• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek dla Działu Dochodzeniowo- Śledczego

Nie wiesz kim jestem, gdzie byłem i co robiłem więc nie wypowiadaj się na mój temat.

A ty co robiłeś w wigilę 2019 i w wigilę 2018 ?

A ty co wiesz o realizacji, dozorze i OC skoro może jesteś nie cały rok w służbie ? (sądząc po pensji i stażu na forum)
 
Ostatnia edycja:
A niech zarabia DS najwięcej. ALe nie przystoję na taką argumentację że dochodzeniówka ma dostać bo realizacja dostaje, albo że w DS to się pracuje a reszta to leży i nic nie robi. To jest po prostu krzywdzące i nie ma nic wspólnego z prawdą.


No to ja przedstawiam argumentację że skoro wszyscy na realizacji wykonują te same czynności, niech wszyscy otrzymują takie same uposażenie zasadnicze.


Dla twojej informacji byłem oddelegowany do DS na trzy miechy. Czas ten wspominam bardzo dobrze, dużo się nauczyłem i potrafię spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Poznałem wielu wartościowych i ciekawych ludzi do których mogę w każdej chwili zadzwonić i się poradzić.

I nie jest tak jak mówisz że tylko w DS ludzie pracują a w realizacji i OC to mają święty spokój i nic nie robią (chyba że chodzi Ci o to że w święta pracują ...).

Przeczytałeś w ogóle ze zrozumieniem mój post ? NIE ! To przeczytaj jeszcze raz i sam usuń swój wpis !

*Mówię o jakieś normie bo wiadomo że w etapie reorganizacji ludzi przenoszono z komórek do komórek bez zmiany uposażenia w wyniku czego w DS można znaleźć speca, a eksperta w realizacji, ale nie jest to norma a właściwie być nie powinna.
Nie wiesz kim jestem, gdzie byłem i co robiłem więc nie wypowiadaj się na mój temat.

A ty co robiłeś w wigilę 2019 i w wigilę 2018 ?

A ty co wiesz o realizacji, dozorze i OC skoro może jesteś nie cały rok w służbie ? (sądząc po pensji i stażu na forum)
Jestem w tej instytucji 30 lat. I wiem jak wyglada praca i służba tutaj. Przeczołgano mnie przez niemal wszystkie komórki. Mam porównanie. Realizacja - zwolnieni od myślenia ludzie. Przyjść w Wigilię czy inne Święto do pracy to żaden wyczyn. Więc mnie nie przekonałeś. Dalej uważam, że w komórkom merytorycznym należy się dodatek. I nie ten na poziomie, co ma Realizacja tylko X 4. Nie pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Nie wiesz kim jestem, gdzie byłem i co robiłem więc nie wypowiadaj się na mój temat.

A ty co robiłeś w wigilę 2019 i w wigilę 2018 ?

A ty co wiesz o realizacji, dozorze i OC skoro może jesteś nie cały rok w służbie ? (sądząc po pensji i stażu na forum)
Nie wiesz kim jestem, gdzie byłem i ile Służę w tej Formacji. :) A wiedz że już tu troszkę służę :)

"Wszystko widzieć, wszystko słyszeć, Mało mówić"
 
Rozdwojenie jaźni?
haha Myslałem że Der tego będzie szukać ... ale znalazł to ktoś inny... Nie wiesz czy jestem Nowo przyjęty czy już w tej formacji jestem od jakiegoś czasu. Nie wiesz kto jest po drugiej stronie ekranu. I to jest najlepsze w tym wszystkim. Jestem kimś kto tu już na forum jest długo i służy nie dłużej niż lat 10- po prostu wczesniej ktoś zablokował moją osobę występującą pod innym Nickiem :).
 
haha Myslałem że Der tego będzie szukać ... ale znalazł to ktoś inny... Nie wiesz czy jestem Nowo przyjęty czy już w tej formacji jestem od jakiegoś czasu. Nie wiesz kto jest po drugiej stronie ekranu. I to jest najlepsze w tym wszystkim. Jestem kimś kto tu już na forum jest długo i służy nie dłużej niż lat 10- po prostu wczesniej ktoś zablokował moją osobę występującą pod innym Nickiem :).
Nie kupuję. Dla mnie twoje słowa są w tej chwili niewiarygodne.
 
Nikt nie mówi, że pracuje tylko DS.

Rozmawiamy o celu nr 7 środowiska.


Trochę nie rozumiem kolegów, którzy zachowują się jakby ktoś chciał zabrać im i przekazać do DS.
 
Nikt nie mówi, że pracuje tylko DS.

No właśnie niektórzy dają tak do zrozumienia. Masz przykład dwa posty wyżej:

Realizacja - zwolnieni od myślenia ludzie.
A wyniki same się robią. Protokoły same się piszą. Przestępcy sami jeżdżą do prokuratora. Mandaty kierowcy sami sobie wystawiają.

Ja w cale nie twierdzę że DS nie powinien mieć dodatku. Natomiast będę stanowczo protestować przeciwko takiej argumentacji że realizacja jest punktem zaczepienia. Bo mówimy o dwóch różnych, niezależnych od siebie sprawach.

Rozmawiamy o celu nr 7 środowiska.
Dobrze że przytoczyłeś ten punkt. Jest tam mowa o dodatku ORZECZNICZYM a NIE kontrolerskim. Więc po co te odniesienia do realizacji skoro realizacja nigdy nie dostawała dodatku orzeczniczego ?

Dalej uważam, że w komórkom merytorycznym należy się dodatek. I nie ten na poziomie, co ma Realizacja tylko X 4. Nie pozdrawiam.
A dlaczego nie 8x ?
 
Ostatnia edycja:
Trochę nie rozumiem kolegów, którzy zachowują się jakby ktoś chciał zabrać im i przekazać do DS.
Kolego, to jest tak że DIAS ma pieniądze na dodatki ustalone z góry. Sam dostałem odpowiedź (nie tylko ja) że mój dodatek kontrolerski nie zostanie podwyższony, mimo że mi się należy bo na ten rok IAS już rozdysponował pieniądze i nie może podwyższyć.

Niech się DS domaga innego dodatku bo z pustego to i Salomon nie naleje.
 
A niech zarabia DS najwięcej. ALe nie przystoję na taką argumentację że dochodzeniówka ma dostać bo realizacja dostaje, albo że w DS to się pracuje a reszta to leży i nic nie robi. To jest po prostu krzywdzące i nie ma nic wspólnego z prawdą.


No to ja przedstawiam argumentację że skoro wszyscy na realizacji wykonują te same czynności, niech wszyscy otrzymują takie same uposażenie zasadnicze.


Dla twojej informacji byłem oddelegowany do DS na trzy miechy. Czas ten wspominam bardzo dobrze, dużo się nauczyłem i potrafię spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Poznałem wielu wartościowych i ciekawych ludzi do których mogę w każdej chwili zadzwonić i się poradzić.

I nie jest tak jak mówisz że tylko w DS ludzie pracują a w realizacji i OC to mają święty spokój i nic nie robią (chyba że chodzi Ci o to że w święta pracują ...).

Przeczytałeś w ogóle ze zrozumieniem mój post ? NIE ! To przeczytaj jeszcze raz i sam usuń swój wpis !

*Mówię o jakieś normie bo wiadomo że w etapie reorganizacji ludzi przenoszono z komórek do komórek bez zmiany uposażenia w wyniku czego w DS można znaleźć speca, a eksperta w realizacji, ale nie jest to norma a właściwie być nie powinna.
Kolego, to jest tak że DIAS ma pieniądze na dodatki ustalone z góry. Sam dostałem odpowiedź (nie tylko ja) że mój dodatek kontrolerski nie zostanie podwyższony, mimo że mi się należy bo na ten rok IAS już rozdysponował pieniądze i nie może podwyższyć.

Niech się DS domaga innego dodatku bo z pustego to i Salomon nie naleje.
Kolego, to jest tak że DIAS ma pieniądze na dodatki ustalone z góry. Sam dostałem odpowiedź (nie tylko ja) że mój dodatek kontrolerski nie zostanie podwyższony, mimo że mi się należy bo na ten rok IAS już rozdysponował pieniądze i nie może podwyższyć.

Niech się DS domaga innego dodatku bo z pustego to i Salomon nie naleje.
Kolego, to jest tak że DIAS ma pieniądze na dodatki ustalone z góry. Sam dostałem odpowiedź (nie tylko ja) że mój dodatek kontrolerski nie zostanie podwyższony, mimo że mi się należy bo na ten rok IAS już rozdysponował pieniądze i nie może podwyższyć.

