• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czego nie powiedział Jacek K. podczas zeznań przed Komisją?

Ach Pan Kapica, ulubieniec Skarbowców. Przypomnę kolegom celnikom jego słynne wypowiedzi, gdy domagaliśmy się podwyżek po kilku latach zamrożenia płac: „ tak ma być i ch...”, „ jak się komuś nie podoba ile zarabia niech się przekwalifikuje na śmieciarza” , „ nie potrzebujemy wysoko wykwalifikowanych ludzi, weźmiemy ludzi z ulicy”. P.S. Też bym mu splunęła.

Jeśli chodzi o spluwanie na tego osobnika, to jestem przekonany, że gdyby postawić go w pustym
basenie o wymiarach olimpijskich, to z pewnością by się utopił ...
 
Jeśli chodzi o spluwanie na tego osobnika, to jestem przekonany, że gdyby postawić go w pustym
basenie o wymiarach olimpijskich, to z pewnością by się utopił ...

ciekawe, co na takie zakończenie kariery następca jego wysokość naczelny karateka ministerstwa finansów. który algom bez paragonu się nie kłaniał, nie mówiąc o 5000 funkcjonariuszy zrzeszonych w zz celnicy pl.

czujecie bazę, sam jeden, sam jeden przeciwko 5-ciu tysiącom !!! taka o dobra zmiana w emefie nastała, że bez kopniętego związkowca kapiszona nie potrafi rozsmarować jak masło na komisji sejmowej :mad:.
 
Jeśli chodzi o spluwanie na tego osobnika, to jestem przekonany, że gdyby postawić go w pustym
basenie o wymiarach olimpijskich, to z pewnością by się utopił ...

Szanowny Panie Rybko vel Cat, komu jak komu ale Panu, który do tej pory trzymał wysoki poziom na tym forum nie przystoją takie wypowiedzi.
PS
Przynajmniej nie zlikwidował i nie miał takiego zamiaru Służby Celnej.
 
Szanowny Panie Rybko vel Cat, komu jak komu ale Panu, który do tej pory trzymał wysoki poziom na tym forum nie przystoją takie wypowiedzi.
PS
Przynajmniej nie zlikwidował i nie miał takiego zamiaru Służby Celnej.

Nie zlikwidował ale plany miał...

A co do pomówienia rybki o to, że występuje na forum również jako cat to....

Ambicje śledcze cię poniosły

I do tego z sufitu

Znam i cenię cata, a rybkę tylko cenię

I zapewniam cię - żadnemu z nich nie przyszłoby do głowy występować pod dwoma nickami

Nie mierz innych swoją miarą

Jesteś na tym forum bardzo krótko i nieładnie zaczynasz

Insynuacjami
 
przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym, jej syny, prawom jej do ostatniej, posłuszni godziny - to słowa Simonidesa, które przeszły do historii kultury europejskiej.

jakie słowa poprzedniego czy obecnego wodza, nawet te nie wypowiedziane pozostaną w naszej pamięci? - obawiam się, że żadne. będą mataczyć, kłamać, fałszować rzeczywistość i manipulować wbrew faktom.

nawet Szczęść Boże jeden z nich zdołał zhańbić. czy skończy jak poprzednik, z zarzutami karnymi? - dużo od nas zależy w tej materii.
 
Nie zlikwidował ale plany miał...

A co do pomówienia rybki o to, że występuje na forum również jako cat to....

Ambicje śledcze cię poniosły

I do tego z sufitu

Znam i cenię cata, a rybkę tylko cenię

I zapewniam cię - żadnemu z nich nie przyszłoby do głowy występować pod dwoma nickami

Nie mierz innych swoją miarą

Jesteś na tym forum bardzo krótko i nieładnie zaczynasz

Insynuacjami

Polecam lekturę w szczególności koledze wolny - trochę historii, kto jest Ojcem Sukcesu :

https://celnicy.pl/attachment.php?attachmentid=517&d=1317994712
 
Ostatnia edycja:
Szanowny Panie Rybko vel Cat, komu jak komu ale Panu, który do tej pory trzymał wysoki poziom na tym forum nie przystoją takie wypowiedzi.
PS
Przynajmniej nie zlikwidował i nie miał takiego zamiaru Służby Celnej.

Szanowny Panie @wolny, przykro mi, że taki, a nie inny mój komentarz Pana zawiódł.

Nie jestem jednak ideałem, o czym zresztą nie raz wspominałem, a mam bardzo poważne powody ku temu,
by nie móc pohamować swoich najgorszych uczuć, tak wobec obecnego, jak i wobec byłego szefa szefów.

To z jednej strony. Z drugiej, chyba Pan przyzna, że nie wyraziłem w swych słowach obelgi, skierowanej do kogokolwiek, nikogo personalnie nie określiłem słowem wulgarnym, choć miałem na to olbrzymią ochotę, a nawet nie nazwałem nikogo "po imieniu", acz moim zdaniem byłoby to w pełni zasłużone.
Opisałem jedynie przypuszczenie, jak środowisko mogłoby mieć ochotę rzeczonego potraktować i nie sądzę, bym bardzo się pomylił.

