• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

A to oni maja w ogóle dostać propozycje w KAS??!!


czytaj uzasadnienie do projektu


Nie wiem ale Widocznie redukcja w KAS oprócz emerytów może objąć też f-szy w służbie przygotowawczej jak również i w stałej. Tego nikt nie wie kto pójdzie na "pierwszy ogień"


Redukcja może objąć każdego. Ja będąc w służbie przygotowawczej mam nadzieje ze są to tylko oszczędności aby nie dać młodym Funkcjonariuszom podwyżki. Zresztą obowiązki na granicy młodszego specjalisty w służbie stałej i przygotowawczej niewiele się już różnią miedzy sobą po roku służby. Służba przygotowawcza to taka tania siła robocza :)
 
A w izbie Biała P trwają rozmowy kwalifikacyjne. Osobiście myślę że wszyscy młodzi dostaną propozycję bo to najmniejszy koszt
 
Angel a czy posiadasz info jak to ma wyglądać tzn czy będzie trzeba składać podanie czy obligatoryjnie dadzą wszystkim?
 
Angel a czy posiadasz info jak to ma wyglądać tzn czy będzie trzeba składać podanie czy obligatoryjnie dadzą wszystkim?

Projekt o którym mówimy zwie się

projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych, trybu awansowania oraz dokonywania zmian na stanowiskach służbowych.

Projekt ten zmienia jedynie W rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 18 maja 2010 r. w § 8 pkt 1:
„1) podwyższenie grupy uposażenia bez zmiany stanowiska służbowego;”

kto podwyższa grupę uposażenia i w jaki sposób trzeba doczytać w dotychczasowym rozporządzeniu z 2010 roku w którym reszta art. pozostaje bez zmian


§ 9. 1. Zmiana, o której mowa w § 8 pkt 1:

1) następuje na wniosek bezpośredniego przełożonego, składany do kierownika urzędu, z zachowaniem drogi służbowej;

2) jest możliwa po odbyciu, przez okres co najmniej roku, służby na stanowisku służbowym w dotychczasowej grupie uposażenia.

2. W przypadku zmiany, o której mowa w § 8 pkt 1, należy uwzględnić w szczególności dotychczasowe doświadczenie zawodowe funkcjonariusza oraz ostatnią ocenę okresową, opinię okresową w służbie przygotowawczej albo opinię służbową.
 
na forum jednej izby o nagrodach, na innej też, na innej też - dla mnie to teren nieznany - nic mi nie wiadomo na ten temat

ale w tym wątku o podwyżkach więc
Mam propozycję odnośnie braku wyrównania podwyżek dla specjalistów i młodszych specjalistów do 3048 od stycznia - dziwne, że mimo decyzji o podwyżkach podjętej w lipcu, wszyscy starsi specjaliści i wyżej - lepiej przecież uposażani - takie wyrównanie mają otrzymać, a specjaliści i młodsi specjaliści nie - jakoby na przeszkodzie stoi data wejścia w życie rozporządzenia - ale jakoś nie stoi na przeszkodzie podwyżka dla pozostałych czyniona w lipcu i wyrównywanie jej od stycznia

Ale jeśli DIC obstaje przy swoim że jest to przeszkoda formalna, to nic nie stoi na przeszkodzie by specjalistom i młodszym specjalistom, którzy dostaną podwyżki do 3048 np. w lipcu, przyznać nagrody w wysokości równej ich podwyżce pomnożonej przez 6 ( styczeń - czerwiec ) - te nagrody nie pochodziłyby z puli nagród dla ogółu ale z puli mf na podwyżki - są to ludzie najsłabiej wynagradzani, mf przyznał środki na cały rok i DIC chyba nie chciałby ich kosztem z tych przyznanych przez mf środków na ich podwyżki nagradzać kogoś innego ?

byłoby to conajmniej krzywdzące i nieuczciwe - mf dał środki na CAŁY rok
 
Nic mnie nie dziwi już. W 2011 roku gdy pominięto aplikantów przy podwyżce i jednocześnie odstapiono od awansow na stopniu po przejściu do służby stałej nikt nie zaprotestowal.
Co do rozporządzeń - rozporządzenie o podwyższeniu mnożnik za stopień zawierało zapis, że wchodzi w życie z mocą od 1 stycznia. Obecne za to daje MOŻLIWOŚĆ awansowania. Mimo jego wejścia w życie nie tylko nie będzie wyrównania, ale może nie być awansów.
Teraz tez można awansować na samych widelkach - widział ktoś taki awans?
 