Niech się DS domaga innego dodatku bo z pustego to i Salomon nie naleje.
Kolego, to jest tak że DIAS ma pieniądze na dodatki ustalone z góry. Sam dostałem odpowiedź (nie tylko ja) że mój dodatek kontrolerski nie zostanie podwyższony, mimo że mi się należy bo na ten rok IAS już rozdysponował pieniądze i nie może podwyższyć.

Niech się DS domaga innego dodatku bo z pustego to i Salomon nie naleje.
To dlaczego nie walczyłeś o swój dodatek? Na podstawie § 9. 1. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2019 r. w sprawie dodatku kontrolerskiego dla osób zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej Kierownik jednostki organizacyjnej albo dyrektor generalny urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw finansów publicznych, w trakcie okresu, na który dodatek został przyznany:
1) mogą zmienić wysokość dodatku w przypadku zmiany warunków, o których mowa w § 3 pkt 1 lit. b, lub stopnia spełniania kryteriów, o których mowa w § 5 ust. 1;
2) stwierdzają utratę dodatku w przypadku niespełniania warunków, o których mowa w § 4 albo w art. 148 ust. 1 pkt 2
ustawy.
Tylko to trzeba znać przepisy. A tego w Dziale Realizacji nie uczą :-D
 
Der nigdzie nie pisałem że w innych komórkach nic się nie robi a DŚ tylko pracuje i nie zgadzam się z taką argumentacją. To po pierwsze. Po drugie argumentacja że jak wszyscy powinni dostawać dodatki to powinni tak samo zarabiać to bez komentarza bo nie warto. Po trzecie spróbuję wytłumaczyć to jeszcze raz: określone komórki otrzymują dodatki kontrolerskie za wykonywanie określonych czynności. I tak np. funkcjonariusz OC lub dozoru dostaje dodatek za fakt wykonywania kontroli celno-skarbowej czyli np wykonanie rewizji, albo też kontroli paragonowej. Funkcjonariusze operacyjni za wykonywanie czynności operacyjnych a realizacji m.in za przeszukiwanie pomieszczeń i zatrzymywanie rzeczy. Jeśli zatem przeszukaniem pomieszczeń i rzeczy zajmują się również funkcjonariusze DŚ to dlaczego jako jedyni nie otrzymują dodatku pomimo wykonywania tych samych czynności które to czynności innych uprawniają do dodatku? Jeśli za fakt wykonywania kontroli podatkowej, celno-skarbowej, audytu dostaje się dodatek to dlaczego nie za wykonywanie czynności dochodzeniowo-śledczych?
 
@talar i tu się z Tobą zgadzam w zupełności. Prawda jest taka, że wymienione przez Ciebie komórki w postaci Realizacji, CKR-u itd opracowują dokumenty z wykonanych czynności - przekazują "radośnie" do DŚ /wynik oczywiście po stronie ujawniającego/ a ten "buja" się z różnymi knotami typu do kogo należał pojazd, czyje de facto dokumenty ujawniono a jeżeli już to gdzie szukać właściciela , karany-nie karany.....itd.....Wiem jak jest bo sam przekazywałem i głowa mnie nie bolała co dalej z tym robią. Wynik odhaczony. W/g mnie powinien być dodatek w DŚ!
 
To dlaczego nie walczyłeś o swój dodatek? Na podstawie § 9. 1. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2019 r. w sprawie dodatku kontrolerskiego dla osób zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej Kierownik jednostki organizacyjnej albo dyrektor generalny urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw finansów publicznych, w trakcie okresu, na który dodatek został przyznany:
1) mogą zmienić wysokość dodatku w przypadku zmiany warunków, o których mowa w § 3 pkt 1 lit. b, lub stopnia spełniania kryteriów, o których mowa w § 5 ust. 1;
2) stwierdzają utratę dodatku w przypadku niespełniania warunków, o których mowa w § 4 albo w art. 148 ust. 1 pkt 2
ustawy.
Tylko to trzeba znać przepisy. A tego w Dziale Realizacji nie uczą :-D
Niby pracujesz 30 lat a piszesz jakbyś przyszedł z zaocznych studiów prawniczych w zamiejscowym wydziale gospodarstwa wiejskiego w kozich wólkach.

Jak taki jesteś mądry i oczytany to dlaczego sam sobie nie wywalczyłeś dodatku kontrolerskiego skoro on i reszcicie DS się należy ? :ROFLMAO: Myślę że dla tak oczytanego, myślącego, mądrego i pracowitego człowieka to byłby żaden problem ?