Jeśli jednak ktoś ze środowiska czuje się urażony, szczerze przepraszam za błędne tego kogoś określenie odczuć wobec wiadomej osoby.

By dopełnić przedstawienie swojego zdania na temat byłego i obecnego "wodzów" wyjaśniam, iż dla mnie to jeden czort, gdyż obaj zniszczyli wiele istnień ludzkich, obaj nie posiadają wystarczająco empatii i człowieczeństwa, by można im było "odpuścić".


ps: Nawet, gdybym był @catem, to co z tego?
 
Nie zlikwidował ale plany miał...

A co do pomówienia rybki o to, że występuje na forum również jako cat to....

Ambicje śledcze cię poniosły

I do tego z sufitu

Znam i cenię cata, a rybkę tylko cenię

I zapewniam cię - żadnemu z nich nie przyszłoby do głowy występować pod dwoma nickami

Nie mierz innych swoją miarą
Jesteś na tym forum bardzo krótko i nieładnie zaczynasz

Insynuacjami

Szanowny Panie/i nie przypominam sobie abyśmy kiedyś przeszli na "ty".
P.S
Z tym stwierdzeniami o wyższości starych forumowiczów nad nowymi to już zdarta płyta.
 
Dzięki fajer, ale usunąłem Twoje posty. Wiem, że wiele publicznie samo MF już na ten temat mówiło, ale lepiej dmuchać na zimne.
Innych proszę o nie zmienianie tematu wątku.
 
Fajer, Twoje wpisy są bardzo cennym źródłem wiedzy. Wielu innych także. Dziękuję już za pierwszy mail odnoszący się wprost do tego czym chwalił się Jacek K. jako narzędziem, które wdrożył, by poprawić funkcjonowanie, a wg opisu z maila, nie ma się w tym pzrzypadku akurat czym chwalić-dot. COW.
Proszę o więcej informacji.
 
nepotyzm, kumoterstwo i teraz q-wa my - o tym nie powiedział

Fajer, Twoje wpisy są bardzo cennym źródłem wiedzy. Wielu innych także. Dziękuję już za pierwszy mail odnoszący się wprost do tego czym chwalił się Jacek K. jako narzędziem, które wdrożył, by poprawić funkcjonowanie, a wg opisu z maila, nie ma się w tym pzrzypadku akurat czym chwalić-dot. COW.
Proszę o więcej informacji.

aprobując sposób procedowania i decyzje w sprawie stopni i stanowisk jacek zniszczył podstawy prawidłowego funkcjonowania formacji w oparciu o standardy cywilizacji łacińskiej. nepotyzm, kumoterstwo i teraz q-wa my, de facto zostały usankcjonowane jako podstawa przy podejmowania decyzji o obsadzie stanowisk kierowniczych.

wierni giermkowie wykonywali później każdą decyzję bez słowa sprzeciwu, nie bacząc na interes publiczny. więc czy można się dziwić, że dochody budżetowe zaczęły później spadać?
 
aprobując sposób procedowania i decyzje w sprawie stopni i stanowisk jacek zniszczył podstawy prawidłowego funkcjonowania formacji w oparciu o standardy cywilizacji łacińskiej. nepotyzm, kumoterstwo i teraz q-wa my, de facto zostały usankcjonowane jako podstawa przy podejmowania decyzji o obsadzie stanowisk kierowniczych.

wierni giermkowie wykonywali później każdą decyzję bez słowa sprzeciwu, nie bacząc na interes publiczny. więc czy można się dziwić, że dochody budżetowe zaczęły później spadać?

Sorry , ale nikt nie straciła , ani "złotówki"
wszyscy ucywilnieni w ramach pracy blisko domu dostali 6 miesięczną odprawę
nie było sytuacji , ze nie dostał/ła Pan/Pani propozycji pracy gdyż pracowała w sekretariacie milicji, czy w żłobku itd
no i na koniec nikomu nie "strzeliła pikawa" bo stracił wszystko, tzn: pensje , mundur, stopień i stanowisko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam nadzieje, że generał jeszcze tu wróci !!!
 
Sorry , ale nikt nie straciła , ani "złotówki"
wszyscy ucywilnieni w ramach pracy blisko domu dostali 6 miesięczną odprawę
nie było sytuacji , ze nie dostał/ła Pan/Pani propozycji pracy gdyż pracowała w sekretariacie milicji, czy w żłobku itd
no i na koniec nikomu nie "strzeliła pikawa" bo stracił wszystko, tzn: pensje , mundur, stopień i stanowisko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam nadzieje, że generał jeszcze tu wróci !!!