Cywile z IC Przemyśl poza tymi którzy zarabiają mniej niż 3000 zł nie dostają podwyżek. Z uzyskanych informacji wynika, że w tym wypadku związki zawodowe zachowały jedność i uzgodniły z Władzą, że pozostałą po wyrównaniach do 3000 zł kwotę dla cywili odłożą na koniec września na Dzień Służby Celnej. W tym niecnym procederze brał udział również związek zawodowy Celnicy PL (muszą być z siebie strasznie dumni). Podsumowując ironicznie: "my funkcjonariusze podwyżki dostaliśmy, oni cywile nie muszą. W jedności siła, na pohybel pracownikom cywilnym pracującym w CLE"
 
Ostatnia edycja:
A gdzie cywikek byłeś jak funki protestowali i nadstawiali karku za wszystkich pracujących w SC? Nie pamiętasz to Ci przypomnę. Dzielnie chodziles do pracy i cieszyles się ze możemy mieć za to przeje..ne. Robiłeś robotę na swoim stanowisku i dodatkowo czynności zarezerwowane tylko dla funków. A poza tym czy jesteś członkiem celnicy.pl czy żal 15 zeta. Jak jesteś członkiem zawsze możesz domagać się działania związku na zebraniach związkowych. Jak widać w każdej izbie zaczynają się konflikty funki - cywile. A Banaś świętuje. Opamietajcie się wszyscy. Przecież podwyżki dostaną Ci co mają najbardziej gowniane pieniądze a i to do kwoty 3048 brutto. Z tego co wiem a wiem na pewno cywile mają większą kasę.
 
Nie wykonywałem czynności za funków w odróżnieniu od wielu funkcjonariuszy (nie tylko kadry kierowniczej), więc mnie nie obrażaj. Odpowiadasz agresją bo być może Ci wstyd za kolegów ze Związków, którzy uważają się za reprezentantów wszystkich, a reprezentują tylko swoich. Zgadza się w takiej sytuacji Banaś świętuje. Przykro mi Panie Alfo i Omego, oceniać Twoją wiedzę (wiem na pewno że cywile mają większą kasę). Pewnie grubo byś się w bardzo wielu przypadkach pomylił i mocno zdziwił. Ten portal nie jest tylko dla apologetów związków zawodowych. Dostałeś podwyżkę więc daj wyrazić opinię na temat podwyżek innym.
 
Ostatnia edycja:
na forum jednej izby o nagrodach, na innej też, na innej też - dla mnie to teren nieznany - nic mi nie wiadomo na ten temat

ale w tym wątku o podwyżkach więc
Mam propozycję odnośnie braku wyrównania podwyżek dla specjalistów i młodszych specjalistów do 3048 od stycznia - dziwne, że mimo decyzji o podwyżkach podjętej w lipcu, wszyscy starsi specjaliści i wyżej - lepiej przecież uposażani - takie wyrównanie mają otrzymać, a specjaliści i młodsi specjaliści nie - jakoby na przeszkodzie stoi data wejścia w życie rozporządzenia - ale jakoś nie stoi na przeszkodzie podwyżka dla pozostałych czyniona w lipcu i wyrównywanie jej od stycznia

Ale jeśli DIC obstaje przy swoim że jest to przeszkoda formalna, to nic nie stoi na przeszkodzie by specjalistom i młodszym specjalistom, którzy dostaną podwyżki do 3048 np. w lipcu, przyznać nagrody w wysokości równej ich podwyżce pomnożonej przez 6 ( styczeń - czerwiec ) - te nagrody nie pochodziłyby z puli nagród dla ogółu ale z puli mf na podwyżki - są to ludzie najsłabiej wynagradzani, mf przyznał środki na cały rok i DIC chyba nie chciałby ich kosztem z tych przyznanych przez mf środków na ich podwyżki nagradzać kogoś innego ?

byłoby to conajmniej krzywdzące i nieuczciwe - mf dał środki na CAŁY rok

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Wyrównanie będzie ale nie dla specjalistów i młodszych specjalistów?
Kolejne pytanie jako np młodszy specjalista z podstawą 2300 zl jaka dostanie się podwyżkę?
Jest wiele sprzecznych inf. I nie wiem ktoś tu pisał ze od 1 września ma być to rozdysponowania przez dicow. Skąd taki wniosek?
Dziękuję z góry za odpowiedz.
 
Jestem za podwyzkami dla najmnie zarabiających cywili. Ja podwyżki nie dostałem i jej nie dostanę. Wiem również ze cywile których znam zarabiają więcej ode mnie i nigdy mi to nie przeszkadzało. Nie wstydzę się za kolegow ze związku. Wstydzę się za tych którzy dla swoich wyimaginowanych korzyści w godzinie próby zdradzili swoich kolegów a teraz beszczelnie domagają się interwencji związku na niekorzyść którego tak dzielnie działali. Nie jestem obrońcą ZZCelnicy.pl ale w miarę możliwości będę bronił wszystkich lojalnych i majacych honor pracowników i funków SC. A reszcie na pohybel, jeszcze wam ta zdrada odbije się czkawką. A tak na marginesie to mam dla Ciebie dobra wiadomość. Dzięki takim jak Ty większość tych ludzi straci te podwyżki już za kilka misiecy. Mam nadzieję ze jesteś z tego zadowolony.
 
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Wyrównanie będzie ale nie dla specjalistów i młodszych specjalistów?
Kolejne pytanie jako np młodszy specjalista z podstawą 2300 zl jaka dostanie się podwyżkę?
Jest wiele sprzecznych inf. I nie wiem ktoś tu pisał ze od 1 września ma być to rozdysponowania przez dicow. Skąd taki wniosek?
Dziękuję z góry za odpowiedz.


wystarczy cofnąć się o 1 (JEDNĄ) stronę !!!

dobrze rozumiesz - według porozumienia dic olsztyn ze zz miało być wyrównanie, ale teraz dic twierdzi że skoro rozp będzie zmienione w lipcu to brak jest podstawy prawnej na wyrównanie od stycznia !!! dla wyższych grup taką podstawę widzi:

snujcie teorie spiskowe, taa - zz knują z dicem

bzdury
jak w pn wróciłem do roboty to wśród 200 maili był ten od zz z protokołem spotkania zz i dic 18.06.2016 środków przyznanych ic olsztyn - czy zostały faktycznie przelane - tego nie wiem

ustalono zasady i kwoty roczne i mies z zabezpieczonym dod stażowym

nie pamiętam daty tego maila

jak ktoś go nie dostał to niech się upomni u zz

jednym z punktów były podwyżki w grupach od st speca w górę o jedną grupę zaszeregowania - wnioski w tej sprawie podobno należało składać do pn włącznie - zapytajcie swoich kierowników

innym była podwyżka dodatków za stopień - inne dla aplikantów inne dla pozostałych - dziwne ale mi wpłynęło wyrównania nie 806 tylko 790 - inne podatki w ic olsztyn?

kolejnym była podwyżka dla mł speców do najwyższego mnożnika - a potem awans w stanowisku i podwyżka do 3048, dla speców od razu do 3048 - ale w tym punkcie czekają na zmianę rozp



w ic olsztyn młspec po zmianie rozp otrzyma maks grupę dla mł speców - chyba coś ok 2649, potem nabór dla wszystkich na specjalistę i wtedy awans w grupach do 3048
 
Cywile z IC Przemyśl poza tymi którzy zarabiają mniej niż 3000 zł nie dostają podwyżek. Z uzyskanych informacji wynika, że w tym wypadku związki zawodowe zachowały jedność i uzgodniły z Władzą, że pozostałą po wyrównaniach do 3000 zł kwotę dla cywili odłożą na koniec września na Dzień Służby Celnej. W tym niecnym procederze brał udział również związek zawodowy Celnicy PL (muszą być z siebie strasznie dumni). Podsumowując ironicznie: "my funkcjonariusze podwyżki dostaliśmy, oni cywile nie muszą. W jedności siła, na pohybel pracownikom cywilnym pracującym w CLE"

O ile mi wiadomo w IC Przemyśl na stanowiskach służby cywilnej jest zatrudnionych 57 osób, z czego 28 osób nie zarabia wspomnianych 3000 zł brutto i to właśnie te osoby będą głównymi beneficjentami podwyżek. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na podwyżki dla pracowników wykonujących takie same obowiązki jak funkcjonariusze, ale zarabiających mniej oraz na awanse dla cywili we wrześniu.
Ci, którzy poczuli się tak skrzywdzeni przez związki, szczególnie przez ZZ Celnicy PL, otrzymują wynagrodzenia przynajmniej na poziomie młodszych ekspertów. Trzeba wiedzieć, że tak zawzięcie walczą o kwotę ok 80 zł brutto. To przecież pieniądz nie do pogardzenia nawet dla eksperta, a emocje jak widać sięgają zenitu. Żałosne.
 
O ile mi wiadomo w IC Przemyśl na stanowiskach służby cywilnej jest zatrudnionych 57 osób, z czego 28 osób nie zarabia wspomnianych 3000 zł brutto i to właśnie te osoby będą głównymi beneficjentami podwyżek. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na podwyżki dla pracowników wykonujących takie same obowiązki jak funkcjonariusze, ale zarabiających mniej oraz na awanse dla cywili we wrześniu.
Ci, którzy poczuli się tak skrzywdzeni przez związki, szczególnie przez ZZ Celnicy PL, otrzymują wynagrodzenia przynajmniej na poziomie młodszych ekspertów. Trzeba wiedzieć, że tak zawzięcie walczą o kwotę ok 80 zł brutto. To przecież pieniądz nie do pogardzenia nawet dla eksperta, a emocje jak widać sięgają zenitu. Żałosne.



żałosne - postawa taka zauważalna też w ic olsztyn - ludzie przytulali od wartościowania po 3,5 tysia na rękę, a teraz rozpacz bo oni dostaną tylko 150 podwyżki ( + 225 na stopniu czyli 375 ), a inni dostaną po 700 ( spece i młodsi spece którzy nie mają 3048 BRUTTO ) - ale przez tyle lat to nie przeszkadzało że robiąc to samo mają duuużo większą kaskę

żenada

owszem - perspektywa 3048 dla początkujących i dla tych co mają kilkanaście lat stażu to nie ideał, ale jedyną rozsądną opcją spłaszczenia zarobków w sc jest zamrożenie góry i podwyższanie dołu
 
O ile mi wiadomo w IC Przemyśl na stanowiskach służby cywilnej jest zatrudnionych 57 osób, z czego 28 osób nie zarabia wspomnianych 3000 zł brutto i to właśnie te osoby będą głównymi beneficjentami podwyżek. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na podwyżki dla pracowników wykonujących takie same obowiązki jak funkcjonariusze, ale zarabiających mniej oraz na awanse dla cywili we wrześniu.
Ci, którzy poczuli się tak skrzywdzeni przez związki, szczególnie przez ZZ Celnicy PL, otrzymują wynagrodzenia przynajmniej na poziomie młodszych ekspertów. Trzeba wiedzieć, że tak zawzięcie walczą o kwotę ok 80 zł brutto. To przecież pieniądz nie do pogardzenia nawet dla eksperta, a emocje jak widać sięgają zenitu. Żałosne.

Syty głodnego nie zrozumie. Ciężko znaleźć funkcjonariusza młodszego eksperta, który na wypłatę bierze niecałe 3100 na rękę przy dużym stażowym, więc trudno komentować powyżej. jak uważasz, że Mnie jest tak dobrze, a chcesz sobie poprawić sytuację, to możemy się zamienić miejscami. Smutne, że przedstawiając problem człowiek naraża się tylko na inwektywy i przekłamania
 
Ostatnia edycja:
Syty głodnego nie zrozumie. Ciężko znaleźć funkcjonariusza młodszego eksperta, który na wypłatę bierze niecałe 3100 na rękę przy dużym stażowym, więc trudno komentować powyżej. jak uważasz, że Mnie jest tak dobrze, a chcesz sobie poprawić sytuację, to możemy się zamienić miejscami. Smutne, że przedstawiając problem człowiek naraża się tylko na inwektywy i przekłamania

W mojej wypowiedzi nie ma inwektyw, więc nie smuć się. Jeżeli są przekłamania bądź łaskaw je wskazać. Decyzję o spłaszczeniu istniejących kominów płacowych należy ocenić pozytywnie, podniesienie wynagrodzeń dla tych, którzy wykonując te same obowiązki zarabiają mniej również. Wątpliwości można mieć w związku z ewentualnymi awansami, bo wiemy jak się to odbywa, ale to już inna historia, jest raczej pochodną jakości naszej kadry kierowniczej, jej poziomu etycznego i umiejętności zarządzania ludźmi.

Jeszcze tylko jedna, mała, ale dość istotna uwaga. Nadciąga nowe... KAS. Być może w nowym roku otrzymasz nową propozycję. Być może będzie to lepiej płatne stanowisko. Być może zostaniesz funkcjonariuszem... a może ... nie dostaniesz propozycji, albo będzie to propozycja za te 3000 brutto... Jakie wtedy znaczenie będzie miało te 80 zł brutto? Pomyślałeś o tym, czy wolisz nie wybiegać tak daleko? Postanowiłeś kopnąć celników, bo ci się smutno zrobiło. A co zrobiłeś żeby tych wątpliwości było mniej?
 
Ostatnia edycja:
Ciężko znaleźć wogóle funkcjonariusza mł.eksperya w komórkach od czarnej roboty. Te stanowiska są dla lepiej urodzonych więc nie narzekaj. Zamienisz sie na kase i warunki sluzby ze spexjalistą? Chetny jestem na taką zamiane. Tylko uważaj - nigdy nie dostalem wiecej jak 2700 na reke i to z nockami.

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
Ponoć dzieła podwyżki i w ic bp pomoc ml specjalista ma dostać ok 2400 b czyli 100 zl więcej !? Porażka... Czy coś wiecie na ten temat ?
 
Back
Do góry