Funkcjonariusze operacyjni za wykonywanie czynności operacyjnych a realizacji m.in za przeszukiwanie pomieszczeń i zatrzymywanie rzeczy.
Nie wiem czy dostajemy akurat za to. Nigdzie to nie jest napisane. Musiałbym pokopać ale gdzieś widziałem uzasadnienie że tego typu czynności nie są zaliczane jako kontrolerskie.
 
Druga sprawa to taka że muszą być wykonywane przynajmniej przez 25% czasu służby.
 
No właśnie niektórzy dają tak do zrozumienia. Masz przykład dwa posty wyżej:


A wyniki same się robią. Protokoły same się piszą. Przestępcy sami jeżdżą do prokuratora. Mandaty kierowcy sami sobie wystawiają.

Ja w cale nie twierdzę że DS nie powinien mieć dodatku. Natomiast będę stanowczo protestować przeciwko takiej argumentacji że realizacja jest punktem zaczepienia. Bo mówimy o dwóch różnych, niezależnych od siebie sprawach.


Dobrze że przytoczyłeś ten punkt. Jest tam mowa o dodatku ORZECZNICZYM a NIE kontrolerskim. Więc po co te odniesienia do realizacji skoro realizacja nigdy nie dostawała dodatku orzeczniczego ?


A dlaczego nie 8x ?

No właśnie niektórzy dają tak do zrozumienia. Masz przykład dwa posty wyżej:


A wyniki same się robią. Protokoły same się piszą. Przestępcy sami jeżdżą do prokuratora. Mandaty kierowcy sami sobie wystawiają.

Ja w cale nie twierdzę że DS nie powinien mieć dodatku. Natomiast będę stanowczo protestować przeciwko takiej argumentacji że realizacja jest punktem zaczepienia. Bo mówimy o dwóch różnych, niezależnych od siebie sprawach.


Dobrze że przytoczyłeś ten punkt. Jest tam mowa o dodatku ORZECZNICZYM a NIE kontrolerskim. Więc po co te odniesienia do realizacji skoro realizacja nigdy nie dostawała dodatku orzeczniczego ?


A dlaczego nie 8x ?
Dla mnie mogą nawet x nieskończoność. Wiem jak sporządzany jest protokół czy inny "świstek" dokumentujacy czynności kontrolne. Można sobie tym podetrzeć tyłek a nie prowadzić postępowanie.
Niby pracujesz 30 lat a piszesz jakbyś przyszedł z zaocznych studiów prawniczych w zamiejscowym wydziale gospodarstwa wiejskiego w kozich wólkach.

Jak taki jesteś mądry i oczytany to dlaczego sam sobie nie wywalczyłeś dodatku kontrolerskiego skoro on i reszcicie DS się należy ? :ROFLMAO: Myślę że dla tak oczytanego, myślącego, mądrego i pracowitego człowieka to byłby żaden problem ?


Nie wiem czy dostajemy akurat za to. Nigdzie to nie jest napisane. Musiałbym pokopać ale gdzieś widziałem uzasadnienie że tego typu czynności nie są zaliczane jako kontrolerskie.
Skucha. Nie pracuję i nigdy na szczęście nie przyszło mi pracować w takiej komórce. Chociaż zakusy były. W podobnych tak. Ale patrząc na moich kolegów i koleżanki jak z nich życie uchodzi wiem, że powinno coś się z tym zrobić.
 
Oczywiście. Cieszę się że rozmawiamy merytorycznie. Takie obostrzenie jest tylko dla DŚ bo tylko tam jest wskazanie wykonywanie określonych czynności a nie fakt wykonywania określonego rodzaju czynności.
 
Skucha. Nie pracuję i nigdy na szczęście nie przyszło mi pracować w takiej komórce. Chociaż zakusy były. W podobnych tak. Ale patrząc na moich kolegów i koleżanki jak z nich życie uchodzi wiem, że powinno coś się z tym zrobić.
Tak, a za to praca po nocach na mrozie, w upale w pyle, syfie, hałasie, w kontaktach z szemranymi typami, obcokrajowcami (koronawirus) to super zdrowa i przyjemna jest. To jest SŁUŻBA.

Oczywiście. Jak jedziesz na drogę to liczy Ci się cały dzień czy tylko czas poświęcony na kontrolę?
Czynności kontrolne na drodze są prowadzone w sposób ciągły.
 
Back
Do góry