• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czego nie powiedział Jacek K. podczas zeznań przed Komisją?

Proszę zamilcz !!! i Tyle !!!!!!!!!!!!
To nie JK zlikwidował SC tylko MB !!!!!!!!!!!!!!!!

To są FAKTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! a na sprawiedliwość przyjdzie CZAS !!!!!!!!!

Nie masz prawa zamykać mi ust!
Nie masz prawa pozytywnie oceniać JK chyba, że należysz do krewnych i znajomych "królika", którzy załapali się na "uwłaszczenie". Ja zostałem "wypyrtkowany" przez jego popleczników i mam PEŁNE PRAWO, na wyrażenie swojego negatywnego zdania!

Nie wiem jakiego, w miarę cenzuralnego epitetu mógłbym użyć, by opisać Twoje irracjonalne rozumowanie,
jakbym stawiał MB, jako kogoś lepszego od JK, bo w swoim zacietrzewieniu nie dopuściłeś do swych szarych komórek faktu, że nie bronię ani odrobinę MB, bo to on mnie poniżył, obdzierając z munduru!

Faktów jest "hektary" więcej, a JK nigdy nie był, nie jest i nie będzie "dobry" tylko i wyłącznie dlatego, że znalazłeś jeden nie-negatywny (w odróżnieniu od pozytywnego) fakt, iż TO NIE ON ZLIKWIDOWAŁ SC!
Mało tego wszystkiego - Ty pragniesz jego powrotu i nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia, za kogo uważał
i nadal uważa, uczciwych celników. Kimże ty jesteś, że udajesz niewiedzę o wielu negatywnych faktach,
choćby świeżo ze strony głównej tego portalu:
"Kapica zaatakował celników, którzy ujawniali nieprawidłowości ..."
Masz to czarno na białym, a jednak śmiesz wobec tego środowiska podkreślić "nadzieję", że
"Mam nadzieje, że generał jeszcze tu wróci !!!"
Lepiej to Ty zamilcz i nie ośmieszaj się więcej, ale nie traktuj tych słów jako próbę zakazu, lecz jak życzliwą radę. Oczywiście, jesteś dorosły i wiesz co robisz - z zastrzeżeniem, że nie odbyłeś kursu aspiranckiego, albo co gorsza oficerskiego, na których tylko nieliczne, silne jednostki, mogły się oprzeć "praniu mózgu".
 
Nie wierzę, że dożyłem czasów ,kiedy ktoś próbuje bronić Jacka K....To się w pale nie mieści, że broniona jest osoba , która atakowała naszego przewodniczącego ZZ, który dyskredytowała celników tzw "hejnalistów" za uczciwe profesjonalne podejście do swoich obowiązków. Jak buracku możesz pisać , że chciałbyś by generał wrócić???Proszę Cię, wypisz się ze związków bo hańbisz Nas takimi wpisami.
 
Nie wierzę, że dożyłem czasów ,kiedy ktoś próbuje bronić Jacka K....To się w pale nie mieści, że broniona jest osoba , która atakowała naszego przewodniczącego ZZ, który dyskredytowała celników tzw "hejnalistów" za uczciwe profesjonalne podejście do swoich obowiązków. Jak buracku możesz pisać , że chciałbyś by generał wrócić???Proszę Cię, wypisz się ze związków bo hańbisz Nas takimi wpisami.

Czy to nie ten wybitny jk kynolog mówił o psach gryzących rękę ich karmiącą?

Czy to nie on wywalał Sławka i walczył z nim jako naszym liderem,, bo miał on czelność być realnym i uczciwym przywódcą celników, podważając nieomylność i wszechwładżę jk?
 
kapica przy wydatnej pomocy banasia już dawno powinien mieć zdarte z grzbietu najpierw pagony, a później mundur. tak się nie stało, więc niech to wystarczy za komentarz, który lepszy czy gorszy.

każdy normalny, kierujący się interesem publicznym szef chciałby mieć takiego sprzymierzeńca, jak przewodniczący zz celnicy pl. tak się nie dzieje, więc są wszelkie podstawy by uznać, iż żyjemy w quasi państwie.

panie burack, może tak usuniesz pan jedną literę ze swojej ksywki :mad:?
 
Sorry , ale nikt nie straciła , ani "złotówki"
wszyscy ucywilnieni w ramach pracy blisko domu dostali 6 miesięczną odprawę
nie było sytuacji , ze nie dostał/ła Pan/Pani propozycji pracy gdyż pracowała w sekretariacie milicji, czy w żłobku itd
no i na koniec nikomu nie "strzeliła pikawa" bo stracił wszystko, tzn: pensje , mundur, stopień i stanowisko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam nadzieje, że generał jeszcze tu wróci !!!

masz nadzieję, że generał jeszcze wróci !? proszę administratora o bana dla tego protagonisty "standardów jacusia". dlatego, że akceptują lanie kijem, a nie łańcuchem zakończonym kolczatką.
 
Próbka w sprawie jk

https://celnicy.pl/showthread.php/4...efa-Służby-Celnej-w-historii?highlight=Kapica

Więcej można bez trudu znależć wpisując "kapica" w wyszukiwarkę u góry naszego forum

Dla tych z krótką pamięcią

Dyskusja czy lepszy czy gorszy był jk czy mb jest jałowa

Żaden nie był celnikiem, który przeszadł wszystkie stopnie awansu, od samego dołu

Obaj trafili z polityki

Dlatego obu brakowało podstawowej wiedzy o służbie funkcjonariuszy, trudach, problemach, potrzebach

Obaj tego nie czują i obu brakuje szacunku dla rzeszy szeregowych podwładnych

Co oni wiedzą o mrożeniu dupki w zimową noc na zadupiu lub pasku, o walce z sennością i zmęczeniem w trakcie 100km powrotu do domu jako kierowca po upojnej nocy z przymilnymi podróżnymi

I tyle jako riposta na peany apologetów jk
 
masz nadzieję, że generał jeszcze wróci !? proszę administratora o bana dla tego protagonisty "standardów jacusia". dlatego, że akceptują lanie kijem, a nie łańcuchem zakończonym kolczatką.

Wystarczy usunąć wszystkie inne poglądy i już będzie dobrze, jak w KOMUNIE :D:mad: Wszyscy pozornie szczęśliwi !!! No cóż sam sobie dam Bana i zamilczę !!! Z głupotą szkoda walczyć !!!
 
Dzięki fajer, ale usunąłem Twoje posty. Wiem, że wiele publicznie samo MF już na ten temat mówiło, ale lepiej dmuchać na zimne.
Innych proszę o nie zmienianie tematu wątku.

Nic się nie stało.
Ten schemat ze śrutą to był stan na czerwiec 2018 r. Teraz rozbudował się znacząco, a nawet pojawił się tam Pierwszy Świadek.
 
Dziękuję za kolejne informacje przesłane na maila. Ta Komisja to jest szansa dla Polski, aby ten kto najważniejszy, czyli opinia publiczna, wymusiła na rządzących decyzje, które zamkną definitywnie możliwości okradania Polaków.

Co do pojawiających się powyżej wątków porównujących obu Panów, mam propozycję.
Wiadomo, że ocena całokształtu działań, zarówno jednego, jak i drugiego szefa jest negatywna, jednak każdy z Nich zrobiła albo próbował zrobić także coś pozytywnego.
Postarajmy się zauważyć także i te cechy w ludziach, nawet w tych którzy nas pomawiali, obrażali, są naszymi wrogami. Bądźmy też sprawiedliwi w ocenie.

JK na pewno próbował przywrócić czynności operacyjno-rozpoznawcze. Nie wyszło mu i potem niestety nie stanął już na wysokości zadania, bo wprowadzał w błąd wszystkich mówiąc, że SC posiada wszystkie niezbędne narzędzia do walki z szarą strefą, choć wcześniej uzasadniał, że bez tych czynności nie możemy realizować niektórych zadań a inne realizujemy połowicznie. No właśnie, a jak powinien zachować się prawdziwy MĄŻ STANU?

