• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Zapomniałeś, też o podwyżce dodatku za stopień w oku 2016 [pamięć bardzo słaba, może to już nawet demencja, bo chyba nie celowa manipulacja jak lubisz to innym zarzucać], nie wiem jak w twojej izbie, ale ja miałem podwyżkę dodatku za stopień i uz w 2016, oraz 2 razy uz w 2017 [miałem mnożnik 1.414 teraz mam 1,761] W stopniu awansowałem 2 razy [tu przyznaję pomyliłem się, w roku 2016, 2017] od uz wzrosły wszystkie pochodne, i przez te 4 lata rosła mi wysługa. Stąd ten 1000. Problemem jest, że nie ma scentralizowanej polityki płacowej, tylko każdy dyrektor sobie.
 
W Rzeszowie jest już projekt porozumienia zz z DIASem. Czy wiadomo już na kiedy wyznaczone jest spotkanie na którym (być może) projekt zostanie zaakceptowany i ogłoszony?
 
...
przez te 4 lata rosła mi wysługa. Stąd ten 1000. Problemem jest, że nie ma scentralizowanej polityki płacowej, tylko każdy dyrektor sobie.

Problem jest w tym wypadku zupełnie inny. Nie w tym, że faktycznie jesteś chyba jednym z niewielu wyjątków, który w te cztery lata zyskał 1000 zł. Także nie w tym, że ktoś ma prawo mieć wątpliwości co do Twojego - nazwijmy to - "szczęścia" (nie wnikam jakiej "opcji" i dlaczego to zawdzięczasz). Problem jest w tym, iż na tle olbrzymiej większości z nas, należysz do tych niewielu "zadowolonych", co właśnie okazałeś!

Tylko, że ja akurat mam bardzo dobrą pamięć, więc pamiętam doskonale, iż byłeś jednym z najbardziej denerwujących "płaczków" na Forum, ciągle i ze wszystkiego niezadowolonym. Owszem, zdarzały Ci się bardzo cenne posty, ale pomimo wielu próśb innych użytkowników o powstrzymanie, trwałeś w malkontenctwie, obrażając się nie raz jeden na takie określenie. Bądź zatem łaskaw, nie uskuteczniać na Forum prymitywnej prowokacji dawaniem wszystkim do zrozumienia, na kogo będziesz głosował, bo to tylko Twoja, prywatna sprawa.

ps: cytat dla wszystkich -

"To dziwne, ale wyborca nigdy nie czuje się odpowiedzialny za zawód, jaki sprawia rząd przez niego wybrany"... ALBERTO MORAVIA
 
26.02.2019r.
Zapomniałeś, też o podwyżce dodatku za stopień w oku 2016 [pamięć bardzo słaba, może to już nawet demencja, bo chyba nie celowa manipulacja jak lubisz to innym zarzucać], nie wiem jak w twojej izbie, ale ja miałem podwyżkę dodatku za stopień i uz w 2016, oraz 2 razy uz w 2017 [miałem mnożnik 1.414 teraz mam 1,761] W stopniu awansowałem 2 razy [tu przyznaję pomyliłem się, w roku 2016, 2017] od uz wzrosły wszystkie pochodne, i przez te 4 lata rosła mi wysługa. Stąd ten 1000. Problemem jest, że nie ma scentralizowanej polityki płacowej, tylko każdy dyrektor sobie.

27.09.2017r.
Od początku miałem taki pogląd, a teraz okazuje się jeszcze, że w tym dziadowskim srasie zaprzestanie opłacania składki członkowskiej to jedyny sposób na podwyżkę:)[taki żart]. Chociaż może właśnie o to mf chodzi? W końcu naszym szefem jest bankier [senator Janusz Szewczak pięknie opisał ten typ w swojej książce "Banksterzy - kulisy globalnej zmowy"], a jego najbliższym współpracownikiem współczesny Dyzma.
 
26.02.2019r.


27.09.2017r.

I zdania nie zmieniam, kas to dziadowska firma, a reforma była przeprowadzona w sposób bandycki. Zawsze byłem jej radykalnym przeciwnikiem. Owszem, nieco się zmieniło pod względem finansowym, [znacznie pogorszyło pod względem organizacyjnym] ale nie na tyle by ktokolwiek był zadowolony, ja nigdzie nie stwierdziłem, że jestem. Uważam, jednak, że należy rzetelnie pisać o tym co było zarówno złym i dobrym.
Nikomu niczego nie zawdzięczam, te regulacje płacowe dotyczyły wszystkich, lub prawie wszystkich specjalistow w izbie warszawskiej.
Co do głosowania, moją intencją było pokazanie na kogo NIE głosować.

ps nie zgadzasz się z opinią ze mb to dyzma ??
 
Ostatnia edycja:
Sławku, na skarbowcach piszą o nowym rozporządzeniu w sprawie uposażenia zasadniczego - coś wiesz?
 
Tak jak w projekcie. Wymyślili to w ten sposób, żeby można było dać podwyżki bez konieczności awansowania na stanowisku. Widełki tak na siebie nachodzą, że może być czasami śmiesznie. Starszy specjalista może zarabiać więcej niż zastępca naczelnika urzędu. Teraz dopiero będzie można dowartościować "swoich" bez kłucia pozostałych w oczy wysokimi stanowiskami.
 
Tak jak w projekcie. Wymyślili to w ten sposób, żeby można było dać podwyżki bez konieczności awansowania na stanowisku. Widełki tak na siebie nachodzą, że może być czasami śmiesznie. Starszy specjalista może zarabiać więcej niż zastępca naczelnika urzędu. Teraz dopiero będzie można dowartościować "swoich" bez kłucia pozostałych w oczy wysokimi stanowiskami.

Masz rację. Widełki płacowe są baaardzo szerokie.
Moim zdaniem żadnych awansów nie będzie! Będą za to podwyżki!!!
W konsekwencji każdy zostanie na swoim stanowisku i dostanie obiecane ok. 655zł brutto.
Podwyżka jest dobra oczywiście :)
Z kolei szerokie widełki nie są dobre. Straszny chaos wprowadzą, a stanowisko straci na znaczeniu, o ile w ogóle coś będzie znaczyć ...
 
"Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać."
Mark Twain

Skoro twoim autorytetem jest mason, to pytanie czy powinieneś pozostawać w służbie? Poczytaj sobie czym jest masoneria...

Pytanie do admina czy cytowanie wolnomularskich świń jest dopuszczalne na tym forum ?
 
Ostatnia edycja:
Skoro twoim autorytetem jest mason, to pytanie czy powinieneś pozostawać w służbie? Poczytaj sobie czym jest masoneria...

Pytanie do admina, czy cytowanie wolnomularskich świń jest dopuszczalne na tym forum ?
Pytanie czy nie jest to propagowanie ustroju totalitarnego? przepraszam, za post pod postem

Jestem Polakiem – więc całą rozległą stroną swego ducha żyję życiem Polski, Jej uczuciami i myślami, Jej potrzebami, dążeniami i aspiracjami. - taki cytat wrzucę
 
Ostatnia edycja:
Skoro twoim autorytetem jest mason, to pytanie czy powinieneś pozostawać w służbie? Poczytaj sobie czym jest masoneria...

Pytanie do admina czy cytowanie wolnomularskich świń jest dopuszczalne na tym forum ?

Nie no chłopie pojechałeś

Cytat z twaina nie oznacza, że ktoś propaguje masonerię

A jeśli nawet....

W ogóle kolejny raz poproszę - mniej polityki

Forum ma służyć nam, wymianie poglądów, myśli

Pogódż się z tym, że wśród nas są ludzie o wielu różnych światopoglądach

Nie ma jednego słusznego

Takie próby narzucania czy cenzury zawsze na dłuższą metę okazywały się nieskuteczne

Bardzo boli mnie to, że piszę ten post w reakcji na akurat twoje wypowiedzi

Nie zawsze z tobą się zgadzałem, ale zawsze postrzegałem cię jako mądrego, otwartego człowieka, który cechował się powściągliwością i szacunkiem do innych

Nie zmieniaj tego proszę...

A sam cytat - bardzo na miejscu

Ja nie muszę też pamiętać co komu powiedziałem czy napisałem, bo zawsze było to szczere, ne było ryzyka że mi sĂŹę coś pomyli i się wysypię
 
Ostatnia edycja:
Nie no chłopie pojechałeś

Cytat z twaina nie oznacza, że ktoś propaguje masonerię

A jeśli nawet....

W ogóle kolejny raz poproszę - mniej polityki

Forum ma służyć nam, wymianie poglądów, myśli

Pogódż się z tym, że wśród nas są ludzie o wielu różnych światopoglądach

Nie ma jednego słusznego

Takie próby narzucania czy cenzury zawsze na dłuższą metę okazywały się nieskuteczne

Bardzo boli mnie to, że piszę ten post w reakcji na akurat twoje wypowiedzi

Nie zawsze z tobą się zgadzałem, ale zawsze postrzegałem cię jako mądrego, otwartego człowieka, który cechował się powściągliwością i szacunkiem do innych

Nie zmieniaj tego proszę...

A sam cytat - bardzo na miejscu

Ja nie muszę też pamiętać co komu powiedziałem czy napisałem, bo zawsze było to szczere, ne było ryzyka że mi sĂŹę coś pomyli i się wysypię

To co piszę też jest zawsze szczere. Po prostu oburzyło mnie, że ktoś na forum polskiej służby mundurowej może cytować tak skompromitowane autorytety jak Twain. Temat jest o podwyżkach, opisałem co rząd ma w planach, i że to też zostawi nam parę,
złotych w kieszeni. Niektórzy nie zrozumieją, iż obiektywizm polega na krytyce, ale też podkreślaniu dobrych stron. Szanuję wszystkich rozmówców, są tu tacy, którzy zarzucili mi kłamstwo albo bycie Misiewiczem, co samo w sobie kwalifikuje się do powództwa cywilnego. Podałem fakty, stąd dyskusja. To, że jestem zagorzałym krytykiem władzy w kwestii kas, nie oznacza, że nie mogę dostrzegać pozytywów, dla mnie to jest obiektywizm.

Bolo problemem chyba jest to, że sporo osób nie czyta moich postów z uwagą [nie tak jak ty], wystarczy, że wypwiedziałem się w sposób pozytywny o władzy ludowej, to dawać go. A to właśnie na forum naszym powinny się toczyć dyskusje, nie tylko o powdyżkach, ale o kształcie służby i dalej państwa. Kto ma do tego słuszniejszą legitymacje niż my, funkcjonariusze?
 
Ostatnia edycja:
Skoro twoim autorytetem jest mason, to pytanie czy powinieneś pozostawać w służbie? Poczytaj sobie czym jest masoneria...

Pytanie do admina czy cytowanie wolnomularskich świń jest dopuszczalne na tym forum ?

Nie ucz ojca dzieci płodzić, nie ucz matki, jak je karmić.
Możesz - co najwyżej - nie zgadzać się z tą prawdą, ale nie demonizuj słów tylko dlatego, że przypisuje się je człowiekowi, o wątpliwej (dla Ciebie) reputacji. Poza tym, jako gorliwy obrońca hmm świętości (chyba), powinieneś wiedzieć, iż słowa te cytował także człowiek wszechstronnie wykształcony, głęboko wierzący, pokorny i ... święty, którego nikt nie może posądzać o sprzyjanie masonom. Nie wiesz kto taki?!
Ano, Jan Paweł II.
Niniejszym z mojej strony kończę temat. Zbyt mierny jestem by powiedzieć głuchemu, bądź pokazać ślepcowi tak, by zrozumieli.

"Polemika z głupstwami nobilituje je bez potrzeby".
STEFAN KISIELEWSKI
 
Czy w wyniku Waszej kłótni dostaniemy choć 1 zł więcej. Po co ona? Mnie interesuje kiedy w Rzeszowie zostanie podpisane porozumienie i dlaczego przedstawiciele zz celnicy.pl nie przyszli na ostatnie spotkanie z dyrektorem w sprawie przywrócenia premii kwartalnie (na Podkarpaciu jest premia półroczna).
 
Back
Do góry