• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czy jest sens zostawać w SC?

Jaki zakres?
Czy nadal bezsens, clo i wszystko z tym związane - bardzo przydatne w browarze, gorzelni - szczególnie przy obrachunkach.

Przerażają mnie tacy ludzie. Potem wyrastają lewusy co noc innego nie potrafią robić. Taki myśli, że będzie do śmierci na RSNie Przeniosą cie do innej komórki i co będziesz potrafił? Ty już teraz chcesz tylko obrachunki robić czyli najlepiej jakbyś tylko dodawać i odejmować umiał.
 
Przyszlosc tej firmy ( o ile mozna mowic jeszcze o jakies przyszlosci tej firmy :lol: ) to specjalizacja, jak mowi stare porzekadlo jesli cos nadaje sie do wszystkiego to w zasadzie nie nadaje sie do niczego, wiedza jaka musimy posiasc jest bardzo rozlegla i specjalizacja jest jedynym rozsadnym rozwiazaniem ..........i prosze mi tu nie zasuwac z textami ze rotacje itd itp bo to pozoracja walki z korupcja :lol:
 
to specjalizacja, jak mowi stare porzekadlo jesli cos nadaje sie do wszystkiego to w zasadzie nie nadaje sie do niczego, wiedza jaka musimy posiasc jest bardzo rozlegla i specjalizacja jest jedynym rozsadnym rozwiazaniem

Jaka rozległa wiedza???? Owszem specjalizacja ale w taki sposób ze jak jesteś na RSn to musisz niestety wiedzieć i znać przepisy z zakresu ustawy o podatku akcyzowym a nie tylko ropzorz. o szczególnym nadzorze żebyś nie był kaleką umysłowym. Jak zlikwidowali granice to nagle okazało się ze goscie co klepali całe zycie sady nic poz tym nie umieją robić!!!! Nie chodzi o walke z korupcją ale jak np. firma zgłasza na deklarcji towar to musisz wiedziec czy ma prawidłowy CN albo przynajmniej domyślac się ze nie.
 
Anonymous napisał:
Jaki zakres?
Czy nadal bezsens, clo i wszystko z tym związane - bardzo przydatne w browarze, gorzelni - szczególnie przy obrachunkach.

Przerażają mnie tacy ludzie. Potem wyrastają lewusy co noc innego nie potrafią robić. Taki myśli, że będzie do śmierci na RSNie Przeniosą cie do innej komórki i co będziesz potrafił? Ty już teraz chcesz tylko obrachunki robić czyli najlepiej jakbyś tylko dodawać i odejmować umiał.
Po pierwsze do SzNP trafili, oprócz zesłańców SC, nowi ludzie z doświadczeniem, w zdecydowanej większości, w sektorze prywatnym i chociażby dlatego potrafią wiele i odnajdują się w każdej sytuacji (w sektorze prywatnym to norma). Po drugie, przyjmując sie do SzNP w wielu przypadkach odprawy celne widzimy tylko na praktykach i nie mamy najmniejszych szans, może poza Kolegami z rejonów przygranicznych, zajmować się cłem. To na diabła mi wiedza której nie mam szans wykorzystać ? Tym bardziej, że z taką kasę jaką zarabiam w życiu nie przeniosę z rodziną się nad granicę, prędzej świnie nauczą sie latać. Za dużo naczytałem się wypowiedzi "alokersów". Po trzecie, nikt rozsądny nie będzie uważać, że w jednym miejscu będzie pracować do emerytury, to nie czasy komuny, zmieniają sie przepisy, struktury, raz są redukcje, a raz przyjęcia. Na cle świat się nie kończy. Dlatego, niech szanowny Kolega te banialuki o lewusach zachowa dla siebie.
 
Nikt ci o cle nie pisał tylko o podatku akcyzowym. Czytaj uwaznie żeby nie okazało się, że masz tak wąski zakres wiedzy, że nawet z czytaniem masz problemy.
 