U MB wśród pozytywów wymieniłbym minimalną płacę 3050zł. Na tamten czas była to na pewno odczuwalna podwyżka dla każdego specjalisty i mł. specjalisty. Podwyżki, które zapowiedziano obecnie zostały wywalczone na fali protestu Policjantów i tego wg mojej oceny sytuacji, nie należy zapisywać jako działania MB, raczej dostał polecenie, aby potraktować równo fszy wszystkich formacji, a przy okazji udało się pracownikom, z czego należy się tylko i wyłącznie cieszyć. Nie powalczył już jednak o wypłatę tak jak w innych formacjach, nie zadbał o identyczne rozdysponowanie w skali kraju, jak również nie mamy na tę chwilę gwarancji równego traktowania z fszami innych formacji w roku następnym i kolejnych latach. Działamy w tym zakresie i mam odpowiedź z MF, że analizują nasze propozycje.

Ps. Interesuje mnie też bardzo rozszerzenie wątku z paliwami. Z zeznań JK wynika, że w październiku 2011r. odbyła się sesja/seminarium, gdzie Departament MF już wiedział o wyłudzeniach VAT na paliwach. Skoro Departament wiedział, to musiał być informowany wcześniej. Warto ten temat zgłębić, kiedy wpływały pierwsze sygnały do przełożonych i do MF. Proszę o przybliżenie tego wątku kto ma wiedzę - także anonimowo, jeżeli obawiacie się występować pod nazwiskiem.
 
Ostatnia edycja:
Media informują, że zapadła decyzja o wezwaniu mnie przed Komisję Śledczą ds. VAT i akcyzy. Daty jeszcze nie znam, ale w mediach już można poczytać o tej decyzji. Linki przykładowe poniżej.
Ponawiam prośbę o przesyłanie wszelkich informacji, które powinna Waszym zdaniem poznać opinia publiczna w tej sprawie. To jest wielka szansa dla Polski. Dziękuję za już przesłane maile. Maile, listy można przesyłać także anonimowo.

https://dorzeczy.pl/kraj/95075/Komis...-nazwisko.html

http://www.radiomaryja.pl/informacje...ledcza-ds-vat/


 
Media informują, że zapadła decyzja o wezwaniu mnie przed Komisję Śledczą ds. VAT i akcyzy. Daty jeszcze nie znam, ale w mediach już można poczytać o tej decyzji. Linki przykładowe poniżej.
Ponawiam prośbę o przesyłanie wszelkich informacji, które powinna Waszym zdaniem poznać opinia publiczna w tej sprawie. To jest wielka szansa dla Polski. Dziękuję za już przesłane maile. Maile, listy można przesyłać także anonimowo.

https://dorzeczy.pl/kraj/95075/Komis...-nazwisko.html

http://www.radiomaryja.pl/informacje...ledcza-ds-vat/




Co za hipokryci, najpierw Pana zwolnili, a teraz potrzebują. Powinniśmy tam pójść jako reprezentacja, i to przypomnieć. Podli są.
 
Z zeznań Jacka Skoniecznego, byłego wicedyrektora Departamentu Kontroli Skarbowej MF przed komisją VAT

1️.Nie wie dlaczego Polska z 2,5 rocznym opóźnieniem przystąpiła do platformy wymiany danych Eurofisc w obszarze grupy roboczej procedury celnej 42. (Trybunał Obrachunkowy ustalił, że straty państw członkowskich w tej procedurze wynosiły do 29% należnych wpływów).

2️.Nie było systemu natychmiastowego wykreślania firm-słupów z rejestru aktywnych podatników. Zależało to od szybkości przesyłania pisma przez dyrektora UKS do dyrektora US. Zdarzało się, że firma namierzona przez kontrolę skarbową jako oszust jeszcze długo była aktywnym podatnikiem i mogła dokonywać kolejnych wyłudzeń.

3️.W obrocie telefonami komórkowymi wyłudzenia na dużą skalę zaczęły się od 2012 roku. Pion kontroli wnioskował o zmiany systemowe, ale nie zostały one przeprowadzone do lata 2015.

4️.Kontrola skarbowa nie prowadziła szczególnych działań sprawdzających po zniesieniu zabezpieczeń w imporcie (nowa luka rozszerzająca możliwość wyłudzeń). Urzędy celne były zobowiązane sprawdzić złożenie deklaracji w urzędzie skarbowym w terminie, bez względu na to, czy deklaracja była prawdziwa a naliczony podatek zapłacony.

5️.Kontrola skarbowa nie prowadziła też działań w zakresie odwróconego vatu dla podmiotów zagranicznych (suma zwrotów wypłacanych przez II US Warszawa Śródmieście wzrosła rok do roku o 100%).
 
Ciekawy wątek odwróconego VAT. Nie słuchałem zeznań z braku czasu. Czy ktoś z KS może rozwinąć wątek pkt 5? Dużo pisałem na temat OO. Czy nalezy to rozumieć tak, że po wprowadzeniu OO wzrastały zwroty?
Proszę także o informacje dot. pkt 1 i 4. Jakie były sygnały oddolne, sygnały z UC do IC i z IC do MF o nadużyciach w procedurze 42? KS tego nie robił wg zeznań Z-cy Dyr. Czy ktoś to w ogóle monitorował?
 
Wiem, że gdzieś w okolicach 2012-2013 Piotr Zielonka (http://www.zielonka.info.pl/5257.html), który napisał kilka programów użytkowych dla administracji podatkowej, oferował stworzenie Centralnej Bazy Faktur. Ówczesny MF Jacek vel. Jan Rostowski mniej więcej odpisał, że takiej potrzeby nie ma, bo resort panuje nad systemem VAT ;-)
 
Przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy PL Sławomir Siwy przed Komisją ds. VAT

Przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy PL Sławomir Siwy jest przesłuchiwany w środę przez sejmową komisję śledczą do spraw wyłudzeń podatku VAT. Posiedzenie z jego udziałem rozpoczęło się w południe, wcześniej członkowie komisji za zamkniętymi drzwiami zapoznali się z ekspertyzą Komendanta Głównego Straży Granicznej.

D_q-CHwWkAABAaW.jpg

D_q-PwvWwAMCdQf.jpg

D_q-ICCXYAEgXGU.jpg


Komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT i akcyzy bada prawidłowość działań oraz zaniedbania i zaniechania organów oraz instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego. Zakres jej działań obejmuje lata 2007-2015.
Według szacunków Ministerstwa Finansów, luka w podatku VAT w badanym przez komisję okresie, mogła wynieść ponad 250 mld złotych.

Świadek w swobodnej wypowiedzi W 2008 r. podczas prac legisl. nad proj. ust. o służb. celnej pan Minister Kapica przekonywał, że rynek gier na automaty jest pod kontrolą choć wiedział, że były one wykorzystywane do prania brudnych pieniędzy.

Świadek o procedurach kontroli na granicy Procedury wręcz ograniczały możliwość podjęcia kontroli na granicy jeżeli system analizy ryzyka nie wytypował transportu do kontroli. System opierał się na danych historycznych i był czytelny dla przemytników.

Tax Free wykorzystywano także w karuzelach vatowskich. Sprzedaż Tax Free - czyli sprzedaż podróżnym, których nie było - ani przy zakupie, ani u podatnika, ani towaru nie było na granicy. Było to konsekwencją błędnych procedur - powiedział Świadek #KomisjaVAT
Sejm RP@KancelariaSejmu



"Tak wyhodowano mafie vatowskie".
Sławomir Siwy przed komisją śledczą ds. VAT

- Za czasów rządów PO-PSL resort finansów miał świadomość luk prawnych, ale ich nie likwidował - mówił przed sejmową komisją śledczą ds. VAT Sławomir Siwy, przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy PL.

Sławomir Siwy zeznał przed sejmową komisją śledczą do spraw wyłudzeń podatku VAT, że w okresie, który badają posłowie, automaty do gier z wysokimi wygranymi były dopuszczane do gry jako automaty do niskich wygranych. W związku z tym - jak podkreślił - nie powinny być objęte podatkiem ryczałtowym, ale Ministerstwo Finansów nie widziało tego problemu.
Świadek dodał, że przełożeni celników blokowali działania funkcjonariuszy dotyczące niewłaściwie zarejestrowanych automatów. Wytłumaczeniem miały być certyfikaty MF, które posiadały takie maszyny.

