• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Budżet na 2025 r.

Veto Dudusia dotyczyło kasy na TVP a nie podwyżek emerytur mundurowych. W tym zakresie nie było żadnej presji ze strony PADa. Tym większa była to niespodzianka i zaskoczenie, że zmieniono ustawę okołobudżetową w tym punkcie i rok 2024 okazał się najlepszym w dziejach na odejście na emkę. W szczególności dla całej wierchuszki służb mundurowych, gorliwie wysługującej się PiS. Tusk zrobił im tak dobrze, że za każdym wyjazdem na Majorkę piją za jego zdrowie :)
Głównie zyskały inne służby gdzie emka liczona od ost uposażenia.
 
Głównie zyskały inne służby gdzie emka liczona od ost uposażenia.

Takiej jak na 2332.60 podwyżki z 1943,81 nie było w historii formacji. Plus jeszcze mnożnik kb.

Zyskali wszyscy , co zostali i emeryci 2024 i następni.

Nie pisz głupot, sorry.
 
Budżet 2025, czyli głodzenia budżetówki ciąg dalszy

Obecna koalicja rządząca szybko więc straciła zapał do docenienia pracy ludzi zatrudnionych w sektorze budżetowym. Na początku kadencji jedną z pierwszych decyzji nowego rządu było podniesienie płac większości zatrudnionych w budżetówce o 20 proc., a nauczycieli nawet o 30 proc. Wystarczyło jednak jakieś dziewięć miesięcy, by rządzący powrócili do starych nawyków, czyli faktycznego mrożenia płac, które stosowano latami podczas rządów PO-PSL.


 
W projekcie jest ujęta modernizacja
W zasadzie to już zacieram sobie ręce na jatkę dot. podziału środków z modernizacji- co roku jest jest zadyma i za każdym razem ciekawie - jest to spełnienie hasła "chleba (pieniądze z podwyżki) i igrzysk" (zadyma przy podziale) - może pora na wizytę u psychologa?
 
Według mnie już najwyższy czas, aby zacząc przedstawiać propozycje podziału tej kwoty. Znając tempo zawierania porozumień, trzeba juź zacząć pracować nad podziałem.
 
moja matematyka wskazuje, że podwyżka o 5% spowoduje wzrost kwoty bazowej do jakichś 2450 zł. Modernizacja, czyli 500 zł podzielając przez nową kb to będzie raptem 0,2 do mnożnika i to przy założeniu, że wszyscy dostaną po równo oraz że nie odliczą jakichś 13tek, procentu dla bossa, 3% na fundusze nagród i tym podobnych dziwadeł. Sporo osób też awansowało na stanowiskach i będą pod kreską. Np. szeroko pojęte kierownictwo, ponieważ wg nowego regulaminu (przynajmniej w mojej ias), część referatów zamieniło się w działy a działy w wydziały... a jak wiadomo naczelnik wydziału jest wyżej opłacany niż kierownik działu a działu niż referatu...
 
Zakładając mnożnik minimalny mł. eksp 2,7 to wychodzi 381 zł do zasadniczej, plus za stopień, stażowe, dziadkowego + modernizacja to już się robi spora kwota. W moim przypadku ok. tys zł więcej brutto. To co tu płakać.
 
Mnie interesuje, czy w budżecie zabezpieczono środki na wypłatę rekompensat, w związku z naruszeniem Konstytucji poprzez zastosowanie art. 41?! Mam nadzieję, że nie jestem osamotniony w tej kwestii.
 
Back
Do góry