• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Porozumienie NSZZ solidarność z Szefem KAS

Widzę, że jest tu komentowane porozumienie podpisane przez NSZZ Solidarność.
Mogłem takie samo podpisać wcześniej, ale ono jest tak sformułowane, że nie daje nic ludziom, poza nadzieją, taką samą jak dawały Komisje z udziałem ZZ w sprawie wartościowania.|
Nie weszliśmy w te Komisje i to się okazało słusznym posunięciem
Jak się później okazało te Komisje z udziałem ZZ, były pomocne dla MF, gdyż ich ustalenia były wykorzystywane przez MF w formalnoprawnej drodze wytoczonej przez funkcjonariuszy.
To porozumienie też tak będzie wykorzystywane przez MF
Przypomnę, że w tych Komisjach były inne ZZ działające wtedy w SC.

Ps. Działamy formalnoprawnie i składamy na razie wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy - vide strona główna

"Czy pogrzebałem wszystkie nadzieje? Nie dano mi. Na pobojowisku zżarły je hieny" S.J. Lec
To tyle do "porozumienia".
 
panie ludwiński, właśnie zasłużyłeś na beczkę ze smołą i pierze, o innych zaszczytach nie wspominając.

2841798-podpisanie-porozumienia-w-sprawie-657-323.jpg


http://podatki.gazetaprawna.pl/arty...arnoscia-reforma-administracji-skarbowej.html
 
A kto to jest ten ludwiński i kto dał mu prawo wypowiadania sie w imieniu funkcjonariuszy Służby Celnej i zawierania w ich imieniu jakichkolwiek umów to samo dotyczy pana Dude który sprzedał ludzi. Naszym przedstawicielem jest Pan Sławomir Siwy i On i tylko On ma prawo wypowiadać się w naszym imieniu.
 
no proszę, jakie "wspaniały" ZZ mamy w tej j.... Solidarności
no k..... brawo po prostu - porozumienie z szefem KAS z 1 marca 2017:

Porozumienie pomiędzy Szefem KAS a NSZZ „Solidarność
________________________________________
Poniżej treść porozumienia podpisanego wczoraj w Gdańsku.

==================

w sprawie zabezpieczenia praw i interesów pracowników oraz funkcjonariuszy oraz zabezpieczenia realizacji zadań organów państwa w związku z wdrażaniem Krajowej Administracji Skarbowej
zawarte w Gdańsku w dniu 1 marca 2017 r. pomiędzy:
Marianem Banasiem Szefem Krajowej Administracji Skarbowej, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów,
a
NSZZ „Solidarność" z siedzibą w Gdańsku, przy ul. Wały Piastowskie 24, 80 - 855 Gdańsk reprezentowanym przez:
1) Piotra Dudę Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność";
2) Tomasza Ludwińskiego Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pracowników Skarbowych NSZZ „Solidarność"
zwanym dalej Związkiem Zawodowym zwanymi dalej Stronami
o następującej treści:
[Preambuła]
W związku z reformą administracji skarbowej nadzorowanej przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, zwanego dalej „Szefem KAS", wprowadzoną ustawami z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej oraz ustawą Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, w trosce o należyte zabezpieczenie praw i interesów pracowników i funkcjonariuszy konsolidowanej administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej oraz w celu zapewnienia racjonalnego, funkcjonalnego i możliwe bezkonfliktowego wprowadzenia w życie reformy uwzględniając konieczność zabezpieczenia realizacji zadań organów państwa, Strony postanowiły zawrzeć niniejsze Porozumienie.

§ 1
1. Strony przyjmują, że wynagrodzenie zasadnicze członków korpusu służby cywilnej, zwanych dalej „pracownikami" i uposażenie funkcjonariuszy w izbach administracji skarbowej, urzędach skarbowych, urzędach celno-skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej, zwanych dalej „jednostkami organizacyjnymi KAS", w roku 2017 nie będzie niższe niż 3000 złotych brutto (słownie: trzy tysiące).
2. Szef KAS zaleci kierownikom nadzorowanych jednostek organizacyjnych KAS zatrudniających pracowników i funkcjonariuszy, o których mowa w ust. 1, aby warunki wynagrodzenia lub uposażenia przedstawiane odpowiednio pracownikom i funkcjonariuszom, nie później niż do dnia 31 maja 2017 roku, przewidywały, że ich wynagrodzenia będą miały wysokość nie niższą niż otrzymywana dotychczas, w ramach przyznanych tym jednostkom budżetów na wynagrodzenia, z zastrzeżeniem postanowień ust. 3.

W przypadku pracownika lub funkcjonariusza, którego wysokość wynagrodzenia lub uposażenia jest w sposób nieuzasadniony znacznie wyższa od wynagrodzeń lub uposażeń pracowników albo funkcjonariuszy zatrudnionych lub pełniących służbę na takich samych stanowiskach, warunki wynagrodzenia, przedstawione mu nie później niż do dnia 31 maja 2017 roku, mogą przewidywać wysokość wynagrodzenia lub uposażenia na poziomie niższym niż dotychczasowe. Szef KAS dołoży starań w celu zagwarantowania w 2017 roku i kolejnych latach środków finansowych niezbędnych dla realizacji zobowiązania określonego w ust. 1 i 2.

§2

Szef KAS dołoży starań, aby pracownikom i funkcjonariuszom mu podległym, w wyniku wejścia w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, zostało zaproponowane dalsze zatrudnienie lub dalsze pełnienie służby, chyba że spełnione zostaną przesłanki określone w art. 144 ust. 1 ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, art. 2 pkt 2b ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne albo osoby te pobierają świadczenia emerytalne lub nabyły uprawnienia do tych świadczeń.
Podejmując decyzję o zaproponowaniu pracownikowi lub funkcjonariuszowi zatrudnienia lub dalszego pełnienia służby oraz określając warunki, jakie zostaną zaproponowane pracownikowi lub funkcjonariuszowi uwzględnia się, w szczególności zakres powierzonych zadań, przebieg dotychczasowego zatrudnienia lub pełnienia służby, kwalifikacje zawodowe pracownika lub funkcjonariusza, doświadczenie zawodowe pracownika lub funkcjonariusza i miejsce dotychczasowego zamieszkania, z zastrzeżeniem uprawnienia wynikającego z art. 169 ust. 3 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej. W miarę możliwości kierownik jednostki organizacyjnej KAS uwzględni także osobiste preferencje pracownika lub funkcjonariusza.

§3

Szef KAS powoła, w terminie 14 dni od dnia zawarcia niniejszego Porozumienia, w porozumieniu ze Związkiem Zawodowym, będącym Stroną Porozumienia Zespół do monitorowania realizacji niniejszego Porozumienia, zwany dalej „Zespołem". Zadaniem Zespołu jest, w szczególności rozpatrywanie wniosków dotyczących przypadków, gdy pracodawcy'zatrudniający pracowników lub funkcjonariuszy objętych niniejszym Porozumieniem nie wywiązują się z zobowiązań określonych w niniejszym Porozumieniu.
Zespół składa się z 4 członków, po dwóch przedstawicieli każdej ze Stron Porozumienia.
Zespół wybiera Przewodniczącego, który kieruje pracami Zespołu i reprezentuje go na zewnątrz wobec kierowników jednostek organizacyjnych KAS.

§4

Każda zakładowa lub międzyzakładowa organizacja Związku Zawodowego, będącego Stroną Porozumienia, jest uprawniona do przedstawienia Zespołowi przypadku nie wywiązywania się z zobowiązania określonego w niniejszym Porozumieniu.
Przedstawienie sprawy Zespołowi wymaga akceptacji zainteresowanego pracownika lub funkcjonariusza, w tym jego zgody na wgląd w akta osobowe związane z dotychczasowym stosunkiem pracy lub służby.
Przedstawienie sprawy Zespołowi następuje za pośrednictwem kierownika jednostki organizacyjnej KAS, którego pracownika lub funkcjonariusza dotyczy wniosek. Wniosek - jeżeli nie zostanie uwzględniony przez kierownika jednostki organizacyjnej KAS we własnym zakresie - kierownik przekazuje Zespołowi bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 5 dni roboczych. Kierownik jednostki organizacyjnej KAS wraz z wnioskiem przekazuje Zespołowi swoje pisemne stanowisko w przedmiocie wniosku wraz z jego uzasadnieniem.
Pozytywna opinia Zespołu jest rekomendacją dla pracodawcy do zmiany warunków zatrudnienia lub służby określonych w propozycji złożonej pracownikowi lub funkcjonariuszowi.
Zespół może wystąpić o przedstawienie mu akt pracowniczych zainteresowanego pracownika lub funkcjonariusza.
Zespół rozpoznaje zgłoszone wnioski w terminie 14 dni roboczych od dnia ich wpływu do Zespołu. Przewodniczący Zespołu, niezwłocznie po wpłynięciu wniosku, przesyła skan wniosku wraz ze stanowiskiem kierownika jednostki organizacyjnej KAS na adres poczty elektronicznej członków Zespołu. Realizowana transmisja danych musi spełniać wymogi ustawy o ochronie danych osobowych.
Zespół, w przypadku jednomyślnego stwierdzenia, że w danym przypadku doszło do nie wywiązania się ze zobowiązania określonego w niniejszym Porozumieniu, niezwłocznie informuje Strony Porozumienia.
Członkowie Zespołu otrzymają stosowne upoważnienia do przetwarzania danych osobowych.

§5

Zespół jest obsługiwany przez sekretarza wskazanego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.
Sekretarz Zespołu kieruje obsługą organizacyjno-techniczną Zespołu.
Obsługę organizacyjno-techniczną, w tym wydatki związane z pracą Zespołu, odpowiednie pomieszczenia i wyposażenie, zapewniają wskazane przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej jednostki organizacyjna KAS.
Do wydatków związanych z działaniem Zespołu zalicza się koszty zakwaterowania i przejazdu jego członków na posiedzenia Zespołu, jeżeli miejscem ich zamieszkania nie jest Warszawa. Delegacje akceptuje sekretarz.
Sekretarz Zespołu nie jest jego członkiem.

§6

Każda ze Stron Porozumienia zobowiązuje się do wykorzystania wszelkich własnych kompetencji i uprawnień w celu zagwarantowania faktycznej realizacji niniejszego Porozumienia oraz poszczególnych jego postanowień.
Szef KAS poleci kierownikom nadzorowanych jednostek organizacyjnych KAS zatrudniających pracowników i funkcjonariuszy objętych niniejszym Porozumieniem stosowanie niniejszego Porozumienia.

1. Strony zgodnie oświadczają i zobowiązują się do współdziałania w celu realizacji niniejszego Porozumienia.

§7

1. Zespół zakończy prace do dnia 30 września 2017 r.
2. Porozumienie wygasa z dniem 1 października 2017 r.

§8

Porozumienie wchodzi w życie z dniem podpisania.

§9

Zmiana porozumienia wymaga formy pisemnej.

§ 10

Porozumienie sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron.
 
Na stronie głównej jest pismo do Szefa KAS jakie skierowaliśmy w ślad za tym Porozumieniem.

Ps. Chyba po raz pierwszy w historii Związek Zawodowy, wbrew przepisom ustawy o Związkach Zawodowych i regulacjom własnego Statutu, zgadza się na obniżenie wynagrodzeń pracowników i funkcjonariuszy.
Nie wspominam o zgodzie na niegodne traktowanie funkcjonariuszy związane z ucywilnieniem.
 
A gdzie się podziało 3048 PLN najniższego uposażenia zasadniczego?

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
 
Poziom prawne tego gniota też zaj.... paragraf czy ustęp to dla tych znafców prawa jeden karabin
 
Na stronie głównej jest pismo do Szefa KAS jakie skierowaliśmy w ślad za tym Porozumieniem.

Ps. Chyba po raz pierwszy w historii Związek Zawodowy, wbrew przepisom ustawy o Związkach Zawodowych i regulacjom własnego Statutu, zgadza się na obniżenie wynagrodzeń pracowników i funkcjonariuszy.
Nie wspominam o zgodzie na niegodne traktowanie funkcjonariuszy związane z ucywilnieniem.


Mój ojciec, to się w grobie przewraca, widząc tak potworne zaprzaństwo "Solidarności"!
Poza tym faktycznie, jakim cudem ten związeczek może sobie rościć prawo do decydowania o moim losie ?!
O ile jeszcze rola strony rządowej, możliwa poddaniu dyskusji, a jej wola negocjowalna z FAKTYCZNĄ "stroną społeczną", są razem naturalnym elementem działalności państwa, o tyle udział tej "organizacji", a zwłaszcza dopuszczenie do decyzyjności w sprawach wagi państwowej, jedynie poprzez błahe i luźne powiązania tematyczne, urąga wszelkim zasadom prawa (także międzynarodowego) i określa wprost mianem "żółtej* organizacji związkowej" (*-dosłownie: mocznikowej).
Powtórzę swoją niegdysiejszą propozycję: może warto "złapać" kontakt z jakąś międzynarodową organizacją związkową ?!
 
A może niech się za to wezmą Prawnicy zwłaszcza w "temacie" nadużyć jakich dopuszcza się ZZ S uzurpując sobie prawo do reprezentowania funkcjonariuszy wbrew ich woli (oczywiście w zdecydowanej większości). Przyszło mi do głowy tak na gorąco
 
Czy przy najbliższej podróży Pan Przewodniczący Duda może liczyć na wnikliwą kontrolę na lotnisku lub innym przejściu granicznym ?
 
Fajny jest ten tzw. związek zawodowy solidarność. W trosce o mnie odziera mnie z munduru i pensji. Ciekawa teza, proszę o rozwinięcie zarząd tegoż związku. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
WITAM WAS, jestem stary celnik i zatrudniony dawno temu, i i powiem WAM ZNISZCZYMY BANASIA i to gówno - - jeśli odmówimy służby/pracy w tym wTYM syfie KAS;. JE
 
WITAM WAS, jestem stary celnik i zatrudniony dawno temu, i i powiem WAM ZNISZCZYMY BANASIA i to gówno - - jeśli odmówimy służby/pracy w tym wTYM syfie KAS;. JE


Śmiem twierdzić, że żaden "stary celnik", sobie by nie pozwolił na takie pisanie, jak powyższe.
Kwestia odmowy, jest jednak całkiem dorzeczna, oczywiście w pewnych warunkach.
 
co Państwo funkcjonariusze na to?

ja nie chcę, aby oni cokolwiek rozwijali. zamiast tego proponuję akcję pagon. prawy dla tego łysego bez mózgu, lewy dla napoleona z opus dei.

co Państwo na to?

Fajny jest ten tzw. związek zawodowy solidarność. W trosce o mnie odziera mnie z munduru i pensji. Ciekawa teza, proszę o rozwinięcie zarząd tegoż związku. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
może 6, 7 tys. członków trzeba przeciw 200 kelnerom ?
na co czekają nie zadeklarowani ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Fajny jest ten tzw. związek zawodowy solidarność. W trosce o mnie odziera mnie z munduru i pensji. Ciekawa teza, proszę o rozwinięcie zarząd tegoż związku. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Solidarności to w tej organizacji nie ma od dawna, ani tej z wielkiego S, ani tej z małego. I po tej całej szopce to chyba powinna zmienić nazwę na solidurność.

Natomiast jeżeli chodzi o Tomasza L. to nie wyobrażam sobie podania temu kolaborantowi ręki.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry