• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czy jest sens zostawać w SC?

Z

Zollka

Gość
Czy jest sens zostawać w SC nawet mimo planowanej reformy? Zarobki nawet jeśli wzrosną to i tak nie będą adekwatne do odpowiedzialności. W normalnej firmie pomyłka to w najgorszym wypadku strata finansowa a tutaj każde podłożenie świni i pomówienie grozi więzieniem. Poza tym brak rozwoju i kolesiostwo którego się nie zreformuje. Prawnicy biegający ze śrubokrętem po pasach. Strach przed wyjściem na osiedlowy bazar. Polityka kadrowa gorsza niż na Kubie. itd. itp.

p.s. Oczywiście jestem młoda stażem. Stary by tego nie napisał
 
hej
ja też jestem młody stażem, zgadzam sie z tobą w 200% odnośnie naszej firmy

szczerze mówiąc to szukam innej pracy

zbytnio nie wirzę w te podwyżki a już napewno nie wierzę w możliwości rozwoju w tej firmie, zbyt dużo układów i kolesiów

pozdro.
 
Jest dokładnie tak jak napisaliście. Zdumiewa mnie to , że wiekszość nowych, w tym i ja, zmuszona jest szukać nowej pracy. W SC widoków na zmiany, zwłaszcza ekonomiczne, nie widać.
 
Niestety sensu pozostawać nie ma. Stwierdzam to z całą stanowczością po 12 latach pracy w cle. Zmieniły się kadry i nic ponad to. Przykładem tego jest izba katowicka. Zmienił się dyrektor i zastępcy zmienili się naczelnicy. Ale tak naprawdę to jedna banda kolesi od przymrozka zastąpiła bandę kolesi od stara. A ci kolesie sciągają kolejnych kolesi. W izbie smieją się ze niebawem zielony bus zamieni się w autobus:). Z tego co teraz się dzieje w izbie i jej urzędach mozna napisać scenariusz do naprawdę niezłej komedii (serial "Plac Grunwadzki 10" mogłby stanowić realną konkurencję dla "Alternatywy 4").

SSC proponuję aby w przyszłości, chcąc zatrudnić nowego dyrektora zamieścił krótkie ogłoszenie o treści "Zatrudnię szefa agencji towarzyskiej. Potrzebny od zaraz do posprzątania burdelu".
 
ja czekam na te 3 x najniższe wynagrodzenie. Jeśli będzie zostaje. Poza SC lub w przyszłosci KAS tez nie jest różowo. Pamiętajmy... wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!!
 
Anonymous napisał:
ja czekam na te 3 x najniższe wynagrodzenie. Jeśli będzie zostaje. Poza SC lub w przyszłosci KAS tez nie jest różowo. Pamiętajmy... wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!!

Skoro wytrzymalem w tym dziadostwie 11 lat, wiec kilka miesiecy mi nie robi roznicy, moge zaczekac na KAS i zobaczyc na wlasne oczy jak mżonki p.t. zarobki = 3 x najnizsza biora w łeb, przy akompaniamencie ogolnopolskiego jeku zawodu ....... gdyby nie to juz bym sie zwolnil dawno.
Reasumujac nie warto zostawac w SC, chyba ze ktos liczy na cud.
Poza SC rozowo nie jest , ale skoro bawimy sie w porownania kolorystyczne, to w SC jest od dluzszego czasu czarno i zeby bylo weselej to sie caly czas sciemnia :lol: .
 
Ale tak naprawdę to jedna banda kolesi od przymrozka zastąpiła bandę kolesi od stara. A ci kolesie sciągają kolejnych kolesi.

Ależ kwiczą świnki oderwane od korytka. Wszyscy piszą o sciąganych kolesiach ale do konkretnej roboty nikt sie nie kwapi.
 
Zaczynają się urlopy i wiele osób nie planuje powrotu do pracy. Ja też. Jak wygląda wtedy sytuacja z stosunkiem służbowym? Czy jest to nie stawienie się na stanowisku pracy? Jak wręczyć wypowiedzenie? Pocztą z Irlandii?:) a może zostawić w szufladzie?
 
w tym roku pęknie 19 lat, z czego ostatnie 4 to totalna porażka. od dwóch myślę o zmianie firmy i też jak przedmówcy czekam na 3xkrajówka. Oby to nie wyglądsało tak:

młodzi - aby ich zatrzymać - 3 x krajówka
średni - ochłapy aby się nie zwalniać
koryto - nic, bo i tak mają więcej niż te 3 krajowe

wszyscy oczywiściwe 3 x krajówka ale regulowana słynnymi mnożnikami

pozdrawiam
 
3 x krajówka nawet bez mnożników nie zatrzyma młodych. Nie tylko kasa się liczy. Młodzi nie są głupi a szczególnie tych którzy mieli doświadczenia z innych firm widzą że to jest chory układ i bardzo "niebezpieczna" praca - wkopią cie w coś i idziesz do kicia. Nie interesuje mnie polityka ani włażenie w dup. tylko praca. Nie ma odpowiednich warunków pracy to spadamy. I to już się zaczeło. Na wschodzie...
 
masz racje

"mr wazelina" masz 100% raceję!!! Ja 13 lat w SC i na bruk....Byli lepsi, bardziej merytoryczni. Nie mam żalu, bo jakoś sobie poradziłem. Ale nie o to chodziło w twojej i mojej wypowiedzi, Po prostu cały czas kłamstwo i obłuda....
 
Odszedłem niedawno i polecam to wszystkim. W OGÓLE nie myślę o tym zatęchłym syfie. Jakoś tak lżej na duszy. Trzymajcie się !
 
Ja 13 lat w SC i na bruk....Byli lepsi, bardziej merytoryczni. Nie mam żalu, bo jakoś sobie poradziłem
I co z tego że 13 lat? W tej służbie celnej pokutuje w myśleniu czysty komunizm. każdemu się należą pieniądze, awanse po równo. To trzeba zmienić i naprawić sytuację. Gdyby dyrektorzy choc trochę chcieli. Myślę, że nagradzany i awansowany powinien być ten kto robi więcej i lepiej i ma wyniki bez względu na staż. Pracujesz jeden rok lub 10 lat i więcej, a zrobiłeś cos o czym twoi koledzy mogą pomarzyć to zawsze powinienieś dostać pieniądze i kase!! Robisz na odziale i masz doskonały wynik bo chciało ci się zrobić rewizję to prosze masz awans. Robisz w referacie przeprowadziłeś skomplikowaną sprawę do końca do WSA lub NSA masz awans. Robisz w mobilnych i chciło ci się stać i kntrolować znalazłes fajki lub nielegalną stację paliw masz awans. Robisz w egzekucji - ściągnąłes z dłuznika kase do końca masz awans. To sa przykłady ale tak powinno to funkcjonować zdrowo i rozsądnie i normalnie. Jeżeli twój kolega siedzi i nie angazuje się robi tyle co mu każą obija sady i cześć, robi decyzje ze wzorów i bez myślnie, pisze w karnym częste umorzenia bo tak najłatwiej, siedzi w samochodzie i nie zatrzymuje na drodze bo po co się angazować, nie szuka pieniedzy dłużnika tylko postanawia ze nie sciągalne to niech dalej siedzi bez awansu nawet 10 lat. I SKOŃCZCIE DYREKTORZY Z TĄ KOMUNĄ!!!!
 
Anonymous napisał:
Ale tak naprawdę to jedna banda kolesi od przymrozka zastąpiła bandę kolesi od stara. A ci kolesie sciągają kolejnych kolesi.

Ależ kwiczą świnki oderwane od korytka. Wszyscy piszą o sciąganych kolesiach ale do konkretnej roboty nikt sie nie kwapi.

Za taką pensje możesz się bodnąć.
 
odszedłem

-14 lat w słuzbie w tym 2 granice. Od 4 miesięcy wolny.... pracuje w sp z o.o ....dopiero teraz widzę że zmarnowałem kilka lat swojego życia .Pozdrawiam.
 
Pracuje niespełna rok:
-burdel
-bałagan
-obłuda
-donoszenie na kolegów - może szef da 50 zl więcej nagrody
-urzędnicy z 15 stażem nie radzą sobie z komputerem (spora część)
-mundur(tylko w legitymacji-musialem pożyczyć do fotki) nawet miary niewzięli
-obcinaczki do plomb też sam kupiłem bo mi nie dali
-ciekawe kiedy ....
Śmiechu warte za 1200 zl.
Jak dadzą 3xnajniższą to sie chyba upiję.
Nigdy nie widziałem w poprzednich firmach żeby tak pracowano porażka dla rządzących(dyrektorów itd).
Finał będzie taki, że kadra sie zestarzeje pójdzie na emeryturki a odprawy i cała reszta hehe Chinczyków posadzą i za worek ryzu będą zapieprzać.
Ukłony dla wszystkich.
 
"Jak dadzą 3xnajniższą to sie chyba upiję."
Wybacz Kolego, ale ani Ty, ani ja, ani reszta służby przygotowawczej nie ujrzy szybko 3 X najniższa, poczytaj projekt ustawy o KAS dokładnie. Paragrafy do przeczytania w projekcie ustawy znajdziesz na forum, jest taki wątek- "służba przygotowawcza w SC i w KAS".
A jeśli się upijemy to chyba tylko w ramach stypy po nadziejach.
 
Anonymous napisał:
"Jak dadzą 3xnajniższą to sie chyba upiję."
Wybacz Kolego, ale ani Ty, ani ja, ani reszta służby przygotowawczej nie ujrzy szybko 3 X najniższa, poczytaj projekt ustawy o KAS dokładnie. Paragrafy do przeczytania w projekcie ustawy znajdziesz na forum, jest taki wątek- "służba przygotowawcza w SC i w KAS".
A jeśli się upijemy to chyba tylko w ramach stypy po nadziejach.

pozostaje nam czekac wytrwale
Ciekawe kiedy nam dadza nie wiem czy dobrze pamietam, ale jest mowa o rocznej słuzbie przygotowawczej???
Pytanie co egzaminami?
Jaki zakres?
Czy nadal bezsens, clo i wszystko z tym związane - bardzo przydatne w browarze, gorzelni - szczególnie przy obrachunkach.
Może ktoś doczytal gdzies - jak bedzie wygladac forma wcielenia do słuzby stalej w KAS?
 
Back
Do góry