• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awanse I 2021

Zawsze podziwiałem ludzi z takimi problemami. Sierżanci czekają po 5 lat na awans, a znam kilka przypadków, że wbrew ustawie awans dostawali po 5 i pół roku, a nawet po 6 latach. Takie "przeoczenie" było. A nasz Kolega narzeka, że rok po roku nie dostał awansu. JPRD.
A może nie umieją się odezwać i upomniec o swoje. Albo po prostu nie wykazali się żeby awansować. I swoje uwagi tego typu to wiesz co możesz z nimi zrobić. Zapytałem czy tylko dyrektor może tak zrobić i nie interesuje mnie twoja historia
 
A może nie umieją się odezwać i upomniec o swoje. Albo po prostu nie wykazali się żeby awansować. I swoje uwagi tego typu to wiesz co możesz z nimi zrobić. Zapytałem czy tylko dyrektor może tak zrobić i nie interesuje mnie twoja historia

Ty tak na poważnie?

Nie umieją?

Bosze...
 
A może nie umieją się odezwać i upomniec o swoje. Albo po prostu nie wykazali się żeby awansować. I swoje uwagi tego typu to wiesz co możesz z nimi zrobić. Zapytałem czy tylko dyrektor może tak zrobić i nie interesuje mnie twoja historia
Nie interesuje? Widocznie masz swoją poprawną historię bo ja takowej nie miałem. Awansowali dwa razy w roku. Jak myślisz........zasługiwali na takie awanse?!
 
Znam też takich co w styczniu o 2 stopnie a później we wrześniu o 2. Dlatego pytałem o to co wczesniej
A ty zawiedziony że po roku cię ominął kolejny awans...

Pogratulować znajomych...

Może w twoim otoczeniu o tym nie wiedzą, ale normą jest co 4 lub 5 lat...

Po kilkunastu latach służby 4 belki...

To jest norma...
 
A ty zawiedziony że po roku cię ominął kolejny awans...

Pogratulować znajomych...

Może w twoim otoczeniu o tym nie wiedzą, ale normą jest co 4 lub 5 lat...

Po kilkunastu latach służby 4 belki...

To jest norma...
Ja wiem, że to chu...................wa norma. Nigdy nie popierałem tego.Znałem takich, dla których to były normy Dla mnie nigdy nie były. Jedno jest pozytywne. Ci, o których wspominam pozostali sami.......sami ze sobą bo Ci, którzy myśleli logicznie po prostu odeszli.........Odeszli nie w niebyt ale często na drugą stronę szlabanu.............Pytacie dlaczego tak się stało? Ano dla tego, że nikt nie potrafił zagospodarować Ich umiejętności i wiedzy! Tak, to celnicy posiadają wiedzę i doświadczenie. To jest niebezpieczne......Tylko czy pseudo dowodzący o tym wiedzą ? To celnicy pobierają cło!!!!!! Angole już się o tym przekonali........................
 
Tylko Celnik jest i powinien być wynagradzany jak się należy. Pamiętajcie o tym dowodzący w taki czy inny sposób! Jeżeli tak się nie stanie....to..................zawsze można przejść na drugą strone a to jest bardzo niebezpieczne.
 
Ja wiem, że to chu...................wa norma. Nigdy nie popierałem tego.Znałem takich, dla których to były normy Dla mnie nigdy nie były. Jedno jest pozytywne. Ci, o których wspominam pozostali sami.......sami ze sobą bo Ci, którzy myśleli logicznie po prostu odeszli.........Odeszli nie w niebyt ale często na drugą stronę szlabanu.............Pytacie dlaczego tak się stało? Ano dla tego, że nikt nie potrafił zagospodarować Ich umiejętności i wiedzy! Tak, to celnicy posiadają wiedzę i doświadczenie. To jest niebezpieczne......Tylko czy pseudo dowodzący o tym wiedzą ? To celnicy pobierają cło!!!!!! Angole już się o tym przekonali........................
Pseudo dowodzący wiedzą, ale jak to wszystko pierd...lnie to uciekną na emki, które im zwykli funkcjonariusze załatwili. I to na zaje..ście wysokie emki. W tej służbie ludzi z wiedzą to raczej nie docenia się, ewentualnie wykorzystuje na maksa nie dając im w związku z tym większej kasy. Nikomu z góry nie zależy, żeby zatrzymać funków z wiedzą. Niedługo młodzi i z niedługim stażem będą odprawiać towary nie mając pojęcia co robią.
 
Tylko Celnik jest i powinien być wynagradzany jak się należy. Pamiętajcie o tym dowodzący w taki czy inny sposób! Jeżeli tak się nie stanie....to..................zawsze można przejść na drugą strone a to jest bardzo niebezpieczne.
No, w takim tempie to mogą nałożyć "kwarantannę klauzulową" na odchodzących...szybkie prawo (dla tych co chcą na lewo):unsure:
 
Pseudo dowodzący wiedzą, ale jak to wszystko pierd...lnie to uciekną na emki, które im zwykli funkcjonariusze załatwili. I to na zaje..ście wysokie emki. W tej służbie ludzi z wiedzą to raczej nie docenia się, ewentualnie wykorzystuje na maksa nie dając im w związku z tym większej kasy. Nikomu z góry nie zależy, żeby zatrzymać funków z wiedzą. Niedługo młodzi i z niedługim stażem będą odprawiać towary nie mając pojęcia co robią.

Pseudo dowodzący wiedzą, ale jak to wszystko pierd...lnie to uciekną na emki, które im zwykli funkcjonariusze załatwili. I to na zaje..ście wysokie emki. W tej służbie ludzi z wiedzą to raczej nie docenia się, ewentualnie wykorzystuje na maksa nie dając im w związku z tym większej kasy. Nikomu z góry nie zależy, żeby zatrzymać funków z wiedzą. Niedługo młodzi i z niedługim stażem będą odprawiać towary nie mając pojęcia co r
Pseudo dowodzący wiedzą, ale jak to wszystko pierd...lnie to uciekną na emki, które im zwykli funkcjonariusze załatwili. I to na zaje..ście wysokie emki. W tej służbie ludzi z wiedzą to raczej nie docenia się, ewentualnie wykorzystuje na maksa nie dając im w związku z tym większej kasy. Nikomu z góry nie zależy, żeby zatrzymać funków z wiedzą. Niedługo młodzi i z niedługim stażem będą odprawiać towary nie mając pojęcia co robią.
Dzisiaj w tzw.CUDA-ch dzień powszedni wygląda tak.Przykładowo dyrektywa systemowa w systemie AIS: kontrola towaru pod kątem pochodzenia towaru,parametrów towaru /szerokość/ itp.F.c. obsługujący dyrektywę stwierdza towar koloru białego.F.c./dyspozytor/ zwalnia towar.Inny przykład dyspozytor zwalnia towar pomimo braku złożenia wymaganego zabezpieczenia,rozpoczyna się pogoń za podmiotami ... złóżcie zabezpieczenie ,ponieważ towar już pojechał.Mam mnożyć przykłady , po co ? Przyglądają się temu codziennie f.c.,którzy wiedzą o co chodzi,ale .. no właśnie są odsunięci od odpraw celnych i mają zapierd.... za trzech na innych płaszczyznach,wykonując proste tzw.powtarzalne czynności / z którymi notabene nie wszyscy eksperci celni sobie radzą ! /.Nie są celowo awansowani od kilkunastu lat i nie będą do zmierzchu SC.A jak się nie podoba to morda w kubeł i do kasy w dyskontach jak to z lubością powtarzał J.K..Tylko,że dzisiaj jest jeszcze inne wyjście, przejście na emeryturę / jaka by ona nie była / i wtedy pośmiejemy się.Zawsze powtarzam będzie lepiej jak nie jutro , to w

najgorszym razie w przyszłym wcieleniu.Pozdrawiam.
 
I tu właśnie jest paradoks wartościowania. Ci co w praktyce muszą znać się na wielu rzeczach zostali specjalistami, a ludzie zajmujący się często wąska działką zostali ekspertami. Oczywiście nikomu nie żałuję stanowisk eksperckich, ale potraktowano doświadczonych funków z oddziałów jak półgłówków od prostej roboty.
 
I tu właśnie jest paradoks wartościowania. Ci co w praktyce muszą znać się na wielu rzeczach zostali specjalistami, a ludzie zajmujący się często wąska działką zostali ekspertami. Oczywiście nikomu nie żałuję stanowisk eksperckich, ale potraktowano doświadczonych funków z oddziałów jak półgłówków od prostej roboty.
No, na tym to polega. Ekspertem jest specjalista w jednej dziedzinie:cool:
 
No, na tym to polega. Ekspertem jest specjalista w jednej dziedzinie:cool:
Zgadza się. Mogę być całą karierę zawodową specjalistą, ale z odpowiednim eksperckim mnożnikiem 😀😎 Zapomniałem dodać, że i tak podróżni zwracają się do mnie per "panie inspektorze" 😋
 
Ostatnia edycja:
A może nie umieją się odezwać i upomniec o swoje. Albo po prostu nie wykazali się żeby awansować. I swoje uwagi tego typu to wiesz co możesz z nimi zrobić. Zapytałem czy tylko dyrektor może tak zrobić i nie interesuje mnie twoja historia
Rację ma Zygfryd... !!! Takie pytanie rok po awansie świadczy chyba o jakimś małym niedorozwoju emocjonalnym !!! Czy Ty czytasz, co piszesz? Wstyd, gdy ludzie latami czekają, albo kończą służbę po 25 latach na st. rachmistrzu z wyższym wykształceniem, gdzie byle siuśka lub siusiek w policji ze średnim ma to po 4 latach !!!
 
Zawsze podziwiałem ludzi z takimi problemami. Sierżanci czekają po 5 lat na awans, a znam kilka przypadków, że wbrew ustawie awans dostawali po 5 i pół roku, a nawet po 6 latach. Takie "przeoczenie" było. A nasz Kolega narzeka, że rok po roku nie dostał awansu. JPRD.
A ja na ten przykład dostawałem jak już wszyscy dostali i okazywało się, że...................trzeba przyznać jeszcze jeden i tym "zwycięzcą" byłem ja! The winner is....!!! A ja wtedy : "thank You very much thank to my wife, my family......."
 
Back
Do góry