Czy mi sie wydaje, czy może kolega boi się że młodzi, obrotni, z doświadczeniem z prywatnych firm(gdzie nie dostaje się awansów za donos czy kolesiostwo), ludzie którzy mogą po kilku latch a nawet ośmiele sie stwierdzić iż wcześniej przerosną go umiejętnościami, znajomością przepisów (mozna by długo wymieniać).
Nie chciałbym, żeby mnie opacznie zrozumiano bo poznałem wiele osób, które szokują mnie swoimi umiejętnościami praktycznymi i wiedzą teoretyczną(akty prawne itp.)
W wypowiedzi kolegi wyczuwa się stres, niepewność, obawy przed nowym.
Symptomy osoby zasiedziałej w cle, która mimo swej wiedzy(zapewne ogólnikowej) boi się, że po rozstaniu z SC nie znajdzie kolejnej ciepłej posadki.
Proponuje w poniedziałek kupić Gazete Wyb. dodatek praca i poczytać.
Chyba nie znajdzie się ogłoszenie wymagające od kandydata szerokiego zakresu wiedzy a raczej specjalizacji popartej doświadczeniem i w większości przypadków dobrym wykształceniem w tym kierunku.
Proszę się zatem nie bulwersować faktem, że ludzie oczekują konkretów specjalizacji.
Chcą wykonywać swą pracę na najwyższym poziomie,a nie opierać sie przechodząc po np. 10 latach pracy w Sznp do cła na nieaktualnych przepisach i procedurach.
Na marginesie chętnie zobaczyłbym kolege jak dodaje i odejmuje cyferki na obrachunku w średniej wielkości browarze.
Każdy jest dobry w tym co robi pod warunkiem, że jest specjalistą w tym kierunku.
Pozdrawiam
 
Chcą wykonywać swą pracę na najwyższym poziomie,a nie opierać sie przechodząc po np. 10 latach pracy w Sznp do cła na nieaktualnych przepisach i procedurach.
Na marginesie chętnie zobaczyłbym kolege jak dodaje i odejmuje cyferki na obrachunku w średniej wielkości browarze.

Tak się składa, że robię obrachunek na jednym z browarów wchodzących w skład kompanii. Dostaję faktury, a reszta to żadna filozofia. Monotonia i nuda. Nie bardzo rozumiem co chciał kolega napisać o nieaktualnych przepisach i procedurach w cle? Jakaś chyba głupota wyziera chyba że nieporozumienie. Wszyscy musza działać w oparciu o obowiązujące przepisy i procedury. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby być innaczej.
 
Jestem z IC Katowice i warto tylko dlatego by zobaczyć na własne oczy upadek tej ekipy i tych co to za wszelką cenę potrafią bić brawo każdej ekipie choćby toczyła ich w odchłań.
 
Ja zostane do końca SC, chcę zobaczyć tych wszystkich naczelników po studiach zaocznych jak sobie poradzą po wprowadzeniu KAS. Ciekaw jestem co teraz czują. :lol:
 
pracuje w cle 20 lat w tym 3 w SNP. Smialo moge powiedziec ze jestem wtornym analfabeta w zakresie cla. Brak stycznosci z przepisami celnymi, procedurami spowodowal ze powoli wszystko idzie w zapomnienie. Ale nie poddaje sie, szukam przepisow, doksztalcam sie, zeby nie zidiociec do konca i szczycic sie ze znam kod CN na ADecie. Dobry celnik znal na pamiec kilkaset kodow albo przynajmniej wiedzial gdzie i jak ich szukac.
 
Chyba ADT- Administracyjny Dokument Towarzyszący ;P
Szczerze mówiąc to nie wiem, czy był ktoś kto znał kiedyś kilkaset kodów PCN na pamięć, poczynając od pozycji "zwierzęta żywe, muły i osłomuły" :lol: . Od tego była taryfa, zazwyczaj składajaca się z dwóch tomów.
Owszem, pamiętało sie co najwyżej pierwsze 4 cyfry najbardziej popularnych towarów typu samochody, alkohole, komputery etc., aby znaleźć dział i pozycję. Dziś jest ISZTAR i cały trud zapamiętywania idzie do lamusa.
 
...

Nie wypowiadaj się za wszystkich z SNP, nie uogólniaj. Jak masz pisać takie bzdety to lepiej faktycznie skoncentruj się na rzeźbieniu bo podejrzewam ze w tym jesteś fachowcem.
 
Nie wypowiadaj się za wszystkich z SNP, nie uogólniaj. Jak masz pisać takie bzdety to lepiej faktycznie skoncentruj się na rzeźbieniu bo podejrzewam ze w tym jesteś fachowcem.

Jeszcze nie spotkałem zadnego z SNP, który chciałby dobrowolnie przenieść się lub odejść z SNPu.
 
Podobno aktualne towarzystwo trzymające władzę w IC we Wrocławiu zapewniło już sobie mięciutkie lądowanie w KAS-ie. Bać się powinni szeregowi funkcjonariusze, którzy zgodnie z zamiarami miłościwie panującego obozu, zostaną ostro przetrzebieni. I zapomnijmy o jakichkolwiek kryteriach merytorycznych. Kochasz Czesia i pijesz z nim wódę- DOBRZE, ZOSTAJESZ, nie kochasz i nie pijesz - WYPAD !!!
 
do autora wpisu z 20.06 6.46

No dobrze ale jaki to jest argument? I druga sprawa jeśli jesteś autorem usuniętego wpisu to sam fakt że ten wpis został usunięty powinien dać ci do myślenia.
 
Back
Do góry