciebie

Pozdrawiam

Bolo mniej emocji nie jestem Twoim wrogiem. Po pierwsze z dużym uznaniem mówiłem o osobach które wykonywały i wykonują te czynności. Po drugie moja pomyłka adwokaci byli przed 2017 ale na pewno nie w czasach SZNP i do tej części Twojej wypowiedzi sie odnosiłem (natomiast byli jak były to zadania dozoru również przed 2017). Po trzecie skąd wziąłeś zdanie że ja miałem dodatek bo ja nigdzie tak nie pisałem i tak nie jest? Po czwarte zgadzam się że kwestia dodatków to niestety uprawnienie poszczególnych księciuniów w swoich księstwach i nie powinno tak być
pozdrawiam
 
Myślę, że po wygraniu wypłaty należnych nam podwyżek, a nawet po nowym roku, gdy zakończy się trudna sytuacja z COVID-19 i można by zacząć lobbować za wpisaniem do ustawy o KAS art. 148 ust 1 pkt 3 w brzmieniu analogicznym do art. 148 ust. 1 pkt 2.

Na podstawie obecnej ustawy nie ma możliwości przyznania dodatku kontrolerskiego lub orzeczniczego funkcjonariuszowi SCS pełniącemu służbę w komórce pełniącej dochodzeniowo-śledczej lub pracownikowi służby cywilnej na stanowisku ds. spraw karnych skarbowych w US

W komentarzu do ustawy KAS A. Melezini (LEX) pisze:
„Artykuł 148 ust. 1 określa dwa rodzaje dodatków kontrolerskich oraz dodatek orzeczniczy. Niekierowniczy dodatek kontrolerski (podstawowy dodatek kontrolerski) związany jest z wykonywaniem czynności, które można określić mianem czynności bezpośrednich w stosunku do kontrolowanego. Celem tego dodatku jest uzupełniające uposażenie funkcjonariuszy lub wynagrodzenie pracowników, których służba lub praca ma szczególnych charakter z uwagi na brak stałego miejsca służby (pracy), konieczność zwiększonego wysiłku i zaangażowania funkcjonariusza i pracownika. Dodatek ten można również wiązać z tym, że funkcjonariusz lub pracownik wykonujący czynności określone w art. 148 ust. 1 pkt 1 może być narażony na ewentualną próbę nacisku czy przekupienia ze strony kontrolowanego, a dodatek ten ma przynajmniej częściowo przyczyniać się do przeciwdziałania takim sytuacjom”.

Myślę, że skoro obecnie kontrola podatkowa i kontrola celno-skarbowa bierze dokumenty i wykonuje czynności w siedzibie organu, a dodatek nie został zabrany – to znaczy, że ktoś mądry uznał, że jednak zagrożenie korupcyjne przemawia za utrzymaniem tego dodatku i w tym widziałbym naszą szansę … i może tez w tzw. czynnościach bezpośrednich (cokolwiek to znaczy).

W tym samym komentarzu pisze on również:
„Ostatnim rodzajem dodatku związanego z obowiązkami wykonywanymi w jednostkach KAS jest dodatek orzeczniczy. Dodatek ten, podobnie jak dwa wcześniej omówione, przysługuje funkcjonariuszom i członkom korpusu służby cywilnej odpowiednio pełniącym funkcję lub zatrudnionym w jednostkach KAS, którzy zajmują stanowisko radcy skarbowego i wykonują czynności orzecznicze organu (wydawanie orzeczeń w sprawach indywidualnych). Zgodnie z art. 13 § 2c o.p. uprawnienie do powierzenia radcy skarbowemu czynności orzeczniczych przysługuje jako organom podatkowym naczelnikowi urzędu skarbowego, naczelnikowi urzędu celno-skarbowego oraz dyrektorowi izby administracji skarbowej. Funkcją tego dodatku jest motywacyjne wynagradzanie radcy skarbowego, który jednoosobowo i faktycznie wyręcza organ przy załatwianiu indywidualnych spraw podatkowych. Ponadto dodatek ten ma stymulować taką osobę do unikania sytuacji korupcyjnych oraz rekompensować zagrożenie związane z odpowiedzialnością, jaka ciąży na osobie biorącej udział w załatwieniu sprawy indywidualnej. Należy zauważyć, że radca skarbowy jest narażony na ryzyko m.in. ponoszenia odpowiedzialności na podstawie ustawy z 20.01.2011 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa (Dz.U. z 2016 r. poz. 1169)”.

Tutaj mam taki pomysł, żeby skupić się na tym, że na podstawie kks NUCS lub NUS są FOPP, a funkcjonariusz/pracownik odpowiedzialny za prowadzenia śledztwa/dochodzenia wykonuje czynności w imieniu tego organu - przysługują mu uprawnienia prokuratorskie.

Odrębną kwestą jest też obsługa wokand. Wydaje mi się, ze tu zasadnym by było, żeby pomyśleć o jakimś uzasadnieniu dot. elementu motywacyjnego dla funkcjonariusza/pracownika o szczególnych kwalifikacjach do reprezentowania organu na zewnątrz przed Sądem.

Zachęcam kolegów dochodzeniowców do wysiłku intelektualnego (w wolnej chwil) nad tematem, a pozostałych kolegów proszę o wstrzemięźliwość, skoro temat ich bezpośrednio nie dotyczy.
Paweł dzięki za super analizę. Ja niestety nie znajduję podstaw w przyznaniu dodatku orzeczniczego bo wykładnia literalna którą stosuje się jako pierwszą wskazuje na osobę na stanowisku radcy skarbowego. Niestety nie potrafię tego przeskoczyć - może komuś z tęższą głową się uda - dlatego pisałem o zmianie zapisów ustawy
 
Gratuluję finezji w argumentowaniu, które stanowisko jest trudniejsze , bardziej mozolne , wymagająca wiedzy IQ itp.

Stare powiedzenie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma . Tak właśnie będąc niezadowolonym ze swojej sytuacji, myślimy , że gdzie indziej jest lepiej .

Zadbajcie o swoje miejsca pracy w taki sposób , aby nie zostawić zdrowia przy biurku . Wspólnie wskazując nieprawidłowości oraz nieudolność kierujących komórką . Przecież za to dostają dodatki funkcyjne . Punktujcie ich na każdym kroku, łaski nie robią, że chcecie robotę ciągnąć dalej .

Przekierowanie dyskusji , że inni na innych stanowiskach w służbie , w pracy zarabiają więcej , robią mniej jest jakimś szaleństwem . Naprawdę uważacie , co poniektórzy, że wszyscy mają się lepiej od Was.

Ogarnijcie się . Tylko zmiany systemowe , Razem, a jak nie to niech w tym bur(…) pracują tylko funkcyjni .
 
Argumentujemy że w tej komórce również powinien przysługiwać dodatek i dlaczego. To wszystko. Inne osoby próbują sprowadzać ten wątek do porównywania się z innymi komórkami. Co do tego ogarniania się to takiej rady nie potrzebuję radzę sobie.
 
Back
Do góry