"Tak wyhodowano mafie vatowskie i paliwowe"
Siwy: od 2009 roku ZZ Celnicy PL informował o nieprawidłowościach

Przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy PL mówił w marcu 2018 r., że czasów urzędowania Jacka Kapicy (b. szef Służby Celnej i b. wiceminister finansów w rządzie PO-PSL) "wszystkie siły i środki Służby Celnej kierowano na walkę z hazardem, w realiach wspomnianej walki z wiatrakami, a tymczasem inna przestępczość miała eldorado i rozwijała się. Tak wyhodowano mafie vatowskie i paliwowe".
- Związek o tym wszystkim informował - podkreślił Sławomir Siwy.

Sławomir Siwy powiedział komisji ds. VAT, że o nieprawidłowościach związanych z wyłudzeniami VAT i tzw. szarą strefą, Związek Zawodowy Celnicy PL alarmował jako pierwszy.

Przewodniczący Celnicy PL zacytował pismo z 2009 r. do ministra finansów Jana Vincenta Rostowskiego. "Urzędnicy, szczególnie umocowani na wysokich stanowiskach, odpowiedzialni za tak poważne straty budżetu państwa, co najmniej w zakresie niedopełnienia obowiązków, muszą odejść z tej służby, gdyż są odpowiedzialni za nadużycia oraz stanowią zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania służby. Nie reagują na alarmujące sygnały Izb Celnych, oraz innych służb, względnie reagują z olbrzymim opóźnieniem, tworząc równolegle inne przepisy, które po czasie okazują się kolejną luką prawną" - cytował pismo Siwy.

"Absolutnie nie musimy godzić się na rozwój szarej strefy"

Przewodniczący ZZ Celnicy PL powiedział, że organizacja, której przewodzi przesyłała jeszcze inne pisma informujące o o nieprawidłowościach i wyłudzeniach. Wymienił m.in. pismo do Rostowskiego z maja 2011 r.
"Służba celna może skuteczniej chronić budżet (...) absolutnie nie musimy godzić się na rozwój szarej strefy. W sytuacji, kiedy nie są podejmowane działania celem ograniczenia szarej strefy, konieczne jest podjęcie publicznej debaty nad zmianą stosowania systemu zwolnień od podatku akcyzowego i uszczelnienie systemu. Wprowadzenie odpowiednich zmian w tym zakresie zgodnie z prawem wspólnotowym (...) zapewni Polsce wielomiliardowe wpływy budżetowe" - cytował.

Pisma do premier i ministra
Siwy zaznaczył, że Związek wysyłał także pisma do premier Ewy Kopacz i następcy Rostowskiego na stanowisku szefa resortu finansów, Mateusza Szczurka.

Świadek ujawnił, że za informowanie o nieprawidłowościach "stawiano mu różne zarzuty" a także zwolniono z pracy w służbie celnej.
- Za informowanie o nieprawidłowościach np. za podpisanie stanowiska Związku Zawodowego, gdzie pisaliśmy o przeróżnych możliwościach wyłudzeń i tym, że działa szara strefa - temu się przeciwstawialiśmy - dodał.

Przedostatnie przesłuchanie

Przesłuchanie Sławomira Siwego jest przedostatnim, jakie zaplanowała komisja. Na czwartek posłowie wezwali na posiedzenie byłego sekretarza stanu w KPRM i byłego szefa gabinetu politycznego premiera Sławomira Nowaka. Po zakończeniu wszystkich przesłuchań komisja przystąpi do sporządzenia raportu końcowego.
Dotąd komisja śledcza ds. VAT przesłuchała kilkudziesięciu świadków. Jako pierwszy, we wrześniu ub. roku, zeznawał były wiceminister finansów w latach 1992-96 Witold Modzelewski, ostatnim świadkiem był Andrzej Parafianowicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów oraz m.in. generalny inspektor kontroli skarbowej oraz pełnomocnik rządu ds. zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej.

Komisja śledcza ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 roku. Ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Bada okres od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.
Zgodnie z uchwałą Sejmu powołującą komisję jej prace mają odnosić się w szczególności do działań, zaniedbań i zaniechań m.in. członków rządu, "w szczególności ministra właściwego do spraw budżetu, finansów publicznych i instytucji finansowych, i podległych im funkcjonariuszy publicznych".

 
"Urzędnicy na zlecenie grup przestępczych kształtowali przepisy"

Tych zeznań panicznie bali się Tusk i Rostowski! Szef celników przed komisją VAT.


ODI1L3VfMS9jY18zZDYyNy9wLzIwMTkvMDcvMTcvODI1LzM3MC8wY2Q0NjRlZGMyOGY0MjkwYTA3YTc4ODI1OWM2YzkzMi5wbmc=.png


Porażające zeznania Sławomira Siwego, przewodniczącego Związku Zawodowego „Celnicy PL” przed komisją śledczą ds. VAT.

Siwy ujawnił, że celnicy już od 2009 roku alarmowali najważniejszych ludzi w Polsce o nieprawidłowościach i ewidentnych przekrętach, których dopuszczali się wysoko postawieni urzędnicy ministerstwa finansów i służby celnej. Minister Jan Rostowski, premier Donald Tusk, a także inni ministrowie, a nawet Marszałkowie Sejmu i Senatu byli głusi na apele i alarmujące raporty celników”.

Nie udało się nikogo zainteresować. Dochodzi do patologii, które nie byłyby możliwe gdyby nie czynny udział wysoko postawionych urzędników ministerstwa finansów i służbie celnej – zeznawał Sławomir Siwy.

Alarmowaliśmy, że są to osoby, które na zlecenie zorganizowanej przestępczości mają wpływ na kształtowanie przepisów, dzięki którym przestępczy proceder staje się zgodny z prawem lub uniemożliwiają skuteczne działanie służb kontrolnych. Dotyczyło to wielu obszarów: hazard, paliwo, wszystkie wyroby akcyzowe – relacjonował szef celników.

Władza w czasach PO i PSL nie tylko nie interesowała się tym problemem, ale próbowała zamknąć celnikom usta. Ofiarą nagonki padł sam Sławomir Siwy, który za to, że głośno mówił o przekrętach został pozbawiony pracy!

W 2013 w postawiono mi zarzut za to, że alarmowaliśmy, iż minister finansów wprowadza „ułatwienia dla przemytu”. To był jeden z zarzutów, po którym wyrzucono mnie ze służby. Drugi zarzut dotyczy mojego udziału w protestach celników w 2012. Zwolnienie ze służby doszło do skutku. Wróciłem do pracy po wyroku WSA – mówił przed komisją Sławomir Siwy.

Szef związku zawodowego celników ze szczegółami relacjonował też ile pism i do kogo przesłano w sprawie ujawnienia oszustw i przekrętów. **Pisma takie otrzymywał premier Donald Tusk oraz jego następczyni Ewa Kopacz. Wszystko na marne. Temat nikogo nie interesował. Kogo wtedy ścigali więc celnicy? Zwykłych, drobnych przedsiębiorców i rolników!

Chciałem przeprosić obywateli za czasów min. Kapicy. Takie mieliśmy polecenia. Ataki kierowano więc na kiermasz pierogów w sołectwie Biesowo, czy na lokalnych festynach producentów nalewek – mówił Siwy.

Przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy PL Sławomir Siwy, mówił PAP w marcu 2018 r., że czasów urzędowania Jacka Kapicy (b. szef Służby Celnej i b. wiceminister finansów w rządzie PO-PSL) „wszystkie siły i środki Służby Celnej kierowano na walkę z hazardem, w realiach wspomnianej walki z wiatrakami, a tymczasem inna przestępczość miała eldorado i rozwijała się. Tak wyhodowano mafie vatowskie i paliwowe”. „Związek o tym wszystkim informował” – podkreślił celnik.

Nasze apele były ignorowane, a my, celnicy byliśmy szykanowani – podkreślał Sławomir Siwy.


Cała transmisja:
 
Przykro patrzeć, P. Przew. jest osobą krystaliczną, składa obszerne, merytoryczne zeznania, a w przerwie "redaktor" kłeczek nawet słowem się nie zająknął jaką krzywdę wyrządził mu pis... trąbi tylko - po jest straszna, HIMALAJE HIPOKRYZJI.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry