• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek dla Działu Dochodzeniowo- Śledczego

Krzysiekp

Użytkownik
Dołączył
14 Kwiecień 2020
Posty
71
Punkty reakcji
47
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat dodatków bądź posiada taki dodatek ??? Wiem że były prowadzone jak zwykle jakieś tylko rozmowy ale konkretnych informacji brak. Czy ktoś na górze widzi ile osób z DŚ odchodzi w tym roku na emeryturę ??? I zada sobie trud i zastanowi się kto będzie przejmował po 20-30 spraw od jednej osoby ????
 
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat dodatków bądź posiada taki dodatek ??? Wiem że były prowadzone jak zwykle jakieś tylko rozmowy ale konkretnych informacji brak. Czy ktoś na górze widzi ile osób z DŚ odchodzi w tym roku na emeryturę ??? I zada sobie trud i zastanowi się kto będzie przejmował po 20-30 spraw od jednej osoby ????
Tak, ja mam informację.
Nie mamy takich dodatków.

Z tego, co pamiętam Sławek w celach środowiska wskazywał, że powinny być na tych samych zasadach, co orzecznicze, ale w tej chwili klimat raczej nie sprzyja.

Cel nr 1: wypłata całości należnych nam podwyżek z podniesienia kwoty bazowej oraz uchwały modernizacyjnej.
 
Czy myślisz, że dodatek na poziomie kontrolerskiego 300-400 zł coś zmieni, nawet gdybym przed odejściem na emkę dostał podwyżkę czy dodatek nie zmieniłbym zdania. W DS wszyscy bez wyjątku powinni mieć uprawnienia na samochód, obsługiwać wokandy i uczestniczyć w realizacjach, obciążenie pracą powinno być na bieżąco monitorowane, nie może tak być że pełny ekspert robi pomoce prawne i fajkę czy alko z drogi na wkroczeniu a spec z pensją o ponad 1000-1500 zł prowadzi vat na kk i dodatkowo jeszcze wozi służbówką eksperta do sądu jak łaskawie zgodzi się obsłużyć wokandę.
 
Tu nie chodzi tylko o obciążenie, ale przede wszystkim szacunek do wykonanuwanej pracy i wiedzy funkcjonariuszy.
Jest dodatek kontrolerski i jest dodatek orzeczniczy, a dodatku merytorycznego dla DŚ nie było i nie ma, bo ..... *(*uzupełnić dowolną treścią)
 
Są UCS, które wypłacają dodatek dla DS jako dodatek specjalny. Na 99% taki dodatek wypłacany jest w Mazowieckim UCS. Kiedyś słyszałem jeszcze o Podlaskim, tu niestety nie mam pewności.
 
dodatek miał być wprowadzony w nowelizacji KAS ale wirus wszystko odciągnął w czasie a czy potem będzie?
 
pOTEM to w MF śmierdzi. a po drugie - potem to już nie będzie komu tych dodatków dawać bo nie będzie oddziałów jak nadal ludzie tam masowo będą odchodzić na emke.

Nie tylko na emeryturę. Młodzi do prywaciarza albo do innych służb. Ucywilnionymi wszystkiego nie załatają.
 
W niektórych izbach takie dodatki są w innych nie ma. Jak zwykle brak jasnej ścieżki rozwoju.
 
W oddziałach celnych podległych IAS Szczecin wybrańcy otrzymują dod.kontrolerskie w wys. 82 Pln netto
 
W oddziałach celnych podległych IAS Szczecin wybrańcy otrzymują dod.kontrolerskie w wys. 82 Pln netto
I co? taki gówniany dodatek ma załatwić sprawę? Ludzie rzucą się do pracy w tym dziale? Od dawna próbują zaorać SCS i z każdym dniem im się to co raz to bardziej udaje. A ludzie odchodzą bo nie dość że gówniane pieniądze to obciążenie pracą tak wielkie że normalnie myślący funkcjonariusz zdaje sobie sprawę że w końcu czekać go będzie postępowanie dyscyplinarne :(
 
Basic.... zgodzę się z Twoją wypowiedzią dlatego żeby może po pierwsze odciążyć ludzi ( czyt. zatrudnić nowych (może jeszcze się uda)) zaproponować lepsze pieniądze i dodatki ale nie w kwocie 80 czy 100 zł tylko min. 600 zł -800 zł netto( wiem zaraz będą pisać o mnie jako niepoważnym człowieku) ale myslę iż taka kwota co miesiąc była by dobrym motywatorem do wykonywanych działań.
 
a z drugiej strony wiem że na takie kwoty nie ma szans a ludzie za czystą wypłatę nie będą narażać się tym że dostaną dyscyplinarkę jak to się dzieje w pewnej IAS w południowej Polsce. ps. już kilka osób tak w tym tygodniu poleciało.
 
Gdyby to był dodatek kontrolerski, to by się środowisko ruszyło, było by "dopilnowane". A że w DS-ach jest relatywnie niewiele osób, no i jeszcze dla wielu są to komórki uważane za ciepłe posadki, dlatego nie liczę by nagle, całe środowisko zaczęło o nie walczyć :)
Dlatego napisał bym może i coś o szacunku do naszej roboty, ale w życiu już wiele usłyszałem o pisaniu na kopycie, przekładaniu kartek i kserowaniu, że nie oczekuję niczego - a sam walczyć nie zamierzam obecnie, bo są ważniejsze sprawy - tyczące całego środowiska.
 
W działach dochodzeniowo-śledczych za chwilę nie będzie miał kto pracować i to jest fakt... Ja bym się nie przejmował niech dają po te 30 spraw wtedy też powiem do widzenia. Będzie to wielka motywacja do zmiany, ale służby na inną służbę lub pracę... Policja ogłosiła nabór czemu by nie spróbować?
 
Brak zrozumienia mojej odpowiedzi.Dod.kontrolerski 82 Pln netto, to wys.dodat.kontrolerskiego za przeprowadzanie fizycznych rewizji i kontroli celnych; nie zaś twórcza praca za biurkiem.
 
I co? taki gówniany dodatek ma załatwić sprawę? Ludzie rzucą się do pracy w tym dziale? Od dawna próbują zaorać SCS i z każdym dniem im się to co raz to bardziej udaje. A ludzie odchodzą bo nie dość że gówniane pieniądze to obciążenie pracą tak wielkie że normalnie myślący funkcjonariusz zdaje sobie sprawę że w końcu czekać go będzie postępowanie dyscyplinarne :(
może idealizuję, ale kara dyscyplinarna chyba, też jest zaskarżalna. Zatem dbając o swój interes jeżeli da się wywieść, że ilość spraw przekracza możliwości o czym przełożeni byli i są informowania, należy zbierać dowody tego informowania i tej ilości by jak przyjdzie co do czego było z czym iść do sądu.
 
Już mam doświadczenie w tej materii, najpierw naczelnik dekretował tak sprawy że ja miałem 1200 do prowadzenia a inni po 600 i chciał mi zrobić postępowanie, a jak u dyrektora wyciągnąlem spis spraw wydziału to się głupio pytał a kto tak dekretował sprawy, a ja na to no TY. dlatego @heisenberg masz rację należy trzymać spisy e-maile itp po to by się mieć czym bronić, bo te patałachy tak się boją o swoje stołki że potrafią potwierdzić czasami nieprawdę w postępowaniu, nota bene też mu to udowodniłem. :unsure:
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry