• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

2,3% regulacji płac w SC

Trzeci dzień trwa protest a Siwy znikł. CO SIĘ DZIEJE? CZY GO ZAMKNĘLI< CZY STRACH OBLECIAŁ? TO SAMO FOŁTA - TELEWIZJA ,A TERAZ GDZIEŚ W NORZE PATRZY CO Z TEGO WYJDZIE -SUKCES TO TV <PORAŻKA -TO NIE MOJA WINA?
 
Właśnie wróciłem z wyjazdu i od razu odpowiem: O proteście niewiele wiadomo w Federacji ZZSC. Fołta zakonspirowała tą działalność, a na pytanie czy jest protest włoski odpowiedziała negując. Dlaczego taiła rozpoczęcie akcji przed Organizacją, w której jest przewodniczącą? Nie wiadomo.
Liderzy wszystkich trzech "protestujących" Związków z Federacji twierdzą, że nie ma żadnego strajku włoskiego, podobnie zresztą Fołta.
Dlaczego więc ja mam go prowadzić w Opolu? Mimo tego flagi wiszą u nas od piątku, czyli można powiedzieć, że protestujemy w ten sam sposób jak Poznań, Białystok, Kraków i Szczecin.
Wstyd mi za organizatorów. Przepraszam za nich wszystkich protestujących.
 
TAKIE DZIAŁANIE FOŁTY WYSTAWIŁO DO WIATRU KOLEJNY RAZ SETKI CELNIKÓW ODPOWIADAJĄCYCH WŁASNĄ PRACĄ <KOLEJNY RAZ ZDRADZONO NASZE ZAUFANIE -OSOBIŚCIE NA MIEJSCU FOŁTY NATYCHMIAST ZŁOŻYŁBYM REZYGNACJĘ Z FUNKCJI >TAKIE DZIAŁANIE JEST NIEODPOWIEDZIALNE <GŁUPIE I NIEGODNE CELNIKA , FOŁTA USTAWIŁA SIĘ RAZEM Z GAJDĄ KTÓRY W PODOBNY SPOSÓB POTRAKTOWAŁ CELNYCH .ALE NIE MAM WĄTPLIWOŚCI ŻE TA OSOBA NIE MA TYLE SAMOKRYTYKI I HONORU <BY SCHOWAĆ SIĘ DO DZIURY I NIE DRAŻNIĆ KOLEGÓW W PRACY SWOIM WIDOKIEM!!! GRATULACJE DLA KRÓLEWSKIEGO MIASTA KRAKOWA ZA WYBÓR SWOJEJ PRZEDSTAWICIELKI <GRATULACJE!!! ALE SZKODA MARNOWAĆ TO CO SIĘ ROZPOCZĘŁO - BO NASTĘPNYM RAZEM TO FLAGI BĘDZIECIE MOGLI SOBIE WSADZIĆ !_____A MOŻE O TO CHODZIŁO?
 
Pani SIWY ,ludzie zaangażowali się ,jak cholera- patrz pan na MEDYKĘ<KROŚCIENKO< KORCZOWĄ TYCH LUDZI NIE MOŻNA ZAWIEŚĆ! SYTUACJA JEST WYJĄTKOWA i WYMAGA WYJĄTKOWYCH DZIAŁAŃ!! NIE MOŻNA TERAZ POWIEDZIEĆ PRZEPRASZAM I IŚĆ DO DOMU!!! CI LUDZIE NIE MOGĄ ZOSTAĆ POZOSTAWIENI SAMI SOBIE !!
 
Jak padnie ten protest to będzie miał rację Kaczyński mówiąc -SPIEPRZAJ DZIADU!!! A ci przerażeni ,siedzący po kątach celni ,czekający aż ktoś wyciągnie ziemniaki z ognia ,niech wiedzą że są ...... ze szmaty!!
 
Panie SIWY !!! KOLEDZY Z KROŚCIENKA CHCĄ JUŻ ODPUŚCIĆ !!!RÓB PAN COŚ DO CHOLERY , BO TO JUŻ OSTATNIA SZANSA DLA CŁA I ZWIĄZKÓW!!!NIE CZAS NA ZABAWĘ.KIJ w PLECY FOŁCIE !!RÓB PAN COŚ!!
 
Hehehehehe! Podwyżki heheheheheheheh1

No cóż, stuknęło mi w tym roku 10 lat stażu. Szkoda mi tych lat poświęconych SC. Zamiast łapać Pana Boga za nogi siedziałem za biurkiem obładowany papierami. Trzeba zacząć szukać innej roboty. Cieć na budowie zarabia więcej niż przeciętny celnik. I jeszcze jedno. Jeżeli ktoś tego jeszcze nie zrozumiał to SC jest do rozwałki. To dla tego nie dostajemy podwyżek, awansów, nie ma prawdziwych szkoleń. Nie działają systemy informatyczne, ogólna pozoracja działań. Ktoś na celnikach postawił kreskę. Nie ma dla nas miejsca w europejskiej Polsce. Czy ktoś się przejął naszym strajkiem? Czy ktoś się przejął , że w IC Warszawa nie ma już ludzi do pracy a kolejni sie zwalniają? Otóż nie. Sam się zwolnisz to nie trzeba Ci będzie odprawy dawać. Budżet zaoszczędzi a dyrektor dostanie kolejną nagrodę. 8)
 
Czas płynie a wy się zastanawiacie co zrobić! Na takie rozwiązanie liczą w MF !! Przypomnijcie sobie strajk pielęgniarek !! Ma być powtórka z rozrywki?!!
 
strajk

TO BEDZIE DUZO LATWIEJSZE .... PO STRANIE MF STOJA ZZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PANIE MINISTRZE PROSZE POWROCIC DO PROJEKTU KAS Z JEDNYM ZZ , ALBO PROPONUJE COS WIECEJ "0" LUB "MNIEJ NIZ ZERO" ZZ W KAS !!!!!!!!!!!
 
cieć na budowie zarabia więcej, agenci się z nas śmieją, nie wspomnę o właścicielach agencji celnych, bo my przy nich to jak żebraki
 
RZECZPOSPOLITA
Środa, 24 października 2007
Celnicy masowo odchodzą z pracy

Polska niebawem zostanie włączona do strefy Schengen. Tymczasem pracowników na granicach stale ubywa - alarmuje "Rzeczpospolita".

Kiedy w 2004 r. Polska wchodziła do Unii Europejskiej, celników pracujących na zachodzie i południu kraju zaczęto przerzucać na wschód, by zajęli się odprawami na zewnętrznej granicy Unii. Na Warmię i Mazury trafiło wtedy 270 funkcjonariuszy.

Dziś z tej grupy zostało tylko 155 osób. Z izby celnej uciekają też pracownicy pochodzący z Warmii i Mazur. Rok temu odeszło ich 129. W tym roku wypowiedzenia złożyło już 79 pracowników.

Podobnie jest w innych izbach na wschodzie kraju. W Przemyślu w tym roku wypowiedzenia złożyło 31 osób. Rok temu zwolniło się 23. Wszędzie powód jest taki sam - niskie zarobki.

Pensje są bardzo małe, a do tego niejasny jest sposób awansu. Dlatego ludzie odchodzą z pracy, a chętnych na ich miejsca brakuje - tłumaczy przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Administracji Celnej Województwa Warmińsko-Mazurskiego Janusz Krysiak.

Ci, co odchodzą - pisze gazeta - wybierają lepiej płatną pracę w Polsce lub za granicą. Wszędzie dostaną więcej niż w izbie - mówi jeden z celników.

Ale pieniądze to nie jedyna przyczyna odejść z pracy. Dwa lata temu Związek Zawodowy Pracowników Administracji Celnej przeprowadził badania wśród osób pracujących na przejściach granicznych z Rosją. Spytał celników, co uważają za największe zagrożenie swojej pracy. Najwięcej osób odpowiedziało, że boi się przemytników. Badania powtórzono wiosną tego roku. Wykazały to samo co w roku 2005.

Pracujemy pod straszną presją. Przemytnicy grożą nam, że zrobią krzywdę naszym najbliższym, jeśli będziemy ich "trzepać na granicy". Wiele osób tego nie wytrzymuje i odchodzi - opowiada "Rzeczpospolitej" celnik z Bezledów. (PAP)
 
:evil: No i mamy podwyżki od nowego roku .. tfu obniżki :twisted: zapowiadanej podwyżki - jak zrezygnują z obniżki składki rentowej.

Należy walczyć, bo znowu zostaniemy wyrolowani :evil: :!: :!: :!: :!: :!:
 
Back
Do góry