• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awanse I 2021

Czarny Zachód

Użytkownik
Dołączył
11 Listopad 2020
Posty
41
Punkty reakcji
36
Pojawiła się informacja, że w IAS Zielona Góra Dyrektor wstrzymał wszystkie awanse dla Funk. Ucs na I 21. Ma ktoś info jak w innych izbach i czy tyczy się to tylko Funk. Ucs?
 
To jednak precedens. Co dalej zmniejszenie pensji o połowę? W końcu trzeba się poświęcić bo to służba. Oj dojrzewam do złożenia papierów na emeryturę.
 
W mojej Izbie i tak awansowali ludzi tylko wyższych stopniem, od aspiranta w górę. Reszta co 5 lat.
 
Styczniowe awanse co do zasady powinny być tylko w wyjątkowych/uzasadnionych przypadkach o czym mówi
§ 6. 1. Mianowania funkcjonariusza na stopień służbowy dokonuje się z dniem 21 września – Dniem Krajowej Administracji Skarbowej. 2. W uzasadnionych przypadkach mianowania na stopień służbowy można dokonać z innym dniem niż określony w ust. 1.
rozporządzenia w sprawie mianowania funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej na stopień służbowy

Awanse na stopniach powinny być we wrześniu, przyznawane wg transparentnych zasad. W korpusach do aspirantów, powinno się zo roku awansować min 50% załogi, żeby każdy miał awans przynajmniej raz na 2 lata. W ten sposób byłaby szansa, że młody funkcjonariusz po 20 latach zostanie st. aspirantem. Pora ustalić jakąś jednolitą w skali kraju pragmatykę.
 
Mam pytanie odnośnie tych 5 lat na awans.
W jakim akcje prawnym to jest zapisane?
I czy to tez dotyczy awansu z jednego korpusu do drugiego np do korpusu aspirantów?
 
Mam pytanie odnośnie tych 5 lat na awans.
W jakim akcje prawnym to jest zapisane?
I czy to tez dotyczy awansu z jednego korpusu do drugiego np do korpusu aspirantów?
art. 197 Ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej z dnia 16 listopada 2016r (Dz.U.2020.505 t.j.)
 
Mam pytanie odnośnie tych 5 lat na awans.
W jakim akcje prawnym to jest zapisane?
I czy to tez dotyczy awansu z jednego korpusu do drugiego np do korpusu aspirantów?
W ustawie o kas są określone minimalne okresy wysługi na danym stopniu, żeby móc awansować. W korpusach szeregowych i podoficerskich wystarczy rok, w korpusie aspirantów 2 lata, jednak jest też zapis, że nie rzadziej niż co 5 lat (oficerowie trochę inne zasady).
Dotyczy to też awansu do korpusu aspirantów, tylko, że jest wymóg dodatkowy ukończenia szkolenia i są przypadki, że kadry nie wyrobią sie w 5 lat z wysłaniem st.rachmistrza na kurs. Uważam, ze w takich przypadkach, po ukończeniu kursu awans na mł. aspiranta powinien być z datą wsteczną (żeby zachowany był okres 5 lat) i z wyrównaniem.
W ustawie o kas możesz jeszcze doczytać jakie okresy nie wliczają się do wysługi wymaganej do awansu, poczytaj sobie u źródeł.
No i zasada obowiązkowego awansu po 5 latach nie dotyczy awansu do korpusu oficerów, czyli ostatnim obligatoryjnym awansem, jest awans na starszego aspiranta.
 
A ja mam takie pytanie. We wrześniu miałem dostać awans, poszedł wniosek od kierownika, przyklepane przez naczelnika a dyrektor stwierdził że nie dostanę bo dostałem we wrześniu 2019 (korpus podoficerski). Wszystkie warunki spelniowe więc pytam się czy dyrektor mógł tak postąpić? U nas w izbie jest kilkanaście takich osób.
 
A ja mam takie pytanie. We wrześniu miałem dostać awans, poszedł wniosek od kierownika, przyklepane przez naczelnika a dyrektor stwierdził że nie dostanę bo dostałem we wrześniu 2019 (korpus podoficerski). Wszystkie warunki spelniowe więc pytam się czy dyrektor mógł tak postąpić? U nas w izbie jest kilkanaście takich osób.
Dyrektor zawsze może tak postąpić. Od tego jest dyrektorem ! Verstehen?!
 
A ja mam takie pytanie. We wrześniu miałem dostać awans, poszedł wniosek od kierownika, przyklepane przez naczelnika a dyrektor stwierdził że nie dostanę bo dostałem we wrześniu 2019 (korpus podoficerski). Wszystkie warunki spelniowe więc pytam się czy dyrektor mógł tak postąpić? U nas w izbie jest kilkanaście takich osób.
Może wybrał mniejsze zło? Wiedział, że awans bez podwyżki i nie chciał Was w ten sposób "motywować"... Pytanie zasadnicze, kto awansował?:unsure:
 
Zawsze podziwiałem ludzi z takimi problemami. Sierżanci czekają po 5 lat na awans, a znam kilka przypadków, że wbrew ustawie awans dostawali po 5 i pół roku, a nawet po 6 latach. Takie "przeoczenie" było. A nasz Kolega narzeka, że rok po roku nie dostał awansu. JPRD.
Znam niejednostkowe przypadki nieawansowania przez 6-10 lub ponad 10 lat.
 
To jednak precedens. Co dalej zmniejszenie pensji o połowę? W końcu trzeba się poświęcić bo to służba. Oj dojrzewam do złożenia papierów na emeryturę.
Ja już dojrzałam...i złożyłam papiery o emkę. Nie chcę doczekać durnych decyzji MF np. zmniejszenie pensji, bo służba.
 
Back
Do góry