• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awans!!!

Słyszałem, ze WKU proponuje 2 tyg szkolenia oficerskie w WP, co znacznie może przyspieszyć awans oficerski w SCS.
 
Słyszałem, ze WKU proponuje 2 tyg szkolenia oficerskie w WP, co znacznie może przyspieszyć awans oficerski w SCS.
Stary szkolenie oficerskie to tylko jeden z warunków koniecznych ale nei wystarczających. Bez woli przełożonych to nic z tego nie będzie, a i weź pod uwagę, że masę osób czeka na awanse oficerskie mimo odbyć stosownego szkolenia w SCS. Swoją drogą ciekawe jest jaki jest średni i mediana czasu oczekiwania po ukończeniu szkolenia? Ja czekałem 1.5 roku
 
Stary szkolenie oficerskie to tylko jeden z warunków koniecznych ale nei wystarczających. Bez woli przełożonych to nic z tego nie będzie, a i weź pod uwagę, że masę osób czeka na awanse oficerskie mimo odbyć stosownego szkolenia w SCS. Swoją drogą ciekawe jest jaki jest średni i mediana czasu oczekiwania po ukończeniu szkolenia? Ja czekałem 1.5 roku
Ja też czekałem prawie 2 lata. Poszedłem na emkę jako st.aspirant
 
Ja też czekałem prawie 2 lata. Poszedłem na emkę jako st.aspirant
To jest jedna z patologii awansowych. Awans po kursie (aspiranckim czy oficerskim) powinien nastąpić przy najbliższej okazji, najpóźniej w przeciągu 1 roku. Kolegę po aspiranckim przetrzymali prawie 3 lata.
Mogłaby być też grupowa promocja, zaraz po ukończeniu kursu.
Sytuacje komplikuje trochę fakt, że na kursy aspiranckie jeżdżą ludzie ze stopniami niższymi niż st.rachm. Podobnie na oficerskie, widziałem nawet rachmistrzów na oficerskich.
 
Mam pytanie. Jak ma się brak awansu ponad 5 lat do ustawy, która wydaje mi się, że to gwarantuje? 5 lat bez awansu, bez kursu. Starszy rachmistrz prawie 24 lata służby, wszystkie oceny "powyżej oczekiwań". Ktoś powie, że nie ma kursu to nie ma awansu, w ostatnich ocenach skierowanie na kurs............tylko co z tego.......
 
Czyli jawny mobbing Tych którzy dopuścili do podobnych sytuacji należałoby rozliczyć. Nie może być tak, że przełożony ma nieograniczona dowolność i może blokować odbycie kursu.
 
Mam pytanie. Jak ma się brak awansu ponad 5 lat do ustawy, która wydaje mi się, że to gwarantuje? 5 lat bez awansu, bez kursu. Starszy rachmistrz prawie 24 lata służby, wszystkie oceny "powyżej oczekiwań". Ktoś powie, że nie ma kursu to nie ma awansu, w ostatnich ocenach skierowanie na kurs............tylko co z tego.......
Jeśli nie było sytuacji, że wysyłano Cię na kurs a Ty nie chciałeś, bo urlop czy coś innego, to jest naruszenie ustawy.
Zadaj pytanie na piśmie DIASowi, jak się z Tobą nie dogada to do Sądu.
Kadry powinny wreszcie zrozumieć, że na kurs aspirancki trzeba ludzi wysyłać najpóźniej po 3 latach od awansu na st.rachm.
Wtedy nie będzie takich niespodzianek.
Będzie z tym coraz większy problem, bo jest duże ryzyko, że KSS zawiesi kursy stacjonarne. Jeśli szybko nie przejdą na tryb zdalny, to takich przypadków będzie coraz więcej. Ludzi w kolejce na kurs jest coraz więcej.
 
Jeśli nie było sytuacji, że wysyłano Cię na kurs a Ty nie chciałeś, bo urlop czy coś innego, to jest naruszenie ustawy.
Zadaj pytanie na piśmie DIASowi, jak się z Tobą nie dogada to do Sądu.
Kadry powinny wreszcie zrozumieć, że na kurs aspirancki trzeba ludzi wysyłać najpóźniej po 3 latach od awansu na st.rachm.
Wtedy nie będzie takich niespodzianek.
Będzie z tym coraz większy problem, bo jest duże ryzyko, że KSS zawiesi kursy stacjonarne. Jeśli szybko nie przejdą na tryb zdalny, to takich przypadków będzie coraz więcej. Ludzi w kolejce na kurs jest coraz więcej.
Byłam na kursie aspiranckim w sierpniu, 6 dni zdalnie i 5 dni stajonarnie. Awans na mł. aspiranta dostałam we wrześniu.
 
Z jałmużną a nie podwyżką. Całe 26 zł. ...(n)
Awans na stopniu rzeczywiście nie wiąże się z wielką podwyżką, biorąc pod uwagę przeciętny czas oczekiwania na awans, kwota jest wręcz śmieszna.
Awans na mł.asp to zwiększenie dodatku za stopień o 0,027 (mnożnik kwoty bazowej) czyli 48,70 zł brutto, a to daje wzrost netto o około 40 zł.
Kwota dalej nie jest oszałamiająca, ale nie jest to 26 zł
 
Back
Do góry