O Boże, toż to szok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ps: JA straciłem kilkanaście tysiączków, gdy na 12 godzin przed "wartościowaniem", zostałem przeniesiony!
Było też kilka przypadków, gdy komuś "strzeliła pikawa" na wieść o zsyłce na wschód!
Trzeba też wspomnieć o wielu rozwodach, rozbiciach rodzin i "przyjęciu" wielu alokowanych - mój przyjaciel stracił wszystko, przesiedział paręnaście miesięcy bez postawienia zarzutów tylko dlatego, że był uczciwy, co nie spodobało się przełożonym.

Mam jeszcze nikłą nadzieję, że w powyższym nie odczytałem tylko sarkazmu, bo ani jeden, ani drugi, nie zasługują na miano Człowieka!
 
O Boże, toż to szok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ps: JA straciłem kilkanaście tysiączków, gdy na 12 godzin przed "wartościowaniem", zostałem przeniesiony!
Było też kilka przypadków, gdy komuś "strzeliła pikawa" na wieść o zsyłce na wschód!
Trzeba też wspomnieć o wielu rozwodach, rozbiciach rodzin i "przyjęciu" wielu alokowanych - mój przyjaciel stracił wszystko, przesiedział paręnaście miesięcy bez postawienia zarzutów tylko dlatego, że był uczciwy, co nie spodobało się przełożonym.

Mam jeszcze nikłą nadzieję, że w powyższym nie odczytałem tylko sarkazmu, bo ani jeden, ani drugi, nie zasługują na miano Człowieka!

alokacje miały miejsce w 2003-2004 , o Kapicy wtedy nikt nie słyszał, natomiast po 2009 , gdy wartościowali stanowiska to nikt nie stracił złotówki, możesz rozróżnić to, ze te "kilkanaście tysięcy" rzekomo utraconych, to nikt Ci nie zabrał, owszem byli tacy co dostali, ale pisanie, ze komuś zabrano uważam za nadużycie, osoby które zarabiały więcej niż na zwartościowanym stanowisku, zachowały pensje, nie popieram wartościowania, był to proces przeprowadzony nie właściwie, ale przypomnę, ze był odpowiedzią na postulaty środowiska podczas protestów- "kominiarze na stanowiskach" . Natomiast "reforma" Banasia spowodowała obniżenie pensji, często o ok 2k zł, siłowe zabranie munduru, zwolnienie 2,5 k ludzi na bruk. Spróbuj podejść do tego obiektywnie, a zobaczysz jak ogromna jest różnica pomiędzy tym co zrobił Kapica a co "dobra zmiana", widoczne jest to szczególnie, jeżeli chodzi o identyfikację Słuzby Celnej- obecnie jej już nie ma
 
Szanowny @trzebarozmawiac. W ten sposób to jest rozmowa w stylu "o wyższości Świąt Bożego Narodzenia
nad Świętami Wielkanocy". Szczerze, to wszystkiego się spodziewałem, tylko nie obrony JK, który wysyłał nas
do pracy w biedronce, a na wstępie nie rozróżniał SG od SC. Co to w ogóle za "porównywanie"?!
Dla mnie nie ma tu "lepszych"! JK był zły dla Służby i MB jest taki.

I proszę mnie już więcej nie próbować przekonać, że wybór między złym, a jeszcze gorszym, może być dobry!
 
Szanowny @trzebarozmawiac. W ten sposób to jest rozmowa w stylu "o wyższości Świąt Bożego Narodzenia
nad Świętami Wielkanocy". Szczerze, to wszystkiego się spodziewałem, tylko nie obrony JK, który wysyłał nas
do pracy w biedronce, a na wstępie nie rozróżniał SG od SC. Co to w ogóle za "porównywanie"?!
Dla mnie nie ma tu "lepszych"! JK był zły dla Służby i MB jest taki.

I proszę mnie już więcej nie próbować przekonać, że wybór między złym, a jeszcze gorszym, może być dobry!

Proszę zamilcz !!! i Tyle !!!!!!!!!!!!
To nie JK zlikwidował SC tylko MB !!!!!!!!!!!!!!!!

To są FAKTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! a na sprawiedliwość przyjdzie CZAS !!!!!!!!!
 
Sorry , ale nikt nie straciła , ani "złotówki"
wszyscy ucywilnieni w ramach pracy blisko domu dostali 6 miesięczną odprawę
nie było sytuacji , ze nie dostał/ła Pan/Pani propozycji pracy gdyż pracowała w sekretariacie milicji, czy w żłobku itd
no i na koniec nikomu nie "strzeliła pikawa" bo stracił wszystko, tzn: pensje , mundur, stopień i stanowisko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam nadzieje, że generał jeszcze tu wróci !!!

Proszę zamilcz !!! i Tyle !!!!!!!!!!!!
To nie JK zlikwidował SC tylko MB !!!!!!!!!!!!!!!!

To są FAKTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! a na sprawiedliwość przyjdzie CZAS !!!!!!!!!

Burack zgadzam się z Tobą w 100% masz rację.
 
Back
Do góry