• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co dalej z Szefem Banasiem?.......KONKURS

Status
Zamknięty.
Re: rozliczyć na dzień dobry

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
pluskwa napisał:
Przede wszystkim powinni go rozliczyć za naruszenie artykułu 33 ust. 2 pkt 1 ustawy o SC ,który wyraźnie mówi, że funkcjonariusz celny nie może publicznie manifestować poglądów politycznych.
Pomijam Banasia, ale przez takie myślenie nie mamy reprezentacji w Sejmie. Była w tej sprawie interpelacja Poseł Jolanty Szczypińskiej. Nie myl manifestowania po godzinach pracy z pracą. No chyba, że dla ciebie praca to całe twoje życie i jeszcze dzień dłużej. Nie mów ,że nie interesujesz się polityką i nie masz poglądów. Banaś to zupełnie inny rozdział. Pismo Jędruszczakowej to zupełne kuriozum w świetle przepisów prawa konstytucyjnego, ordynacji wyborczej i ustawy o naszej służbie. Patrz na Ustawę o Służbie Cywilnej,.Bierzmy z niej przykład w sprawie wyborów.
Szanowny Gościu.
Funkcjonariuszem się jest a nie bywa. Identyfikacja ze Służbą Celną zobowiązuje do godnego zachowania nie tylko w godzinach pracy ale także poza nią. Ustawa nie zabrania nam posiadania poglądów politycznych a jedynie ich publicznego manifestowania. Więc nie ma żadnego znaczenia w jakich godzinach się to odbywa. Nawet urlop bezpłatny nie powoduje zawieszenia aktu mianowania oraz złożonego ślubowania no chyba, że jest to dla Ciebie tekst który nie niesie za sobą żadnych zobowiązań. Nasz Szef nie jest godny noszenia munduru celnika (zresztą chyba zdając sobie z tego sprawę nie próbował) więc boli mnie, że nadal pełni swoją funkcję. Jeśli chodzi o reprezentację polityczną to proszę nie wspominaj posłanki Szczypińskiej (do dziś nie mogę zrozumieć dlaczego nie przeprowadzono postępowania w sprawie jej podrobionej torebki). Nie rozumiesz, że to właśnie ONI chcieli zniszczyć naszą S.C. W naszej sytuacji jedynym lekarstwem jest utworzenie jednego silnego związku zawodowego bez partykularnych interesów kilkunastu cwaniaczków (jak choćby słoneczko, które zgasło). Mówienie jednym silnym głosem całego związku, nawet przeciwko bezprawnej decyzji pojedynczego Dyrektora Izby może zacząć przynosić efekty. Funkcjonariusz :idea:
Sprawdź u siebie w domu torebki.
 
Szanowny Panie Aleksandrze.
Sprawdziłem już dawno. Zaraz po szkoleniu z własności. Jeśli Cię to interesuje to nie znalazłem nic podejrzanego. Czy to takie dziwne, że ktoś żyje według zasad? Z Twojej porady wnioskuję, że osądzasz mnie wg siebie i czuję, że wolisz przebywać w świecie ludzi o podwójnej moralności gdyż w ten sposób uspokajasz sumienie, które Cię czasami gryzie. Natomiast ja idę przez życie wg maksymy „chociaż dup… obszarpana ale zawsze proszę Pana” lub jeśli wolisz Grzesiuka „boso ale w ostrogach”. Nie jestem z tego dumny ale się tego nie wstydzę. Dlatego też gdy o 6.00 rano (jak mam wolne) dzwoni domofon to wiem, że to sąsiad po raz kolejny wyszedł z psem na spacer i zostawił klucz od klatki w innej kurtce. Jeśli chcesz żyć inaczej to Twoja sprawa (mam nadzieję, że nie będziemy pracować na jednej zmianie) ale nie kpij z bliźniego, który ma inne zasady. Jeśli chodzi o Szefa to nie jest już to tylko Jego sprawa. Reprezentuje w tzw. Świecie Ciebie, mnie i wielu innych a swoją postawą i pismami obraża jeśli nie Twoje to na pewno moje poczucie dobrego smaku i godności. Czytając Jego pismo do braci celniczej nie miałeś przypadkiem poczucia, że traktuje Cię jak głupka, który nie potrafi dodać dwa do dwóch? No chyba, że Szef nie myli się w osądzie Twojej osoby, to przepraszam do tego też masz prawo ale czy koniecznie w S.C.? To tyle jeśli chodzi o torebkę Pani Szczyp… Funkcjonariusz
 
SSC

Jeżeli SSC rażąco naruszył prawo to- moim zdaniem- należy powiadomić prokuratora. W przypadku postawienia zarzutu- w stsunku do funkcjonariuszy problem ten jest uregulowany w Ustawie o Sł.C.
(chociaż przepis ten jest uwłaczający, to jednak obowiązuje). Czy Szef S.C. jest funkcjonariuszem? Jeśli tak to PO ma problem rozwiązany. Z doświadczenia wiemy, że nie ważne czy zarzuty się potwierdzą. Relegacja ze słuzby następuje z mocy prawa. A i z powrotem do niej jest ogromny problem.
 
banaś

Powinien by przepis, że SSC jest co najmniej średnio rozgarniętym człowiekiem. Wtedy banaś by sie nie załapał.
 
Ale ten Banaś to wstydu nie ma , startował do sejmu z list PiS w ulotkach wychwalić się nie mógł Kaczyńskich, a teraz siedzi cicho zamiast odejść z honorem i nie czekać aż go ...
 
Co Wy?? sam nie odejdzie, straciłby odprawę, a tak jeszcze co miesiąc dycha (10000) wpadnie i wszystkie dodatki. A potem odprawa. A honor??? a ile to coś kosztuje?
 
artykuł PB

zainwestowałem 2 PLN i ściągnąłem

Podatkowy spec przejmie celników
2007-12-28 (aktualizacja: 2007-12-27)
JK (Puls Biznesu wyd. 2506, s. 8)
Już niedługo Marian Banaś, wiceminister finansów odpowiedzialny za Służbę Celną, może stracić stanowisko — dowiedział się „PB”. Jego miejsce ma zająć

Jacek Dominik odpowiadający w ministerstwie za system podatkowy.

— Premier może odwołać Mariana Banasia już na początku stycznia. Nic przeciwko takiej decyzji nie ma Jacek Rostowski, nowy minister finansów — mówi prosząca o anonimowość osoba z najbliższego otoczenia premiera.

Według niej, Jacek Dominik będzie zastępował Mariana Banasia dwa miesiące.

— Tyle czasu potrzebuje minister na znalezienie kandydata na całą kadencję. W sprawach podatkowych Jacka Dominika zastąpić ma Elżbieta Chojna-Duch — dodaje nasz informator.
 
Re: artykuł PB

Znowu jakiś cywil? Mamy już tego dość, na stanowisku SSC powinna zostać osoba będąca funkcjonariuszem SC i znająca problemy tej formacji. Banaś cywil nawet nie raczył założyć munduru i to ma być SSC?
 
chief

sorki , ale po raz pierwszy "apsolutnie" nie ma życzeń od chiefa !!!!!! ::) na poważnie : Panie Ministrze czy ja coś przeoczyłem ???
 
Niepamiętającym przypomnę, że za obecny burrr..... w akcyzie od samochodów odpowiada nikt inny jak minister j.d. Super-szef! Poprosimy jeszcze supernianie i karnego jezyka
 
Jacek Dominik odpowiadający w ministerstwie za system podatkowy.

— Premier może odwołać Mariana Banasia już na początku stycznia. Nic przeciwko takiej decyzji nie ma Jacek Rostowski, nowy minister finansów — mówi prosząca o anonimowość osoba z najbliższego otoczenia premiera.

Według niej, Jacek Dominik będzie zastępował Mariana Banasia dwa miesiące.

Oni są chyba porąbani tym MFie. Panowie i Panie przebadać się. Chyba, że to celowe wybrać ze swego grona takiego najbardziej niekumatego i dyspozycyjnego ciamajde który nawet ustawy o zwrocie akcyzy nie potrafił przygotować i głupoty opowiadał na lewo i prawo na konferencjach
 
oni w tym Mf nie są wcale "porąbani". oni są cwani do perfekcji, będą później robić koło mu pióra jak zechcą. w tym czasie wypromują nowe "twarze" od zarządzania resztą chołoty spoza tzw. warszawki.
 
Służbę Celną powinno się wyłączyć z MF może wtedy było by normalnie, zamiast serwować nam SSC takich jak Banś.
 
Nie wiem co wy chcecie od Banasia,jak sie popatrzy na te kadry, to fajny gośc przecież :lol:
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry