• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awanse I 2021

A ja na ten przykład dostawałem jak już wszyscy dostali i okazywało się, że...................trzeba przyznać jeszcze jeden i tym "zwycięzcą" byłem ja! The winner is....!!! A ja wtedy : "thank You very much thank to my wife, my family......."
To i tak nieźle, bo jeszcze jakieś faktyczne awanse miałeś.
Ja miałem jeden z "trawnika" - dwadzieścia-kilka lat temu, na początku "kariery" - "dorabiając się"
swojego stopnia wyłączne poprzez przypisanie go podczas kolejnych "reform" w służbie ...
 
To i tak nieźle, bo jeszcze jakieś faktyczne awanse miałeś.
Ja miałem jeden z "trawnika" - dwadzieścia-kilka lat temu, na początku "kariery" - "dorabiając się"
swojego stopnia wyłączne poprzez przypisanie go podczas kolejnych "reform" w służbie ...
Taaaa...............Mój post był i jest dla młodych, którzy pytają jak to jest z awansami w SCS
 
@cat nie mogłeś zaczynać od "trawnika".
Do 1999 mieliśmy na kołnierzach oznaczenie stanowisk i najniższe stanowisko młodszego kontrolera było oznaczone 1*
Jak w 1999 wprowadzono u nas stopnie to najniższy tj. mł. rewident też miał na kołnierzu 1*
 
@cat nie mogłeś zaczynać od "trawnika".
Do 1999 mieliśmy na kołnierzach oznaczenie stanowisk i najniższe stanowisko młodszego kontrolera było oznaczone 1*
Jak w 1999 wprowadzono u nas stopnie to najniższy tj. mł. rewident też miał na kołnierzu 1*
OK! Użyłem określenia, aktualnie jasnego dla wszystkich. Gdybym napisał, że zaczynałem
od jednej gwiazdki, wielu miałoby jakieś wątpliwości czy zaczynałem od najniższego ...

ps
To nie było nigdy oznaczenie stanowiska. Na pagonach (kołnierzu) zawsze był stopień!
 
OK! Użyłem określenia, aktualnie jasnego dla wszystkich. Gdybym napisał, że zaczynałem
od jednej gwiazdki, wielu miałoby jakieś wątpliwości czy zaczynałem od najniższego ...

ps
To nie było nigdy oznaczenie stanowiska. Na pagonach (kołnierzu) zawsze był stopień!
Czyli, tak jest Panie Inspektorze;)
 
ps
To nie było nigdy oznaczenie stanowiska. Na pagonach (kołnierzu) zawsze był stopień!
Przed 1999 rokiem nie mieliśmy stopni.
Stopnie wprowadziła pierwsza ustawa o SC z 1999 r.
Przedtem na kołnierzu było oznaczenie stanowiska
* mkc
** kc
*** skc
**** insp. c. lub kierownik zmiany
Dalej już z belkami oznaczenia ekspertów i wyższej kadry kierowniczej

@cat muszę Cię jednak przeprosić. Napisałeś "20 lat temu". Była już wtedy ustawa o SC i chyba stopień aplikanta też, więc 20 lat temu był możliwy tzw "trawnik"
Założyłem, że zaczynałeś przed 1999 r., może błędnie
 
Ostatnia edycja:
Czyli, tak jest Panie Inspektorze;)
Zaczynałem w 1993 i nigdy nie doszedłem do inspektora, choć tak się ludzie zwracali do celników ...

@PJS - czepiasz się pierdół i formalności - dla funków to był stopień! Kwestie stanowiska (formalne),
dla większości były w 1999 rokiem niepojęte, a dopiero przy wartościowaniu nabrały znaczenia ...
 
Zaczynałem w 1993 i nigdy nie doszedłem do inspektora, choć tak się ludzie zwracali do celników ...

@PJS - czepiasz się pierdół i formalności - dla funków to był stopień! Kwestie stanowiska (formalne),
dla większości były w 1999 rokiem niepojęte, a dopiero przy wartościowaniu nabrały znaczenia ...
Większość wartościowań ( wszystkie z sukcesem) opierało się na kryterium "wartości" osób...:cool:
 
@cat muszę Cię przeprosić jeszcze raz.
Poszperałem i znalazłem zarządzenie Prezesa GUC z 1997


Można z ciekawości obejrzeć nasze stare mundury.
Ku mojemu zdziwieniu we wzorach dystynkcji jest patka bez gwiazdek, przysługująca cytat "pozostałym funkcjonariuszom w UC". Nie wiem co to za kategoria ale ja nigdy kogoś takiego nie widziałem. Wszyscy nowoprzyjęci których znam dostawali co najmniej 1 gwiazdkę.
I nie czepiam się pierdół tylko prostuję Twój wpis. Napisałeś, że na kołnierzach nigdy nie było oznaczeń stanowisk, co nie jest prawdą
 

Styczniowe awanse co do zasady powinny być tylko w wyjątkowych/uzasadnionych przypadkach o czym mówi
§ 6. 1. Mianowania funkcjonariusza na stopień służbowy dokonuje się z dniem 21 września – Dniem Krajowej Administracji Skarbowej. 2. W uzasadnionych przypadkach mianowania na stopień służbowy można dokonać z innym dniem niż określony w ust. 1.
rozporządzenia w sprawie mianowania funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej na stopień służbowy

Awanse na stopniach powinny być we wrześniu, przyznawane wg transparentnych zasad. W korpusach do aspirantów, powinno się zo roku awansować min 50% załogi, żeby każdy miał awans przynajmniej raz na 2 lata. W ten sposób byłaby szansa, że młody funkcjonariusz po 20 latach zostanie st. aspirantem. Pora ustalić jakąś jednolitą w skali kraju pragmatykę.

Yhy...
W mojej Izbie (Lublin) awanse na stopniu we wrześniu były. Nawet dostałem. Tylko na akcie mianowania na wyższy stopień służbowy widnieje data: 1 października 2020... Czyli jak to jest? To kiedy go dostałem w końcu?

Ale patrząc na dyrekcję to całkiem fajny zabieg. Jak za rok będą awanse na Święto Służby Celnej to nawet jakby mój przełożony wniosek pchnął i naczelnik klepnął, to i tak dyrektor zawsze może powiedzieć: przecież rok jeszcze nie minął...

Już nie wspomnę, że awanse na stopniu to jeszcze gdzieś w środku roku (maj czy czerwiec) były...
Natomiast teraz, na Światowy Dzień Celnictwa, to cisza... Tak to się dba o tradycję i etos służby. Awanse daje się kiedy się żywnie podoba, byle nie na święta celników...
 
Ostatnia edycja:
W niektórych IAS pojawiło się pismo o rezygnacji w ramach oszczędności z awansów w styczniu z okazji Światowego Dzień Celnictwa. Od tego roku awanse będą tylko raz w roku z okazji obchodów KAS we wrześniu. Nie wiem jak to w skali kraju
 
W niektórych IAS pojawiło się pismo o rezygnacji w ramach oszczędności z awansów w styczniu z okazji Światowego Dzień Celnictwa. Od tego roku awanse będą tylko raz w roku z okazji obchodów KAS we wrześniu. Nie wiem jak to w skali kraju
To już nawet nie jest śmieszne.
 
No nie jest szczególnie że bieda z awansami to temat już poruszany ale co tam 25 lat do emerytury to już jedna krokiewka będzie
 
No nie jest szczególnie że bieda z awansami to temat już poruszany ale co tam 25 lat do emerytury to już jedna krokiewka będzie
Zrozumcie, że w sytuacji kiedy nie było nagród, a ktoś dostał by z Was netto 30 zł z tytułu awansu w stopniu, jakie larum mogło podnieć środowisko skarbowców. Zrozumie Szefa i Dyrektorów ...
 
Back
Do góry