• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Jak jesteście tacy mądrzy to zróbcie wyliczenie, jak nawet dzisiaj nie wiadomo co będzie brane pod uwagę. Czy wszystko z czego był pobierany ZUS czy nie. Czy dodatki alokacyjne będą brane pod uwagę czy nie. Standby2 przyjacielu obawiam sie że nikt na dzień dzisiejszy nie jest w stanie zrobić takiego wyliczenia.
 
Jak jesteście tacy mądrzy to zróbcie wyliczenie, jak nawet dzisiaj nie wiadomo co będzie brane pod uwagę. Czy wszystko z czego był pobierany ZUS czy nie. Czy dodatki alokacyjne będą brane pod uwagę czy nie. Standby2 przyjacielu obawiam sie że nikt na dzień dzisiejszy nie jest w stanie zrobić takiego wyliczenia.

Dziękuję Ci..............Jak widać pewien kolo traktuje mnie za etatowego narzekacza.....................To powiem temu komuś, że spadam z baru............i co kolo powie w takiej sytuacji ?! Kolo myśli, że w ten sposób podniosą mu uposażenie ?!
 
Kolego Lupus..... jak Ty zaczynaleś pracę w cle to ja już mialem za sobą kilkanaście lat w tej służbie......ale to tak gwoli formalności.
 
standby2 przepraszam, nie chciałem Cię urazić. Po prostu na dzień dzisiejszy nie da się dokładnie wyliczyć naszych emek.
 
Czy ktoś jest w stanie zrobić symulację wyliczenia emerytury przy założeniu, że od 1999 ma się 18 lat liczonych do emerytury? Załóżmy, że ma się 5500 brutto.

Musiałbyś podać wynagrodzenie za 10 najlepszych lat (w stosunku do średniego wynagrodzenia w Służbie) bo takie 5500 brutto niewiele mówi.
 
Coś taki drażliwy? To chyba nie było specjalnie obraźliwe...zwłaszcza że sporo narzekasz.A co do mnie, to też spadam, niczego mi nie podniosą, bo mnie zwalczają i od września jestem poza tym cudem.
 
Coś taki drażliwy? To chyba nie było specjalnie obraźliwe...zwłaszcza że sporo narzekasz.A co do mnie, to też spadam, niczego mi nie podniosą, bo mnie zwalczają i od września jestem poza tym cudem.

Nie jestem drażliwy ale czasem piszę co myślę. Powiem Ci coś to dla mnie jak i większości z Naszych tragedia - odnoszę się do tego co napisałeś o swoim odejściu. Znam wiele takich osób ze swojego otoczenia. To zawsze było najgorsze kiedy ktoś decydował o naszym losie. Wiesz ja zadałem pytanie bo myślałem, że ktoś taką symulację zrobił. Pzdr.
 
Nastała cisza o emeryturach. Hm...
Czy ktoś powie ... lub inaczej .... spróbuje "ustalić" komu będą należeć się emerytury? Tak wiem. Art 4 i 5 lub 4,5 i 6 w zależności od daty ustawy. Zadania "policyjne"? "Zadania policyjne" to tylko skrót myślowy a nie przepis. Decyduje ustawa i pkt. 4,5,6 a do nich nie ma żadnej delegacji do Rozporządzenia wiec przepis trzeba czytać literalnie...Bo pojawiają się interpretacje że tylko Ci z bronią@ Ale broń w SC pojawiła się chyba w 2007, nawet gdyby w 2004 czy nawet 2010 to po przepis od 1999 były martwy. Piszę bo ustala się sprawę co do zasady a nie "bo mi się wydaje". Wiec jak ? Hę ?
 
Ostatnia edycja:
Zbędne jest wydawanie rozporządzeń w tym zakresie, gdyż zadania poszczególnych komórek organizacyjnych wcześniej zostały określone w statucie izb celnych i regulaminach organizacyjnych. Zadania wykonywane przez funkcjonariuszy celnych były podzielone na szereg zadań szczegółowych, przydzielanych odpowiednim komórkom organizacyjnym,
a w dalszej kolejności wykonującym je funkcjonariuszom. Wydzielonymi komórkami - w pionie kontroli - były:

a/Zwalczania przestępczości (ZP), której zadania polegały na rozpoznawaniu, wykrywaniu, zapobieganiu i zwalczaniu przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych, przestępstw
i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców w zakresie określonym w przepisach odrębnych.

b/Dochodzeniowo-śledcza (DS), w ramach której wykonuje się zadania związane ze ściganiem sprawców przestępstw i wykroczeń oraz współpracą z organami ścigania, prokuraturą i sądami.

Ponadto w oddziałach celnych – funkcjonariusze OC (już nie wszyscy) - w ramach których bezpośrednio wykonywało się zadania polegające na wszczynaniu postępowań w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe oraz realizowaniu niezbędnych czynności procesowych w granicach koniecznych dla zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa skarbowego, wykroczenia skarbowego, przestępstwa lub wykroczenia.

Stąd wszyscy funkcjonariusze zatrudnieni w dwóch pierwszych komórkach- wyspecjalizowanych w zadaniach policyjnych - powinni być beneficjentami emerytur mundurowych. Natomiast z pozostałych nie tylko ci, którzy posiadali takie zadania wymienione w zakresie obowiązków lecz także ci, którzy je faktycznie realizowali.

Powyższe wynika z dotychczasowych analiz i opinii prawnych dotyczących tego zagadnienia.
Od siebie dodam, że czytanie nie boli. Nieodłącznym elementem interpretacji „zadań policyjnych” powinna być świadomość istnienia w art.2 ustępu 2, a w szczególności ustępu 3 ustawy z 2009 r. o SC – odnoszącego się do uprawnień policyjnych.

Determinantem zakresu podmiotowego ustawy zatem powinien być rodzaj wykonywanych zadań przez funkcjonariuszy przekładający się na zakres faktycznie podejmowanych czynności. Naturalnie że będą, a w zasadzie już są podejmowane próby zawężenia kręgu uprawnionych, dlatego też należy przygotować się do czekających nas batalii sądowych.
 
Nastała cisza o emeryturach. Hm...
Czy ktoś powie ... lub inaczej .... spróbuje "ustalić" komu będą należeć się emerytury? Tak wiem. Art 4 i 5 lub 4,5 i 6 w zależności od daty ustawy. Zadania "policyjne"? "Zadania policyjne" to tylko skrót myślowy a nie przepis. Decyduje ustawa i pkt. 4,5,6 a do nich nie ma żadnej delegacji do Rozporządzenia wiec przepis trzeba czytać literalnie...Bo pojawiają się interpretacje że tylko Ci z bronią@ Ale broń w SC pojawiła się chyba w 2007, nawet gdyby w 2004 czy nawet 2010 to po przepis od 1999 były martwy. Piszę bo ustala się sprawę co do zasady a nie "bo mi się wydaje". Wiec jak ? Hę ?

Chyba jednak nie masz racji, bo gdyby broń w Służbie Celnej pojawiła się nawet dopiero w 2010 roku to i tak do 2017 roku jest 5 lat o których mówi ustawa emerytalna. Czyli ten przepis dotyczący roku 1999 nie jest martwy. Ale jedno wydaje się nieuniknione że, w Karcie Zakresu Obowiązków trzeba mieć wpisane zadania z art. 1 ust. 2 pkt 4 i 5 ustawy z dnia 24 lipca 1999 r.
o Służbie Celnej lub w art. 2 ust. 1 pkt 4–6 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej czyli:
- rozpoznawanie, zapobieganie, wykrywanie przestępstw i wykroczeń związanych z przywozem i wywozem towarów oraz ściganie ich sprawców.......
- zapobieganie wprowadzeniu na polski obszar celny oraz wyprowadzeniu z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami ...........
I ci co mają te zapisy w karcie co najmniej przez 5 lat mogą spać spokojnie no bo chyba każdy sąd przyzna im rację gdyby nasze władze zaczęły coś kombinować.
 
Back
Do góry